Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Kulinaria, co jeść, jak to zrobić.....? :)

Rekomendowane odpowiedzi

Eee tam afera, ze zamiast soli chlorek sodu sprzedawali ;) Powiedzcie lepiej jak zurek na swieta gotujecie, bo u mnie z rakotworczej paczki ;)

Mysle, ze narodowa kreatorka smaku bylaby tym zbulwersowana ;)

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuję gotowy zakwas w butelce lub rzadziej sam go robię z mąki.

Rozgotowuję prawie na pył kilka ziemniaków z dodatkiem białej kiełbasy i wędzonego boczku, wlewam zakwas, dodaję przyprawy (sól, pieprz, majeranek, szczypta bazylii) i zagotowuję... Przy specjalnych okazjach podaję w chlebie lub bez okazji zwyczajnie na talerzu.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, dla mnie najwiekszym problemen sa ceny tzw. u nas organicznych produktow, czego one musza byc tak drogie. Ja bardzo malo gotuje, bo sie nigdy nie nauczylem, ale zona stara sie uzywac przygotowanych produktow rownomiernie ze swierzymi ... Ale gdzie tu czas na to znalezc jak sie w domu nie jest przez 12 godzin, I tak naprawde pozostaje 4-5 godzin na spedzenie czasu w domu miedzy praca I spaniem.

W weekend zawsze gotujemt, zazwyczaj ryby, kraby itp owoce moza z warzywami ... Jak jest czas oczywiscie.

 

 

: Droid :

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam afera, ze zamiast soli chlorek sodu sprzedawali ;) Powiedzcie lepiej jak zurek na swieta gotujecie, bo u mnie z rakotworczej paczki ;)

Mysle, ze narodowa kreatorka smaku bylaby tym zbulwersowana ;)

Z ta kreatorka to lekka przesada-celebrytka,byla zona znanego restauratora reklamujaca w tv marke'prymat' to tak.. :D

Odnosnie zurku,"machnałem" dzis z 50l.... :D

Gotujemy wywar z warzyw z dodatkiem pieprzu,soli,duzej ilosci czosnku,klarujemy

Nastepnie zesmazamy kiełbase z cebula na rumiano i dodajemy do wywaru-to samo robimy z boczkiem :D

Wlewamy zakwas[moj sam robilem,choc dostepne w butelkach tez sa ok],dodajemy chrzan-im wiecej ,tym zurek bardziej "wyrazisty"

Odrobina octu winnego,smietany 30%[moze byc zawiesina z maki lecz smietana nadaje "aksamitnego wygladu"]

Pod koniec gotowania,to wazne,dodajemy majeranek,w innym przypadku zupa nabierze "goryczki"

Jeszcze tylko jajeczko do miseczki i smacznego....... :D

a i jeszcze przypomniał mi sie dowcip odnosnie "kreatorki"-znany wsród kucharzy

-deser to pan robi z lodów swiezych,czy mrozonych? :lol:

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam bardzo dziczyznę bardzo zdrowe mięsko, bardzo dobre dania np. gulasz z dzika :D

Edytowane przez Lukanio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam bardzo dziczyznę bardzo zdrowe mięsko, bardzo dobre dania np. gulasz z dzika :D

 

Ważne tylko BADANĄ ... poniżej próbka z dzika którego miałem już w lodówce :(

 

http://www.youtube.com/watch?v=tXOn3JSkmEg

 

Człowiek pokornieje ... od kilkunastu lat w moim kole nie było podobnego przypadku i zdarzało się że myśliwi ignorowali wykonanie badania.

Edytowane przez MUrsus

Dowcip jest bronią, ale nie należy karać za nielegalne posiadanie dowcipu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że badaną za duże ryzyko, przebadane lepiej smakuje człowiek jest pewniejszy co konsumuje ;)

Edytowane przez Lukanio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba aż za bardzo...:)

 

Taa... Dokładnie to samo czytałem w większości gazet. Blablabla... Ciekawe! Jak nie szkodliwa dla zdrowia, to czemu nie sprzedają jej w spożywczaku? Po kiego tą którą nazywa się spożywcza oczyszczają, warzą itp.? Dlaczego jak Czesi sobie zażyczyli spis firm, które używały zanieczyszczoną sól, pod rygorem zakazu handlu z Polską to taki spis otrzymali? Itd.

Dlaczego prokuratura od kilku lat prowadzi śledztwo w sprawie handlu padliną, a ja nic o tym nie wiem? Dlaczego jak delikwent dostaje zakaz propwadzenia działalnosci z tego powodu, to nie znaczy, że jego firma porzestaje działac, bo jego żona prowadzi ją dalej... Itp.

http://www.fakt.pl/T...y,205040,1.html

 

Panie Piotrze, zeby nie bylo, dla mnie te wszystkie sprawy oszustwa to jest cos winnego kary i osoby powinny byc odpowiedzialne za to co serwuja w swoich super produktach ktore reklamuja. Mowie tylko jak sprawa bezpieczenstwa zywnosci jest brana pod uwage na poziomie europejskim. To co kraj zrobi to juz tylko i wylacznie sprawa inspekcji krajowych, inspektoratow weterynaryjnych etc...

 

Mimo wszystko postaram sie odpowiedziec - nie broniac tym samym przedsiebiorstw tylko wyjasnic kilka spraw.

Sol drogowa nie jet sprzedawana w warzywniaku bo nie jest sola jadalna ale nie zostalo stwierdzone co jest w tej soli drogowej co mogloby byc szkodliwe, jakie ilosci substancji zawartych moga byc szkodliwe, jaka ilosc takowej soli moglaby byc szkodliwa etc. sol ta so jest w warzywniaku - jest produkowana zeby (powinna) spelniac wymogi, zawierac odpowiednie jony, byc czyszczona etc. czego nie mozna powiedziec o soli drogowej.

Odnosnie sprawy CZ-PL na Polske mialo zostac nalozone embargo na wszystkie polskie produkty... Z racji tego ze eksportujemy do pepiczkow duzo (nie znam liczb ale wiem, ze sa spore) i w przypadku embarga Polska stracilaby kilka (nascie,dziesiat?) milionow zlotych, wiec wszyscy byli postawieni na bacznosc i robic wszystko zeby nie dopuscic do takiej sytuacji. Na tym poziomie (2 kraje) to juz jest polityka na wysokim poziomie, spotkania parlmentarne, z przedstawicielami krajow etc. W takim miejscu zadanie o informacje musi byc zatwierdzone i wykonane. Jesli cos sie dzieje na poziomie krajowym to juz sprawa inspektoratow krajowych i ich podejscie do sprawy co z tym fantem zrobic. jak sie dzieje sami wiemy....albo i nie.

 

Raz jeszcze mowie, ze podawanie takich informacji do konsumentow powinno byc na miejscu, powinnismy wiedziec co kupujemy i jakim firmom mozemy zaufac a jakim nie, w koncu kupujemy ich produkty przez co zawierzamy producentom, ze to co oferuje jest zgodne z prawda. Poza tym jakby nazwy firm byly ujawniane, to moze inne firmy by sie baly robic takich przekrety, nie chodzi tu tylko o przedsiebiorstwa, tylko o wlascicieli - powinni odpowiadzac karnie za takie czyny.

 

pozdrawiam Wielkanocnie! :)

Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopie zima sie konczy, a ty dalej o tej soli drogowej ;), a w dodatku jakos niekonkretnie. Jak chcesz wyjjasnic to napisz co to jest sol drogowa jaki jest jej sklad i co mowi norma na temat soli spozywczej, co takiego bylo szkodliwego w tej soli odpadowej i jaki moze miec to wplyw na zdrowie czlowieka ;). Zamiast to napsac to piszesz

Sol drogowa nie jet sprzedawana w warzywniaku bo nie jest sola jadalna ale nie zostalo stwierdzone co jest w tej soli drogowej co mogloby byc szkodliwe, jakie ilosci substancji zawartych moga byc szkodliwe, jaka ilosc takowej soli moglaby byc szkodliwa etc. sol ta so jest w warzywniaku - jest produkowana zeby (powinna) spelniac wymogi, zawierac odpowiednie jony, byc czyszczona etc. czego nie mozna powiedziec o soli drogowej.

 

Odnosnie sprawy CZ-PL na Polske mialo zostac nalozone embargo na wszystkie polskie produkty... Z racji tego ze eksportujemy do pepiczkow duzo (nie znam liczb ale wiem, ze sa spore) i w przypadku embarga Polska stracilaby kilka (nascie,dziesiat?) milionow zlotych, wiec wszyscy byli postawieni na bacznosc i robic wszystko zeby nie dopuscic do takiej sytuacji. Na tym poziomie (2 kraje) to juz jest polityka na wysokim poziomie, spotkania parlmentarne, z przedstawicielami krajow etc. W takim miejscu zadanie o informacje musi byc zatwierdzone i wykonane. Jesli cos sie dzieje na poziomie krajowym to juz sprawa inspektoratow krajowych i ich podejscie do sprawy co z tym fantem zrobic. jak sie dzieje sami wiemy....albo i nie.

Pierwszy akapit jakbym wlasnie Pani z warzywniaka sluchal, a w drugim polityka i w obu nic konkretnego nie padlo ;)

A ze wszelkigo rodzaju sluzby w tym kraju sa niewydolne, kary nieskuteczne i kazdy probuje kazdego na czyms przyciac, to chyba wszyscy wiedza, bo maja z tym doczynienia na codzien :)

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''Chlopie'', jakbys nie widzial to moja wypowiedz byla odpowiedzia na post Piotra, niekonkretne informacje? niestety nie powiem CI o skladzie soli drogowej bo nie pracuje w tym dziale ale jestem pewien ze magiczne google odpowie. Co wiecej, napisalem co bylo szkodliwego w soli ktora byla sprzedawana jako spozywcza (nie znaleziono nic) - nalezy czytac uwaznie a nie to co sie chce przeczytac. tu chodzilo o oszustwo. Jesli termin embargo (jestem pewien, ze sa osoby na forum, ktore moga wyjasnic to pojecie) jest czyms niejasnym to ponownie zachecam google, embargo > wikipedia (zadne zrodlo) ktore traktuje o embargo jako: zakaz importu lub eksportu określonych towarów do lub z danego państwa, czyli ograniczenie handlu i innych stosunków z określonym państwem i jego bojkot na arenie międzynarodowej, czyli wydaje mi sie dosc informacja dosc konkretna - zakaz wprowadzania do obrotu polskich produktow w Republice Czeskiej.

Edytowane przez dawidowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jedziesz z tam tematem caly czas offtopem

2.

Co wiecej, napisalem co bylo szkodliwego w soli ktora byla sprzedawana jako spozywcza (nie znaleziono nic) - nalezy czytac uwaznie ....

No to gdybys czytal uwaznie to juz wczesniej to napisalem zartem :)

Eee tam afera, ze zamiast soli chlorek sodu sprzedawali ;) ....

3. Wiem co to jest embargo i nie z proponowanej przez ciebie wikipedi bo to zrodlo wiedzy dobre dla Bronka ;) a szczegolowosc takich argumentow jak podajesz mozna bylo pewnie wyczytac z takich uznanych periodykow jak wlasnie Fakt czy super ekspres, a tak naprawde mozna by sie bez problemu samemu domyslec. nie bardzo rozumiem wiec

... Z racji tego ze eksportujemy do pepiczkow duzo (nie znam liczb ale wiem, ze sa spore),

Tylko co to jest to duzo czy sporo ? Ano jest to ....

w przypadku embarga Polska stracilaby kilka (nascie,dziesiat?) milionow zlotych,

Czyli budzet troche bogatszej gminy ;) ale wskali kraju to jest NIC, taka to powinna byc minimalna kara dla tego jednego zakladu.

To jak to czytam to niestety ale mam wrazenie, ze jednak malo konkretnie i niczego czego samemu nietrudno sie domyslec przed nami nie odkrywasz :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie ;) -sa Świeta,nie obiadajcie sie panowie za bardzo......choc wiadomo ze to jak "grochem o sciane" :D :D :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra rada, powiedzial ten co 50 l zurku ugotowal :D

udam ze nie slyszalem ale zonie powtorze ;)

To co mam potem z tym jedzeniem zrobic ? :)

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj zurek ludzie zjedli w jakies 3-4godziny..... :D ,a trzeba bylo tyle nakupic by sie pozniej martwic? ;) ,a na powaznie zawsze w drugi dzien Świat robie "wałówke"i jade na dworzec rozdac bezdomnym[taka se "tradycje"wymyslilem]


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz nowa swiecka tradycje ;) ale to dobra tradycja, przynajmniej nie wyrzucasz, jak pewnie wiekszosc ludzi.

Zjedli ci zupe w 3-4 godziny ? no a ci ktorzy przyszli pozniej, i chcieli zamowic ?

Zawsze mnie to interesowalo w restauracjach jak to jest planowane, ze zamawiam 1 danie z 50 i mam je w 15 minut

i jeszcze nie zdarzylo sie tak, zeby akurat dzis cuegos nie bylo :) Mrozonki ? :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz nowa swiecka tradycje ;) ale to dobra tradycja, przynajmniej nie wyrzucasz, jak pewnie wiekszosc ludzi.

Zjedli ci zupe w 3-4 godziny ? no a ci ktorzy przyszli pozniej, i chcieli zamowic ?

Zawsze mnie to interesowalo w restauracjach jak to jest planowane, ze zamawiam 1 danie z 50 i mam je w 15 minut

i jeszcze nie zdarzylo sie tak, zeby akurat dzis cuegos nie bylo :) Mrozonki ? :)

Na tym polega praca szefa kuchni-na planowaniu i przewidywaniu....ale po jakims czasie potrafisz przewidziec i zaplanowac tak by nic nie zabrakło i nic nie zostawalo za długo-zreszta ludzie jak by sie "umawiali" ;) ,3dni makaron sie nie sprzedaje tylko mieso....i "bach"nastepnego dnia jak poddani hipnozie wszyscy,czy to w restauracji czy zamawiajacy na zewnatrz maja parcie na makarony...... :D ,zupelne wariactwo.....a jak pada deszcz czy snieg?,w ciagu 10minut ludzie głodnieja zamawiajac na miejscu,telefonicznie,on line-jak by jakis wewnetrzny głos im nakazywał :D

A odnosnie zurku-ja ugotowałem 50l...a "młode wilcy"jeszcze ze 100l.... :D

P.S .w restauracji w ktorej NIGDY niczego nie brakuje istnieje duze prawdopodobienstwo ze jedzenie nie jest swieze......a w 15 minut w restauracji to mozna przekaske lub zupe wyserwowac ,nie danie głowne....chyba ze mówimy o "jadlodajniach"majacych w nazwie "restauracja"......

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przeciw mrozonkom nic nie mam ale zawsze mnie to zastanawialo, ze np ja biore zupe pekinska i kaczke, a zona np mielonego z tofu i kielkami a do popicia szejka z pora ;)

i to wszystko jest i to w kilkanascie minut. Gdyby mialo by to byc sweze to zajeloby to kilku osobom co najmniej kilkadziesiat minut. pozatym ta kaczka jednego dnia nie zejdzie wcale nastepnego zejdzie 5, a w karcie 50 tego typu dan. To jest dla mnie jakby nie do "ogarniecia" ;) . Rozumiem stolowka, prosta w miare prosta sprawa ale restauracja to toto lotek i wrozenie z fusow ;)

Trzeba chyba sie wspierac mrozonkami ? Czy wogole nie wchodzi to w gre ?


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mialo by to byc sweze to zajeloby to kilku osobom co najmniej kilkadziesiat minut. pozatym ta kaczka jednego dnia nie zejdzie wcale nastepnego zejdzie 5, a w karcie 50 tego typu dan. To jest dla mnie jakby nie do "ogarniecia" ;) .

I tu sie grubo mylisz :D odnosnie czasu......-co "zwykła"zona przygotowuje w domu w godzine,marudzac jak sie napracowała w restauracji robi sie w 10minut,wykonujac w tym czasie jeszcze inne zamówienia... ;)

Mrozonki oczywiscie sa,bez nich dzisiejsza kuchnia z jej roznorodnoscia nie mial by racji bytu.

A odnosnie rzeczonej kaczki"dzis"upieczona,nastepnego dnia swietnie nadaje sie do sałatki np z zurawina ;) ,duzo zalezy oczywiscie od personelu serwisowego, kelnerów[dobry kelner to taki u którego ludzie jedza co on "kaze" ;) ,a nie to co goscie chca zamówic.....]-to tak troche zartem....

Po tym szejku :D to chyba mozesz byc pewien ze zona nikogo nie pocałuje?hehe..

Po menu widze ze to raczej china restauracja...a oni sa pracowici i ich "europejskie"dania to mix kilknastu skladnikow podawanych w szerokim wachlarzu i kilkudziesieciu konfiguracjach,wiec wysilek zaden..... :D

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu sie grubo mylisz :D odnosnie czasu......-co "zwykła"zona przygotowuje w domu w godzine,marudzac jak sie napracowała w restauracji robi sie w 10minut,wykonujac w tym czasie jeszcze inne zamówienia... ;)

A zwykły mąż walczy z tym samym w kuchni ze trzy godziny, nie marudzi, bo jak już to robi to z przyjemnością, a z powodu tego, że nie zagląda do przepisów polegając tylko na swoim smaku, robi jedzenie nie szablonowe i tylko takie, które kubki smakowe doprowadza do orgazmu.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w "radiu z lufcikiem"pokazali propozycje dań świątecznych....a tam min -"golonka po Chińsku" :wacko:

Tylko patrzec jak w okolicy następnych świąt zaproponują "pudla w pięciu smakach"...... ;):D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w "radiu z lufcikiem"pokazali propozycje dań świątecznych....a tam min -"golonka po Chińsku"

Tylko patrzec jak w okolicy następnych świąt zaproponują "pudla w pięciu smakach"...... ;):D

I tak dobrze, że nie cukrzone pijawki lub pasztet z chrabąszczy... :D


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jesc?

Ponizej polecam łososia z avokado.....[foto i wyrób własny]

Na folii spozywczej rozkladamy płaty łososia wędzonego

Avocado obieramy,kroimy w kostke,dodajemy pieprz,sól,czosnek,jogurt naturalny-blenderujemy na jednolitą mase

Na patelnie wlewamy ocet balsamiczny ,dodajemy cukier i ciagle mieszajac doprowadzamy do konsystencji sosu jaka nam odpowiada.....[pamietac trzeba ze po wystygnieciu sos mocno zgestnieje a przechowywany w lodówce długo moze słuzyc jako np dodatek do ciast]

Na łososia nakladamy[srodek]łyzka mase z avocado-nastepnie "rolujemy"

"Rolki" umiesczamy w lodówce by stęzały

Przystrajamy talerz sosem i wykładamy roladki w całosci lub krojone pod kątem :D

Dodajemy wedle uznania-cytryne rozmaryn......

Smacznego!

post-48316-0-00835000-1364904751_thumb.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja przy okazji polecę urządzenie Thermomix-gotuje, pierze, zabawia..... :P Tak serio to używam i bardzo sobie chwalę, warunek jest taki, że trzeba gotować bo inaczej to szkoda kasy. Do tego dochodzą dedykowane książki kucharskie, dzięki którym gotowanie to pestka.

 

I dla smaku pizza mojej roboty, od ciasta po składniki-smacznego :)

imag0563m.jpg

Edytowane przez BRABUS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to ze sie czepiam ale.....urzadzenie jest bardzo drogie[4tys]i jest niewystarczajace w przypadku np 4osobowej rodziny[zbyt mała wydajnosc]....

No i jako zawodowo zajmujacy sie gotowaniem z przymrużeniem oka traktuje"wszystko majace"i "wszystko potrafiące"urzadzenia kuchenne..


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cook, użytkowałeś to urządzenie?? Bo jeżeli nie to wprowadzasz ludzi w błąd takimi stwierdzeniami. Ja mam 4 osobową rodzinę, Thermomixa i głodni nie chodzimy..... Urządzenie jest drogie ale jak gotujesz naprawdę się sprawdza i w zupełności wystarcza dla 4 osobowej rodziny. Ci co piszą, że nie wystarcza po prostu urządzenia na oczy nie widzieli. Do tego dochodzi fakt, że nie potrzebujesz innych urządzeń a jakość jest bardzo wysoka. Też byłem sceptyczny bazując na samych komentarzach, ale jako użytkownik polecam każdemu. Nie będę się rozpisywał co to potrafi bo nie zależy mi na tym żeby ktoś kupił, jednak jestem praktykiem i byc może zachęcę kogoś kto się wahał. Okazuje się, że urządzenia używa dużo osób(niektóre tego samego kilkanaście lat) i każdy jest zachwycony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.