Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

W oczekiwaniu na homara Monstera, szybkie fotki Ben Nevis kupionego w chwili słabości.

Fotka lumy podbita, żeby było widać, że indeksy też "świecą" (gołym okiem tego nie widać).

 

IMG_20201201_195702.jpg

IMG_20201201_195640.jpg


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W końcu jakaś firma podeszła profesjonalnie do wodoszczelności.
Hehe dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe profesjonalne 3AT. No, ale przynajmniej w opisie nie było że profesjonalny nurek...

 

...jak w tym https://www.aliexpress.com/item/1005001406111382.html

 

Tak w skrócie - pasek (o dziwo!) wygodny, koronka niezakręcana, mechanizm o wiele cichszy niż w Megalith (pewnie w środku VJ22B albo coś w tym stylu), niby duże bydlę, ale dobrze wyprofilowane, bezel zamocowany na stałe, koperta z gównolitu (dekiel stalowy), tarcza lekko niebieskawa.

 

Edit: Pasek 24mm, więc na razie nie mam go jak powiesić na czymś bardziej pasującym

Edytowane przez Plan 9

- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy ten manual. Wprowadzili też do sprzedaży owa wersję kwarcowego klasyka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem nieźle to to wykonane jak na sto złotych. Koperta opisana jako stal i na stal wygląda. Z tyłu stalowa felga produkcji japońskiej dla porównania.

jok.jpg


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, oszolom napisał:

Całkiem nieźle to to wykonane jak na sto złotych. Koperta opisana jako stal i na stal wygląda. Z tyłu stalowa felga produkcji japońskiej dla porównania.

 

 

Parę razy wyświetlił mi się na Ali i zastanawiałem się nawet nad nim. 
W rzeczywistości wcale nie jest aż tak brzydki jak widzę. Dziwny, inny,  ale to w sumie zaleta.

Poza tym z racji dwóch tarcz i wskazań może córkę będzie łatwiej nauczyć odczytywać analoga, bez liczenia piątkami minut na początek 😉

Dekiel jest  na wtyk czy zakręcany? 

 

P.S. jakby jeszcze jakiś jokerowy pasek fajny wyhaczyć to byłby sztos :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekiel zakręcany. Pasek "jokerowy" dali. Chiński smok, ale nawet nie taki bardzo sztywny. Akurat odczyt godzin średni, bo te "źrenice" są stosunkowo duże w stosunku do indeksów. Ale da radę. Ot, zabaweczka udająca bardzo drogi zegarek.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noawięc, dojechał Heimdallr.

 

Duży, ciężki (bransa robi swoje). Oczywiście ciemności już zapadły, więc na dobre zdjęcia to nie ma co liczyć.

Pierwsze wrażenie, taki trochę bardziej kanciasty, bardziej ostry na krawędziach niż Monster.

Ustawiamy datę - uff, jest po angielsku (na zdjęciach była tylko po chińsku).

 

No to fotki:

- grupowa z innymi homarkami,

- z Monsterem,

- szczegóły tarcz,

- luma w Heimdallru,

- luma w Monsterze

(zdjęcia lumy w obu przypadkach bez podbicia jakości, tylko przykadrowane)

 

IMG_20201202_154716.jpg

IMG_20201202_155658.jpg

IMG_20201202_155748.jpg

IMG_20201202_155739.jpg

IMG_20201202_155841.jpg

IMG_20201202_160029.jpg


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Plan 9 napisał:

Noawięc, dojechał Heimdallr.

 

Duży, ciężki (bransa robi swoje). Oczywiście ciemności już zapadły, więc na dobre zdjęcia to nie ma co liczyć.

Pierwsze wrażenie, taki trochę bardziej kanciasty, bardziej ostry na krawędziach niż Monster.

Ustawiamy datę - uff, jest po angielsku (na zdjęciach była tylko po chińsku).

 

No to fotki:

- grupowa z innymi homarkami,

- z Monsterem,

- szczegóły tarcz,

- luma w Heimdallru,

- luma w Monsterze

(zdjęcia lumy w obu przypadkach bez podbicia jakości, tylko przykadrowane)

 

 

Zdjęcie z kilkoma zegarkami na ręce nasuwa pewne reminiscencje związane z Armią Czerwoną ;) . Masz szczęście mnie cały czas zwodzą, że brakło im czerwonych w magazynie i zaraz wyślą. W jakim sklepie kupiłeś tego Heimdallra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Paulus57 napisał:

Zdjęcie z kilkoma zegarkami na ręce nasuwa pewne reminiscencje związane z Armią Czerwoną ;) . Masz szczęście mnie cały czas zwodzą, że brakło im czerwonych w magazynie i zaraz wyślą. W jakim sklepie kupiłeś tego Heimdallra?

 W "Heimdallr Diver Watch Store".

 

https://www.aliexpress.com/store/910330116

 

Edytowane przez Plan 9
podmiana linku na prawidłowy

- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jak mu pasek zmieniałem, zauważyłem pierwszą dużą różnicę (na plus dla niego) - ma wiercone uszy.


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Plan 9 napisał:

Teraz, jak mu pasek zmieniałem, zauważyłem pierwszą dużą różnicę (na plus dla niego) - ma wiercone uszy.

Mnie pozostaje czekać, tymczasem na pocieszenie mam te które dotarły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać już na zdjęciach, że nie ma nawet startu do oryginału w kwestii szlifów koperty, wykończenia malowania wskazówek czy na podziałce na bezelu. 

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, johndeacon napisał:

Widać już na zdjęciach, że nie ma nawet startu do oryginału w kwestii szlifów koperty, wykończenia malowania wskazówek czy na podziałce na bezelu. 

Albo masz sokoli wzrok, albo pozostaje mi się cieszyć z mojego, mniej doskonałego :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, johndeacon napisał:

Czy tylko na zdjęciach, czy jednak faktycznie gorzej wykonany niż oryginalny Monster? 

Kwestie szlifów, wykończenia, farby na wskazówkach, tarczy, oznaczenia na bezelu. Wszystko wydaje mi się dużo gorzej zrobione niż w oryginale? 

 

 

Różnica na tarczy i wskazówkach jest widoczna tylko przy powiększeniu (typu lupa).

Farba na bezelu jest inna. Bardziej błyszcząca niż ta w Monsterze. Podobnie z krawędziami - te w Monsterze są jakby przytępione.

 

Co do bezela - klika bardzo ładnie, nie ma luzów, na moje krzywe oko nie ma przesunięcia względem tarczy.

 

Czy jest to idealnie 1:1? Nie.

Widać na zdjęciu lumy - indeksy są otoczone takimi kreskami - to refleksy na krawędzi fazy szkiełka. W Monsterze tego nie ma.

Luma w Monsterze jest biała, tutaj lekko ecru.

 

Czy jestem zadowolony? Tak. Za te pieniądze otrzymałem kawał poważnego zegarka, napędzanego znanym wołem roboczym.

Oczywiście estetyka oryginalnego Monstera nie do każdego może trafiać. Tutaj jak się chce coś zmienić, to bez zbędnego problemu (jeśli chodzi o werk, tarczę czy wskazówki) to można go przeznaczyć na modowanie...

Ciekawy jestem, jak z wymianą bezela, bo z czarnym wyglądałby tak:

 

red_mod.png


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Plan 9 napisał:

 

 

Różnica na tarczy i wskazówkach jest widoczna tylko przy powiększeniu (typu lupa).

Farba na bezelu jest inna. Bardziej błyszcząca niż ta w Monsterze. Podobnie z krawędziami - te w Monsterze są jakby przytępione.

 

Co do bezela - klika bardzo ładnie, nie ma luzów, na moje krzywe oko nie ma przesunięcia względem tarczy.

 

Czy jest to idealnie 1:1? Nie.

Widać na zdjęciu lumy - indeksy są otoczone takimi kreskami - to refleksy na krawędzi fazy szkiełka. W Monsterze tego nie ma.

Luma w Monsterze jest biała, tutaj lekko ecru.

 

Czy jestem zadowolony? Tak. Za te pieniądze otrzymałem kawał poważnego zegarka, napędzanego znanym wołem roboczym.

Oczywiście estetyka oryginalnego Monstera nie do każdego może trafiać. Tutaj jak się chce coś zmienić, to bez zbędnego problemu (jeśli chodzi o werk, tarczę czy wskazówki) to można go przeznaczyć na modowanie...

Ciekawy jestem, jak z wymianą bezela, bo z czarnym wyglądałby tak:

 

 

Ze srebrnym wygląda lepiej, ale gust to sprawa indywidualna. Czekam na mojego Heimdallra, porównam wtedy z Seiko Baby Monster, który posiadam od ponad roku. Swoją drogą może wiesz, czy jest różnica w wykończeniu między Baby Monsterem a Monsterem (poza wodoszczelnością, wielkością i umieszczeniem koronki) - chodzi mi głównie o jakość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paulus57 napisał:

Ze srebrnym wygląda lepiej, ale gust to sprawa indywidualna. Czekam na mojego Heimdallra, porównam wtedy z Seiko Baby Monster, który posiadam od ponad roku. Swoją drogą może wiesz, czy jest różnica w wykończeniu między Baby Monsterem a Monsterem (poza wodoszczelnością, wielkością i umieszczeniem koronki) - chodzi mi głównie o jakość. 

 

Zawsze mnie bawiło że Baby Monster jest większy od Monstera.

Co do różnicy między nimi - Baby Monster to seria 5. W moim odczuciu były nieco (ale naprawdę o włos) gorzej wykonane. Takie szczególiki - brak "pipka" na bezelu, niezakręcana koronka...

 

Wracając do dyskusji - Monster przez długi czas był moim daily driverem (ale nie tool watchem). Przeżył długo u mnie na ręku, Kurz, piach, słona woda. Tak naprawdę go zdjąłem dopiero jak patrzyłem za nowym i się okazało, że nie, Seiko się obraziło na taką jak ja grupę użytkowników i nie ma już Monsterów za normalne pieniądze.

Stąd też może pewne różnice - nie tak ostre krawędzie, czy mniej błyszcząca farba.

 

Teraz kilka dni go ponoszę (na razie na "parachute strap"), zobaczymy jak się polubimy. 


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Plan 9 napisał:

 

Zawsze mnie bawiło że Baby Monster jest większy od Monstera.

Co do różnicy między nimi - Baby Monster to seria 5. W moim odczuciu były nieco (ale naprawdę o włos) gorzej wykonane. Takie szczególiki - brak "pipka" na bezelu, niezakręcana koronka...

 

Wracając do dyskusji - Monster przez długi czas był moim daily driverem (ale nie tool watchem). Przeżył długo u mnie na ręku, Kurz, piach, słona woda. Tak naprawdę go zdjąłem dopiero jak patrzyłem za nowym i się okazało, że nie, Seiko się obraziło na taką jak ja grupę użytkowników i nie ma już Monsterów za normalne pieniądze.

Stąd też może pewne różnice - nie tak ostre krawędzie, czy mniej błyszcząca farba.

 

Teraz kilka dni go ponoszę (na razie na "parachute strap"), zobaczymy jak się polubimy. 

Nie rozumiem, dzieci są zwykle większe od rodziców ;) Skoro Baby Monster jest troszkę gorszy, to pewnie Heimdallr będzie na zbliżonym do niego poziomie a nawet lepszy bo szafir i 200 M ma. A jak wygląda Heimdallr od spodu? Ma dekiel, czy szkiełko?  W BM jest szkiełko, co specjalnie mnie nie cieszy.

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Plan 9 napisał:

Dekiel.

 

No to jeszcze jeden plus dla Ciebie i... homara ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.