Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wocio19

Nowe nabytki szwajcarskie i niemieckie

Rekomendowane odpowiedzi

biedronsky gratulacje. Może w końcu trzeba się spotkać i obejrzeć te zegarki :) U mnie kilka sztuk też się znajdzie. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem w prezencie zegarek jak na załączonych zdjęciach.Czy ktoś mógłby podzielić się swoimi wiadomościami na temat tego modelu lub wskazać link "do poczytania"na jego temat..Zorientowałem się,że jest to tzw"cylinder".Sprawdzając dokładność jego chodu zaobserwowałem,że chodził ok.6 h i się zatrzymał.Dziś chciałem ponownie nakręcić to mogłem koronką obrócić jedynie 2x.Na razie wydaje się,że pracuje normalnie(ale to dopiero godzinna obserwacja.Może" znawca" tego mechanizmu poradzi co można by przy nim wykonać by zapewnić mu dłuższy okres jego działania?Ile mniej więcej po pełnym nakręceniu powinien chodzić ten mechanizm?post-68204-0-68385200-1419586636_thumb.jpgpost-68204-0-88158800-1419586651_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to przełom XIX/XX wiek. Nie są to poszukiwane zegarki (awaryjność, trudna naprawa, masowa produkcja itp.), ale ładny stan uzasadnia wizytę u zegarmistrza. Zleć tam czyszczenie i oliwienie mechanizmu (inna sprawa, że trudno znaleźć mistrza, który podejmie się zabawy z cylinderkiem). Napisz proszę z jakiej jesteś okolicy, to kogoś Ci doradzimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.Zegarek do zatrzymania chodził tym razem nieco ponad 8 godz. Może się "rozchodzi"?Myślę,że skoro może dobrze chodzić 8 godz.to chyba nie jest z nim najgorzej? Cały czas go obserwuję - zobaczę jak długo  pochodzi po ponownym dokręceniu(tylko 2 obroty kopronką)? A może to sprawa sprężyny naciągowej,która nie zachowuje już swojej dawnej sprężystości? Czy do tego modelu można dopasować inną? A  może pomoże  właśnie jej przeczyszczenie i naoliwienie jak wskazuje wyżej" OmegaDeVille"? Faktycznie w obecnym czasie brak dawnych mistrzów.

 

.

Edytowane przez ZBYSZEK66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wyczyścić i naoliwić werk, a może jeszcze wymienić sprężynę - wtedy pochodzi około 24 h. Ale teraz, nakręcając brudny mechanizm, psujesz go.

A jeździsz może czasem do Krakowa albo Warszawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...od dawna wymarzony, nareszcie upolowany...

 

Omega Flightmaster - 7 wskazówek, 3 koronki, 2 pusher'y, 1 obrotowy bezel + chrono oraz GMT :)

 

zdjęcia jeszcze sprzed SPA...

 

Omega Flightmaster 2

 
...piąty w rodzinie :)
 

Omega Flightmaster 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jestem niezmiennie pod wrażeniem Twoich zegarków, które pokazujesz już po spa. Ta Omega wcale nie wygląda tak źle, a jestem pewien, że po polerce koperty będzie wyglądała obłędnie. Przy okazji nie wiesz czy Twój Zegarmistrz podjąłby się renowacji zniszczonego obrotowego pierścienia? Mam fajnego Citizena, w świetnym stanie, mechanizm czyściutki, tarcza ładna, tylko ring paskudny ze zdrapaną farbą :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Już do mnie jedzie... :wub:  Mam nadzieje, że nie będzie zbyt duża (44 mm) na moją cienką łapę...

post-27944-0-34149700-1419883990.jpg

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alpina zacna, choć faktycznie spora.

 

Aaaa zanabyłem sobie taką Ruhlę. :)

 

post-75614-0-58331700-1419886114_thumb.jpg

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie taki gangsterski "szfajcar":

 

Kajdan2_zps1bc87439.jpg

 

Kajdan1_zpsfb415620.jpg


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jak godzinę odczytać?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam nic nie widzę:-(


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień alkohol :)

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

U mnie taki gangsterski "szfajcar":

 

Kajdan2_zps1bc87439.jpg

 

Kajdan1_zpsfb415620.jpg

a co to jest? :rolleyes:  :ph34r:

sadzac po zdjeciach nie zawsze godzina jest wyswietlana... trzeba cos nacisnac czy jak?

Edytowane przez Angelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to jest? :rolleyes:  :ph34r:

sadzac po zdjeciach nie zawsze godzina jest wyswietlana... trzeba cos nacisnac czy jak?

Elektroniczny stróż! W odsiadce domowej dostajesz info kiedy możesz wyjść i olać drzewko. :lol:


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie się odczytuje godzinę: naciskamy przycisk i w szczelinkach godzina się wyświetla.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rozwiązanie. Choć to nie moja bajka, to muszę przyznać, że po raz pierwszy widzę takie rozwiązanie i nawet mi się spodobało.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

Normalnie się odczytuje godzinę: naciskamy przycisk i w szczelinkach godzina się wyświetla.

dziwne troche  :rolleyes:  ;)  ale fajne. gratuluje nabytku  :)

Edytowane przez Angelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te elektroniczne zabawki pokazują nawet czas :D  czy to jest zegarek kwarcowy???bo też mam takie cudo

post-41915-0-34693300-1419971111_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

ale tu to naprawde niewiem ktora godzina!?

w jak to odczytac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.