Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Moim skromnym zdaniem FXD to najfajniejszy Tudor jaki jest… lekki, czytelny, dokładny, matowy, nie kłuje w oczy. Nic mu nie brakuje. NDC Strap i gitara!


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, nicon napisał(-a):

Tak, a do 47mm wystarczy tylko zmienić nastawienie xD.

 

MISZCZ 🙃 aż sobie to zapisze gdzieś ;)


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, nicon napisał(-a):

Miałem moona i w tym samym czasie mierzyłem 000 44mm. Czułem jakbym zamienił zegarek na kowadło. Grubość, szerokość i waga jasno mówią co leży lepiej. Można próbować zaklinać rzeczywistość, ale ona jest jaka jest.

Oj tam, oj tam. Wszystko to tylko kwestia gustu. Ja uwielbiam swoje "kowadło" i uważam, że świetnie się nosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mierzyłem Tudora BB58 w wersji jak poniżej. Bije się trochę z myślami
Cena jakieś 18 tyś zł. Czy to jest dobra cena za ten model ? A może macie jakieś propozycje na co można byłoby zwrócić uwagę ? Inny model, kolorystyka ?

P. S. Jak z rezerwą chodu i dokładnością czasu w tym modelu albo ogólnie w Tudorze ?


c20f27c16b81380dbf687fb91ea0e003.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, a_team napisał(-a):

Ostatnio mierzyłem Tudora BB58 w wersji jak poniżej. Bije się trochę z myślami emoji849.png
Cena jakieś 18 tyś zł. Czy to jest dobra cena za ten model ? A może macie jakieś propozycje na co można byłoby zwrócić uwagę ? Inny model, kolorystyka ? emoji846.png

6b3671a91e692fe62971f92dbc5b3365.jpg&key=9e5df2cc5a330bf4cae85e70939efad18c1a737f92bb527b7b9bea4d2c5b7610

Jeżeli chcesz nówkę i nie planujesz sprzedaży, to zawsze warto :)

Ja wolałem kupić lekko używany za ok. 13-14k, bo u mnie i tak jest rotacja.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio mierzyłem Tudora BB58 w wersji jak poniżej. Bije się trochę z myślami
Cena jakieś 18 tyś zł. Czy to jest dobra cena za ten model ? A może macie jakieś propozycje na co można byłoby zwrócić uwagę ? Inny model, kolorystyka ?

P. S. Jak z rezerwą chodu i dokładnością czasu w tym modelu albo ogólnie w Tudorze ?


c20f27c16b81380dbf687fb91ea0e003.jpg&key=1e7a3d32c508ccbe3e5cde47eb55109269f8aacb8189f177cddb24d44955f96c

Zdaje się, że na bazarku masz w dużo lepszej cenie, też nówkę.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz sprawdzę Poprawiłem zdjęcie, bo wrzuciłem omyłkowo wersję 39mm, a mierzyłem 41mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaraz sprawdzę Poprawiłem zdjęcie, bo wrzuciłem omyłkowo wersję 39mm, a mierzyłem 41mm

No to czego szukasz, BB58 to ten mniejszy. BB41 to ten większy.
Oba niebieskie :)

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, a_team napisał(-a):

Zaraz sprawdzę emoji846.pngPoprawiłem zdjęcie, bo wrzuciłem omyłkowo wersję 39mm, a mierzyłem 41mm emoji846.png

Różnica między nimi jest spora, jeżeli chodzi o konstrukcję koperty i nie chodzi tylko o średnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, sanik napisał(-a):

Różnica między nimi jest spora, jeżeli chodzi o konstrukcję koperty i nie chodzi tylko o średnicę.

Możesz to opisać w dwóch zadaniach? Nie jestem w temacie, a chciałbym wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, facecik napisał(-a):

Możesz to opisać w dwóch zadaniach? Nie jestem w temacie, a chciałbym wiedzieć.

Matematyka wg Rolexa vel Tudora ….Gdy 41 > 58 😉 

E8DA4AAB-EB03-448C-8942-CCB8C345DF21.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, facecik napisał(-a):

Możesz to opisać w dwóch zadaniach? Nie jestem w temacie, a chciałbym wiedzieć.

Koperta 41 jest zrobiona na prosto, przez co na ręce mamy kawał prostej stali. Do tego nie nałożysz do niego skóry czy nato, bo między uszami powstaje dziura i ściana płaczu.

Zobacz zdjęcie @desmo

11 minut temu, desmo napisał(-a):

Matematyka wg Rolexa vel Tudora ….Gdy 41 > 58 😉 

 

👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Watch-er napisał(-a):

Oj tam, oj tam. Wszystko to tylko kwestia gustu. Ja uwielbiam swoje "kowadło" i uważam, że świetnie się nosi.

Na szczęście nie wszystko to kwestia gustu. Są jeszcze mierzalne kwestie jak rozmiar i waga. 44mm vs 42mm i 135g (PAM111) vs 85g (Moonwatch na pasku) to są obiektywne parametry powodujące że Luminor ogólnie nie nosi się lepiej od Moonwatcha. Rozumiem że ktoś woli Panerai i nie bronie nosić, tylko nie rozumiem skąd ta potrzeba konwertowania całego świata.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, desmo napisał(-a):

Matematyka wg Rolexa vel Tudora ….Gdy 41 > 58 😉 

 

 

18 minut temu, sanik napisał(-a):

Koperta 41 jest zrobiona na prosto, przez co na ręce mamy kawał prostej stali. Do tego nie nałożysz do niego skóry czy nato, bo między uszami powstaje dziura i ściana płaczu.

Zobacz zdjęcie @desmo

👍

Dzięki panowie! O to chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czego szukasz, BB58 to ten mniejszy. BB41 to ten większy.
Oba niebieskie default_smile.png

Mierzyłem 41mm i o taki mi chodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uwielbiam BB to na samym poczatku myslalem ze jak weszlo 58 to nie zmienie. Pozniej ponosilem chwile 58 i jednak tzw sciana placzu w 41 zaczela dawac sie we znaki. I wiem jedno ze 58 jest poprostu zgrabniejsza.


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, swierszczu napisał(-a):

Jak uwielbiam BB to na samym poczatku myslalem ze jak weszlo 58 to nie zmienie. Pozniej ponosilem chwile 58 i jednak tzw sciana placzu w 41 zaczela dawac sie we znaki. I wiem jedno ze 58 jest poprostu zgrabniejsza.

Też przeszedłem tą drogę 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, nicon napisał(-a):

 Rozumiem że ktoś woli Panerai i nie bronie nosić, tylko nie rozumiem skąd ta potrzeba konwertowania całego świata.

Skoro rozumiesz, to po co takie teksty ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też przeszedłem tą drogę

A ja cały czas na tej samej ;-) zarówno w BBR, jak i GMT :)

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, nicon napisał(-a):

Na szczęście nie wszystko to kwestia gustu. Są jeszcze mierzalne kwestie jak rozmiar i waga. 44mm vs 42mm i 135g (PAM111) vs 85g (Moonwatch na pasku) to są obiektywne parametry powodujące że Luminor ogólnie nie nosi się lepiej od Moonwatcha. Rozumiem że ktoś woli Panerai i nie bronie nosić, tylko nie rozumiem skąd ta potrzeba konwertowania całego świata.

 

W przypadku zegarków liczby to nie wszystko. Wiadomo, że można generalnie wysnuć tezę , że mniejsze i lżejsze zegarki są wygodniejsze. Tylko co powiesz użytkownikom np Batmana, który waży z kajdanem że 140g, a oni uważają,że jest to najwygodniejszy zegarek ever?

Przecież gumowy casio waży 50g i ma mniej mm... To znaczy,że oni "konwertują świat"?

 

 Ja rozumiem. ,że twoje doświadczenie z Panerai luminor ogranicza się do jednej przymiarki stalowego 000, ale akurat ta firma ma wiele modeli w tytanie czy carbotech, które ważą z piaskiem lub gumą poniżej 100g.. (carbotech wg neta 92g)

Sama wysokość mojego 564 ( 8 dniowce są niższe niż stasze wypusty) to 14.5mm vs 13.7 moona na 1861.

Waży ok 15g więcej..

No rzeczywiście - przepaść! 😀

 

Oczywiście Panerai wygląda na większy na ręce (potęguje to dodatkowo są szerokość paska), ale kształt koperty powoduje, że na dłuższą metę to luminor nosi się ZNACZNIE wygodniej.  Jest to wyłącznie moja opinia, dotycząca jak zaznaczyłem konkretnych modeli ( pamów i speedmasterów jest pełno)  za to poparta kilkuletnim użytkowaniem ( Pana miałem np ostatnio równo 3 tygodnie bez przerwy na wakacjach) a nie jednorazową przymiarką...

 

Także uogólnianie i generalizowanie na podstawie suchych parametrów liczbowych lepiej zostawić może ministrowi Glapinskiemu...

Na forum przeważnie piszą użytkownicy, a ich opinie (przynajmniej dla mnie) są bardzo cenne... 

 

Edytowane przez wieloryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, wieloryb napisał(-a):

 

W przypadku zegarków liczby to nie wszystko. Wiadomo, że można generalnie wysnuć tezę , że mniejsze i lżejsze zegarki są wygodniejsze. Tylko co powiesz użytkownikom np Batmana, który waży z kajdanem że 140g, a oni uważają,że jest to najwygodniejszy zegarek ever?

Przecież gumowy casio waży 50g i ma mniej mm... To znaczy,że oni "konwertują świat"?

 

 Ja rozumiem. ,że twoje doświadczenie z Panerai luminor ogranicza się do jednej przymiarki stalowego 000, ale akurat ta firma ma wiele modeli w tytanie czy carbotech, które ważą z piaskiem lub gumą poniżej 100g.. (carbotech wg neta 92mm)

Sama wysokość mojego 564 ( 8 dniowce są niższe niż stasze wypusty) to 14.5mm vs 13.7 moona na 1861.

Waży ok 15g więcej..

No rzeczywiście - przepaść! 😀

 

Oczywiście Panerai wygląda na większy na ręce (potęguje to dodatkowo są szerokość paska), ale kształt koperty powoduje, że na dłuższą metę to luminor nosi się ZNACZNIE wygodniej.  Jest to wyłącznie moja opinia, dotycząca jak zaznaczyłem konkretnych modeli ( pamów i speedmasterów jest pełno)  za to poparta kilkuletnim użytkowaniem ( Pana miałem np ostatnio równo 3 tygodnie bez przerwy na wakacjach) a nie jednorazową przymiarką...

 

Także uogólnianie i generalizowanie na podstawie suchych parametrów liczbowych lepiej zostawić może ministrowi Glapinskiemu...

Na forum przeważnie piszą użytkownicy, a ich opinie (przynajmniej dla mnie) są bardzo cenne... 

 

Co do PAMA 44mm, to potwierdzam opinię, że zegarek nosi się bardzo wygodnie, szczególnie jak ktoś ma płaski nadgarstek. Wtedy koperta leży jak przyklejona.

Nie przez przypadek to jego wybieram na wędrówki w góry, nie mówiąc o kajakach, czy innych aktywnościach nie dynamicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz/użytkownik wszystkich omawianych zegarków 😂 mogę potwierdzić że 44 mm Luminor nadaje się ( nie ma tragedii) na wędrówki w lesie czy pływanie w oceanie głównie dlatego, że chcemy żeby się nadawał. 😎Tzn Panerai musi lubić męską przygodę. Ale już zakładając 42 SUBa po 44 SUBie odczuwam wyraźną poprawę komfortu polegającą na związanej z wysokością koperty większą stabilnością/ mniejszą masą na nadgarstku.  Stalowy 58 naturalnie bije je obydwa na głowę a jego z kolei bije Mark XVI , Marka pokonuje Santos na gumie ale nawet on nie daje rady tytanowemu G-shockowi…

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, sanik napisał(-a):

Co do PAMA 44mm, to potwierdzam opinię, że zegarek nosi się bardzo wygodnie, szczególnie jak ktoś ma płaski nadgarstek. Wtedy koperta leży jak przyklejona.

Nie przez przypadek to jego wybieram na wędrówki w góry, nie mówiąc o kajakach, czy innych aktywnościach nie dynamicznych.

No to jak założysz FXD, to wejdziesz na inny level wygody :)   Oczywiście, jeśli akceptujesz tytan czy brak mocowania pasków.... 

 

Santosa nigdy nie nosiłem, mam marka XVIII - to prawda - jest na ręce prawie nie zauważalny...   Za to FXD jest większy, bardziej czytelny i ma zdecydowanie lepszą lumę... Pomijając kwarce - naprawdę ciężko o lepszy wybór na wycieczki czy aktywności wszelkiej maści...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, wieloryb napisał(-a):

No to jak założysz FXD, to wejdziesz na inny level wygody :)   Oczywiście, jeśli akceptujesz tytan czy brak mocowania pasków.... 

 

Santosa nigdy nie nosiłem, mam marka XVIII - to prawda - jest na ręce prawie nie zauważalny...   Za to FXD jest większy, bardziej czytelny i ma zdecydowanie lepszą lumę... Pomijając kwarce - naprawdę ciężko o lepszy wybór na wycieczki czy aktywności wszelkiej maści...

FXD nie nosiłem, więc wierzę na słowo.

Bez zmiany pasków nie dałbym rady 😀

 

Duże wrażenie zrobiła na mnie waga Pelagosa 39, to móglby być dobry kompan wycieczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana nato też może być zabawna ;) -  możesz robić to nawet w ciemnym lesie czy pod namiotem bez narzędzi ;) :) :)

 

A i na pasek do FXD - też już znaleźli patent...

 

picsart_23-02-07_08-41-23-968-jpg.172218

 

Edytowane przez wieloryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.