Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pirx65

Błoniowe okazje na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

ten sam sprzedający ma ładnego Warsa  :rolleyes:


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten sam sprzedający ma ładnego Warsa  :rolleyes:

I właśnie przez tego Warsa zaczynam miec wątpliwości.

Wars wygląda na malowankę,ma duże różnice w kroju indeksów/zwłaszcza 5 i 2/.

Dlatego co do Błonia Super pewności już też nie mam.

 

O tego Warsa chodzi 

http://allegro.pl/wars-polski-lata-60-ste-100-sprawny-sliczny-i5690142808.html

Edytowane przez pirx65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One oba mają robione tarcze tylko dobrze - za świeżo wyglądają w porównaniu z resztą 

Tarcze są nieskazitelne lśniące indeksy bez nalotu i równomierna biel bez odbarwień od słońca czy nawet mikroryski a widać że koperty juz nadgryzione minimalnie i porysowane 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale mówisz o detalach. Faktycznie sam zegarek prawdopodobnie jest odnowiony, ale w ładnym stylu. Dodatkowo ponoć Błonie są trudne do regeneracji. Sprawdzając godzinę, gdy zegarek jest na ręku i patrząc się na niego 3 sekundy, nie dostrzegasz tych szczegółów.

 

Jestem ciekaw za ile pójdzie, ale na prawdę ładny jest Warsik :) nie zaprzeczysz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale mówisz o detalach. Faktycznie sam zegarek prawdopodobnie jest odnowiony, ale w ładnym stylu. Dodatkowo ponoć Błonie są trudne do regeneracji. Sprawdzając godzinę, gdy zegarek jest na ręku i patrząc się na niego 3 sekundy, nie dostrzegasz tych szczegółów.

 

Jestem ciekaw za ile pójdzie, ale na prawdę ładny jest Warsik :) nie zaprzeczysz ;)

Ja zaprzeczę ,wróciłem do domu i porównałem z moim.

Malowanka i to raczej kiepska.Zbyt duże różnice w indeksach.Nawet wskazówki ktoś pociągnął tą samą farbą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywałem z oryginałem, ale skoro tak mówisz, to tak jest. Elegancko wygląda. Pewnie ktoś chciał go dopucować i wyszło jak wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem maila od sprzedawcy.

Tarcza po renowacji.

Uczciwa odpowiedź,ale powinno to byc w opisie aukcji!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystko w temacie - jak na razie mój wścibski nos mnie nie zawodzi  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem maila od sprzedawcy.

Tarcza po renowacji.

Uczciwa odpowiedź,ale powinno to byc w opisie aukcji!

Uczciwa odpowiedź wynika moim zdaniem z tego że sprzedający niekoniecznie  chce sprzedać kolekcjonerowi :)

Po co ma się później użerać, ze zwrotami, komentarzami itd. nastawił się na "turystę" który łyknie ładny polski zegarek vintage  i będzie z dumą pokazywał znajomym przy sobotnim wieczorze nieświadomy że zegarek nie jest oryginalny. Jak się nabywca dowie że zegarek jest po renowacji to będzie dawno "after the birds"  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Ehhh szkoda, że tego nie widziałem :(

Odpuściłem sobie allegro na jakiś czas a tu takie rzeczy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nad czym wy rozpaczacie ?? nad składakiem ??

Stan wizualny taki sobie - numer seryjny niski ale jednak nie Polski - mechanizm z przełożonym mostkiem więc cena dla mnie niezrozumiała no chyba że magia świąt zaczyna robić swoje 

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

W sumie to nawet się dobrze nie przyjrzałem

Masz rację Paweł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jednak ten mechanizm (płyta główna + mostek) jest z Błonia. Może tylko z po za oficjalnego obiegu. Licytowałem, ale trochę za nisko - nie doceniłem zainteresowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nad czym wy rozpaczacie ?? nad składakiem ??

Stan wizualny taki sobie - numer seryjny niski ale jednak nie Polski - mechanizm z przełożonym mostkiem więc cena dla mnie niezrozumiała no chyba że magia świąt zaczyna robić swoje 

Cóż, co do oryginalności mechanizmu i ja mam wątpliwości. Z drugiej strony Pawle sam przyznasz, że nawet radziecki mechanizm z tak niskim numerem to rzadkość. Do tego mostek Błonia, który sam chodził po ok. 200 zł, reszta do poprawy. Gdyby wygrał P...4 jak sądzę Kris, na pewno zrobiłby z tego świetny zegarek.


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nad czym wy rozpaczacie ?? nad składakiem ??

Stan wizualny taki sobie - numer seryjny niski ale jednak nie Polski - mechanizm z przełożonym mostkiem więc cena dla mnie niezrozumiała no chyba że magia świąt zaczyna robić swoje 

Paweł

 

Pozwól ze nie zgodzę się z Tobą w paru kwestiach które przytoczyłeś powyżej:

 

1. Stan wizualny -  hmmm kwestia gustu. Dla mnie tarcza w niezłym stanie, podobnie jak koperta. Wskazówka minutowa z Pobiedy - ale to najmniejszy problem. Do wymiany rownież koronka

 

2.Numer seryjny niski ale nie Polski -  a który to typowo polski ? ten z numeracja do 000999 ?  A niby skąd sie biorą takie mechanizmy z niskimi numerami?

Trafić taki niski numer w ruskim zegarku i przełozyc do niego mostek z polskim logo to jak trafić szóstke w Toto Lotka. Mozliwe ale raczej nieosiągalne

 

W ostatnich 3 latach widzę taki niski numer już 3 raz ( ten + raz oferował w zestawie taki mechanizm sprzedający mucektucek+ raz jeszcze na aukcji ). Jeden taki mechanizm tez widnieje w książce W.Mellera z numerem 0001196.

 

Wg. mojej teorii i wiedzy wyprodukowano wiecej mechanizmów. Oficjalnie cały czas się mówi o 1000 sztuk. Myslę że było ich więcej.

Duża część nie tylko mechanizmów ale i innych części znalazła się w rekach byłych pracowników zakładów w Błoniu.

Cały czas cos ciekawego wyskakuje.

 

Licytowałem ale teraz żałuje że nie obstawiłem wyżej. Nie przypuszczałem że ktoś się bedzię o to tak bił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)  OK nie ma problemu przy niczym sie nie upieram po prostu mam swoje (odmienne ) na ten temat zdanie

Punktując 

1 - stan wizualny - jak najbardziej masz rację jednemu podoba się córka drugiemu matka więc nie dyskutujmy

2 - Co do numeracji to już ustalono gdy książka Pana Melera powstawała - ustaliły to osoby pracujące w tym zakładzie jak i osoby wnikliwie badające ten temat więc ja na nowo koła wymyślał nie będę  :)  jak wiadomo w opracowaniu pojawiają się wątpliwości więc może???Zakup z tych jak sądzę na wszelki wypadek a nóż okaże się kiedyś że mechanizmów Polskich było np do 2000  ;)

I oby się tak okazało  :)  :)

Powodzenia i bez urazy ... tylko dyskutujemy  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;) ;) ;)   Tez to traktuję jako dyskusje i czasami otwieranie nowych drzwi.

 

A jeszcze co do książki i do numeracji.  Książka na pewno jest Wielkim Leksykonem Polskich Zegarków. Dla mnie jednak nie do końca jest 100% wykładnią.

 

Nawet w tej książce na stronie 98 jest wzmianka że tnumeracja mogła kończyć się w okolicach numeru 0001200. A mogło ich byc wiecej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w temacie ogólnie zegarków jestem od niedawna ale uważam, że ktoś bardzo przepłacił za średni wygląd tarczy, mechanizm nie koniecznie polski i przełożony mostek ale brawo dla sprzedawcy. Ostatnio chodził taki mostek na allegro...

;) ;) ;)   Tez to traktuję jako dyskusje i czasami otwieranie nowych drzwi.

 

A jeszcze co do książki i do numeracji.  Książka na pewno jest Wielkim Leksykonem Polskich Zegarków. Dla mnie jednak nie do końca jest 100% wykładnią.

 

Nawet w tej książce na stronie 98 jest wzmianka że tnumeracja mogła kończyć się w okolicach numeru 0001200. A mogło ich byc wiecej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten mechanizm rzeczywiście jest polski to zrobił dobry interes a nie przepłacił ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że ja nie trafiam na takie perełki. Wszystko w swoim czasie:)

lektura książki, dużo, dużo czasu przed komputerem i zaczniesz trafiać na takie perełki :)

Ale podstawą jak dla mnie jest książka W. Mellera i jej dokładna lektura no i jest doskonałą ściągą. ;)


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Paweł

 

Pozwól ze nie zgodzę się z Tobą w paru kwestiach które przytoczyłeś powyżej:

 

1. Stan wizualny -  hmmm kwestia gustu. Dla mnie tarcza w niezłym stanie, podobnie jak koperta. Wskazówka minutowa z Pobiedy - ale to najmniejszy problem. Do wymiany rownież koronka

 

2.Numer seryjny niski ale nie Polski -  a który to typowo polski ? ten z numeracja do 000999 ?  A niby skąd sie biorą takie mechanizmy z niskimi numerami?

Trafić taki niski numer w ruskim zegarku i przełozyc do niego mostek z polskim logo to jak trafić szóstke w Toto Lotka. Mozliwe ale raczej nieosiągalne

 

W ostatnich 3 latach widzę taki niski numer już 3 raz ( ten + raz oferował w zestawie taki mechanizm sprzedający mucektucek+ raz jeszcze na aukcji ). Jeden taki mechanizm tez widnieje w książce W.Mellera z numerem 0001196.

 

Wg. mojej teorii i wiedzy wyprodukowano wiecej mechanizmów. Oficjalnie cały czas się mówi o 1000 sztuk. Myslę że było ich więcej.

Duża część nie tylko mechanizmów ale i innych części znalazła się w rekach byłych pracowników zakładów w Błoniu.

Cały czas cos ciekawego wyskakuje.

 

Licytowałem ale teraz żałuje że nie obstawiłem wyżej. Nie przypuszczałem że ktoś się bedzię o to tak bił.

Też go śledziłem prawie do ostatniej chwili i przegrałem przez przypalającą się smażonkę z ostatnich grzybów :) .

Trochę też wystudził mnie Kris,bo jak zobaczyłem,że On licytuje to trochę odpuściłem.

Trudno,miałem zamiar dac sporo więcej.

Przeleciałem zdjęcia  wszystkich znanych polskich mechanizmów i moim amatorskim zdaniem płyta była bita w Błoniu.

4 taka jak u mnie i inne cyfry raczej OK.

Poskładany to pewne.

Koło płaskie raczej się nie psuje,to dlaczego jest z kirowskimi oznaczeniami?

Ale to już historia  :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.