Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Recommended Posts

No pięknie tylko czemu go mrozisz:)

Mróz mu nie straszny, nawet topił śnieg :D

Wow, mega foto. Czekam na PW, U know what i meanemoji6.png

Dzięki! PW już poszło  ;) 

Extra!

Dzięki! ^_^

yy0OWH6.jpg

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Szanowni koledzy, chciałbym nawiązać do pytania, które zadałem jakiś czas temu i na które nie udawało się znaleźć odpowiedzi. Otóż zwróciłem uwagę, że jeden z bohaterów powieści sensacyjnych pisanych przez Clive Cusslera i autorów u niego że tak powiem afiliowanych, nosił zegarek TAG Heuer. Niestety, nie pamiętałem, który to był. Wszyscy interesujący się zegarkami zapewne wiedzą, ze ulubionym zegarkiem Dirka Pitta jest i była zawsze Doxa Sub, ale to nie o to chodzi tym razem. Otóż w końcu udało mi się zlokalizować drania. Główny bohater małego cyklu powieściowego Jacka Du Brula (skądinąd współautora Cusslera, ale nie w tym przypadku), inżynier Philip Mercer, posługuje się na co dzień właśnie zegarkiem TAG-a. "... Mercer glanced at his aged Tag Heuer watch. ... by her as she sat unassumingly in a corner thumbing a Washington guide book, she felt it wasn't ..." (cytat z książki "Medusa Stone"). Czyli mamy tutaj nasz zegarek, wraz z informacją, że nienowy. Marcer jest między innymi nurkiem, więc można zakładać, ze posługuje się którymś z modeli Aquaracera lub zbliżonym. Zagadka rozwiązana.

:)

Super fota, sprzedajesz ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edited by a_team

Super fota, sprzedajesz ?emoji12.png

Dzięki :)  Sprzedaż? Wręcz przeciwnie, zastanawiam się czy on przypadkiem nie dostanie dożywocia :D:P

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Kusi, kusi.

Ech, coś by człowiek kupił... tylko jest tyle możliwości... a tutaj trzeba się samoograniczać, żeby z torbami nie pójść :)

Dodge66, ten Twój to jest rozmiar 40,5, tak? A jaki on ma rozmiar uszu?

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Kusi, kusi.

Ech, coś by człowiek kupił... tylko jest tyle możliwości... a tutaj trzeba się samoograniczać, żeby z torbami nie pójść :)

Rozmiar z uszami 45mm -46mm Edited by rafio77

Katalogowo określają go jako 40,5mm i tak też jest w praktyce - średnica ~41mm, L2L 47mm, 12mm grubości i 20mm pasek :)

wlasnie ta z androida mi sie bardziej podoba, plus ja to bym sie zawsze stresowal ze jednak nie klikam za kazdym razem idealnie w punkt i to ja powoduje odchylki, takze podziwiam wyniki 0,0

jest jescze Watch Tuner Timegrapher...

post-102723-0-66232700-1548515097_thumb.jpeg

W życiu nie zacząłbym dnia z Tchibo Family

Ani na początek ani na koniec dnia Robusta najgorszej jakości.

Można zacząć dzien od butelkowanej wody, to takie ekologiczne. Woda z kranu nie nadaje się przecież do spożycia. :lol:

Można zacząć dzien od butelkowanej wody, to takie ekologiczne. Woda z kranu nie nadaje się przecież do spożycia.

Ta z kranu ma lepsze parametry jak butelkowana. Tak jest przynajmniej w wodociągach poznańskich

Dawno nie gościła na nadgastku i nawet przychodziło mi do głowy czy by jej nie puścić do ludzi, ale jak tylko zakładam to od razu mi przechodzi :)

4afed9f4e3715cb4714c3aee9bcf2ce4_big.jpg

bc5f37e457e52355048e3b89ccabeffe_big.jpg

Mój zegarek na wszelkie okazje, wcześniej praktycznie z rąk nie schodził. Chociaż teraz ma konkurencję, nie myślę żebym kiedykolwiek mógł go sprzedać.

20171019-173101.jpg

Te 2 jeszcze w kolekcji, ale już wkrótce będą musiały ustąpić miejsca Omedze albo Panerai 233.

20170913-170531.jpg20170122-163805.jpg

Całkiem niezła kolekcja Tagów, gratulacje!

Miałem kiedyś taką Carrerę 1887, jak Twoja, a wcześniej jeszcze kiedyś Monaco cal. 5.

Z Tagów aktualnie ostał mi się tylko taki.

A tej Carrery pierwszej nie sprzedawaj, świetna jest, i chyba z tego co kojarzę na weku Zenitha.

a9f3004dd24f28586490d1e4fc8a8a80.jpg

Edited by ASTRAL

Świetny ten Calibre 36.

Ma częstotliwość 5 Hz czyli 36000 bph lub vph co kto lubi :)

Michelesanctis  tak z ciekawości widzisz różnicę w płynności sekundy wobec mechanizmów 21600 lub 28800?

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Fakt ten pierwszy godny zachowania dla następnego pokolenia,

No i mechanizm el primero :) fajne zestawienie kolorystyczne naprawdę śliczna tarcza jaka to referencja ?

Ja kupowałem tam Frederique Constant’a. Wszystko było ok. Kilku znajomych tez tam kupowało i nigdy nie było problemów. Z tego co wiem to jedynie dają sklepową gwarancje, wiec jak coś się będzie działo to wysyłasz zegarek do USA. Chodź mi się nie chciało wysyłać swojego FC i zaniosłem do AD na korektę punktualności i zrobili mi za free.

Chcąc szybko mozna kupic w grey market. Gdy sie nie spieszy można czekać na  promocje, w Kruku było  na TH 20 %, a na  niektore modele nawet 30 %. 

Tak z ciekawości, czy ktoś ma wiedzę jak jest w Polsce z gwarancją na zegarki TH kupione na chrono24 np. z Niemiec?

W większości przypadków są tam zegarki w bardzo dobrych cenach (25%-30% upustu bez dyskusji i czekania na promocję), ale z reguły wystawione przez firmy, które nie mają autoryzacji TH.

Zegarki są autentyczne, przychodzą z podbitą kartą gwarancyjną. Podbitą przez sprzedawcę, który autoryzacji nie ma. Pytanie czy w ogóle musi mieć dla uznania gwarancji?

Edited by fanfar19