Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Kulinaria, co jeść, jak to zrobić.....? :)

Rekomendowane odpowiedzi

Dajcie spokój z tą dziczyzną w Lidlu, to będzie najgorsze gatunkowo mięso, skupowane w II kl albo gorzej. Pewnie z byka strzelone w rykowisko, kupisz i się tylko zrazisz.

Ja bym w sklepie nie kupił dziczyzny, poluję i sam wiem co biorę na własny użytek a co oddaje do skupu. To ze skupu do niczego się nie nadaje.

Z jelenia to tylko młoda łania albo cielaczek się nadaje do konsumpcji, dobrej jakości mięso kosztuje dobrze ponad 100zł za kg.

Edytowane przez pkc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny dziczyzny zależne sa od rejonu np u mnie cena 1kg dzika na skupie 5zł  do 50 kg powyżej 1 zł w I klasie

Jelenie po 10zł  a w II  klasie 9 zyli

dla nie zorientowanych to klasa zależy od miejsca trafienia

no i oczywista to cena za tuszę łącznie z kopytami skórą itp

Ja bym jelenia za 30 zyli nie kupił bo tanie mięso to psy jedzą w myśl przysłowia :)

Sam nie mam problemu z dziczyzną bo kiedyś polowałem mój ojciec jeszcze nadal poluje a i mam kolegów myśliwych

wolę zapłacić wiecej i mieć pewne mięso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Koledzy, a taka dziczyzna w skupie jest badana np. pod kątem pasożytów? Można kupić tam mięso? Czy tylko dla wybranych?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz skupy sa zazwyczaj  przy zakładach mięsnych tam Ci raczej nikt nie sprzeda , raczej poszukaj kontaktu z mysliwymi ze swojej okolicy

koszt badania przez weterynarza to 20 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziczyzna w Lidlu jest zawsze jak coś rzucą do koszy w promocji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziczyzna w Lidlu jest zawsze jak coś rzucą do koszy w promocji 

Jak sięgnę pamięcią, to ostatni raz coś dzikiego w Lidlu było rok temu.

 

 

Dajcie spokój z tą dziczyzną w Lidlu, to będzie najgorsze gatunkowo mięso, skupowane w II kl albo gorzej. Pewnie z byka strzelone w rykowisko, kupisz i się tylko zrazisz.

Ja bym w sklepie nie kupił dziczyzny, poluję i sam wiem co biorę na własny użytek a co oddaje do skupu. To ze skupu do niczego się nie nadaje.

Z jelenia to tylko młoda łania albo cielaczek się nadaje do konsumpcji, dobrej jakości mięso kosztuje dobrze ponad 100zł za kg.

Prawdopodobieństwo kupienia w Lidlu mięsa z gorszej części, chociaż udziec do niej nie należy, jest takie samo jak kupowałbym u ciebie. W obu przypadkach trzeba wierzyć na słowo. I dlaczego masz się zarazić. Nie strasz, nie strasz.

 

 

Ceny dziczyzny zależne sa od rejonu np u mnie cena 1kg dzika na skupie 5zł  do 50 kg powyżej 1 zł w I klasie

Jelenie po 10zł  a w II  klasie 9 zyli

dla nie zorientowanych to klasa zależy od miejsca trafienia

no i oczywista to cena za tuszę łącznie z kopytami skórą itp

Ja bym jelenia za 30 zyli nie kupił bo tanie mięso to psy jedzą w myśl przysłowia  :)

Sam nie mam problemu z dziczyzną bo kiedyś polowałem mój ojciec jeszcze nadal poluje a i mam kolegów myśliwych

wolę zapłacić wiecej i mieć pewne mięso

Arystokracja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie  "arystokracja" tylko to mięso jest często ze zwrotów z Niemiec lub kilka razy mrożone i rozmrażane

 

pamiętaj b.rzadko stoi znak równości między dobre i tanio..

Po za tym jeleń z hodowli nijak się ma do tego żyjącego na wolności

Edytowane przez seiken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie  "arystokracja" tylko to mięso jest często ze zwrotów z Niemiec lub kilka razy mrożone i rozmrażane

 

pamiętaj b.rzadko stoi znak równości między dobre i tanio..

Po za tym jeleń z hodowli nijak się ma do tego żyjącego na wolności

 

Piszesz coś o czym nie masz pojęcia. Czy widziałeś te udźce z Lidla? Jest na nich napisane:

- kraj pochodzenia: Polska,

- stempel: z polskich lasów,

zatem nie pisz o zwrotnym pochodzeniu z Niemiec.

 

W tym kontekście poproszę jeszcze o przykład polskiego, hodowlanego jelenia  :D  :D  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na soku z herbapolu tez jest napisane " Malinowy", a w składzie brak malin, natomiast jest marchew.

 

W czekoladzie z truskawkami nadzieniem jest pulpa buraka i aromat truskawkowe.

 

Drozdzowki z serem - " ser" to utwardzony chemicznie tłuszcz...

Itd....

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma powodu się spierać kto ma racje,czy ktoś ma ,czy nie ma pojęcia.,Kolega Marcin prosił o rade odnośnie  dziczyzny, a zamiast rady rozpętała się bitwa na argumenty.,Moim zdaniem żeby skosztować dziczyzny najlepiej wybrać się z rodziną do dobrej restauracji serwującej tego typu dania.,Wtedy jest największa szansa na to ,że otrzymasz dania przygotowane przez fachowców z odpowiednio wyselekcjonowanych składników.,Jeżeli rodzince posmakuje dziczyzna wtedy można na własną rękę próbować.,Jeżeli nie to szkoda zachodu.,        

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pływak wodnik

Ode mnie mięsa byś nie kupił, mógłbym Ci dać i nie byłoby to mięsa ze starego byka strzelonego w rykowisko, śmierdzące na odległość, tylko z cielaka albo młodej łani. Byka oddaje do skupu i tylko takie możesz kupić w sklepie, ja biorę dla siebie to co jest dobre, młode, padło w ogniu i nie leżało całą noc w lesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Marcin zadał pytanie i odpowiedź dostał a kolega wodnik zaczął dyskusję nad jakością mięsa  :lol:

Kolego Pawle zadaj sobie pytanie czemu mięso z dzika w pierwszej klasie kosztuje 5 zł za kg przy masie zwierza do 50 kg

a czemu tylko 1 zł przy masie ponad 50 kg  w tej samej klasie jakościowej...

przecie wbrew pozorm  większa szt to mniej odpadu  ^_^

Edytowane przez seiken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie prawisz, tak z ciekawości czemu przestałeś polować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Marcin zadał pytanie i odpowiedź dostał a kolega wodnik zaczął dyskusję nad jakością mięsa  :lol:

Kolego Pawle zadaj sobie pytanie czemu mięso z dzika w pierwszej klasie kosztuje 5 zł za kg przy masie zwierza do 50 kg

a czemu tylko 1 zł przy masie ponad 50 kg  w tej samej klasie jakościowej...

przecie wbrew pozorm  większa szt to mniej odpadu  ^_^

Ale ja  pisząc o dziczyźnie w Lidlu i koszach z promocjami myślałem o ludziach przed wejsciem i torebki Louis Vuitton 

Dzika jest moja żona i pies wystarczy mi 

 

Ed: Raz jadłem dzika i starczy mi - może był źle zrobiony albo stary nie wiem nie znam się 

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszecie @pkc oraz @seiken, to w skupie, a później w sklepie jest ostatni sort mięsa.

Niekoniecznie najgorszy.,W sklepach może być dziczyzna ze zwierzyny hodowanej na farmach,a wtedy mięso jest dobrej jakości bez ryzyka chorób i anomalii gdyż zwierzyna jest pod stałym nadzorem weterynaryjnym,dostaje pełnowartościowy pokarm i ma optymalne warunki.,Jeżeli do sklepu trafiają tusze ze skupów to jest raczej logiczne ,że myśliwi nie oddadzą na skup najlepszych sztuk,.Zawsze przeznaczą takie ,z których jest mniejszy pożytek: rozbite pociskami,śmierdzące zalotami itp.,     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbite pociskiem to klasa II  czyli trafienie na udziec comber itp /najlepsze kawałki/ cena wtedy jakieś małe grosze

po prostu dzik powyzej 50 kg capi i tyle , to nie kastrat to samiec który znaczy teren mieso smierdzi moczem

oczywista można sobie z tym poradzić i to trafia do sklepów

Jak strzelasz zwierza to jest ułamek sek nie rozpoznasz czy to dzik czy locha lesna droga ma 5-6m szerokości

dziki biegną 60km na godzinę a mysliwy  w tym czsie musi sie złożyć do strzału i trafić

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiara w to, że etykiety w marketach przedstawiają prawdę i tylko prawdę to zwyczajna naiwność, poczynając chociażby od pieczywa z własnego wypieku i tak do końca. Taniość trzeba czymś uzyskać, nic nie bierze się z powietrza, a możliwości obniżania marży dawno się skończyły z powodu konkurencji.

Nabitym w butelkę można być tez oczywiście nie tylko w marketach, ale moim zdaniem prawdopodobieństwo jest tam większe gdzie taniej.

Odnośnie dziczyzny, jak i zresztą innego mięsa, czy ryb, to nim bliżej hodowcy/łowcy tym lepiej, każdy następny pośrednik, to albo wzrost ceny, albo wzrost kombinacji typu jakby tu uzyskać z 1 kg 4, lub jak sprzedać coś co się już mało nadaje do jedzenia  itp.

Edytowane przez Piotr Ratyński

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serek się skończył to trzeba nowy zrobić :)

1rc2u1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim przysmakiem jest solona słonina którą sam nasoliłem solą kamienną. Pochodzi z mojego gospodarstwa i jest najwyższej jakości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-48316-0-91344800-1479650020_thumb.jpg

 

Pasuje do avatara :)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.