Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wocio19

Nowe nabytki szwajcarskie i niemieckie

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem pierwsza połowa lat 40, niemiecki wojskowy - odkręć i podaj prosze nr i rodzaj werku

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na oryginalny,też mnie ciekawi co w nim siedzi.... ;) -pierwsza polowa lat 40 to właśnie okres 2 wojny światowej .... ;):D ,przepraszam ,musiałem napisać ;)

 

pozdrawiam


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://watch-wiki.org/index.php?title=Zenith_f%C3%BCr_Wehrmacht

 

Marek żartownisiu ;)

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie mogę go samodzielnie otworzyć, ponieważ nie mam odpowiednich narzędzi.

Rzeczywiście! Zegarek prawie taki sam. Piszę prawie, ponieważ posiada już ślady "czasu". Jednego jestem jednak pewien: Pradziadek nie służył w Wehrmachtcie :) Pochodził ze Lwowa, w późniejszych latach był uciekinierem z niemieckiego obozu pracy- wtedy może go zdobył. Niestety nie poznałem pełnej historii zegarka, ale wiem, że ma ogromną wartość sentymentalną dla mojej Rodziny, a w szczególności dla mojego Dziadka.

 

EDIT: Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czym i jak mógłbym go otworzyć?

Edytowane przez Bartosz Turek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jako że całkowicie nie wiem nic o SZWAJCARACH pytam tutejszych specjalistów co to jest?

nawet wujek google nie był pomocny albo nie wiem czego szukać...

czy powinienem zapytać o to wq VINTAGEach

 

 

http://mikrolisk.de/show.php?site=280&suchwort=elias&searchMode=exact&searchWhere=trademark#sucheMarker

 

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&0&2uswk&Venus_180


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe -w Lublinie to język urzędowy[drugi]do dziś..... ;)-poczytałem-najbardziej poza 52 godzinna rezerwą chodu podoba mi się stwierdzenie że chód dobry jak na 60letnie "ustrojstwo" :D

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur

Bardzo dziękuje za powyższe linki

ide dalej szukać.... mam kolejne punkty zaczepienia.

na szybko  o ile sie nie myle to widze ze zdjecia nr 3 ze to mechanizm VENUS 180 z ok 1945 co dziwne, bo Mikrolisk pokazuje, że firma została zarejestrowana w BIEL w Szwajcarii  w 1951

i raczej pójde do Vintage'ów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic w tym dziwnego-to ze na zdjęciach u Ranffta mechanizm jest z około 45roku[zdjęcie poglądowe],a firma została zarejestrowana w 51roku.......mechanizm w Twoim zegarku produkowany był przez zjednoczone fabryki zegarkow szwajcarskich pod firmą Ebauches SA,a anonimowe lub mniej znane wytwórnie uzupełniały te mechanizmy tarczami i kopertami i wypuszczały gotowe zegarki pod swoją nazwą ......

A więc zakładając że mechanizm Twojego zegarka jest z 45roku[choć wcale tak być nie musi]mógł zostać wykorzystany w 51roku .....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic w tym dziwnego-to ze na zdjęciach u Ranffta mechanizm jest z około 45roku[zdjęcie poglądowe],a firma została zarejestrowana w 51roku.......mechanizm w Twoim zegarku produkowany był przez zjednoczone fabryki zegarkow szwajcarskich pod firmą Ebauches SA,a anonimowe lub mniej znane wytwórnie uzupełniały te mechanizmy tarczami i kopertami i wypuszczały gotowe zegarki pod swoją nazwą ......

A więc zakładając że mechanizm Twojego zegarka jest z 45roku[choć wcale tak być nie musi]mógł zostać wykorzystany w 51roku .....

Bardzo dziękuje za kolejne światła na mą jasną pomroczność zegarkową

wracając jednak do meritum

 

zastanawiam się czy warto inwestować czas i pieniądze w ten mechanizm czy oddać go potrzebującym na części - stan jak na zdjęciach mocno zniszczony

 

między wierszami zrozumiałem, że przedstawiony zegarek to nic szczególnego a stan zachowania tarczy i obudowy wymaga inwestycji nieproporcjonalnych do wartości ratowanego zegarka - wartości sentymentalnych żadnych

 

skłaniam się raczej ku wspomożeniu kogoś kto szuka części do VENUS180 czy mam racje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo chciałbym "zalajkować"/podziękować chronofilowi i cookowi za chęć pomocy, ale nie mam uprawnień w kliknięcie w ich reputacje w tym wątku

 

może warto wydzielić mój wątek/pytanie i odpowiedzi w osobny wątek w vintage'ach?

Edytowane przez xaoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo chciałbym "zalajkować"/podziękować chronofilowi i cookowi za chęć pomocy, ale nie mam uprawnień w kliknięcie w ich reputacje w tym wątku

 

Dzieki ;) -nie jestem zwolennikiem "lajków"....no chyba że jesteś piękną dziewczyną, to co innego :D:)

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ;) -nie jestem zwolennikiem "lajków"....no chyba że jesteś piękną dziewczyną, to co innego :D:)

jako przeciwnik "twarzoksiążki" nie używam lajków

ale chciałem wyrazic swoja wdzięczność i podnieść waszą Reputacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Cookowi przydałoby się podnieść reputację, ale nie wiem czy skutecznie :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cookowi przydałoby się podnieść reputację, ale nie wiem czy skutecznie :) :)

? :D:):blink:-to mam aż tak kiepską?

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale poszliście w ochy i achy :) , a może tak pokazalibyście coś nowego ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

? :D:):blink:-to mam aż tak kiepską?

Kolega być może miał na myśli; że szału nie ma :D

Sama chęć podniesienia to kolejna sprawa albo inaczej - po co wyważać otwarte dźwi :D


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze bym coś rozumiał......... ;) ,dobra zamykam się z zegarkami do czasu aż mnie koty nie zeżrą :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka cebula, to ma 36mm :P

Zreszta sama sobie upatrzyla juz dawno temu :)

Acha jeśli tak to spoko i gratki,niech się dobrze nosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej kobiet nosi duże zegarki. Pojęcie unisex w odniesieniu do zegarków zaczyna nabierać powszechnego wymiaru. Tylko gratulować gustu, bo bardzo dużo kobiet wybiera zegarki biżuteryjne, lub modowe. Zegarek mechaniczny jest w dalszym ciągu rzadkością, tym bardziej 'Szacun". :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wybór jak na kobietę :)

Daje jasno do zrozumienia coby muchacho nie liczył w nadchodzącym pożyciu na żadne odcienie szarości, tylko black&white  :D

Ale za odmienny punkt widzenia damskich zegarków gratki się należą.


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.