Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wocio19

Nowe nabytki szwajcarskie i niemieckie

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Tak więc już na ręce. Oczywiście pilot w brązie. Spełnił wszelkie oczekiwania i na żywo jest dokładnie taki, jak miał być.

Gratulację! Widzę że się rozhulałeś :P


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, evilym napisał(-a):

Gratulację! Widzę że się rozhulałeś :P

 

Dzięki. Wcale nie chciałem się rozhulać. Ale żal było nie skorzystać z oferty na bazarku.

Chyba wszyscy sobie to jakoś tak podobnie tłumaczymy po zakupach... 😂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Dzięki. Wcale nie chciałem się rozhulać. Ale żal było nie skorzystać z oferty na bazarku.

Chyba wszyscy sobie to jakoś tak podobnie tłumaczymy po zakupach... 😂 

 

Racjonalizacja rzadzi :P Nie potrzebuje 15tego zegarka ... ale jest taki ladny ... i w takiej dobrej cenie ... :P

 

A zeby nie bylo na pusto:

 

IMG_4114.thumb.jpg.b46c443b34464fd54b4435b5aadd3696.jpg

 

Sorry za jakosc ale robione kalkulatorem na szybko trzesacymi sie z wrazenia i radosci rekami :)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się szybko dzisiaj wątek zapełnia. Z gratulacjami się jeszcze chwilę wstrzymuję - aż do kolejnych zdjęć. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, cordi7 napisał(-a):

 

 

Wygląda smacznie - gratuluję!

 

Długie ma te ucha, niczym zając. Mimo wszystko dobrze leży. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cordi7 napisał(-a):

 

 

Taki z pazurem. Pięknie wygląda i dobrze leży na ręce. Na żywo musi robić jeszcze większe wrażenie. Gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Tak więc już na ręce. Oczywiście pilot w brązie. Spełnił wszelkie oczekiwania i na żywo jest dokładnie taki, jak miał być.

49a9c22c253308367523e13c2c00f354.jpg

Teraz z tej radości zabieram się za spamowanie tym zegarkiem kolejnych wątków. emoji6.png

Jaki on duży

8 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Tak więc już na ręce. Oczywiście pilot w brązie. Spełnił wszelkie oczekiwania i na żywo jest dokładnie taki, jak miał być.

49a9c22c253308367523e13c2c00f354.jpg

Teraz z tej radości zabieram się za spamowanie tym zegarkiem kolejnych wątków. emoji6.png

Jaki on duży


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

IMG_4122.thumb.JPG.83fd1911994168c92a0e21ac2862d48e.JPG

 

👏

Świetny! 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Tak więc już na ręce. Oczywiście pilot w brązie. Spełnił wszelkie oczekiwania i na żywo jest dokładnie taki, jak miał być.

Teraz z tej radości zabieram się za spamowanie tym zegarkiem kolejnych wątków. emoji6.png

Bardzo fajnie się prezentuje. Gratuluję.

Swoją drogą ciekawe jak to w końcu jest z tym brązem, brudzi, czy nie?
 

 

3 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

 

 

Dominik, gratulacje. Oryginalna tarcza.

Ale to chyba taki królik z kapelusza? Nie pamiętam abyś go rozważał?


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Jaki on duży

 

Koperta 40mm i wysokość 9,2 mm.

12 minut temu, fanfar19 napisał(-a):

Bardzo fajnie się prezentuje. Gratuluję.

Swoją drogą ciekawe jak to w końcu jest z tym brązem, brudzi, czy nie?

 

Dziękuję.

Co do brudzenia, to się dopiero okaże, ale myślę, że ten ze stalowym deklem nie brudzi i prawie nie patynuje. Kolega @Jebudu ma automat z dupką z brązu i kiedyś pisał, że generalnie nie brudzi a jeżeli już, to tylko troszkeczę przy wilgotnej ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fanfar19 napisał(-a):

Dominik, gratulacje. Oryginalna tarcza.

Ale to chyba taki królik z kapelusza? Nie pamiętam abyś go rozważał?


Dzięki Tomek, trochę przypadek - mając odrobinę wolnego czasu wszedłem do AD Brajtka koło mnie.

Przemierzyłem kilka różnych modeli i to była miłość od pierwszego wejrzenia więc kupiłem.


PS. Superocean Heritage II w rozmiarze 42 mm na meshu jest genialny, kolejne zaskoczenie.


 

1 godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Co do brudzenia, to się dopiero okaże, ale myślę, że ten ze stalowym deklem nie brudzi i prawie nie patynuje. Kolega @Jebudu ma automat z dupką z brązu i kiedyś pisał, że generalnie nie brudzi a jeżeli już, to tylko troszkeczę przy wilgotnej ręce.


Raportuj co i jak :) bo chodził mi kiedyś brąz po głowie ale odstręczały mnie patynowanej i brudzenie ręki.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Raportuj co i jak :) bo chodził mi kiedyś brąz po głowie ale odstręczały mnie patynowanej i brudzenie ręki.

 

Stowa jest chyba pod tym względem dość wyjątkowa. Prosto z pudełka dostajesz nowy zegarek już z patyną i potem ta patyna już w zasadzie nie przyrasta.

To z jednej strony takie trochę nienaturalne, a z drugiej wyjątkowo praktyczne. Rozmawiałem o patynie z poprzednim właścicielem i potwierdził, że zegarek po pierwsze nie brudzi a po drugie stan wizualny patyny z upływem czasu prawie się nie zmienia.

Czy wynika to z zastosowanego stopu, czy też z jakiejś ochronnej powłoki lakierniczej - tego do końca nie wiem. W materiałach jakie znalazłem powtarza się słowo "treatment" co sugeruje powłokę lakierniczą. Na WUS znalazłem też kiedyś coś takiego:

 

https://www.watchuseek.com/threads/extra-extra-read-all-about-it-stowa-fliegerfriday-bronze-edition.5079901/

 

obraz.thumb.png.1628eb71549cc89f7157468f946562cc.png

 

oraz coś takiego z opiniami użytkowników potwierdzającymi brak brudzenia:

https://www.watchuseek.com/threads/stowa-newsletter-announcing-the-stowa-flieger-klassik-bronze.5178087/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, cordi7 napisał(-a):


Dzięki Tomek, trochę przypadek - mając odrobinę wolnego czasu wszedłem do AD Brajtka koło mnie.

Przemierzyłem kilka różnych modeli i to była miłość od pierwszego wejrzenia więc kupiłem.


PS. Superocean Heritage II w rozmiarze 42 mm na meshu jest genialny, kolejne zaskoczenie.

 

No to ciekawe jakie będą dalsze losy Brajtka, różne są losy takich miłości od pierwszego wejrzenia :)

Szczególnie, że konkurencję ma dużą.

Mi z takich zakupów ostał się jeden zegarek. A kilka ich było.

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, fanfar19 napisał(-a):

No to ciekawe jakie będą dalsze losy Brajtka, różne są losy takich miłości od pierwszego wejrzenia :)

Szczególnie, że konkurencję ma dużą.

Mi z takich zakupów ostał się jeden zegarek. A kilka ich było.

 

Nie no, az tak impulsywny zakup to nie byl, przymierzylem - poczekalem 2 tygodnie - nadal motylki byly - kupilem. Ja staly w uczuciach jestem plus u mnie wszystkie zegarki maja dozywocie :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, cordi7 napisał(-a):

 

Nie no, az tak impulsywny zakup to nie byl, przymierzylem - poczekalem 2 tygodnie - nadal motylki byly - kupilem. Ja staly w uczuciach jestem plus u mnie wszystkie zegarki maja dozywocie :)

 

 

Zazdraszczam (dożywocia na impulsy, nawet po 2-tygodniowych przemyśleniach) :D


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Butik napisał(-a):

Zazdraszczam (dożywocia na impulsy, nawet po 2-tygodniowych przemyśleniach) :D

 

U mnie pudelko dobrze osloniete, nie wieje halny jak u ciebie :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krygobardzo fajnie się prezentuje, gratuluję.

 

Może trochę bałbym się szybko pojawiających się rys na szerokim, polerowanym bezelu ale co tam :) I tak jest świetnie.

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny kolor, gratuluję nabytku i niech się dobrze nosi :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta polerowana, szeroka luneta przypomina mi jednoznacznie mojego dawnego Conquesta w kwarcu, który faktycznie łapał bardzo łatwo ryski.

zJhP974.jpg

Od tego czasu nieco mi się odmieniło i nie jestem już aż tak wrażliwy na oznaki swojego użytkowania, które z czasem zawsze powstają ;) Najwyżej Cape Cod pójdzie w ruch jak poczuję potrzebę :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.