Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

No to chyba te większe były wtedy tańsze, ja sprawdziłem i dałem dokładnie za wersję 40mm tyle.

W tym był jakiś rabat, chyba z 7-8 zł

 

Schowek01.jpg

Edytowane przez Wieniek1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Darek p napisał:

 

Dwa dni temu w odpowiedzi na pytanie Kolegi o lumę PD wstawiłem zdjęcie słabej lumy Invikty, którą błędnie uważałem za ciut lepszą. 
Jak się nosi na ręku wszystko wydaje się inne niż patrząc przez obiektyw (nawet telefonu). Wydawało się całkiem czytelnie, ale wyszło jak wyszło.

Ciekawość działa, więc dla porównania wczoraj zrobiłem w tych samych warunkach (zero światła w pomieszczeniu) zdjęcia suba od Pagani i jest moim zdaniem lepiej od Amerykanina.

Pamiętajmy, że poganin to ponad 200 zł a Invikta ze trzy razy drożej. Amerykańska wersja robi wrażenie troszkę lepiej wykonanej i ma zdobiony mechanizm (detale też cieszą), ale luma słabsza no i przebitka wielokrotna.

 

pd lum2.jpg

 

Może tak będzie lepiej:

 

porownanie PD iINVicta.jpg

 

Dzięki. Jak dla mnie jeden diabeł. Oba beznadziejne w kwestii lumy, więc trzeba mieć to na uwadze kupując. 

Oczywiście Pagani wygrywa ceną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, michszy napisał:

Zastanawiam się nad nim, ale nie wiem, z którym szkłem wybrać. Plexi czy szafir?

 

Zdecydowanie wersja pleksi. Wersja z szafirem ma podniesioną lunetę i to po prstu nie pasuje do stylu zegarka.

Rozważ zakup wersji HKED. Jest drożej, ale jest ładniejszy i lepiej zrobiony. Te zegarki z Aliexpres często mają problemy z mechanizmami (nieprecyzyjny montaż, brak smarowanie). To jest mechaniczne chrono, nie taki najprostszy mechanizm. Czasem warto dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

26 minut temu, johndeacon napisał:

Dzięki. Jak dla mnie jeden diabeł. Oba beznadziejne w kwestii lumy, więc trzeba mieć to na uwadze kupując. 

Oczywiście Pagani wygrywa ceną. 

Prosze 🙂 Właśnie po to wrzuciłem fotki. Mam nadzieję że komuś pomogą w decyzjach. 

Specyfikacja jaka jest to jasne, ale obie firmy nie pokazują lumy w realu a jesli już to raczej grafiki podrasowane. Reklama dźwignią handlu....

 

Ja wniosek wyciągnąłem. Jednej marki nie przekreslam, bo po taniosci sporo daje, w drugiej nie liczę na lume i takich zegarków już nie kupję. Mam jednak ich skeletona i tam lumy brak, więc nie ma się do czego przyczepić 😉 A zegarek lubię. 

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Mikas napisał:

A co to za model? Mam Parnisa 44 i jest ok. Chyba mam dość "okrągły" nadgarstek i myślałem że te 42 też będzie ok.

Przy modelu B dla mnie najważniejsze było, by mała wskazówka mieściła się w mniejszym okręgu. Nie znalazłem chyba alternatywnego modelu do Escape'a. Chyba jeszcze San Martin tak ma, Znacie jeszcze jakieś inne?

8 godzin temu, Mikas napisał:

Będę dziś miał zagwozdkę z tym pilotem. Muszę dziś coś zamówić co by na święta doszło. Może podsunięcie jakiegoś pilota na 20cm nadgarstek w "majfrendowej" cenie
Ps: Typ B

Może Geervo? Ma 44 mm, ale ja brałbym Escape'a (42 mm). Wielu nosi piloty 39 mm i jakoś nie narzekają na wielkość. :)

4 godziny temu, michszy napisał:

Ile on w końcu ma, 37mm czy 38mm?

Zastanawiam się nad nim, ale nie wiem, z którym szkłem wybrać. Plexi czy szafir?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Oficjalnie to podają 38, ale najlepiej jak jakiś posiadacz wymierzy suwmiarką. Przy takim wzorze uważam, że szafir psuje wrażenie, chyba że jakieś "wariacje na temat", to wtedy szafir byłby lepszy.

4 godziny temu, michszy napisał:

W plexi rzeczywiście dużo ładniejsza. Jest teraz nowy pełen zestaw na fb za 600 zł i mnie kusi trochę, właśnie z plexi.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Na Ali w promocji był do wzięcia za około 120 USD a to daje 450 zł. 

3 godziny temu, blaise napisał:

Ta festina była jednym z moich pierwszych zegarków, dostałem ja na prezent pod choinkę z 15lat temu - wtedy bardzo mi się podobała, dziś już bym nie zwrócił na nią uwagi.

Escapement jest spoko, za 90$ na prawdę nie mam się czego przyczepić, pasek jest całkiem ok, na pewno lepszy od chińskich smoków dawanych do Parnis i innych, przyczepił bym się jedynie długości mógłby być 1-2cm dłuższy. Szczotkowanie jest dobrze wykonane, choć dość zgrubne, ale to swego rodzaju tool watch wiec się nie czepiam. Luma jest niezła ale szybko blaknie, do diverow San Martin daleko.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Twoja Festina to automat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Darek p napisał:

 

Dwa dni temu w odpowiedzi na pytanie Kolegi o lumę PD wstawiłem zdjęcie słabej lumy Invikty, którą błędnie uważałem za ciut lepszą. 
Jak się nosi na ręku wszystko wydaje się inne niż patrząc przez obiektyw (nawet telefonu). Wydawało się całkiem czytelnie, ale wyszło jak wyszło.

Ciekawość działa, więc dla porównania wczoraj zrobiłem w tych samych warunkach (zero światła w pomieszczeniu) zdjęcia suba od Pagani i jest moim zdaniem lepiej od Amerykanina.

Pamiętajmy, że poganin to ponad 200 zł a Invikta ze trzy razy drożej. Amerykańska wersja robi wrażenie troszkę lepiej wykonanej i ma zdobiony mechanizm (detale też cieszą), ale luma słabsza no i przebitka wielokrotna.

 

 

 

Może tak będzie lepiej:

 

 

 

Invicty całkiem fajnie mają wizualnie wykończony mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, plavi napisał:

Panowie czy przy naliczenie Vat-u (tfu ,tfu) będę musiał przesłać skan DO do UC? Takie coś chcę kupić https://pl.aliexpress.com/item/4000784241932.html?spm=a2g0o.cart.0.0.38da3c001oNIEb&mp=1

 

Jakoś nie kojarzę, żeby komuś przy zakupie z Ali naliczyli VAT. Jeżeli jednak by się tak stało, to dowód osobisty i tak raczej nie będzie potrzebny. Chyba, ze do odebrania przesyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Paulus57 napisał:

Invicty całkiem fajnie mają wizualnie wykończony mechanizm.

Mechanizm jest identyczny jak w chińczykach, tylko wahnik jest ozdobiony (nakładka, albo lakier, nie wiem)

zegarek-invicta-9094-2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Wieniek1410 napisał:

Mechanizm jest identyczny jak w chińczykach, tylko wahnik jest ozdobiony (nakładka, albo lakier, nie wiem)

zegarek-invicta-9094-2.jpg

To akurat mi się podoba. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% biere escape'a. 2 mm to nie przepaść, a jednak detale w nim wygrywają.
Wyjąłem nawet tego Edka 39mm i ponosiłem trochę... No jest mały, ale nie ma chyba tragedii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, michszy napisał:

W plexi rzeczywiście dużo ładniejsza. Jest teraz nowy pełen zestaw na fb za 600 zł i mnie kusi trochę, właśnie z plexi.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

 

6 godzin temu, Plan 9 napisał:

 

Powiesiłem go na czerwonym nato i wygląda bardzo fajnie.

 

Mój ma 37 mm więc porównując z ostatnio noszonymi potworami 45+ mm wydaje się mikry na ręku...

 

Powiesiłem go na czerwonym nato i wygląda bardzo fajnie.

 

Mój ma 37 mm więc porównując z ostatnio noszonymi potworami 45+ mm wydaje się mikry na ręku...

 

Też zamówiłem wersję 38mm z plexi. 

Za 600zl to trochę zdzierstwo, ja płaciłem coś ok 460zl na Ali na 11.11. Teraz powinno też mniej więcej tyle wyjść. 

A jak nie zdążysz na Black Friday to już ogłaszają cyber monday.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Mikas napisał:

Na 99% biere escape'a. 2 mm to nie przepaść, a jednak detale w nim wygrywają.
Wyjąłem nawet tego Edka 39mm i ponosiłem trochę... No jest mały, ale nie ma chyba tragedii

Dobry wybór. Witaj w nowo-założonym "Klubie Pilotów Czasu Ucieczki" ;) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

Jakoś nie kojarzę, żeby komuś przy zakupie z Ali naliczyli VAT. Jeżeli jednak by się tak stało, to dowód osobisty i tak raczej nie będzie potrzebny. Chyba, ze do odebrania przesyłki.

Witam uprzejmie, Mojżesz Winnetou.

Zdarzało się płacić...

Nie, nie telefony, ale bardzo egzotyczna elektronika. Co nie zmienia faktu, że nadal było ~30% taniej niż na allegro...

 

Najczęściej jednak na cło/VAT trafiały u mnie rzecze z Japonii (kimona, nie zegarki). Ciekawostką jest to, że jak w odpowiedzi na zapytania co to takiego, celnicy dostawali dokładne kody z ISZTAR to po kilku razach paczki zaczęły przechodzić bez problemów...

 

A wracając do tematu Chin i homarków.

Widzieliście fajnego homara Seiko H558-5000?

Zegarek niby prosty, ana-digi, ale sorry, 600 Euro to trochę dużo... Wiem, że Predator i Commando, ale nadal.

Edytowane przez Plan 9

- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego pilota znalazłem, szukając zegarków 24h. 

 

Seiko NH35, szafir, 44 mm, 10ATM - no ale największa wada - nie chińczyk :( - 150 usd - chyba bez opłat, bo inny zamówiony z tej strony idzie z Holandii.

https://svalbard.one/#!/Svalbard-Flieger-EJ12/p/147327039/category=22953048

spacer.png

spacer.pngspacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, StaryWilk napisał:

Takiego pilota znalazłem, szukając zegarków 24h. 

 

Seiko NH35, szafir, 44 mm, 10ATM - no ale największa wada - nie chińczyk :( - 150 usd - chyba bez opłat, bo inny zamówiony z tej strony idzie z Holandii.

https://svalbard.one/#!/Svalbard-Flieger-EJ12/p/147327039/category=22953048

spacer.png

W czym on lepszy od Escapetime? 2 mm? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Twoja Festina to automat?
W życiu, zwykły kwarc.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłby idealny ten Svalbard gdyby nie te zielone indeksy. Białe na czarnej tarczy wyglądają lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielone indeksy nie rzucają się w oczy, natomiast ta zwykła koronka imo słabo wygląda. Ale za taką kasę to rewelacja! Jak bym nie miał, to bym szarpał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, StaryWilk napisał:

no ale największa wada - nie chińczyk

Jesteś tego pewien ? ;)

Nazwa norweska, położenie serwera USA, strona ma grafikę jakby była firmą norweską.

Jak klikniesz na kontakt, przez ułamek sekundy pojawia się mapa Chin, po chwili znika i wyskakuje błąd :D

Adres to

Tai Yau Building
181 Johnston Rd, Wan Chai, Hongkong
 

Zegarek ma na kopercie 001/250, czyli limitowany. Jestem prawie pewien że gdyby kupić takich 5, to wszystkie będą miały ten sam napis na deklu.

Dla mnie chińczyk jak nic.

Sva.jpg

Edytowane przez Wieniek1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien. Pewnie produkcja w Chinach, tak jak wiele tanich microbrandow. Gdzie produkują np. Vratislavie? 

 

Na sąsiednim forum 2 gości zamówiło automat 24h i przyszły 2/500 i 3/500:

 

https://www.watchuseek.com/threads/svalbard-24hr-auto.5235723/

spacer.png

spacer.png

 

W każdym razie do zakupu nie namawiam. 

 

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, StaryWilk napisał:

W każdym razie do zakupu nie namawiam. 

 

Nie o to chodzi.

Po prostu zdziwił bym się mocno, gdyby te i inne zegarki z małych mikrobrendów, tak podobne do siebie i na tych samych werkach, były produkowane w innym miejscu niż w Chinach.

Nie neguję tego, ale moim zdaniem napis "Made in xxxxxxx" powinien być obowiązkowy, a zauważyłem że coraz częściej Chińczycy przestają się "wstydzić" swoich wyrobów i stosują ten napis.

 

Możliwe że za kilka lat będzie tak samo jak kiedyś z wyrobami z Japonii, gdzie od mizernego kopiowania przeszli do produkcji wzorców.

Edytowane przez Wieniek1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Wieniek1410 napisał:

Nie o to chodzi.

Po prostu zdziwił bym się mocno, gdyby te i inne zegarki z małych mikrobrendów, tak podobne do siebie i na tych samych werkach, były produkowane w innym miejscu niż w Chinach.

Nie neguję tego, ale moim zdaniem napis "Made in xxxxxxx" powinien być obowiązkowy, a zauważyłem że coraz częściej Chińczycy przestają się "wstydzić" swoich wyrobów i stosują ten napis.

 

Możliwe że za kilka lat będzie tak samo jak kiedyś z wyrobami z Japonii, gdzie od mizernego kopiowania przeszli do produkcji wzorców.

Wiara w oryginalność mikrobrandów czasami czyni spustoszenia ;) . Za złudzenie "nie-chińskości" szkoda dopłacać często niemałe pieniądze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są już takie chinczyki - made in China with pride. 

https://celadonhh.com/

spacer.png

 

A Svalbard ma dość oryginalne projekty, nie widzę masowych odpowiedników - mowa o 24h, które mnie zainteresowaly z ich oferty). 

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.