Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Nic dziwnego, że nie używają logo Submariner, wyszło im logicznie, że to już byłoby naprawdę blisko konkurencji wewnętrznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

58 to jeden z najlepszych nurków, w dowolnej kategorii cenowej. Pelagos 39 początkowo wydawał mi się ciekawą propozycja, ale te słoneczne szlify jednak mi nie siadły, nie bardzo wiadomo czym ten zegarek ma być. Reklamują go jako dodatek do torebki , ale z tym tytan się trochę gryzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że reklamy Pelagosa 39 wprowadzają więcej zamieszania w głowach potencjalnych klientów niż zachęcają do zakupu tych zegarków. Co nie zmienia faktu, że pomimo kampanii reklamowej nie jeden się na te zegarki skusił i pewnie jeszcze wiele osób je sobie kupi. 

 

7 godzin temu, tbn napisał(-a):

58 to jeden z najlepszych nurków, w dowolnej kategorii cenowej. Pelagos 39 początkowo wydawał mi się ciekawą propozycja, ale te słoneczne szlify jednak mi nie siadły, nie bardzo wiadomo czym ten zegarek ma być. Reklamują go jako dodatek do torebki , ale z tym tytan się trochę gryzie.

Nie wiem czy BB58 jest jednym z najlepszych nurków. Wiele z tych zegarków wodę zobaczy co najwyżej podczas mycia rąk.

Moim zdaniem jest to jeden z lepiej zaprojektowanych zegarków w ogóle. I jest to dość uniwersalny zegarek. Taki, który założy się do bluzy, koszuli i do garnituru... (bo kto mi zabroni) i będzie on pasował. Paski lubi, bransoleta też do niego jakaś jest. Wygodnie się nosi, dobrze wygląda. Co chcieć więcej? 

 

 689878431_Tudorpara5.thumb.jpg.6c609cada68aa3039774809a00b57824.jpg

 

www.instagram.com/mar.pawl88/  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy ktoś zamoczy ten zegarek nie zmienia faktu, że to nurek. Nie uważam, że to jeden z najlepiej zaprojektowanych zegarków w ogóle, z prostego powodu, że to wariacja na temat starych nurków Roleksa/Tudora, wykonana w w stylu neo-vintage czy jak to nazwać. Estetycznie ma kilka wad jak dla mnie., ale jako całość świetny. Co innego Pelagos 42, moim zdaniem najlepszy wypust Tudora i przyszły klasyk. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, tbn napisał(-a):

To czy ktoś zamoczy ten zegarek nie zmienia faktu, że to nurek. Nie uważam, że to jeden z najlepiej zaprojektowanych zegarków w ogóle, z prostego powodu, że to wariacja na temat starych nurków Roleksa/Tudora, wykonana w w stylu neo-vintage czy jak to nazwać. Estetycznie ma kilka wad jak dla mnie., ale jako całość świetny. Co innego Pelagos 42, moim zdaniem najlepszy wypust Tudora i przyszły klasyk. 

 

Pelagos 42 to trochę przeżytek: prawdziwy narzędziowy diver w czasach, kiedy - poza hobbystami - z takimi zegarkami nikt nie nurkuje, bo większe bezpieczeństwo zapewniają skomputeryzowane urządzenia wielofunkcyjne. Mechaniczny diver może tutaj być najwyżej zegarkiem pomocniczym. Natomiast BB-58 i Pelagos-39 to nowoklasyki: zegarki będące kopią tego, z czym nurkowano profesjonalnie 70 lat temu. Obecnie to zegarki dla: zwolennika dobrego designu (bo są idealnie zaprojektowane, ładne i wyjątkowo proporcjonalne), dla casualowego jednozegarkowca (jak ja), dla wielbiciela klasyki (to oczywiste), dla kogoś, kto dużo czasu spędza na outdoorze, a nie przepada za elektroniką wciskającą się w każdą szczelinę naszego życia (też jak ja), no i na koniec do deskdivingu: dla kolegów marzących o lasach i bagnach, ale zmuszonych do siedzenia miesiącami za biurkiem. To jest bardzo dużo funkcji i bardzo duża nisza, więc sądzę, że te zegarki będą przyciągać zainteresowanie bardzo długo. Sam w tej chwili mam na ręce - znowu - BB-58...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby coś było klasyką to powinien to być oryginalny projekt, Pelagos to spełnia. Do tego jest spójny (wskazówki - indeksy), bez zbędnych dodatków, jak napisałeś toolwatch. Z drugiej strony zgadzam się, że Pelagos w dzisiejszym świecie jako przedmiot użytkowy jest raczej reliktem. Diver ze złotym bezelem aczkolwiek świetny, pseudonitami etc. powstał z myślą luksusowej biżuterii. Uniwersalność to już kwestia osobista. Biden zakłada starego Seamastera do garnituru na oficjalne uroczystości, nie widzę powodu, żeby 58 miał być mniej uniwersalny. Aczkolwiek mój wybór na jeden zegarek to jednak coś bardziej monochromatycznego, jak Moon , Ex czy Sub. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tbn napisał(-a):

To czy ktoś zamoczy ten zegarek nie zmienia faktu, że to nurek. Nie uważam, że to jeden z najlepiej zaprojektowanych zegarków w ogóle, z prostego powodu, że to wariacja na temat starych nurków Roleksa/Tudora, wykonana w w stylu neo-vintage czy jak to nazwać. Estetycznie ma kilka wad jak dla mnie., ale jako całość świetny. Co innego Pelagos 42, moim zdaniem najlepszy wypust Tudora i przyszły klasyk. 

Ile osób tyle opinii. Moja jest taka, że BB58 jest wariacją na temat starszych modeli Rolexa czy Tudora ale zrobioną dobrze. Bardzo dobrze. Nawiązuje do poprzedników ale w sposób twórczy, choć muszę przyznać, że w tym wypadku niedaleko padł żul od jabola 😉

Daje to zegarek z jednej strony na wskroś nowoczesny (wykończenie, materiały, mechanizm) a z drugiej klasyczny w swojej formie. Nie jest przesadzony w którąś stronę. Przez to właśnie jest on uniwersalny. 

A co do Pelagosa 39 to wchodzi on w niszę pomiędzy "normalnymi Pelagosami" a właśnie BB58. Nie za duży, bardziej toolwatchowy, nieco bardziej współczesny, choć nadal nie odlatuje. Nie wyznacza trendów, bardziej jest odpowiedzią na nie (tak samo jak BB58). 

 

Jeżeli chodzi o nurkowanie sam nie nurkuje. Rozmawiałem za to z koleżką, który to robi i z jego obserwacji wynika, że jak już ludzie nurkują z zegarkiem na ręku (zamiast, albo jako rozwiązanie na wypadek awarii komputera nurkowego) to są to bardziej Seiko i Citizeny niż Tudory, Omegi i Rolexy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 58 to gra na vintage emocjach i sam z tego powodu go kupilem, jest świetnym "codziennym driverem" który w razie potrzeby mógłby być użyty zgodnie z oryginalnym przeznaczeniem. Na zwykłe pływanie czy basen na wakacjach go zabierałem ale to tyle. Na nurkowanie z butlą nie widzę sensu (no chyba że dla samej zabawy ze zrobienia tego).

 

Gdybym serio chciał mieć bardziej luksusowy mechaniczny backup do nurkowania albo gdybym zawodowo przeprowadzał jachty z portu a do b to Pelagos był by moim wyborem ze względu na prawdziwy charakter tool watcha.

 

Jeszcze w temacie nurkowania: Na nurkowaniach rekreacyjnych malo kto ma jakikolwiek backup elektroniczny czy inny. Są 3 powody:

 

- to rekreacja jak narty (a i tak podejrzewam ze jest więcej narciarzy z 2 parami nart niż nurków z 2 komputerami),

- twoj backup to twoj buddy bo nurkuje sie min. dwójkami,

- nurkowanie rekreacyjne w założeniu powinno się planować w sposób pozwalający na wynurzenie w każdej chwili a jeżeli jest możliwość to dla bezpieczeństwa wypływasz na ok 3-5m i siedzisz tam do wyczerpania powietrza


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie dostępności - BB58 w Berlinie leży na wystawie do wzięcia od ręki, i czarny, i niebieski. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie dostępności - BB58 w Berlinie leży na wystawie do wzięcia od ręki, i czarny, i niebieski. default_smile.png

Tylko, ze wszystkie maja wade. Kluczowa. Cene z metki.


bibbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze wszystkie maja wade. Kluczowa. Cene z metki.


bibbi

Retail. W Kruku to samo i jedynie zachomikowane punkty są ratunkiem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, bibbi napisał(-a):


Tylko, ze wszystkie maja wade. Kluczowa. Cene z metki.


bibbi

 

To jest wada chyba wszystkich fajnych zegarków nie tylko BB58 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o uniwersalnym zegarku, to dla mnie FXD pasuje jak ulał. Tytan i świetna luma sprawiają,że nadal jest to toolwatch diver (chociaż bezel chodzi już w 2 strony), przy którym bb58 jest tylko ładnym zegarkiem o stylistyce nurka na mniejsze nadgarstki.  Natomiast niebieski kolor, rozmiar (również wysokość koperty) i ten genialny cieniutki gumowy pasek nadają mu na tyle dużo elegancji, że można go spokojnie założyć do koszuli... Tak, wiem, że bransolety się do niego nie założy, ale te akurat Tudorowi nie wychodzą najlepiej (są co najwyżej przeciętne), a zabawa z nato nie ma końca 😀

20230218_142730.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Retail Tudorów to nadal okazja porównując z retail Omegi. Wydaje mi się że gdy debiutował 58 różnica do 300-tki była mniejsza niż obecnie.

Podstawowe PAMy to też już wyraźnie większe pieniądze a SUBy to już kosmos. Zostaje Superocean - z nieznacznie wyższą ceną lub Tag Heuer ale tu nie każdy postawi znak równości z wykonaniem  aquaracerów.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Ceny Tudorów na inhouse są więcej niz przyzwoite.  Omega postanowiła ponownie "polecieć w kosmos" ,szkoda tylko, że cenami, a niestety breitlingi na własnych mechanizmach też już doszły do 40k...

Hiperinflacja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, wieloryb napisał(-a):

Jeśli mowa o uniwersalnym zegarku, to dla mnie FXD pasuje jak ulał. Tytan i świetna luma sprawiają,że nadal jest to toolwatch diver (chociaż bezel chodzi już w 2 strony), przy którym bb58 jest tylko ładnym zegarkiem o stylistyce nurka na mniejsze nadgarstki.  Natomiast niebieski kolor, rozmiar (również wysokość koperty) i ten genialny cieniutki gumowy pasek nadają mu na tyle dużo elegancji, że można go spokojnie założyć do koszuli... Tak, wiem, że bransolety się do niego nie założy, ale te akurat Tudorowi nie wychodzą najlepiej (są co najwyżej przeciętne), a zabawa z nato nie ma końca 😀

20230218_142730.jpg

Kwestia tego kto co lubi. Noszac zegarki w przedziale od 39 do 43 nie uważam aby bb58 bylo tylko biżuteria  na mniejsze nadgarstki. Do tego bb58 ma swiatna lume, jest mega uniwersalny, dobierzesz do niego i świetne nato i gumowe paski. Oryginal paska skorzanego to dla mnie rewelacyjna skora i taki zestaw nadaje sie idealnie pod koszule. Do tego majac bransoletę od Rangera uwazam ze mam jeden z najlepszych zegarkow do wszystkiego. 
kazdy z tych zegarkow zarowno 58 i fxd ma swoj urok ale czy tytan i kolor niebieski czyni z fxd zegarkiem do wszystkiego i jest duzo lepszy od 58? Nie wydaje mi sie.  


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

58 jest tak dobrym wyborem, że aż nudnym. Ciężko polecić coś innego na pierwszy "high-end" zegarek do wszystkiego. Gdybym nie miał 5-cyfrowego Rolka to bym na bank kupił 58.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział,że któryś z tych zegarek jest lepszy/gorszy?

BB to świetny projekt. Sam mam pierwszego czarnego bb41 od lat i stąd mogę pokusić się o porównanie... Oczywiście zegarek bez możliwości instalacji kajdana i klasycznego paska skórzanego nie może każdemu się podobać... Został stworzony w innym celu.  Tym bardziej zaskakujące jest, jak pasuje niemal do wszystkiego. Czasami mniej od BB, ale już do starej bluzy, czy do wycieczki, czy to na narty, czy na nocne wędkowanie bardziej...  I nie trzeba nawet zmieniać paska i mieć przy sobie narzędzi... O to mi chodzi...

Może po prostu to kwestia miłości do gumy i tytanu...😍

.😍 a ta cienka guma z FXD jest po prostu genialna...

Edytowane przez wieloryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy czarny BB41 był chyba najbliżej starych subów. Bezel bez złota, bransoleta bez nitów, sensowna grubość z uwagi na ete. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, tbn napisał(-a):

Pierwszy czarny BB41 był chyba najbliżej starych subów. Bezel bez złota, bransoleta bez nitów, sensowna grubość z uwagi na ete. 

Miałem wersję z niebieskim bezelem i potwierdzam że dla większych nadgarstków była to fajna propozycja. Aż pojawił się 58. Mnie nawet nie przeszkadzał ten bok koperty ale już ciężar zegarka po kilku godzinach noszenia dawał się we znaki. 
Zgadzam się że złote dodatki ocieplając zegarek i nadając mu vintydżowego klimatu bardziej pasują do „rozmiarowo właściwego”  58. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie się zgodzę, zwłaszcza przy obecnych cenach 79220N, 58 to najlepszy wybór na divera EDC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mniejszych nadgarstków pewnie tak. Dla mnie BB58, a mierzyłem to że 3 razy okazał się po prostu zbyt mały...  A złoto na bezelu, to kwestia gustu. W wielu przypadkach sprawdzi się znakomicie...

 

Szkoda,że pelagosa 39 wypuścili tylko z tą błyszcząca tarczą... Wiele na tym stracił, ale zapewne pojawią się kolejne wersje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 58 był stanowczo za mały, za to GMT jest idealny, od trzech miesięcy to mój numer jeden.
06713626d839a5e3334cf67f7f376cfd.jpg


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi po 41, 58 wydawał się za mały ale skoro 5 cyfrowy SUB jest OK to nie mogę być hipokrytą.

768B6598-5041-4493-A1E4-67E549D8018B.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.