Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

No podobno Tudor na tyle to ogranicza, że nawet jak na serwisie poprosisz o zmianę wkładki na inny kolor to odmawiają. Sztuka za sztukę i to dokładnie tą samą. Co w sumie nie dziwi, bo taki BBN ma złote indeksy, a BBB ma srebrne, więc wychodziłyby śmieszne frankeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Min. 2 tygodnie, codziennego noszenia, potem zacznij sprawdzać odchylki.

Ciekawi mnie jak w praktyce sprawdzi się MT5813.

Mój po tygodniu zaczął chodzić niemal jak kwarcowy. 2sek na dobe zgubi... potem 3 nadrobi. Generalnie sprawdzałem po 2 tygodniach ciąglego noszenia to 3s sie spieszył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój po tygodniu zaczął chodzić niemal jak kwarcowy. 2sek na dobe zgubi... potem 3 nadrobi. Generalnie sprawdzałem po 2 tygodniach ciąglego noszenia to 3s sie spieszył.

No to mnie bardo pocieszyłeś! Dzięki

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój po tygodniu zaczął chodzić niemal jak kwarcowy. 2sek na dobe zgubi... potem 3 nadrobi. Generalnie sprawdzałem po 2 tygodniach ciąglego noszenia to 3s sie spieszył.

Hefajsto, wrzuć proszę jakąś fotę swojego zegarka na nadgarstku - masz Chrono jak rozumiem?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Magnusson pasuje jak ulał :D  Z GMT Marek zrobił tool watcha...


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kolejny niepasujący zestaw :D

 

Ech, ściągnij to paskudztwo!! Przywiozę Ci jutro pasujący ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hefajsto, wrzuć proszę jakąś fotę swojego zegarka na nadgarstku - masz Chrono jak rozumiem?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Chrono ale metr. Mam Heritage Black Bay Bronze z certem chronometru. Rozumiem twoja frustracje bo tez dopiero co swojego kupiłem i przez pierwsze 2 dni dokładniścią nie zachwycał. Teraz jest perfekcyjnie. Nawet nie ma co korygować. W sumie to nawet zabawne, bo nie mam joba na punkcie dokładności chodu. Zadnego zegarka, nawet kwarcow tak nie sprawdzam jak tego. Cóz certyfikat chronometru zobowiązuje ;) Edytowane przez Hefajsto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam nadzieję że i mój po kilku dniach się "ułoży" jak trzeba

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dark Chrono jest mega:)

Wiesz coś o tym ;)

A ja taki gościnnie

 

Świetnie Ci wyszedł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam nadzieję że i mój po kilku dniach się "ułoży" jak trzeba

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

I jak zegarek ? Czy mechanizm się ułożył, widać poprawę precyzji czy nadal gubi po kilkanaście sekund na dobę ? Zaobserwowałeś jakieś zmiany czy jeszcze za wcześnie ?

P.S Bardzo fajnie na tym pasku wygląda.

Edytowane przez Michal8080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo lepiej ale do ideału jeszcze trochę brakuje, testuję różne pozycje odkładania na noc. Dzisiaj jak sprawdziłem to odchyłka wyniosła ok 4-5 s. na dobę (na minus). Pasek jest świetny ale trochę się brudzi - zaimpregnuję go dzisiaj.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda tak jak by się pomału układał, daj mu jeszcze ze 2 tygodnie i mam nadzieję, że będzie chodził jak na Tudora przystało. 4-5s/24h to już nie 14s, ale dobrze wyregulowany Tudor nie powinien mieć większej odchyłki niż 3s na dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyspamuję, ale chyba warto pokazać co można zrobić Tudorowi :)

Pasek made by @pepcioza, aka Przemek Pipała, czyli łapka strusia plus szlufka z jakiegoś marsjańskiego węża

 

11.jpg.2119fa63a678a74260a3e4d8b1bdc479.

 

444.jpg.767049b1107749e6a880f2a87a7eb4cf

 

222.jpg.37ade7608df1be0dab57f06825c5971a

 

333.jpg.173b1e108886ce5b9952fcdc9ff295bc

Edytowane przez Krzysiek_W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie zdjąłem kajdana i teraz w takich mięciutkich, ręcznie szytych portkach:

 

IMG-20191125-154155.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cześć:)f71e9789cd1e0967d8768b1e68fff62f.jpg4d1b4a27f4dda0852204d56966ea40be.jpg

 

Wysłane z Blackberry przy użyciu Tapatalka


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda tak jak by się pomału układał, daj mu jeszcze ze 2 tygodnie i mam nadzieję, że będzie chodził jak na Tudora przystało. 4-5s/24h to już nie 14s, ale dobrze wyregulowany Tudor nie powinien mieć większej odchyłki niż 3s na dobę.

 

Dzisiaj minęło równo 2 tygodnie jak otrzymałem zegarek (Black Bay Chrono) - codziennie jest na ręku. Ustabilizował się od kilku dni z odchyłką ok. 4 s. na minus ale przy specyficznym odkładaniu na noc - tarczą do dołu. Szczerze mówiąc dokładnością jestem troszkę zawiedziony - miałem wcześniej Longinesa chrono i odchyłka wynosiła ok 1-1.5 s bez żadnej zabawy ze specyficznym odkładaniem i testowaniem różnych pozycji. Jak myślicie, warto byłoby udać się do zegarmistrza na delikatną regulację? Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma jakieś doświadczenia z tym modelem Tudora i mógłby się podzielić wrażeniami jak jest z dokładnością? Zegarek bardzo długo leżał na sklepowej półce - czy to może być przyczyna takiej odchyłki?

Edytowane przez tomeks001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj minęło równo 2 tygodnie jak otrzymałem zegarek (Black Bay Chrono) - codziennie jest na ręku. Ustabilizował się od kilku dni z odchyłką ok. 4 s. na minus ale przy specyficznym odkładaniu na noc - tarczą do dołu. Szczerze mówiąc dokładnością jestem troszkę zawiedziony - miałem wcześniej Longinesa chrono i odchyłka wynosiła ok 1-1.5 s bez żadnej zabawy ze specyficznym odkładaniem i testowaniem różnych pozycji. Jak myślicie, warto byłoby udać się do zegarmistrza na delikatną regulację? Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma jakieś doświadczenia z tym modelem Tudora i mógłby się podzielić wrażeniami jak jest z dokładnością? Zegarek bardzo długo leżał na sklepowej półce - czy to może być przyczyna takiej odchyłki?

Domyślam się, że taka odchyłka może być "denerwująca" w takiej klasie zegarku. Moim zdaniem jednak, po pierwsze, naucz się odpuszczać, to w końcu zegarek z duszą ;)

Po drugie daj mu może jeszcze jakiś czas, po trzecie, hmm nie wiem jak to w "renomowanych" zegarmistrzów, ale są i tacy, którzy z taką odchyłką czasową nie będą chcieli z Tobą rozmawiać.

Jeśli się mylę na pewno koledzy mnie poprawią.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.