Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się ranger bardzo podoba. Cały czas rozważam zakup. Trudno o popularność gdy się konkuruje z ikoną jaką staje się BB.

Eta vs inhouse? Gdyby inhouse miał różę na tarczy brałbym. Dla mnie to kwestia estetyki i troszkę d.n.a. marki, której kultowe modele były na eci.

Mnie rownież. Od samego początku odkąd zobaczyłem reklamę z tym psim zaprzęgiem. No i stworzony do paskowych przebieranek:)

Czyli kwestia gustu. BB wyjątkowo zauroczył większość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się ranger bardzo podoba, ale jako surowy, militarny zegarek ma sporą konkurencję i to w niższych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Panowie nie przesadzacie trochę? Ktoś gdzieś napisał na WUSie, że podobno nie naprawiają tylko wymieniają i od razu jest wielkie halo. Zrobiła się z tego jakaś "miejska legenda". Nie sądzę, żeby Tudor nie potrafił serwisować własnego werku. A to, że na rynku wtórnym in-house nie jest dużo droższy wynika po prostu z tego, że nowy też się dużo ceną nie różni.

Brawo kolego! Bardzo trafne podsumowanie.

WUS to jest taka dosłownie globalna wioska pełna internetowych inżynierów. Dodatkowo, każda informacja o "problemie" z Rolexem/Omegą/Tudorem jest dobrą pożywką do ochoczego teoretyzowania i ogólnie rozumianego jęku.

 

Dwóch gości (z Korei i Kanady) miało problemy z in-housami w zakresie rezerwy chodu lub zatrzymywania się mechanizmu. Obaj dostali odpowiedź, że wymienią im mechanizmy na nowe bo taka jest polityka w ramach gwarancji in-housów. O serwisie pogwarancyjnym nikt jeszcze się nie chwalił.

Z drugiej strony gość mający (w ramach gwarancji) problem z nakręcaniem nie dostał wymiany, dostał tylko serwis mechanizmu.

20390511dc9449ba53c28c829590a017.jpg

 

Równocześnie na WUS możesz znaleźć posty nawiązujące do tych sytuacji i mówiące, że ci goście to jednak nie mieli in-housów a mieli ety, albo że mieli in-housy ale jednak zrobili im serwis w RSC. Do wyboru do koloru! tak właśnie rodzą się internetowe plotki  :D

 

2 -3 lata wcześniej była podobna beka jakie to są problemy z koronką BB. Jednemu gościowi zardzewiała ta czerwona ozdobna tulejka wokół koronki. RSC wymienili mu na nową w ramach gwarancji. Na WUS ktoś celowo albo z braku umiejętności językowych, wysnuł wniosek - "Tudor ma aluminiowe koronki i tubusy(!), które rdzewieją!" Zrobił się dwudziestostronicowy wątek pełny bólu i rozważań wybitnych internetowych teoretyków.

Do czasu, aż OP wrócił i zasugerował, że trzeba być idiotą żeby wierzyć w aluminiowe tubusy a w jego zegarku problem był zgoła inny  :D  

 

 

Btw, Tag tak samo robi z calibre 7 - w ramach gwarancji po prostu wymienia mechanizm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie rownież. Od samego początku odkąd zobaczyłem reklamę z tym psim zaprzęgiem. No i stworzony do paskowych przebieranek:)

Czyli kwestia gustu. BB wyjątkowo zauroczył większość.

Współczesny Ranger to brzydsza wersja klasyka ( Explorer dla ludu) a BB to zegarek który w tej postaci nie istniał ale został wymyślony jako zlepek charakterystycznych elementów różnych modeli z przeszłości. ( najbardziej lubimy piosenki które znamy) Ponieważ trafił w dobry czas dla vintydżowych klimatów - odniósł sukces.

post-55792-0-80226100-1501709848_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Rangera i gdyby nie inne marzenie na pewno bym się nie pozbył.

Zegarek jest super wykonany ( luneta/ koperta/ uszy) i ogólny look zegarka jest super. Moim zdaniem jest nie docenianym zegarkiem. Zarówno bransoleta jak i paski pasują mu "jak ulał"

Jedyną rzeczą, która mnie denerwowała to brak maskownic na bransolecie ( tak jak miał protoplasta).

Reasumując: polecam bo naprawdę warto.

 

Z archiwum:

 

post-31778-0-85078500-1501744654_thumb.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

@ecipeci, zapięcie i dekielek to też tytan czy stal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ecipeci, zapięcie i dekielek to też tytan czy stal?

 

zapięcie z tego co pamiętam to stal a dekiel nie pamiętam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapięcie wyglądało na Tytan ,ale mogę się mylić,co,do werku to jak go kupowałeś nie miałeś innej alternatywy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 tez wystarcza ;)

Tak, ale tylko na 38 godzin;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem w Salzburgu...pełny wybór. BB Steel na żywo wyglada świetnie (niestety nie mierzyłem bo było już zamknięte).

Obok w Rolexie raczej pustki, żadnego Suba czy GMT (przynajmniej na wystawie).

Z oglądanych marek jeszcze dosyć fajnie wyglada nowy Breitling SOH.768b5e15b5f1d1f74018f7ddce09d8e4.jpg

 

 

iP7


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był BB w chrono?

Niestety nie, a szkoda, bo tez jestem go ciekawy.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafi- już myślałem że "któryś z nas" się pochwali.

Chodzi mi on non stop po głowie......

Jestem ciekaw odbioru na żywo bo na zdjęciach wygląda super a wiadomo że czasem one przekłamują z barwą/ wielkością/ proporcjami itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie :) Burgund na bransolecie to mój faworyt ;)

Dzięki, ma tę pore roku i ogólnie jako EDC mój także :) Ale na pasku też wygląda efektownie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.