Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, tommly napisał(-a):

Szału ni ma ;)

No nie ma.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu też przyspamuję. Piękna pogoda dzisiaj była, warunki narciarskie wprost idealne.

20230303_145838.jpg


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że ludzie nie lubią Taga ale bez przesady. 

7854D7F2-55FD-48C4-A1B9-79D39528EA15.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię. 

Gratuluję. Fajna Carrera. Niech się nosi. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tombla napisał(-a):

Ja wiem że ludzie nie lubią Taga ale bez przesady. 

7854D7F2-55FD-48C4-A1B9-79D39528EA15.jpeg

I ja gratuluję świetna jest i ta szara tarcza bardzo mi się podoba 😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dorian06 napisał(-a):

Ja lubię. 

Gratuluję. Fajna Carrera. Niech się nosi. 

 

1 godzinę temu, kornel91 napisał(-a):

I ja gratuluję świetna jest i ta szara tarcza bardzo mi się podoba 😀


Dzięki Panowie 👍🍺

Jak to mówi moj kolega „posiekał mnie” 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wiem że ludzie nie lubią Taga ale bez przesady. 
7854D7F2-55FD-48C4-A1B9-79D39528EA15.thumb.jpeg.e422443d5c6412dee04e49b559b4672d.jpeg

Ja również gratuluję! Właśnie Carrera była moim pierwszym poważnym zegarkiem! Wspominam ją nadal bardzo miło.
Niech się dobrze nosi!

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Teufel26 napisał(-a):


Ja również gratuluję! Właśnie Carrera była moim pierwszym poważnym zegarkiem! Wspominam ją nadal bardzo miło.
Niech się dobrze nosi!

 
Sie dziękuje i się nosi 😉👍🍺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyć z tymi Carrerami

26B828CC-DD8A-42B4-A7A6-6DC80048EEFC.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, blut napisał(-a):

Dosyć z tymi Carrerami

26B828CC-DD8A-42B4-A7A6-6DC80048EEFC.jpeg


Monaco 👍 rewelacja 👍 niech się dobrze nosi 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie takie zwykłe to Monaco, bo to 69! Kawał zegarka.@blut odwracaj go na drugą stronę

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.02.2023 o 10:16, michszy napisał(-a):

Bo to fajny zegar jest 🙂..

 

Miałem już kilka aqua z tego ref ze stalowym, ceramicznym, aluminowym bezelem i zawsze przyjemnie go ponosić na łapie.

 

 

tag aq.jpg

 

Czyżby Volvo XC60/90? 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Powiem wprost: miłość do TAG Heuer przyszła nagle 2 tygodnie temu. I to z taką siłą, że po nocach nie śpię. Serio! Po prostu chcę TAG Heuera. Po prostu chcę i już.

 

 Ma to być zegarek do noszenia każdego dnia. I ma to być coś, co ma sprostać łażeniu w garniaku, podczas prób łojenia na gitarze, ale także do chodzenia po górach. Zawsze dbałem o swoje zegarki, ale powoli przekonuję się do myśli, czy przypadkiem nie postąpić tym razem tak jak z gitarami: "im więcej obić, tym lepiej - alleluja i rock'n'roll". O ile w przypadku tańszych modeli, serce przy pierwszym zarysowaniu nie zaboli tak bardzo, o tyle w przypadku najdroższej Carrery pewnie może trochę zakłuć. 😉

 

Moje łapsko w obwodzie to 18,5 cm. Mierzyłem zegarki z L2L po 49-49,5mm i było spoko. Grubość koperty nie gra dla mnie żadnej roli.

 

Zastanawiam się nad następującymi modelami:

 

1. https://www.tagheuer.com/pl/en/timepieces/collections/tag-heuer-formula-1/43-mm-quartz/CAZ1011.BA0843.html - czyli kwarcowa Formula 1, ale z chronografem. I mimo "braku duszy", to jednak podoba mi się to, jak wskazanie dziesiętnych sekund szaleje tam niczym Struś Pędziwiatr. 🙂 No i ta tarcza... Przepiękna! Tylko co tam siedzi? ETA G10? W tym modelu przemawia do mnie wygląd i to, że w przypadku, gdy coś się rozwali, to naprawa nie będzie chyba aż tak droga (chociaż różnie z tym bywa). Koszty serwisu? Relatywnie śmieszne.

 

2. https://www.tagheuer.com/pl/en/timepieces/collections/tag-heuer-carrera/44-mm-calibre-heuer-02/CBN2A1B.BA0643.html - istnie dzieło sztuki, w którym zakochałem się równie mocno, jak w powyższym kwarcu. Wada (lub zaleta): Heuer 02. Niby fajnie, bo 80 godzin, ale jak coś tam się spieprzy, to "nie ma zmiłuj". Pod względem wyglądu to ten zegarek do mnie przemawia całym sobą. No, tylko, że cena trochę boli.

 

3. https://www.tagheuer.com/pl/en/timepieces/collections/tag-heuer-carrera/41-mm-calibre-16-automatic/CBM2110.BA0651.html - Carrera na Calibre 16. Fajna, ale nie tak fajna, jak ta zaprezentowana powyżej. To co przemawia za tym modelem to ciut niższa cena niż powyższej Carrery na bazie Heuer 02. Ale czymże jest obecnie Calibre 16? VJ 7750 czy może SW500?

 

4. https://www.tagheuer.com/pl/en/timepieces/collections/tag-heuer-carrera/43-mm-calibre-heuer01-automatic/CAR201W.BA0714.html - Carrera z Heuer 01 na pokładzie. Przemawia za nią cena. No i jest chyba zdecydowanie ładniejsza od 3-ki. Jedynie martwi mnie ten Heuer 01... Jak to jest z tym napędem? Wiem, że autorski. Wiem, że w naprawie może być bardzo drogi.


Powiem wprost: największym dylematem jest dla mnie sam mechanizm. O ile w przypadku kwarca nie ma się nad czym rozwodzić, to w przypadku automata już tak. I szczerze mówiąc naprawdę nie wiem co wybrać z tych ww. automatów: Heuer 01, Heuer 02 czy Calibre 16 (VJ8850/SW500).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych modeli, wybrał bym Heuer 2. Myślę ze można wywalczyć nawet 30% rabatu, wtedy wydaje się już dużo rozsądniej. Pamiętaj ze Heuer 2 to tak naprawdę modyfikacje 1887, czyli mechanizm który jest już od wielu lat na rynku. Co do serwisu, sadze ze po około sześciu latach nie będzie aż tak bolało.

Jedynkę odrzuciłem, ponieważ wydaje się mniej uniwersalny, raczej trudno aby odskoczył garnitur.

Trójka odpada ponieważ przy 18,5 cm w nadgarstku, ten rozmiar będzie dla Ciebie za mały.

Mam nadzieje ze pomogłem.

 


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, martin_b napisał(-a):

Cześć,

 

Powiem wprost: miłość do TAG Heuer przyszła nagle 2 tygodnie temu. I to z taką siłą, że po nocach nie śpię. Serio! Po prostu chcę TAG Heuera. Po prostu chcę i już.

 

 Ma to być zegarek do noszenia każdego dnia. I ma to być coś, co ma sprostać łażeniu w garniaku, podczas prób łojenia na gitarze, ale także do chodzenia po górach. Zawsze dbałem o swoje zegarki, ale powoli przekonuję się do myśli, czy przypadkiem nie postąpić tym razem tak jak z gitarami: "im więcej obić, tym lepiej - alleluja i rock'n'roll". O ile w przypadku tańszych modeli, serce przy pierwszym zarysowaniu nie zaboli tak bardzo, o tyle w przypadku najdroższej Carrery pewnie może trochę zakłuć. 😉

 

Moje łapsko w obwodzie to 18,5 cm. Mierzyłem zegarki z L2L po 49-49,5mm i było spoko. Grubość koperty nie gra dla mnie żadnej roli.

 

 

Kup Pan Monaco, będziesz Pan zadowolony. To ma być jeden jedyny TAG czy pierwszy z kolekcji?

Edytowane przez souls_hunter
"z" zjadło

Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 4.

Po pierwsze rozmiar 43mm i będzie krótszy w uszach, a po drugie jest na bazarku w całkiem dobrej cenie i stanie. No chyba ze musi być nówka.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Teufel26 napisał(-a):

Z wymienionych modeli, wybrał bym Heuer 2. Myślę ze można wywalczyć nawet 30% rabatu, wtedy wydaje się już dużo rozsądniej. Pamiętaj ze Heuer 2 to tak naprawdę modyfikacje 1887, czyli mechanizm który jest już od wielu lat na rynku. Co do serwisu, sadze ze po około sześciu latach nie będzie aż tak bolało.

Jedynkę odrzuciłem, ponieważ wydaje się mniej uniwersalny, raczej trudno aby odskoczył garnitur.

Trójka odpada ponieważ przy 18,5 cm w nadgarstku, ten rozmiar będzie dla Ciebie za mały.

Mam nadzieje ze pomogłem.

 

 

Dzięki wielkie! Oczywiście. 🙂 Tylko powstaje pytanie: gdzie można utargować 30% ceny na taki model? Na kraff.pl maksymalnie to z 20-22%, ale z dostępnością jest problem. Natomiast widziałem, że ta Carrera 44m dostępna jest na jubitom.com, lecz w cenie katalogowej. Jednak, ani mi ta strona nic nie mówi, a i do ich salonów nigdy nie zaglądałem, więc nawet nie wiem, czy są w stanie zaoferować rabat taki, jak dostępny jest na kraff.pl

 

53 minuty temu, tombla napisał(-a):

Jak dla mnie 4.

Po pierwsze rozmiar 43mm i będzie krótszy w uszach, a po drugie jest na bazarku w całkiem dobrej cenie i stanie. No chyba ze musi być nówka.

 

 

 

Tak, to prawda i właśnie dlatego wylądował też w tym zestawieniu. I jeszcze o 14:00 myślałem, że go wezmę w ciemno, ale zacząłem czytać na temat Heuera 01 i... na chwilę mnie to zatrzymało z zakupem. Co nie oznacza, że go nie kupię.

 

1 godzinę temu, souls_hunter napisał(-a):

 

Kup Pan Monaco, będziesz Pan zadowolony. To ma być jeden jedyny TAG czy pierwszy z kolekcji?


Zbyt awangardowy. Ja prosty chłopak jestem. Gdzie mi tam do Monaków, czy innych Watykanów. 😉 I tak, to ma być ten jeden jedyny TAG, ale... może i pierwszy z kolekcji. Kto to wie? Ale na tę chwilę: ten jeden jedyny. Na wieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kupić zegarek na lata i na co dzień bez przymiarki?   

Mnie też kiedys się bardzo carrera chrono podobała.  A najbardziej te skeletony.  Niestety kształt koperty tych modeli powoduje, że nie są to wygodne zegarki do tyrania jako edc. A mam dokładnie taki nadgarstek jak ty - 18.5 cm. Modele ma 1887 mają ponad 16mm grubości i pójście w 41mm sprawia wrażenie klockowatości. 43m ma lepsze proporcje, ale to nadal duży zegarek. Na kajdanie za ciężki na góry i za wielki do garniaka. Ale oczywiście rozumiem, że są ludzie, którzy lubią czuć min 200g na nadgarstku... Ale absolutnie warto przymierzyć!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie warto przymierzyć, Carrera była i moim pierwszym zegarkiem "na lata" tym jedynym i do wszystkiego.

Ostatecznie, jak opisał to @wieloryb 

5 godzin temu, wieloryb napisał(-a):

Na kajdanie za ciężki na góry i za wielki do garniaka. Ale oczywiście rozumiem, że są ludzie, którzy lubią czuć min 200g na nadgarstku... Ale absolutnie warto przymierzyć!

 

Szybko okazało się ze potrzebuje czegoś bardziej uniwersalnego. Przy pierwszym kontakcie są duże emocje, warto je trochę ostudzić. Mój. po trzech latach poszedł w dobre ręce.

Wstawiłeś linki ze strony producenta, więc sądziłem, ze rozważasz zakup wyłącznie nowego, jeśli w grę wchodzi używany , to chyba bym poszedł ta droga.


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mierzyłem zegarki innych producentów (rozmiar kopert w przedziale 42-44 mm, rozmiar L2L od 48.5 do 50.5mm, waga 180-200 g) i miałem wrażenie, że wymiary oferowane przez TAG Heuera to właśnie będzie to, czego szukam. Ale macie absolutną rację. Chyba wpierw wybiorę się do Poznania przymierzyć te modele, bo z tego co się zorientowałem, to Jubitom ma szeroki wybór tych TAG Heuerów w poznańskich salonach. A przynajmniej mają pierwsze trzy modele, o których wspominałem w poście powyżej.

 

Jeśli będą siedziały wygodnie na mojej na łapie, to wtedy zostanie mi już ostatnia kwestia: iść w nówkę, czy w używkę, którą tommly wystawił na forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, martin_b napisał(-a):

Co prawda mierzyłem zegarki innych producentów (rozmiar kopert w przedziale 42-44 mm, rozmiar L2L od 48.5 do 50.5mm, waga 180-200 g) i miałem wrażenie, że wymiary oferowane przez TAG Heuera to właśnie będzie to, czego szukam. Ale macie absolutną rację. Chyba wpierw wybiorę się do Poznania przymierzyć te modele, bo z tego co się zorientowałem, to Jubitom ma szeroki wybór tych TAG Heuerów w poznańskich salonach. A przynajmniej mają pierwsze trzy modele, o których wspominałem w poście powyżej.

 

Jeśli będą siedziały wygodnie na mojej na łapie, to wtedy zostanie mi już ostatnia kwestia: iść w nówkę, czy w używkę, którą tommly wystawił na forum...

Każda sroka swój ogonek chwali, ja zapraszam po moją Carrerę z Heuer 01, nie ma się czego bać, to też werk na bazie 1887, a bazą jest ... Seiko. Koperta, tak jak rozmawialiśmy ma krótkie uszy, więc na 18,5 cm nadgarstku będzie idealnie.

 

Nie wiem, czy czytałeś tą recenzję, wprawdzie skeleton, ale to podobny zegarek:

https://timeandwatches.pl/recenzje/recenzja-tag-heuer-carrera-calibre-heuer-01

 

W kwarca bym nie szedł, nic mnie tak nie wkurza, jak skaczący i nie trafiający w indeksy sekundnik :D A w Tagu to niestety standard.

 

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, tommly napisał(-a):Nie wiem, czy czytałeś tą recenzję, wprawdzie skeleton, ale to podobny zegarek:

 

W kwarca bym nie szedł, nic mnie tak nie wkurza, jak skaczący i nie trafiający w indeksy sekundnik :D A w Tagu to niestety standard.

 

 
Potwierdzam. 2 Formuły i w każdej to samo. Ale w Aquaracerze chrono było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.03.2023 o 21:24, blut napisał(-a):

Dosyć z tymi Carrerami

26B828CC-DD8A-42B4-A7A6-6DC80048EEFC.jpeg

Jak mogłeś umieścić taką fote takiego Monaco🤔 😭😡


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.03.2023 o 17:31, martin_b napisał(-a):

Cześć,

 

Powiem wprost: miłość do TAG Heuer przyszła nagle 2 tygodnie temu. I to z taką siłą, że po nocach nie śpię. Serio! Po prostu chcę TAG Heuera. Po prostu chcę i już.

 

 Ma to być zegarek do noszenia każdego dnia. I ma to być coś, co ma sprostać łażeniu w garniaku, podczas prób łojenia na gitarze, ale także do chodzenia po górach. Zawsze dbałem o swoje zegarki, ale powoli przekonuję się do myśli, czy przypadkiem nie postąpić tym razem tak jak z gitarami: "im więcej obić, tym lepiej - alleluja i rock'n'roll". O ile w przypadku tańszych modeli, serce przy pierwszym zarysowaniu nie zaboli tak bardzo, o tyle w przypadku najdroższej Carrery pewnie może trochę zakłuć. 😉

 

Moje łapsko w obwodzie to 18,5 cm. Mierzyłem zegarki z L2L po 49-49,5mm i było spoko. Grubość koperty nie gra dla mnie żadnej roli.

 

Zastanawiam się nad następującymi modelami:

 

1. https://www.tagheuer.com/pl/en/timepieces/collections/tag-heuer-formula-1/43-mm-quartz/CAZ1011.BA0843.html - czyli kwarcowa Formula 1, ale z chronografem. I mimo "braku duszy", to jednak podoba mi się to, jak wskazanie dziesiętnych sekund szaleje tam niczym Struś Pędziwiatr. 🙂 No i ta tarcza... Przepiękna! Tylko co tam siedzi? ETA G10? W tym modelu przemawia do mnie wygląd i to, że w przypadku, gdy coś się rozwali, to naprawa nie będzie chyba aż tak droga (chociaż różnie z tym bywa). Koszty serwisu? Relatywnie śmieszne.

 

2. https://www.tagheuer.com/pl/en/timepieces/collections/tag-heuer-carrera/44-mm-calibre-heuer-02/CBN2A1B.BA0643.html - istnie dzieło sztuki, w którym zakochałem się równie mocno, jak w powyższym kwarcu. Wada (lub zaleta): Heuer 02. Niby fajnie, bo 80 godzin, ale jak coś tam się spieprzy, to "nie ma zmiłuj". Pod względem wyglądu to ten zegarek do mnie przemawia całym sobą. No, tylko, że cena trochę boli.

 

3. https://www.tagheuer.com/pl/en/timepieces/collections/tag-heuer-carrera/41-mm-calibre-16-automatic/CBM2110.BA0651.html - Carrera na Calibre 16. Fajna, ale nie tak fajna, jak ta zaprezentowana powyżej. To co przemawia za tym modelem to ciut niższa cena niż powyższej Carrery na bazie Heuer 02. Ale czymże jest obecnie Calibre 16? VJ 7750 czy może SW500?

 

4. https://www.tagheuer.com/pl/en/timepieces/collections/tag-heuer-carrera/43-mm-calibre-heuer01-automatic/CAR201W.BA0714.html - Carrera z Heuer 01 na pokładzie. Przemawia za nią cena. No i jest chyba zdecydowanie ładniejsza od 3-ki. Jedynie martwi mnie ten Heuer 01... Jak to jest z tym napędem? Wiem, że autorski. Wiem, że w naprawie może być bardzo drogi.


Powiem wprost: największym dylematem jest dla mnie sam mechanizm. O ile w przypadku kwarca nie ma się nad czym rozwodzić, to w przypadku automata już tak. I szczerze mówiąc naprawdę nie wiem co wybrać z tych ww. automatów: Heuer 01, Heuer 02 czy Calibre 16 (VJ8850/SW500).

Napiszę, jako wielki fan Taga. 

Jeśli ma być "duży" to poszukałbym Carrere na 7750 w kopercie 43mm. Mechanizm super. 

Są F1 automaty zarówno 3 wskazówkowe jak i chrono. Choć ja nie bałbym się bakteri. Ma swoje + i -. 

 

Jeżeli obawiasz się 01 czy 02 to nie szedł tą drogą. Po co masz mieć z tyłu głowy "obawy".

 

A może Aquaracer️ Tu również masz bakterie jak i automaty. 

 

No i jeszcze jest niedoceniany Link. Szczególnie w poprzedniej ref. To są fajne propozycje. A z drugiej ręki będą w super cenie.  

 

A Monako to jest perła w koronie. Poprzednia ref. również nie powinna cena zwalić z nóg.  

Co wybierzesz będzie 👍


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.