Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
szwed

Twoja kolekcja!

Recommended Posts

34 minuty temu, MichTheOne napisał:

Swoją drogą, co oni robili z tymi zegarkami, na litośc boską

Ten zegarek wyglądał dobrze, i tak jak napisałeś - pracował i nigdy nie był serwisowany, aż w końcu po 20 latach takiej pracy stanął i trafił w późnych latach 70-tych do "zegarmistrza". Trudno uwierzyć, ale właśnie tam w ramach "naprawy" stracił koronkę, wskazówkę sekundową oraz wszelką nadzieję na dalsze funkcjonowanie. Potem tak zmasakrowany trafił do foliowego woreczka i ugrzązł tam na kolejne dziesięciolecia, wyciągnięty na światło dzienne na tych wakacjach.

3 godziny temu, MichTheOne napisał:

Bardzo dobry pasek. Obecnie odstrasza trochę cena EUR 75 🙃 jak kupowałem to było chyba ok. 50 EUR.

Zostawiając jednak cenę na boku, to niewątpliwie produkt jaki dostajesz jest bardzo wysokiej jakości. Materiał jest przyjemny na ręcę, mimo że jest dosyć sztywny. Komfort noszenia jest mimo tego wysoki, zakres regulacji szerokości zapięcia jest spoko, a w ciepły dzień można nawet poszerzyć odrobinę bez zdejmowania z nagdarstka.  Jest uczucie solidności tego paska, nie rozciąga się z czasem jak stare gacie, trzyma kształt. Duże wrażenie robi tez hardware - bardzo porządna, zaoblona i "satynowa" klamra (ja wziąłem w wersji "patina" bo pasowało wykończeniem do koperty Hamiltona). 

Używam tego paska z przerwami przeszło od roku i nie widzę w sumie żadnych oznak zniszczenia, nawet jakiś zagięć na stałe w miejscach gdzie się zawija. Do tego dochodzi ładne opakowanie, jakaś tam odręczna notka od Pani Eriki itd., itp., mające sprawiać wrażenie, że dostajesz produkt premium robiony na zamówienie. 

Czyli ogólnie - jeśli wygodny pasek zrobiony ze starego plecaka wojskowego ;) jest dla Ciebie wart trzy stówy, to pewnie niewiele znajdziesz lepszych alternatyw. 

Dzięki za szczegółowy opis. 75 eurosów to kupa kasy za taki pasek i chyba narazie będę zmuszony wybrać jakąś tańszą alternatywę. Zobaczę czy w ogóle mi się dobrze nosi zegarek z takim paskiem. Jak będzie ok to czemu nie - może zainwestuję :)

19 godzin temu, MichTheOne napisał:

...

Interstellar oraz Aquaracer to moi zdecydowani faworyci i używam zamiennie jako EDC. 

...

Interstellar idealnie nadaje się na EDC. 

Pallas po remoncie świetnie wygląda.  

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Moja niewielka dotąd kolekcja i stojaczek na jej trzymanie ;)

P9170753.JPG

Polish_20200917_165528528.jpg

Edited by Desaxe

52 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał:

Ta kolekcja, pod takim plakatem, aż się prosi o jakiegoś VISa albo o Pro Militari od VC.

VC PM trochę za mały dla mnie, ale VIS jest w planie o ile jakiegoś z drugiej ręki trafię w dobrej cenie 🙃

Edited by Desaxe

57 minut temu, Desaxe napisał:

VIS jest w planie o ile jakiegoś z drugiej ręki trafię w dobrej cenie

:) w dziale "Poszukuję" już stoi chyba trzyosobowa kolejka do VISów z drugiej ręki ;)

Aktualnie noszę sobie: Hamilton Khaki Pilot Day Date "Interstellar", TAG Aquaracer WAY2012

48 minut temu, Enkil napisał:

Stwierdziłem, że worki kartofli, świetnie się nadają jako poduszki do ruskich czasomierzy

Haha, no pasuje jak ulał, na wielu płaszczyznach.

A tak przy okazji, co to za "drewniak" na samym dole ostatniego zdjęcia? 

Aktualnie noszę sobie: Hamilton Khaki Pilot Day Date "Interstellar", TAG Aquaracer WAY2012

W dniu 17.09.2020 o 19:54, MichTheOne napisał:

:) w dziale "Poszukuję" już stoi chyba trzyosobowa kolejka do VISów z drugiej ręki ;)

Pod koniec przyszłego tygodnia okaże się jak bardzo zainteresowane są te trzy osoby zakupem Visa "z drugiej ręki" 😉

Kolekcja skromna, ostatnio po małych zmianach i znalezieniu właściwego pudełeczka (pytanie na ile ono starczy...). Stenek, Seiko, Phoibos, Gerlach i dwa G-shocki

Polish_20200930_190615824.jpg

Edited by Desaxe

Kolekcja skromna, ostatnio po małych zmianach i znalezieniu właściwego pudełeczka (pytanie na ile ono starczy...). Stenek, Seiko, Phoibos, Gerlach i dwa G-shocki

Skromna? Ja mam od małżonki zakaz wychodzenia poza cztery. Ale Mudman'a też w swojej mam, ale chodzi mi po głowie podmiana na Casioka.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Budżet zegarkowy bez szaleństwa, to i zestawik na jego miarę :)

Jeszcze złoty będzie do wymiany na coś większego ok. 40mm ze srebrną kopertą tj. na garniturowca. Na razie szukam czegoś ciekawego.

Samo pudełko do wymiany na ładniejsze. Chcę zmieścić się w sześciu sztukach. Jak coś kupię, coś sprzedam;)

pudelko.jpg

Pozdrawiam, Tomasz

1 minutę temu, BlackT napisał:

Jeszcze złoty będzie do wymiany na coś większego ok. 40mm ze srebrną kopertą tj. na garniturowca. Na razie szukam czegoś ciekawego.

Samo pudełko do wymiany na ładniejsze. Chcę zmieścić się w sześciu sztukach. Jak coś kupię, coś sprzedam;)

pudelko.jpg

fajny zestaw, może jeszcze jakiś typowy pilot i trochę koloru na tarczy w kolejnym :)

📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Z pilotów niedawno przymierzałem się do alpiny startimera, nie założyłbym się, gdyby zagościł w pudełeczku :) Z dziwnych pomysłów może jakiś zeppelin...

Kolory... wiesz, zależy kto co ubiera i jak pracuje. Raczej unikam nadmiaru w jednymi drugim.

Pozdrawiam, Tomasz

5 minut temu, BlackT napisał:

Z pilotów niedawno przymierzałem się do alpiny startimera, nie założyłbym się, gdyby zagościł w pudełeczku :) Z dziwnych pomysłów może jakiś zeppelin...

Kolory... wiesz, zależy kto co ubiera i jak pracuje. Raczej unikam nadmiaru w jednymi drugim.

Alpiny są fajne a Startimery są obecnie po niecałe 900 zł w kwracu, to będzie dobry wybór na początek. 

Zbiór fajny :)

📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

1 godzinę temu, BlackT napisał:

Bardzo fajny zestaw. Samuraj i Bambino mi się bardzo podobają.

No i kostka oczywiście. U mnie w pudełku (a od czasu do czasu na nadgarstku) też leży jedna kostka, tylko starsza.

Dziękuję :) Kostka zastąpiła w pewnym sensie wcześniejsze smartwatche. Miałem kilka i zawsze lądowały na olx. Najlepszy zegarek do zadań specjalnych i tak tani, że nie muszę zwracać na niego specjalnej uwagi.

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam, Tomasz

20 godzin temu, dawid82 napisał:

Skrzynka zapełniona :)

Fajna kolekcja, do wyboru, do koloru, zegarki praktycznie na każdą okazję.

Staram się też podążać w taką stronę, ale ciężko na razie mi idzie :)

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown