Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, alpaczino napisał(-a):

Był kurier.
20230901_074503.jpg

U mnie też tylko ze wczoraj,mam oryginala więc nie miałem jakiegoś ciśnienia na seesterna choć wiem że jest dobry,zadowolilem się PD na codzień 

20230901_123635.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, MichTheOne napisał(-a):

PARNSRPE

🙃  
 

 

Może to był błąd, ale zamówiłem go za 190 😅 żeby nie było tak pusto 

IMG_20230831_154337019.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na szkiełku jest folia, bo tak jakoś widać szczelinę w górze szkla/tarczy fajnie, że data centruje, bo w tych tańszych wypust ach różnie to wygląda. Niech się nosi. 
Nie ma folii i nie ma za dużej szczeliny - takie załamanie światła przy tym ujęciu.
Na poniższym chyba już tego tak nie widać.
20230901_080117.thumb.jpg.1dd98f3d16847ca871dd87137b377208.jpg
U mnie też tylko ze wczoraj,mam oryginala więc nie miałem jakiegoś ciśnienia na seesterna choć wiem że jest dobry,zadowolilem się PD na codzień 
20230901_123635.thumb.jpg.37ce4443e205078d7be98ccb07fee259.jpg
... a ja odwrotnie - po tych moich Seestern'ach, chyba zaczynam mieć ciśnienie na oryginały.
Tzn. uważam, że Seestern'y są bez zarzutu i dlatego, że na żywo wyglądają pięknie, chyba chcę mieć Doxy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Krzysiekjot napisał(-a):

Może to był błąd, ale zamówiłem go za 190 😅 żeby nie było tak pusto 

IMG_20230831_154337019.jpg

Jeżeli za 190 złotych a nie 190 USD, to dobrze. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę tego ogarnąć swoim umysłem 🤔.

 

Zegarek który teraz na Ali stoi w granicach 180,00 zł z wysyłką jest tak PIĘKNY i świetnie wykonany, że na gębie mam max banana od 2 godzin jak go rozpakowałem 😍 !!! Dlatego coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że "prestiże" nas doją na kasę za frajer 😡.

 

JAK MAJFRENDOM SIĘ TO OPŁACA ???!!!🤔

IMG_20230901_172600883_HDR.jpg

IMG_20230901_174039217_HDR.jpg

IMG_20230901_173926776_HDR.jpg

IMG_20230901_173916052_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałeś, jak wygląda koperta pod maskownicami bransy :P? poza tym tani werk, to i zegarek tani. rozumiem, że się podoba, ale nie przesadzajmy...

 

odnośnie do lumy i addiesdive, o których wcześniej w tym temacie. ten mój pseudotuńczyk trzyma praktycznie całą noc.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, oszolom napisał(-a):

widziałeś, jak wygląda koperta pod maskownicami bransy :P? poza tym tani werk, to i zegarek tani. rozumiem, że się podoba, ale nie przesadzajmy...

 

odnośnie do lumy i addiesdive, o których wcześniej w tym temacie. ten mój pseudotuńczyk trzyma praktycznie całą noc.

Ja wszystko wiem. Maskownic akurat w nim jeszcze nie zdejmowałem. Że to tani werk to też rozumiem ( aczkolwiek jest dużo pochlebnych opinii o nim ). Ale jeżeli ja, za super tandetnego Lorusa na przedpotopowym werku Seiko Y676 czyli siekierezadzie, z bransą która jest dosłownie " teksańską masakrą piłą łańcuchową" i totalnym depilatorem zapłaciłem prawie 600 PLN to ...ten Benyar jest we wszystkim ARCYDZIEŁEM.

I stąd moja wątpliwość JAK IM SIĘ TO OPŁACA ?

PS. I jak cena tego Benyara ma się do każdego najbardziej gownianego, ale prestizowego kwarca, gdzie za badziew na Rondzie za 30,00 zł trzeba wybulić czasami i 2 tysie? Patrz wynalazki typu Adriatica, Roamer, Longines. I proszę mi nie kadzić frazesami typu: historia, tradycja, prestiż i technologia😂

Edytowane przez Perkoz1959

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten pagan lepiej wykonany niz moonswatch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, jakubos napisał(-a):

ten pagan lepiej wykonany niz moonswatch?

Pewnie, że lepiej bo nie tani plastik...

IMG_20230831_154337019.jpg

IMG_20230829_190724370.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Perkoz1959 napisał(-a):

Ja wszystko wiem. Maskownic akurat w nim jeszcze nie zdejmowałem. Że to tani werk to też rozumiem ( aczkolwiek jest dużo pochlebnych opinii o nim ). Ale jeżeli ja, za super tandetnego Lorusa na przedpotopowym werku Seiko Y676 czyli siekierezadzie, z bransą która jest dosłownie " teksańską masakrą piłą łańcuchową" i totalnym depilatorem zapłaciłem prawie 600 PLN to ...ten Benyar jest we wszystkim ARCYDZIEŁEM.

I stąd moja wątpliwość JAK IM SIĘ TO OPŁACA ?

PS. I jak cena tego Benyara ma się do każdego najbardziej gownianego, ale prestizowego kwarca, gdzie za badziew na Rondzie za 30,00 zł trzeba wybulić czasami i 2 tysie? Patrz wynalazki typu Adriatica, Roamer, Longines. I proszę mi nie kadzić frazesami typu: historia, tradycja, prestiż i technologia😂

Odnośnie do maskownic - widać na jednym z twoich zdjęć, co tam jest pod spodem ;).

Jak im się opłaca? Mają tanią siłę roboczą, nie mają QC, nie płacą za design, reklamę, mają tanie części... Co do nowych "tańszych" szwajcarów, to ja nie będę nic pisał, bo nie mam ani jednego takiego zegarka - nie pyli się, jeśli chodzi o stosunek cena/jakość. Mogę używkę za ułamek ceny wziąć co najwyżej.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Perkoz1959 napisał(-a):

Ja wszystko wiem. Maskownic akurat w nim jeszcze nie zdejmowałem. Że to tani werk to też rozumiem ( aczkolwiek jest dużo pochlebnych opinii o nim ). Ale jeżeli ja, za super tandetnego Lorusa na przedpotopowym werku Seiko Y676 czyli siekierezadzie, z bransą która jest dosłownie " teksańską masakrą piłą łańcuchową" i totalnym depilatorem zapłaciłem prawie 600 PLN to ...ten Benyar jest we wszystkim ARCYDZIEŁEM.

I stąd moja wątpliwość JAK IM SIĘ TO OPŁACA ?

PS. I jak cena tego Benyara ma się do każdego najbardziej gownianego, ale prestizowego kwarca, gdzie za badziew na Rondzie za 30,00 zł trzeba wybulić czasami i 2 tysie? Patrz wynalazki typu Adriatica, Roamer, Longines. I proszę mi nie kadzić frazesami typu: historia, tradycja, prestiż i technologia😂

Benyar ma prawdopodobnie kopertę ze stopu chromowanego. Jeżeli chcesz mieć najlepszy stosunek jakości do ceny, to kup zegarek Tandorio. Mój ostatni zakup był poniżej 170 zł. Koperta stalowa, NH35 i szafir a pasek ze skóry i przyzwoitej jakości. 

Fajnie, że się cieszysz ze swojego zakupu, ale ostrożnie ze słowami. Benyar bez wątpienia arcydziełem nie jest, nawet zawężając do Chin. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Perkoz1959 napisał(-a):

... Patrz wynalazki typu Adriatica, Roamer, Longines. ... 

No nieźle żeś odjechał :lol: 

Sam uwielbiam chińczyki i przerobiłem ich setki ale to co napisałeś że wynalazek Longines to ... 🤦‍♂️ 

Nawet Roamer daje radę i w sumie to tylko mogę się zgodzić z Adriatica bo też mi nie po drodze i tu można jej dołożyć.

No ale jak tam dałeś Longinesa z Adriatica w jednym rzędzie obciachu to nie ogarniam 😁 

Masz/miałeś Longinesa, Orisa i.t.p?

Wiem, piszesz o Rondzie ale kwarce to w ogóle nie zegarki 😉 

Benyar jest z odpadu żeliwnopodobnego, wskazówki i indeksy z plastiku wyłowionego z morza i całą reszta zmielonego odpadu.

Wykonany w miarę starannie ale jakość ... daj spokój z tym porównywaniem do marek z prawdziwej stali 😉

 

 

 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś taki zegar? Jak wykonanie i ogólne wrażenia? MZ wygląda świetnie.

 

image.png.3a8a7ae08242e78033a9b763c5e4b55d.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś taki zegar? Jak wykonanie i ogólne wrażenia? MZ wygląda świetnie.
 
image.png.3a8a7ae08242e78033a9b763c5e4b55d.png
Mam w wersji Militado, jest super, jedyne do czego można się przyczepić to nieidealne ustawienie sekundnika stopera. Baltany ma to samo, tak wynika z recenzji w necie. Zeruje prawidłowo ale wskazówka jest nierówno nabita.

Wysłane z mojego SM-T819 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, clusca napisał(-a):

Ma ktoś taki zegar? Jak wykonanie i ogólne wrażenia? MZ wygląda świetnie.

 

image.png.3a8a7ae08242e78033a9b763c5e4b55d.png

W najbliższych dniach będę miał praktycznie identyczny z San Martina. Też miałem w planie kupić Baltany, ale skoro udało się trafić SM o połowę taniej... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.09.2023 o 14:07, Krzysiekjot napisał(-a):

Może to był błąd, ale zamówiłem go za 190 😅 żeby nie było tak pusto 

IMG_20230831_154337019.jpg

Co to za guma z nim współpracuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, AnonimowyAlkoholik napisał(-a):

Co to za guma z nim współpracuje?

Właśnie udało mi się znaleźć ten świetny produkt na platformie AliExpress, zobacz! US $7.88  10%OFF | Opaska do zegarka Omega X Swatch Joint moonswch pasek Seamaster 300 mężczyzn kobiet 20mm gumowa silikonowa zakrzywiony koniec bransoletka dla Seiko
https://a.aliexpress.com/_EHwTq2f

 

Bardzo dobra jakość, miękka i elastyczna guma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Krzysiekjot napisał(-a):

Właśnie udało mi się znaleźć ten świetny produkt na platformie AliExpress, zobacz! US $7.88  10%OFF | Opaska do zegarka Omega X Swatch Joint moonswch pasek Seamaster 300 mężczyzn kobiet 20mm gumowa silikonowa zakrzywiony koniec bransoletka dla Seiko
https://a.aliexpress.com/_EHwTq2f

 

Bardzo dobra jakość, miękka i elastyczna guma

 

Dzięki. Skusiłem się. Za 30 zł z przesyłką można ryzykować :)


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile całość z opłatami wyszła?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Coś między 1300 a 1400zl, nie pamiętam dokładnie.


Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Mój kolejny chińczyk. Tym razem rekordzista pod pewnym względem. Jak to możliwe, by zegarek z NH35, szkiełkiem szafirowym i dobrej jakości paskiem skórzanym kosztował mniej, niż 170 zł? 
Macie jakieś pomysły?  
 
20230830_094218.thumb.jpg.4d61677ae845f023b728b2bd4876a6b3.jpg
 
20230830_094313.thumb.jpg.574213898379bbe08f327e90ca25def2.jpg
 
20230830_094318.thumb.jpg.b21d51a4ffab96d87d4f5ff95ef7e99a.jpg
Tez nad tym i samym zegarkiem się zastanawiałem. To niesamowite że w cenie serwisu mechanizmu dostajesz kompletny zegarek. Niestety to logo dość mocno mnie odrzuca i gdyby brał coś od nich to jedynie z tarczą bez orzełka.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, blaise napisał(-a):



Tez nad tym i samym zegarkiem się zastanawiałem. To niesamowite że w cenie serwisu mechanizmu dostajesz kompletny zegarek. Niestety to logo dość mocno mnie odrzuca i gdyby brał coś od nich to jedynie z tarczą bez orzełka.

 

Jest opcja bez logo, ale ja takich z kolei nie lubię. Ostatnio na Ali pojawiają się absurdalnie tanie zegarki. Np. Mysterious Code z tytanu na NH 35 za 215 zł. 

 

Titanium-Watch-Men-Automatic-Mechanical-Wristwatch-Retro-Pilot-NH35-Self-Winding-Sapphire-Crystal-Luminous-Clock-Reloje.jpg_640x640.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IMG20230905182448.thumb.jpg.5660684f6fd886f8608f79edeb5ba518.jpg
IMG20230905182341.thumb.jpg.50fa0f1a9b5d9c109beec907a5cabd8f.jpg
IMG20230905181338.thumb.jpg.7179e4edb3921c27fe0383fde4f5af38.jpg
IMG20230905181325.thumb.jpg.8899028b985309579cc58cb5c92ff95c.jpg
Chińczyki kopiują chińczyków Sea-Gull miał taki zegarek: eaa03c5b0f9ceb0f843f45e04f53ca93.jpg40dad4195f2f5c8ae0cfe068d44de278.jpg

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, blaise napisał(-a):

Chińczyki kopiują chińczyków Sea-Gull miał taki zegarek: eaa03c5b0f9ceb0f843f45e04f53ca93.jpg40dad4195f2f5c8ae0cfe068d44de278.jpg

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Ten co pokazałem nie jest kopią tego Sea-Gulla. To raczej ostatnio prezentowany Gustav Becker. 

Ja mam starszą wersję. 

 

20230423_095226.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.