Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, michszy napisał:

 

A dziękuje 😄

 

Fajny watch. Mam go w obserwowanych, ta jego smukłość zwróciła moją uwagę.

 

Dobra, to też mam konkurs. Przed chwila wyjęty z paczki. Też homar, ale nie chiński. Ktoś zgadnie 🙂?

20201208_102749.jpg

Dan Henry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziś dzień dziecka 🙂

 

Escapement jest świetny. Po chwili od wyjęcia pudełka już wiem, że zostanie u mnie na dłużej. Luma jest rewelka. Fajny pasek, grubszy ale nie sztywny/plastikowy. Jakość perfekt.

 

A wracając do konkursu pudełka z postów powyżej to homarek Speediego i Universal Geneve od Dan Henry. Trzy fotki bo to ładny zegarek jest 😜 choć niekoniecznie do tego działu.

 

Też super, świetna jakość, choć chyba większe wrażenie zrobił na mnie Escapement.

 

 

 

Honeyview_20201208_164513.jpg

Honeyview_20201208_164533.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Honeyview_20201208_183455.jpg

Honeyview_20201208_183446.jpg

Honeyview_20201208_183505.jpg

Honeyview_20201208_183522.jpg

Honeyview_20201208_103034.jpg

Honeyview_20201208_102830.jpg

Honeyview_20201208_102815.jpg

Edytowane przez michszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, michszy napisał:

Mam dziś dzień dziecka 🙂

 

Escapement jest świetny. Po chwili od wyjęcia pudełka już wiem, że zostanie u mnie na dłużej. Luma jest rewelka. Fajny pasek, grubszy ale nie sztywny/plastikowy. Jakość perfekt.

 

A wracając do konkursu pudełka z postów powyżej to homarek Speediego i Universal Geneve od Dan Henry. Trzy fotki bo to ładny zegarek jest 😜 choć niekoniecznie do tego działu.

 

Też super, świetna jakość, choć chyba większe wrażenie zrobił na mnie Escapement.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Heniek (czy Danek) w moim guście. Możesz podać cenę i namiar? Jaki ma mechanizm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, michszy napisał:

https://danhenrywatches.com/products/1962-racing-chronograph

 

Fajny mikrobrand. Wysyłka bez dodatkowych kosztów bo wysyłają z magazynów w Europie.

 

A mechanizm to seiko vk64.

Wygląda fajnie, ale chyba z ich oferty wybrałbym model 1970, bo to automat a cena niewiele większa. 1962 i 1970 wg mnie najładniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tu niestety nie, bo oryginalny pasek o dziwo nie przypomina wersji od Seiko-Alpinista (SARB017). Na szczęście. Dziękuję za udział w konkursie  . 
oie_893948YASOPW7A.thumb.jpg.002e16b67089a5b353566b346b060210.jpg
oie_894032xE44vGBO.thumb.jpg.3590df6284c7a5c8cf604755bf884bde.jpg
oie_89410KMoUtQJF.thumb.jpg.841e125a7fdbd2414dd8c28674e8ee3c.jpg
oie_894134JG8TkQUU.thumb.jpg.fa8d4b575765f51ab48750e01c5ec458.jpg
oie_894215kRUWqKX2.thumb.jpg.f611c4c0a1f9f82f1a98087827561b8d.jpg
oie_894246d15kPSwO.thumb.jpg.611e5f1526c1db6e21b2cbe8b15626cf.jpg
oie_8943185Wn4D60G.thumb.jpg.1e854e92a0e99c61a14b698bb8425039.jpg
oie_894421sz8OkElE.thumb.jpg.3560364a5bb79f2a5c17804d608442e5.jpg
Na ostatnim zdjęciu moje garniturowce. Mam jeszcze klasyczną Delbanę, także zdatną do tej grupy, ale to raczej sentymentalny klasyk, przypominający pierwszy zegarek otrzymany od rodziców, więc został pominięty. 
Aha, jeszcze jedno. Wskazówki na zdjęciu są czarne, ale gdy na nie patrzeć oświetlone pod kątem, to mają kolor niebieski. Seagull nie ma stop sekundy, jest najcieńszym automatem jaki posiadam. W moich zbiorach ustępuje pod tym względem jedynie pokazanemu Citizenowi Stiletto (4,7 mm), ale to już eco-drive. 
Poproszę namiar na tego chińczyka.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, RagnarPL napisał:

Poproszę namiar na tego chińczyka.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
 

https://pl.aliexpress.com/item/4000064344550.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2a135c0fCBaXwm 

 

Niestety obecna cena jest znacznie wyższa od zapłaconej przeze mnie (ok. 75 USD), chyba że masz jakieś kupony "łagodzące" ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o hemdallr'y to producent na swojej stronie oficjalnej ma czarną listę sprzedawców:

https://www.heimdallrwatch.com/blacklisted-sellers

 

Z tego też wynikają te problemy z dostępnością, żeby je dostarczyć Ci aliexpressowi sprzedawcy muszą jakoś zegarki pozyskać od producenta.

 

Od razu tylko zaznaczam że nie twierdzę że nie da się kupić z Ali heimdallra, ani też że są to jakies wałki, dzielę się jedynie spostrzeżeniem ;)

 


;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, qbapiasek napisał:

Jeśli chodzi o hemdallr'y to producent na swojej stronie oficjalnej ma czarną listę sprzedawców:

https://www.heimdallrwatch.com/blacklisted-sellers

 

Z tego też wynikają te problemy z dostępnością, żeby je dostarczyć Ci aliexpressowi sprzedawcy muszą jakoś zegarki pozyskać od producenta.

 

Od razu tylko zaznaczam że nie twierdzę że nie da się kupić z Ali heimdallra, ani też że są to jakies wałki, dzielę się jedynie spostrzeżeniem ;)

 

Nieco uspokoiło mnie to, że WSZYSTKICH SPRZEDAWCÓW Z ALI nie polecają a to już dla mnie lepiej, bo zamówiłem sobie jeden ;) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też brałem z Ali i przyszedł chyba w 11 dni więc spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach prezentowych przygotowań do Świąt nabyłem taki niedrogi zegarek (18 USD). Niestety, konkurencją dla Tissota albo Certiny nie będzie, co w sumie nie jest żadnym zaskoczeniem zważywszy na cenę. To co mnie zaskoczyło, to poruszająca się w środku tarcza. Nie telepie się i nie rusza sama, ale poddaje się ruchom koronki. Wyciągam koronkę i tarcza elastycznie wędruje w prawą stronę. Wciskam koronkę i tarcza wędruje z pewnym oporem do lewej strony. Czuć, że plastikowy pierścień stabilizujący tarczę z mechanizmem w środku jest elastyczny.
Do tego od początku szybkie ustawianie daty szwankuje. Tarcza z nazwą dnia skacze tam i z powrotem pomiędzy dwoma tymi samymi dniami, zamiast przeskakiwać na kolne dni. Od strony estetycznej jest za to bardzo dobrze. Zegarek jest naprawdę ładny.

a470e3997cb881c5bae96b67c0c55549.jpg

bc90e1fb27936ebaa8098a4effafd6e0.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

W ramach prezentowych przygotowań do Świąt nabyłem taki niedrogi zegarek (18 USD). Niestety, konkurencją dla Tissota albo Certiny nie będzie, co w sumie nie jest żadnym zaskoczeniem zważywszy na cenę. To co mnie zaskoczyło, to poruszająca się w środku tarcza. Nie telepie się i nie rusza sama, ale poddaje się ruchom koronki. Wyciągam koronkę i tarcza elastycznie wędruje w prawą stronę. Wciskam koronkę i tarcza wędruje z pewnym oporem do lewej strony. Czuć, że plastikowy pierścień stabilizujący tarczę z mechanizmem w środku jest elastyczny.
Do tego od początku szybkie ustawianie daty szwankuje. Tarcza z nazwą dnia skacze tam i z powrotem pomiędzy dwoma tymi samymi dniami, zamiast przeskakiwać na kolne dni. Od strony estetycznej jest za to bardzo dobrze. Zegarek jest naprawdę ładny.

a470e3997cb881c5bae96b67c0c55549.jpg

bc90e1fb27936ebaa8098a4effafd6e0.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ciekawe doświadczenie ;) . Ja też mam na oku coś w podobnej cenie, lecz w innej stylistyce, ale... więcej nie powiem, bo chcę pochwalić się tym jako pierwszy. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda kilka zielonych droższy od tego Lige od kolegi @Perpetuum i złocony ale obaczymy co to warte. Chciałem taniego garniturowca którego zapewne założę raz w roku. Na manualnego seagulla przyjdzie czas. To w sumie mój czwarty Starking, choć z dwoma się już pożegnałem, i jestem pod wrażeniem ich jakości w stosunku do cen.

https://m.pl.aliexpress.com/item/32652332353.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&spm=a2g0n.store_home.allProducts_3953018.32652332353

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanie. Jak luma w escape'ie? Pytam bo dziś przyszedł mój na gwiazdkę. Ja w robocie i żona odebrała i schowała
Kazałem jej do okna przyłożyć na chwilę i zobaczyć jak świeci... Mówi że praktycznie wcale... Czy ta luma potrzebuje mocniejszego "ładowania" żeby dobrze zaświecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mikas napisał:

Panowie takie pytanie. Jak luma w escape'ie? Pytam bo dziś przyszedł mój na gwiazdkę. Ja w robocie i żona odebrała i schowała emoji19.png
Kazałem jej do okna przyłożyć na chwilę i zobaczyć jak świeci... Mówi że praktycznie wcale... Czy ta luma potrzebuje mocniejszego "ładowania" żeby dobrze zaświecić?

Świeci ale niezbyt długo. Taka przeciętna siła jak na chińszczyznę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie takie pytanie. Jak luma w escape'ie? Pytam bo dziś przyszedł mój na gwiazdkę. Ja w robocie i żona odebrała i schowała
Kazałem jej do okna przyłożyć na chwilę i zobaczyć jak świeci... Mówi że praktycznie wcale... Czy ta luma potrzebuje mocniejszego "ładowania" żeby dobrze zaświecić?
Luma nawet daje radę, ale nie jest jakaś super mocna i wymaga dobrego podładowania. Ale o czytelność w ciemności się nie martw, przez kontrastową tarcze i lume można odczytać godzinę o każdej porze.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Edit:
Foto lumy zaraz po naładowaniu latarką.
d9b744bd72806fb6f08e2f4916b1be38.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Żona się zgodziła na minutowe widzenie hehe więc zobaczę wieczorkiem co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Escapement jest AR jakiś realny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Mikas napisał:

Dzięki za odzew. Żona się zgodziła na minutowe widzenie hehe więc zobaczę wieczorkiem co i jak

Zajedwabiście, widzenie jest ustalone, teraz czas na telefon i jeszcze zdążysz wysłać paczkę 😊

Jak ja bym chciał mieć taki problem, mnie zona nigdy zegarka ba święta nie dała, wabiąc niczym Salome tańcem Heroda 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, krywoj75 napisał:

Zajedwabiście, widzenie jest ustalone, teraz czas na telefon i jeszcze zdążysz wysłać paczkę 😊

Jak ja bym chciał mieć taki problem, mnie zona nigdy zegarka ba święta nie dała, wabiąc niczym Salome tańcem Heroda 😂

Muszę przyznać, że to żona postanowiła mi  kupić zegarek na 60 urodziny... a potem wsiąkłem i kolekcja rośnie. Teraz toleruje moje nowe hobby, ale bez entuzjazmu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, krywoj75 napisał:

Bo zegarki to nie buty lub torebki, znam to.

Obroną mojej kolekcji jest akceptacja jej zakupów. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poradzcie poczatkujacemu w tym hobby. Widzę że macie pokaźne kolekcje zegarków w automacie. Czy:

1. Trzymajcie je w rotomacie.

2. Pamiętacie nosić regularnie na zmianę.

3. Leżą w skrzynce i od czasu do czasu nosicie bez większej spiny, że coś się zepsuje od zastoju.

 

Dziękuję z góry za opinie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.