Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Lubimy jak świeci jak się wejdzie z jasnego korytarza do ciemnej łazienki

A to akurat chyba każdy lubi, sam często w takiej sytuacji mam myśl w stylu "fajne to" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, GrzesiekW napisał(-a):

Słuchajcie, tak z ciekawości, bo często pojawia się to w pytaniach o zegarki - czemu ta luma jest dla niektórych z was tak istotna? Przecież nawet w modelach ładnie świecących, jej użyteczność do odczytywania godziny jest bardzo ograniczona. Chodzi po prostu o to, że lubicie jak świeci, czy to ja jestem jakiś nieogarnięty i nie bardzo znajduję dla niej poważniejsze zastosowanie praktyczne?

 

I pytam zupełnie serio, bez żadnej szydery czy czegokolwiek takiego.

jak jestem w domu, to mi luma mało potrzebna, bo mam chałupę obstawioną ruskimi VFD etc. ale jak wyjadę, to zegarka nie zdejmuję i lubię wiedzieć w nocy, która jest godzina. pewnie kwestia wieku, że się budzę co 2 godziny :P


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie, tak z ciekawości, bo często pojawia się to w pytaniach o zegarki - czemu ta luma jest dla niektórych z was tak istotna? Przecież nawet w modelach ładnie świecących, jej użyteczność do odczytywania godziny jest bardzo ograniczona. Chodzi po prostu o to, że lubicie jak świeci, czy to ja jestem jakiś nieogarnięty i nie bardzo znajduję dla niej poważniejsze zastosowanie praktyczne?
 
I pytam zupełnie serio, bez żadnej szydery czy czegokolwiek takiego.
Nie jest istotne, czy luma jasno świeci ale jak łatwo się naświetla i jak długo świeci. Te najlepsze naświetlą się już przy niewielkiej ilości światła i potrafią lekko świecić całą noc. I tutaj jest pies pogrzebany, jeśli nie masz najlepszej lumy to nie ma ona żadnego praktycznego zastosowania poza efektownym świeceniem przez 3 minuty po naświetrleniu latarką.

Wysłane z mojego SM-T819 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

12 godzin temu, GrzesiekW napisał(-a):

Słuchajcie, tak z ciekawości, bo często pojawia się to w pytaniach o zegarki - czemu ta luma jest dla niektórych z was tak istotna? Przecież nawet w modelach ładnie świecących, jej użyteczność do odczytywania godziny jest bardzo ograniczona. Chodzi po prostu o to, że lubicie jak świeci, czy to ja jestem jakiś nieogarnięty i nie bardzo znajduję dla niej poważniejsze zastosowanie praktyczne?

 

I pytam zupełnie serio, bez żadnej szydery czy czegokolwiek takiego.

Dla mnie dobra luma jest bardzo istotna. Zwłaszcza zimą kiedy o 5, 6 i 7 rano jest tak samo ciemno. Gdy się obudzę bez budzika lubię wiedzieć czy obudziłem się za wcześnie, czy zaspałem 😉 a wtedy dobra luma jest niezastąpiona - bardzo nie lubię zapalać światła zaraz po obudzeniu, a telefon również oślepia. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, GrzesiekW napisał(-a):

Słuchajcie, tak z ciekawości, bo często pojawia się to w pytaniach o zegarki - czemu ta luma jest dla niektórych z was tak istotna? Przecież nawet w modelach ładnie świecących, jej użyteczność do odczytywania godziny jest bardzo ograniczona. Chodzi po prostu o to, że lubicie jak świeci, czy to ja jestem jakiś nieogarnięty i nie bardzo znajduję dla niej poważniejsze zastosowanie praktyczne?

 

I pytam zupełnie serio, bez żadnej szydery czy czegokolwiek takiego.

Ja np śpię w zegarku. W tygodniu raczej g shock żeby budził zadzwonił na weekend automat. I jak latarką naświetle przed snem to o 6 rano odczytam godzinę. Mam kilka microbrandów i np deep blue pro aqua świeci całą noc 😀

14 godzin temu, GrzesiekW napisał(-a):

Słuchajcie, tak z ciekawości, bo często pojawia się to w pytaniach o zegarki - czemu ta luma jest dla niektórych z was tak istotna? Przecież nawet w modelach ładnie świecących, jej użyteczność do odczytywania godziny jest bardzo ograniczona. Chodzi po prostu o to, że lubicie jak świeci, czy to ja jestem jakiś nieogarnięty i nie bardzo znajduję dla niej poważniejsze zastosowanie praktyczne?

 

I pytam zupełnie serio, bez żadnej szydery czy czegokolwiek takiego.

Ja np śpię w zegarku. W tygodniu raczej g shock żeby budził zadzwonił na weekend automat. I jak latarką naświetle przed snem to o 6 rano odczytam godzinę. Mam kilka microbrandów i np deep blue pro aqua świeci całą noc 😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, petruss napisał(-a):

Bazarkowy nabytek 👍 Pozdrawiam @Pit83

IMG_20231002_202716_402.jpg

Nie rozumiem jak można taki zegarek sprzedać. ;) 

 

20230406_092033.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paulus57 napisał(-a):

Nie rozumiem jak można taki zegarek sprzedać. ;) 

 

Nie zrozumiesz, bo sam nie chcesz nic sprzedać 😛

A tak na serio to mam drugi z niemal taki sam zegar.

 

IMG_20230624_091015.jpg

Edytowane przez Pit83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Pit83 napisał(-a):

Nie zrozumiesz, bo sam nie chcesz nic sprzedać 😛

A tak na serio to mam drugi z niemal taki sam zegar.

 

IMG_20230624_091015.jpg

Wiem, pamiętam, ale ja jednak widzę różnice. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Wiem, pamiętam, ale ja jednak widzę różnice. :) 

Dlatego cena też inna 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Pit83 napisał(-a):

Nie zrozumiesz, bo sam nie chcesz nic sprzedać 😛

A tak na serio to mam drugi z niemal taki sam zegar.

 

IMG_20230624_091015.jpg

To tandorio czy jakiś mod? Podrzuć linka jak to możliwe? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20231003_160941.thumb.jpg.6a9d15782e3aeaafe4c92e74a2c49fbf.jpg

 

Taka ciekawostka. Zegarek przyszedł totalnie martwy, spodziewałem się, że jest połamana oś balansu lub coś podobnie grubego ale po trąceniu balansu wykałaczką ruszył i jest na dokładnym chodzie z małym beat error, dziwne 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bonthyc napisał(-a):

To tandorio czy jakiś mod? Podrzuć linka jak to możliwe? :)

Jakiś noname...ale już widze że drożej cenią

https://a.aliexpress.com/_EwZbHbz

Edytowane przez Pit83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdę jakiś dobry jakościowo zegarek z moon phase? Coś lepszego niż liege itp? Steeldive czy pagani nic nie robią w tym temacie, może macie coś do pokazania ze swojej kolekcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Krzysiekjot napisał(-a):

Znajdę jakiś dobry jakościowo zegarek z moon phase? Coś lepszego niż liege itp? Steeldive czy pagani nic nie robią w tym temacie, może macie coś do pokazania ze swojej kolekcji?

Polecam Lobinni. Mam dwa zegarki z tej firmy i wykonanie to chiński (prawie) top. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Polecam Lobinni. Mam dwa zegarki z tej firmy i wykonanie to chiński (prawie) top. 

A jak się sprawuje ten mikrorotor , poza tym, że ładnie wygląda?  Da się nosić bez dokręcania koronką?  Z tego co kojarzę to jest on drogim rozwiązaniem bo sam rotor powinien być wykonany z czegoś wyjątkowo ciężkiego, żeby poprawnie działał co nie jest tanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, gcze napisał(-a):

A jak się sprawuje ten mikrorotor , poza tym, że ładnie wygląda?  Da się nosić bez dokręcania koronką?  Z tego co kojarzę to jest on drogim rozwiązaniem bo sam rotor powinien być wykonany z czegoś wyjątkowo ciężkiego, żeby poprawnie działał co nie jest tanie. 

Na ręce go miałem góra 3 razy. Problemów nie zauważyłem, ale to nie jest jakiś fachowy werdykt.

Lobinni bardzo ładnie wyglądają i robią wrażenie solidnej roboty. Przepiękny jest zegarek nawiązujący do F. P. Journe. W przypadku pierwowzoru, tam nawet gruby portfel to za mało. 

 

 

20230424_081936.jpg

 

20230424_090347.jpg

 

20230405_093801.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, gcze napisał(-a):

@Paulus57Ten niżej też jest na werku z mikrorotorem? Bo widzę, że tej niesymetrycznej sekundy nie ma. 

Niestety zwykła Miyota bez stop sekundy, której raczej nie lubię, ale ta tarcza mnie zauroczyła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić mi jakiś dostępny,męski, wschodni czasomierz, z manualny naciągiem, z kopertą max 40 mm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy nabytek, co prawda nie z Ali, ale chiński😁 Miałem go już kiedyś, ale sprzedałem, a teraz mi się zatęskniło. Dzięki @Paulus57

16964469403962802629546368242325.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.