Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.04.2023 o 20:12, kornel91 napisał(-a):

Trochę perspektywa bezel chyba nie wystaje poza obrys koperty a ona ma 40,5mm

 

W dniu 2.11.2023 o 21:30, Vergangenheit napisał(-a):

20231028_083920.jpg

Hej.

Podzielisz się linkiem?

 

W dniu 28.11.2023 o 13:09, alpaczino napisał(-a):

Teraz kurier będzie częściej. emoji16.png
20231128_134720.thumb.jpg.6564fd9013e8661d81aa003f672fd376.jpg

Znowu był emoji16.png
20231128_150333.jpg

Gdzie tego Phylida można podejrzeć?

 


Orły latają samotnie. Barany chodzą stadami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, kornel91 napisał(-a):

Napisz kilka słów co i jak ?? 

Marcin, jest w deche :D 

.

.

.

Solidne wykonanie w absurdalnej cenie, to tak krótko 😉 

Jak Ktoś jest czepialski (w tej cenie chyba nie powinien) to bransa mogłaby być zwężana a jest po całości 24 mm. i przez to jest trochę siermiężna a samo zapięcie w opcji z blachy ( chociaż solidniejsze niż te w tanich Casio ale przenikające grube by się tu przydało jak np. w 62mas od Steeldive).

Kolor lumy zielony na indeksach inny niż na bezelu chociaż solidnie świeci ale w dziennym świetle za zielona.

No ale tak jak wspomniałem to czepialstwo, rzecz gustu.

Koperta, dekiel sztos! 

Sygnowana koronka i dekielek.

Szkło z przyzwoitym AR.

Spasowany wszystko tip-top, bezel dobrze pracuje bez nadmiernych luzów.

Moim zdaniem stosunek ceny do jakości w tej chwili bezkonkurencyjny do innych marek.

Steeldive cenię minimalnie wyżej ale jest kapkę droższy 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomaliusz napisał(-a):

Przyszła pora podsumować ostatnią wyprzedaż listopadową ( 3 zegarki z października ale zaliczam do tej wyprzedaży 😉 ) bo już przyszło wszystko na co czekałem :) 

Pierwsze moje wnioski są takie że jakość idzie cały czas do przodu, Chińczycy przykładają się coraz bardziej do detali jak centrujące bezele (precyzyjniej działające) , wskazówki i indeksy.

Bransolety i zapięcie też są coraz bardziej dopracowane ( przynajmniej nie w tych najtańszych ) i często są lepsze od takiego podstawowego Seiko czy Orienta ale do Citizena jeszcze może za mało, przynajmniej te co miałem 😁 

Koperty to najmocniejsze punkty prawie wszystkich tych zegarków ... i tak powinno być bo pasek i branse można zmienić na skórę czy gumę a na czymś trzeba oszczędzać a więc to najlepsze rozwiązanie dla księgowych ☺️ 

Pierwszy odbiór zestawów też jest przyjemny dla oka, pudełka, karty gwarancyjne, instrukcje i czesto jakieś dodatkowe gadżety do zmiany pasków czy przyrządy do bransy, drobne rzeczy ale cieszą 😃 

Moim zdaniem na razie to była najbardziej korzystna wyprzedaż ostatnich lat.

Po pierwsze jak już wspomniałem jakość poszła do przodu ( osoby zaczynające od pierwszych Parnisow wiedzą to doskonale ).

Po drugie ceny od czasów "obowiązkowego" cła były jak przed tym zabiegiem a sam kurs dolara dodatkowo pomógł ☺️ 

Oczywiście są wyjątki jak np. SM czy Cronos które szybują cenowo cały cza w górę mając ambicję startując do marek bardziej "prestiżowych" 🤪 

Na koniec dodam że zakupy były dość spontaniczne, przynajmniej w większości.

Niektóre bardziej świadome, odkupione sprawdzone modele.

Liczyłem sie z tym że nie wszystko zostanie, że kilka zegarków poleci dalej bo kiedy to wszystko nosić a raczej zbieraczem nie jestem.

Tylko wiecie co? ... jakoś nie mam ochoty nic oddawać 😅 

Niektóre ceny przy tych "skromnych" parametrach były/są tak absurdalne że szkoda się tego pozbywać a lepiej odpuścić jeden obiad na mieście zostawiając zegarek i ... pójdzie na zdrowie 🤪 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_20231215_190107.jpg

No to odetchnąłem, nie kupiłem najwięcej w listopadzie. ;) Jakoś do mnie słabiej napływają. Jeszcze połowa w drodze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy poganin... za całe...209 pln z przesyłką... jak oni to robią?

Nie wiem i się nie domyślam. Dlugo biłem się z myślami, że to homarek, badziew...itp. ale się przemoglem, bo i 209 pln to nie majątek... I jestem pozytywnie zaskoczony. Nie jest to wykończenie PRXa, ale jak za tą cenę jest wyjątkowo dobrze. Lepiej niż się spodziewałem. Duuuużo lepiej...

20231216_130950.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tandorio... nie wiem jak to robisz ale rób to dalej. :D

 

IMG20231216110203.jpg

 

IMG20231216110517.jpg

 

IMG20231216123921.jpg

Edytowane przez Bonthyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.12.2023 o 23:36, Sierżant Julian napisał(-a):

A propos tego "Pelagosterna", albo Seelagosa", co to wspomniałem:

 

 

DSCN3831.JPG

DSCN3833.JPG

DSCN3834.JPG

 

Podsumowując: jest to bez wątpienia wierna kopia Pelagosa 39, minus oczywiście napisy na tarczy. W komplecie oprócz tytanowej bransolety, która NIE imituje bransy Tudora, tylko jest w typie oyster, znalazł się całkiem ciekawy pasek tekstylny, który możecie obejrzeć na zdjęciu, zamontowany do zegarka. Ma szybkowymienne teleskopy. Zegarek jest rzeczywiście lekki, zdaje się gdzieś koło 2/3 normalnej masy stali, i to się czuje. Mechanizm to uczciwe Seiko, nie wiem, na jakim chodzie, bo dwa dni to za mało, zeby coś konkretnego powiedzieć. Ogólnie czasomierz jest ładny i wygodny, ponosiłem go trochę i nie robi kłopotów. Ja Pelagosa (zarówno oryginał jak i tego homka) odbieram jako trochę płaski, wydaje mi się nudnawy przez swoją monochromatyczność.

 

 

Fajny zegarek, im dłużej go mam, tym częściej noszę, fajny do tłuczenia na co dzień. Na początku przeszkadzało mi, że jest taki lekki ale się przyzwyczaiłem. Ma ultra czytelną tarczę z bardzo dobrą lumą na wszystkim, no i kolor tytanu jest fajną odmianą dla reszty moich zegarków. Z czasem trochę ciemnieje i bardziej się odróżnia od stalowych.  Widzę, że wylądował na sprzedaż, więc z czystym sercem polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, dawid_999 napisał(-a):

W końcu doszedł. Jestem bardzo mile zaskoczony tym zegarkiem.

IMG_20231212_183138130_HDR.thumb.jpg.d7b10c54cc2fa74864f3d06f2be814a5.jpg

IMG_20231212_183030411_HDR.jpg

Gdybyś mnie zapytał, to odpadłby element zaskoczenia. ;) 

 

20230228_080003.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieaktualne.

Edytowane przez satanic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wersję z jasniejszą tarczą, prawda?
Założyłem go na pasek. Bransoleta, mimo że super wygodna jest dla mnie trochę zbyt błyszcząca. Na pasku zegarek traci swój biżuteryjny charakter.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu. 3ec4289836ac14857d3c511c12a7f1cd.jpg

Wysłane z mojego motorola edge 30 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dawid_999 napisał(-a):

Masz wersję z jasniejszą tarczą, prawda?
Założyłem go na pasek. Bransoleta, mimo że super wygodna jest dla mnie trochę zbyt błyszcząca. Na pasku zegarek traci swój biżuteryjny charakter.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu. 3ec4289836ac14857d3c511c12a7f1cd.jpg

Wysłane z mojego motorola edge 30 przy użyciu Tapatalka
 

Mnie akurat się na bransolecie podoba, ale jak wiadomo każdy ma swoje upodobania. Mój to wersja łososiowa. Wracając do bransolety, to jej wykonanie jest bdb. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowym chińskim nabytkiem jest prezentowany pasek. Zegarek mam już ponad 5 lat. 

 

IMG_20231219_130643.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna struktura, szkoda że nie zwężany - przynajmniej ostatnio takie bardziej preferuje, szczególnie przy 22 mm. i powyżej 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tomaliusz napisał(-a):

Fajna struktura, szkoda że nie zwężany - przynajmniej ostatnio takie bardziej preferuje, szczególnie przy 22 mm. i powyżej 😁

Kupiłem też taki zwężany do innego zegarka. 

Tu fotka poglądowa ze strony (mój jest czarny z czarną klamerką 22 mm). 

 

https://pl.aliexpress.com/item/1005002484000466.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.37.49141c24Vg5yJf&gatewayAdapt=glo2pol 

 

 

H96c8b6d160fb45818cf834076ddfd53aa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, satanic napisał(-a):

Forumowe, przejęcie, dzięki Paweł.

 

 

20231220_151817.jpg

Tradycyjne - niech się nosi. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurier przedgwiazdkowy przybył.

IMG_20231221_161408.jpg

Edytowane przez Plan 9

- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Plan 9 napisał(-a):

Kurier przedgwiazgkowy przybył.

IMG_20231221_161408.jpg

 

I jak wykonanie tej kosteczki, to kwarc z tego co kiedyś oglądałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, satanic napisał(-a):

 

I jak wykonanie tej kosteczki, to kwarc z tego co kiedyś oglądałem.

Kwarc. 
Po tym jak ciężko ustawić godzinę (przy wciskaniu koronki wskazówka się przesuwa) sądzę że mechanizm bardzo po taniości. Skok chodu - 1s (nie ma sekundnika, ale słychać)
Koperta to zapewne jakiś chromowany szajsmetal. Ogólnie zegarek wagi piórkowej.
Dziwaczne zapięcie (nie wiem czy takie jak w Tanku), pasek, który z ledwością starczył na mój nadgarstek 18.5 cm., jest wygodny i nie śmierdzi chemią.
Niebieskie wskazówki o odcieniu jak po niebieszczeniu termicznym. Fajny efekt.

Nie ma co ukrywać - nie spodziewałem się za wiele za tą cenę (~10$). I jestem pozytywnie zaskoczony.
Jeśli ktoś chce spróbować czy ten typ zegarka mu podejdzie, to bardzo polecam.
 


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.