Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Liczy się, jak najbardziej. Ktoś na początku dawał zdjęcia wieżowców, to wtedy chyba przesadził. Ja siedzę jak na szpilkach. Na razie działa, czekam na wirowanie, a to pod koniec prania. Nie umiem jej obsługiwać. Nie ja ją włączam. Taki tuman ze mnie. No dobra, czas na foty. A co tam:.


Zdjęcia od 5-9 od góry pokazują perypetie związane z trudnościami przy odkręceniu tej śruby. Torx 30 był za mały, ślizgał się a 40 był za duży, nie wchodził. Nie miałem torxa 35, a takie znalazłem tylko w zestawach narzędzi za kilkaset złotych. Wiec musiałem ratować się improwizacją. Kupiłem największy wkrętak jaki był, trochę piłowania, pomoc żabki przy obrocie śrubokrętem i poszło bez problemu. Śrubkę dałem z innego bębna i tam t30 był jakoś idealny.

 

Kolejnym problemem okazał się właśnie ten połamany krzyżak. Dostałem drugą wannę, z większym bębnem (o tej samej średnicy) z rozsypanymi łożyskami. Bardzo ciężke było odkręcanie torxów 40 przy bębnie ale w końcu potraktowane wielokrotnie i długo środkiem penetrującym puściły. Potem należało na trasować nowe otwory. To była droga przez mękę. Na szczęście stal bębna była miękka, nie to co inox w zegarkach. Cały czas czekam na wirowanie, ciekawo czy nie wybuchnie. Na wszelki wypadek wyszedłem z łazienki. Może zadzwonić po pirotechników?

 

O ile nie popełniłem jakiegoś błędu, to powinienem mieć teraz pralkę po tuningu. Kuty krzyżak, potężniejsza oś (jakieś 30 procent więcej) większe, droższe o 12 złotych łożyska i uszczelniacze (za dwa łozyska i jeden uszczelniacz zapłaciłem 46 złotych. Musiałem też skorzystać za 20 zł z pomocy warsztatu samochodowego, gdzie wprasowali mi te łożyska. Przy pomocy młotka to ja bym sobie mógł po plecach się podrapać.

 

A tą druga zepsutą wannę dostałem za darmo, w najbliższym serwisie agd, dałem chłopakom po browarku w dowód uznania, pisałem już o tym?...


Podziwiam 

 

giphy.gif

 

kiedy Ty masz czas na to?

Mam na to czas w czasie wolnym. Wiem, że na tym świecie a zwłaszcza w Polsce są ludzie, którzy by utrzymać rodzinę, dom i kilka samochodów muszą pracować od wczesnego ranka do późnej nocy. Z tego właśnie powodu, ludzi z najbiedniejszych dzielnic bardzo łatwo zastać w domu o każdej porze dnia i nocy. Na osiedlu domków jednorodzinnych zazwyczaj zostawia się wizytówkę w skrzynce na listy, potem ktoś na drugi dzień oddzwania. Więc rozumiem pytanie. Gdybym musiał orać od rana do nocy, to też bym nie mógł podjąć się takiej naprawy, ale po prostu poszedłbym do sklepu po nową pralkę. Po tych trzech dniach orki na 7 w pracy a po tym od razu po obiedzie zabawa w serwisanta agd prawie do północy, dziś ledwo zipię  :rolleyes: . Pozdrawiam.

post-70090-0-66607600-1483119828_thumb.jpg

post-70090-0-06537600-1483119836_thumb.jpg

post-70090-0-40813700-1483119839_thumb.jpg

post-70090-0-66731600-1483119846_thumb.jpg

post-70090-0-90445700-1483119851_thumb.jpg

post-70090-0-63442100-1483119857_thumb.jpg

post-70090-0-29643500-1483119868_thumb.jpg

post-70090-0-71427400-1483119879_thumb.jpg

post-70090-0-68107400-1483119886_thumb.jpg

post-70090-0-96535000-1483119901_thumb.jpg

post-70090-0-12253900-1483119912_thumb.jpg

post-70090-0-31230300-1483119920_thumb.jpg

post-70090-0-68948500-1483119928_thumb.jpg

post-70090-0-12304300-1483119941_thumb.jpg

post-70090-0-25480100-1483119951_thumb.jpg

post-70090-0-07289900-1483119959_thumb.jpg

post-70090-0-16681500-1483119967_thumb.jpg

post-70090-0-24150600-1483119974_thumb.jpg

post-70090-0-61100700-1483119982_thumb.jpg

post-70090-0-30241300-1483119996_thumb.jpg

post-70090-0-97892800-1483120007_thumb.jpg

post-70090-0-42065300-1483120025_thumb.jpg

post-70090-0-80359600-1483120034_thumb.jpg

post-70090-0-01664800-1483120044_thumb.jpg

post-70090-0-36260500-1483120058_thumb.jpg

post-70090-0-44759200-1483120069_thumb.jpg

post-70090-0-90151400-1483120075_thumb.jpg

post-70090-0-98116500-1483120083_thumb.jpg

post-70090-0-58619400-1483120092_thumb.jpg

post-70090-0-88302000-1483120098_thumb.jpg

post-70090-0-08850700-1483120105_thumb.jpg

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurka, chyba bym później nie złożył takiej pralki.

 

Potrzebuję kamerki do pomieszczenia wewnętrznego (punkt handlowy-obsługowy). Dobrze oświetlony w środku. Potrzebowałbym 2 kamerek. Możecie mi pomóc skonfigurować taki zestaw: http://www.ctr.pl/konfigurator-ip/index.html

W sensie kamery 1,3 mpx czy lepiej 2 mpx. No i kwestia rejestratora - nie będę go podłączał pod net. Czy dysk 2TB wystarczy, aby zapisać obraz i przechować go na 7 dni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurka, chyba bym później nie złożył takiej pralki.

 

Potrzebuję kamerki do pomieszczenia wewnętrznego (punkt handlowy-obsługowy). Dobrze oświetlony w środku. Potrzebowałbym 2 kamerek. Możecie mi pomóc skonfigurować taki zestaw: http://www.ctr.pl/konfigurator-ip/index.html

W sensie kamery 1,3 mpx czy lepiej 2 mpx. No i kwestia rejestratora - nie będę go podłączał pod net. Czy dysk 2TB wystarczy, aby zapisać obraz i przechować go na 7 dni?

Nie chcę być niemiły, ale sprawiasz wrażenie, że jesteś robotem.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być niemiły, ale sprawiasz wrażenie, że jesteś robotem.

dobrnołem do tego forum , na razie prubuje napisać cokolwiek bo podobno jest 7 dni kwarantanny , po za tym albiNOS jak odróżniasz robota , ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuce fotke stolika który zrobiłem 8 lat temu . Przedmiot jest z grupy luksusowych i designerskich .

kilka słów o projekcie , zaliczyłem kilka galerii i sklepów z nietypowymi meblami metaloplastyka w niemczech , troche internetu itd . ponieważ zawsze szukam luki biznesowej na rynku to postanowiłem zrobic cos w branzy mebli , no ale mineło 11 lat a ja dalej nic nie zdziałałem po za stolikiem i 2 pufami ...

 

koszt dobrego kowalstwa lub metaloplastyki to w przypadku 2 foteli ,sofy i stolika od 12000 do 20 000zł ( nawet do 8000euro ) ale musi byc to perfekcyjne ...

 

Ja postanowiłem zrobic coś unikatowego ( w warsztacie stoją mi prototypy 2 foteli i sofy bez tapicerki bo na razie nie rozwiązałem problemu z obiciem )))  i wybrałem kształt blatu nieregularny asymetryczny , wycinany komputerowo wg szablonu - szyba koszt 500zł , materiał w postaci kutych elementów ok 600 zł czas pracy 2 dni czyli około 16 godzin z wykorzystaniem szablonów i modeli przygotowanych wcześniej . W sumie to 7 prototyp i najbardziej udany , pozostałe to koła i ośmikąty , pocięte i przerobione na ten , bo stal i takie detale można używać niemal w nieskończoność ....koszt materiału na pufy to ok 200zł sztuka + tapicerka , na razie kiepski skaj ...

 

co do budowy to winogrono te najwieksze to moja robota , mniejsze kupione , liście w 3 rozmiarach odlewane i masywne  - odlewy stalowe włoskie - pręty korowane przypominają łodygi .

 

Technika malowania też jest nowatorska bo :

po wypiaskowaniu i oszlifowaniu spawów całość malowana matowym czarnym lakierem matowym .

druga warstwa to bardzo delikatnie napylany ostry zielony metalik z odpowiedniej odległosci

trzecia warstwa to patyna dekoratorska złota nakładana gąbką odpowiednio uformowaną tak by przypominało prześwitujące złoto ....

 

robiłem też pruby pokrycia stolika 23 karatowym złotem metodą sztukaterii i efekt jest bardzo ładny - tą technike zastosowałem przy złoceniu niektórych elementów komory silnika w moim mclarenie f1 W 3 PROTOTYPIE .pozłocenie stolika to koszt ok 200zł w przypadku 23 karatowego złota transferowego , natomiast złota farba to 5-7 zł

 

Pufy są pomalowane bardziej na zielono ale mogą byc w takiej samej tonacji jak stół , to tylko experyment . Stolik i pufy używam od 7 lat i są niesamowite bo na pufie mieszczą sie 2 dorosłe osoby a stół ma powierzchnię o 30% większą od jadalnego a zajmuje mniej miejsca i nadaje się pod 6 do 8 osób kawa , drinki itd... kształt stołu pasuje do puf , foteli , rogówki , sofy da sie wiel gratów ustawic

 

Ukształtowanie gałęzi , liści i winogron było takie , by panie nie porwały sobie pończoch , ciężko o cokolwiek zaczepić ale jest to możliwe ....

 

Stolik jest unikalny i niespotykany , tego typu wzornictwa nie znajdzie się w zasadzie nigdzie , mimo użytych materiałów jest lżejszy od stołów dębowych o podobnych gabarytach , zresztą technologia i idea projektu to jak rurowa rama samochodu sportowego i wypełnienie ( na projekt wpadłem przy budowie rapliki lamborghini countacha )

 

Biorąc pod uwagę unikalność  , koszt i włożoną pracę designerską szacuje wartość takiego stołu na ok 5 000zł w detalu , oczywiście rzeczywista jest taka jaką dadzą klienci ....

 

xn974k.jpg

 

2vay5g3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuce fotke stolika który zrobiłem 8 lat temu . Przedmiot jest z grupy luksusowych i designerskich .

kilka słów o projekcie , zaliczyłem kilka galerii i sklepów z nietypowymi meblami metaloplastyka w niemczech , troche internetu itd . ponieważ zawsze szukam luki biznesowej na rynku to postanowiłem zrobic cos w branzy mebli , no ale mineło 11 lat a ja dalej nic nie zdziałałem po za stolikiem i 2 pufami ...

 

koszt dobrego kowalstwa lub metaloplastyki to w przypadku 2 foteli ,sofy i stolika od 12000 do 20 000zł ( nawet do 8000euro ) ale musi byc to perfekcyjne ...

 

Ja postanowiłem zrobic coś unikatowego ( w warsztacie stoją mi prototypy 2 foteli i sofy bez tapicerki bo na razie nie rozwiązałem problemu z obiciem )))  i wybrałem kształt blatu nieregularny asymetryczny , wycinany komputerowo wg szablonu - szyba koszt 500zł , materiał w postaci kutych elementów ok 600 zł czas pracy 2 dni czyli około 16 godzin z wykorzystaniem szablonów i modeli przygotowanych wcześniej . W sumie to 7 prototyp i najbardziej udany , pozostałe to koła i ośmikąty , pocięte i przerobione na ten , bo stal i takie detale można używać niemal w nieskończoność ....koszt materiału na pufy to ok 200zł sztuka + tapicerka , na razie kiepski skaj ...

 

co do budowy to winogrono te najwieksze to moja robota , mniejsze kupione , liście w 3 rozmiarach odlewane i masywne  - odlewy stalowe włoskie - pręty korowane przypominają łodygi .

 

Technika malowania też jest nowatorska bo :

po wypiaskowaniu i oszlifowaniu spawów całość malowana matowym czarnym lakierem matowym .

druga warstwa to bardzo delikatnie napylany ostry zielony metalik z odpowiedniej odległosci

trzecia warstwa to patyna dekoratorska złota nakładana gąbką odpowiednio uformowaną tak by przypominało prześwitujące złoto ....

 

robiłem też pruby pokrycia stolika 23 karatowym złotem metodą sztukaterii i efekt jest bardzo ładny - tą technike zastosowałem przy złoceniu niektórych elementów komory silnika w moim mclarenie f1 W 3 PROTOTYPIE .pozłocenie stolika to koszt ok 200zł w przypadku 23 karatowego złota transferowego , natomiast złota farba to 5-7 zł

 

Pufy są pomalowane bardziej na zielono ale mogą byc w takiej samej tonacji jak stół , to tylko experyment . Stolik i pufy używam od 7 lat i są niesamowite bo na pufie mieszczą sie 2 dorosłe osoby a stół ma powierzchnię o 30% większą od jadalnego a zajmuje mniej miejsca i nadaje się pod 6 do 8 osób kawa , drinki itd... kształt stołu pasuje do puf , foteli , rogówki , sofy da sie wiel gratów ustawic

 

Ukształtowanie gałęzi , liści i winogron było takie , by panie nie porwały sobie pończoch , ciężko o cokolwiek zaczepić ale jest to możliwe ....

 

Stolik jest unikalny i niespotykany , tego typu wzornictwa nie znajdzie się w zasadzie nigdzie , mimo użytych materiałów jest lżejszy od stołów dębowych o podobnych gabarytach , zresztą technologia i idea projektu to jak rurowa rama samochodu sportowego i wypełnienie ( na projekt wpadłem przy budowie rapliki lamborghini countacha )

 

Biorąc pod uwagę unikalność  , koszt i włożoną pracę designerską szacuje wartość takiego stołu na ok 5 000zł w detalu , oczywiście rzeczywista jest taka jaką dadzą klienci ....

 

 

Jeśli złocisz w takiej cenie to mam dla Ciebie duuużo roboty, ale interesuje mnie perfekcyjne złocenie na poler na pulmencie... albo nie wiesz co piszesz ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego kiniol , czytaj z uwagą KOSZT złocenia ( materiał ) a nie WYKONANIE złocenia , a to zasadnicza różnica .poniżej masz link na allegro do złota transferowego prawie 24 karaty , taką książeczką pokryjesz spokojnie taki stół wiec wyjdzie w materiale mniej niz 200 zł no ale verniks kleje tempera czy tam jakieś drobiazgi .... stolik jest kryty fragmentarycznie wiec robota dla amatora , co innego ramy obrazu lub sztukateria gipsowa lub rzeżba . Natomiast zegarek czy coś na wysoki połysk jest bardzo trudne do pokrycia i może byc nietrwałe ( może sie wycierać )

 

macie linka na allegro 10 arkuszy 8x8cm czyli 640cm2 złota za 112zł ..... w opisie jest bląd bo 0,15grama a nie 15 gram za tyle to szlagu czyli mosiądzu imitacji złota nie kupisz

 

http://allegro.pl/zloto-platkowe-transferowe-23-75-ka-80x80-mm-i6660193651.html

Edytowane przez artiplast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pozłocenie stolika to koszt 200zł w przypadku 23 karatowego"... itd, itp... chyba czytać już nie potrafię... no tak ale lata lecą... W książeczce jest 25 płatków... Złota na transferze nie używam, stosujemy tradycyjne metody nakładania złota na obiekty z wnętrz....złoto, wódka, poduszka, nóż, nastrzelacz i inne  takie detale...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele rzeczy można byłoby samemu skręcić zgodnie z instrukcją. Ba, jest to nawet forma zabawy, gdzie trzeba złożyć wszystko do kupy z instrukcji obsługi.

Tak też złożyłem meble BRW - kolekcja Orland. Zajęło mi to cały dzień - ale zaoszczędziłem 10% wartości mebli, bo tyle kosztuje w praktyce składanie. Czyli jakieś 800 zł. Wolałem już za 1/4 tej ceny kupiłem sobie taki zestawik: https://kraftdele.info/wiertarki/262-wiertarko-wkretarka-udar-18v-2szt-zestaw-gw12.html wkrętarek akumulatorowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszla pora wymiany blatu w kuchni, myślałem, ze z godzinkę czy dwie powalcze i będzie po problemie. Zacząłem o 10 rano i przed chwila skonaczylem sprzątać narzędzia. Obled jakiś, ale w końcu sie udało. Zdjęć puki co nie mam, bo k...wa nie miałem siły ich robić...

Dobrze, ze został mi klej po przygodzie z pralka, musiałem przykleić 7 płytek, odpadły razem ze starym blatem. Takie puzzle miałem. Musiałem sie spieszyć bo w środę jadę do Słupska na kurs, miesiąc czasu, odpocznę od roboty, tej z której żyje :-)


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalszy ciąg nastąpi? Radyjko masz dla ostrzegania przed "Miśkami" :P  :D


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nastąpi, takie tam wspomnienia. Misiaczków się nie boję.. pełzam nie jeżdżę więc luz :-)

 

A i jeszcze jedno sru:

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam troche mi sie nie chciało zaglądać od jakiegoś czasu , prawde mówiąc mam sporo na głowie kontrole skarbówki zuzu pip prowadze z adwokatem 2 dochodzenia przytgotowawcze jako posiłkowy i poszkodowany , w styczniu 2017 kupiłem działke no i tak se pogadałem z deweloperem czy ma wolne moce , nie dałem nawet zaliczki i nie dostałem jescze zgody jak w lutym wylał fundamenty ....DDDD   no ale teraz spoko , ja sobie przygotowuje na warsztacie 3 budynki gospodarcze po 35m2 no i bedzie na posesji jeszcze garaż 50m2  tak że zajęc jest sporo , najbardziej wkórwia mnie skarbówka bo zgarneła mi 02.01.2017 cały rok 2015 ponad 6000faktur i do dziś nie zajrzeli bo im sie wydawało że bedzie co najwyzej mała książeczka .....

 

 

domek w takim stanie od 13 lutego pierwsze ruchy dach bedzie pod koniec kwietnia maj okna i instalka czerwiec CO a potem sie zobaczy ...

331j8tj.jpg

Edytowane przez artiplast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie ło coś się stało, Arti wie pewnie szto eto takoje...

Zamówiłem już poliuretany w kolorze czerwonym (doda jakieś 40% pałera) koszt 90 zeta. do tego dwa łączniki stabilizatora za bodajże 64 zł, czyli łącznie wyszło 154zł. Mam starszą wersję, z jednym przegubem. Rocznik 2006 ma już dwu przegubowe. Ale mnie to rybka. Dziś wyjąłem stabilizator i jego mocowania, miał też widoczny luz na gumach stabilizatora (tam też pójdą te czerwone poliuretany). Przy okazji zrobiłem rotacje kół, przednie dałem na tył i odwrotnie (chyba słowa odwrotnie nie musiałem pisać). Stabilizator oczyściłem i pomalowałem hamerajdem (miałem w domu więc za darmo), to samo zrobiłem z osłoną pod silnikiem, bo ciężko odkręcić stabilizator bez zdejmowania blachy więc i ją wyczyściłem i pomalowałem Syn miał frajdę jak mógł wałkiem pomalować i siebie trochę przy okazji. Fotki zrobię w poniedziałek, bo będę poprawiał malowanie. Kupie jeszcze nowe śruby do stabilizatora, bo przy odkręcaniu po d*pie dostały jak złoto. Dla lepszego efektu może zmienię też te od osłony. Ma się błyszczeć jak psu... @#%&*.

Miąłem jakiś filmik nakręcić na YouTuba ale jakiś k..wa nieśmiały jestem.

 

Poniedziałek, na samą myśl mnie mdli. Mam na 7 do roboty, w fabryce nie byłem z prawie dwa miechy (kurs w Słupsku i urlop), aż mnie skręca, mało k..wa depresji nie dostanę. Chyba skoczę do Żabki...

 

Żonka za rotację kół obiecała mi 10 złotych do skarbonki (noworoczne postanowienie - kupno zegarka mam jakieś 33%celu :-)

post-70090-0-89174900-1492893321_thumb.jpg

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grunt że humor dopisuje , ja sie leczę margotem z lidla , co do stabilizatora to wiadomo że bez niego ch...j nie jazda ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na poliuretany. Sru:

post-70090-0-73191200-1492965220.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie tę konstrukcję.

post-57210-0-04421900-1492972196_thumb.jpg

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wygląda na jakiś OHV, ale dalej nie wiem.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tak - 115.C076/52. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

post-57210-0-81436000-1492975166_thumb.jpg

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czyściutka komora dla zmyłki. Ale wstyd, pod ziemie się zapadnę. U mnie ta komora była jak klatka schodowa u cyganów.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Tuptak
      Po moim Teściu zegarmistrzu pozostało dużo ciekawych narzędzi i przyrządów. Czu ktoś może mi podpowiedzieć co to i co można z tym zrobić?



    • Przez Tuptak
      Witam Szanownych Forumowiczów. Po moim Teściu, który był w latach 80 i 90 zegarmistrzem, a naprawiał zegary nie tylko naręczne ale i wiszące, została mi masa narzędzi, przyrządów różnego pochodzenia i zastosowania, o którym często nie mam pojęcia - co ciekawsze w załączniku. Czy ktoś na forum mógłby mi pomóc zidentyfikować i ewentualnie doradzić co z tym zrobić? Niestety zdolności dziedziczy się tylko po rodzicach :-(
       
      Tomasz
       
       

    • Przez cupik
      Witam wszystkich,
       
      Niestety mój Parnis Marina Miliatre GMT przestał chodzić. Żaden ze znanych mi zegarmistrzów nie może nawet do niego zajrzeć, bo nikt nie posiada odpowiedniego klucza. Jeden, powiedział mi, że to musi być klucz nasadowy, jakiś specjalny. 
       
      Czy ktoś wie dokładnie co to ma być? Jakiś model, typ?
      Gdzie to dostać?
       
      Może ewentualne alternatywy, inne sposoby na odkręcenie tego zegarka?
       
       
      Może jest ktoś na forum kto serwisuje w/w zegarek, a usługa nie przekracza jego wartości?
       
      Pozdrawiam i liczę na pomoc.
       
       
    • Przez MasterOfPuppets
      Witam
       
      Piszę do Was, ponieważ mam nadzieję, że taka zaangażowana i zorganizowana grupa jak Wy, będzie w stanie mi pomóc w wybraniu kilku narzędzi do zegarmistrzostwa.
      Czytałem przypięty temat. Polecono tam, by ludzie szukający dobrej jakości produktów, powinni składać całe zestawy z pojedynczo zbieranych "instrumentów".
      Nie chciałbym, by nowo zakupione przedmioty uległy zniszczeniu po wyjęciu z pudełka lub, co gorsza uszkodziły piękne owoce ludzkiej pracowitości, pomysłowości i cierpliwości.
      Z drugiej jednak strony, "świeżak" nie ma rozeznania w jakości produktów i jedynym wyznacznikiem, jakim mógłbym się kierować to wysokie ceny, co nie zawsze jest oznaką klasy towaru.

      Chciałbym z moim sprzętem, być w stanie rozebrać i złożyć zegarek mechaniczny.

      Tempus fugit, więc przechodząc do meritum... 
      Wpierw trafiłem na sklep CONRAD. Od razu rzuciły mi się w oczy dwa zestawy narzędzi załączone w poniższym obrazku.
      Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale po przyjrzeniu się opiniom dotyczącym Bruder Mannesmanna doszedłem do wniosku, że jest to produkt dość niskiej kategorii.
      Nie wiem, jak sprawa się ma w przypadku Toolcrafta.
      Jako drugą opcję, a właściwie trzecią (uwzględniając dwa powyższe rozwiązania) poskładałem własny zestaw (obrazek drugi - KRAINA-CZASU + otwieracz do kopert - CONRAD).
       
      Doradźcie proszę, czy któryś któreś z wymienionych przeze mnie wyjść, jest sensowne. Zależałoby mi na niezbyt wysokiej cenie.
      Sytuacja, w której każdy przedmiot musiałbym kupować w innym sklepie jest nieopłacalna, ze względu na koszty transportu.

      Z góry dziękuję za odpowiedzi i zainteresowanie tematem.

      Pozdrawiam
       
       
       
       
       
    • Przez Magistr
      Witam!
      Otóż dręczy mnie od nie dawna małe zagadnienie   - jakie trzeba posiadać narzędzia, maszyny itp. , aby móc zrobić mechanizm zegara z metalu (oczywiście w domu, garażu itp.)
       
      Pozdrawiam
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.