Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, Mikas napisał(-a):

Czy pierścień datownika jest beżowy?

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka
 

Raczej cytrynowo-żółty, nieco ciemniejszy od koloru tarczy. Obiecuję lepszą sesję, bo efekty nie do końca mnie zadowalają, ale to raczej w przyszłym tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej cytrynowo-żółty, nieco ciemniejszy od koloru tarczy. Obiecuję lepszą sesję, bo efekty nie do końca mnie zadowalają, ale to raczej w przyszłym tygodniu.
Fajnie. Duży plus za to, że nie jest biały

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Mikas napisał(-a):

Fajnie. Duży plus za to, że nie jest biały

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka
 

Sfuksiło mi się z tym modelem. Co prawda nie jestem pewien tych 99 sztuk na cały świat, bo sam dostałem z jakiejś dodatkowej puli, ale nawet gdyby ich było dwa razy więcej, to i tak to będzie egzemplarz nie tracący na wartości a może i nawet jej nabierający. Były dwie wersje kolorystyczne, ta druga ciągle jeszcze jest do kupienia. 

 

Tu masz filmik z YT. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.12.2023 o 19:09, Paulus57 napisał(-a):

Gdybyś mnie zapytał, to odpadłby element zaskoczenia. ;) 

 

20230228_080003.jpg

Bardzo ładny zegarek. Jak nazywa się ta marka i czy jest dostępny na Aliexpress ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Słavek napisał(-a):

Bardzo ładny zegarek. Jak nazywa się ta marka i czy jest dostępny na Aliexpress ?

Ja kupiłem pod tym linkiem. 

 

https://pl.aliexpress.com/item/1005004258559805.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.237.569d1c24t4EhRQ&gatewayAdapt=glo2pol 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby zwykły budzik za niecałe 60zł a radochy z niego mam więcej jak przy 10x droższym seesternie. :D

 

PS.

Kurka "dziobie" ziarenka w takt cykania. :)

 

DSC_0096_PS_kmziz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bonthyc napisał(-a):

Niby zwykły budzik za niecałe 60zł a radochy z niego mam więcej jak przy 10x droższym seesternie. :D

 

PS.

Kurka "dziobie" ziarenka w takt cykania. :)

 

DSC_0096_PS_kmziz.jpg

Jak sześć dych, to podaj namiar, bo akurat taki budzik budzi przyjemne skojarzenia. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
54 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Jak sześć dych, to podaj namiar, bo akurat taki budzik budzi przyjemne skojarzenia. :) 

 

Szczerze to jak teraz patrzę to tej aukcji gdzie kupiłem już nie ma:

https://archiwum.allegro.pl/oferta/zegarek-budzik-nakrecany-mechaniczny-i12620773412.html

Z podobnych to znalazłem tylko taki:

https://allegro.pl/oferta/budzik-tradycyjny-nakrecany-z-ruchoma-dziobiaca-kura-14810994258

Od mojego różni się umiejscowieniem dzwonka i obudową. Na ali jakoś też wyskakują mi obecnie tylko takie z dzwonkiem na zewnątrz obudowy. :huh:

Edytowane przez Bonthyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.01.2024 o 07:38, alpaczino napisał(-a):

20240105_083459.thumb.jpg.d230c9b1c20319687667e505f7292d2c.jpg
Jest "pękaty" emoji1320.png
20240105_113248.jpg

Powiem Ci, że jako osoba preferująca zdecydowanie ten typ zegarka, znaczy diver, zacząłem się zastanawiać czy ze mną jest coś nie tak (bo zegar musi mieć konkretny rozmiar) i wiele zegarków na przestrzeni dziejów wypadło z mojego kręgu zainteresowań, aż całkiem niedawno dokonałem pewnego odkrycia :P Pewnie to nic takiego, ale dla mnie to odkrycie. Mianowicie chodzi o relację wielkości szkiełka (tarczy, lub tarczy z pierścieniem, ale umownie szkiełka) do wielkości zegarka. Mam sieko recraft zielony, kupiony już czwarty (!!!!!!!) raz, trzy poprzednie sprzedałem, i on ma jakieś 43mm, może nawet 42,5, więc z automatu powinien wylecieć, ale na nadgarstku wygląda na duży, właśnie dlatego, że ma duże szkiełko, Poza tym całkiem niedawno zakupiłem homara aquaracera z Pagani (chwaliłem się) i on też ma marne 43mm (marne dla mnie), ale summa summarum wygląda na duży. I tu nasuwa się porównanie ze wspomnianym recraftem. Oba mają szkiełka (może inaczej się to w żargonie określa - jestem tylko pasjonatem) duże. Pagani niemal w rozmiarze 34mm seiko aż niemal 38mm. Sprawdziłem moje pozostałe divery i deep blue mają 34mm, hamilton również 34, w porywach 35 (mierzone na oko).

Ale do czego zmierzam, miałem kilka dni temu podobny zegar, już odesłany do Państwa Środka, i właśnie był duży, a przynajmniej sprawiał takie wrażenie, ale coś mi nie pasowało, ponieważ owa relacja szkiełko-koperta, jest tam moim zdaniem zaburzona, i zegar sprawia wrażenie ciężkiego, ponieważ szkiełko miało ledwie 32mm.

I nie piję to do Ciebie, jak również ubolewam, że niektóre z tych zegarków, są według moich osobistych preferencji zbyt małe. Chciałem się tylko posłużyć przykładem i wyrazić swoje zdanie, jak również podzielić się moim "odkryciem" :P

Dobijając do brzegu, uważam, że relacja wielkości szkiełka do wielkości (masywności) koperty ma znaczenie większe niż myślałem. Przynajmniej dla mnie.


Orły latają samotnie. Barany chodzą stadami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Big Z napisał(-a):

Powiem Ci, że jako osoba preferująca zdecydowanie ten typ zegarka, znaczy diver, zacząłem się zastanawiać czy ze mną jest coś nie tak (bo zegar musi mieć konkretny rozmiar) i wiele zegarków na przestrzeni dziejów wypadło z mojego kręgu zainteresowań, aż całkiem niedawno dokonałem pewnego odkrycia :P Pewnie to nic takiego, ale dla mnie to odkrycie. Mianowicie chodzi o relację wielkości szkiełka (tarczy, lub tarczy z pierścieniem, ale umownie szkiełka) do wielkości zegarka. Mam sieko recraft zielony, kupiony już czwarty (!!!!!!!) raz, trzy poprzednie sprzedałem, i on ma jakieś 43mm, może nawet 42,5, więc z automatu powinien wylecieć, ale na nadgarstku wygląda na duży, właśnie dlatego, że ma duże szkiełko, Poza tym całkiem niedawno zakupiłem homara aquaracera z Pagani (chwaliłem się) i on też ma marne 43mm (marne dla mnie), ale summa summarum wygląda na duży. I tu nasuwa się porównanie ze wspomnianym recraftem. Oba mają szkiełka (może inaczej się to w żargonie określa - jestem tylko pasjonatem) duże. Pagani niemal w rozmiarze 34mm seiko aż niemal 38mm. Sprawdziłem moje pozostałe divery i deep blue mają 34mm, hamilton również 34, w porywach 35 (mierzone na oko).

Ale do czego zmierzam, miałem kilka dni temu podobny zegar, już odesłany do Państwa Środka, i właśnie był duży, a przynajmniej sprawiał takie wrażenie, ale coś mi nie pasowało, ponieważ owa relacja szkiełko-koperta, jest tam moim zdaniem zaburzona, i zegar sprawia wrażenie ciężkiego, ponieważ szkiełko miało ledwie 32mm.

I nie piję to do Ciebie, jak również ubolewam, że niektóre z tych zegarków, są według moich osobistych preferencji zbyt małe. Chciałem się tylko posłużyć przykładem i wyrazić swoje zdanie, jak również podzielić się moim "odkryciem" :P

Dobijając do brzegu, uważam, że relacja wielkości szkiełka do wielkości (masywności) koperty ma znaczenie większe niż myślałem. Przynajmniej dla mnie.

Jeżeli zegarek ma mniejszy rozmiar ale luneta jest cienka lub w kolorystycznie współgra z tarczą to zegarek optycznie jest większy.Koperty kwadratowe lub poduszkowate i do tego dojdą masywne uszy z zespoloną bransoletą to zegar jest optycznie duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Big Z napisał(-a):

Powiem Ci, że jako osoba preferująca zdecydowanie ten typ zegarka, znaczy diver, zacząłem się zastanawiać czy ze mną jest coś nie tak (bo zegar musi mieć konkretny rozmiar) i wiele zegarków na przestrzeni dziejów wypadło z mojego kręgu zainteresowań, aż całkiem niedawno dokonałem pewnego odkrycia :P Pewnie to nic takiego, ale dla mnie to odkrycie. Mianowicie chodzi o relację wielkości szkiełka (tarczy, lub tarczy z pierścieniem, ale umownie szkiełka) do wielkości zegarka. Mam sieko recraft zielony, kupiony już czwarty (!!!!!!!) raz, trzy poprzednie sprzedałem, i on ma jakieś 43mm, może nawet 42,5, więc z automatu powinien wylecieć, ale na nadgarstku wygląda na duży, właśnie dlatego, że ma duże szkiełko, Poza tym całkiem niedawno zakupiłem homara aquaracera z Pagani (chwaliłem się) i on też ma marne 43mm (marne dla mnie), ale summa summarum wygląda na duży. I tu nasuwa się porównanie ze wspomnianym recraftem. Oba mają szkiełka (może inaczej się to w żargonie określa - jestem tylko pasjonatem) duże. Pagani niemal w rozmiarze 34mm seiko aż niemal 38mm. Sprawdziłem moje pozostałe divery i deep blue mają 34mm, hamilton również 34, w porywach 35 (mierzone na oko).

Ale do czego zmierzam, miałem kilka dni temu podobny zegar, już odesłany do Państwa Środka, i właśnie był duży, a przynajmniej sprawiał takie wrażenie, ale coś mi nie pasowało, ponieważ owa relacja szkiełko-koperta, jest tam moim zdaniem zaburzona, i zegar sprawia wrażenie ciężkiego, ponieważ szkiełko miało ledwie 32mm.

I nie piję to do Ciebie, jak również ubolewam, że niektóre z tych zegarków, są według moich osobistych preferencji zbyt małe. Chciałem się tylko posłużyć przykładem i wyrazić swoje zdanie, jak również podzielić się moim "odkryciem" :P

Dobijając do brzegu, uważam, że relacja wielkości szkiełka do wielkości (masywności) koperty ma znaczenie większe niż myślałem. Przynajmniej dla mnie.

Zgadza się to co napisałeś. To przez ten pierścień. Mam podobne wrażenie a to przykład który sprzedałem 😀

 

OkFmlhb.jpeg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Spostrzeżenie trafne - wielkość realna a "wielkość optyczna" to dwie różne kwestie i tutaj wielkość szkła w stosunku do koperty robi robotę. Podobnie długość uszu - jak są małe to nawet 46mm wydaje się całkiem zgrabne.

Ale też tutaj wchodzi klasyczne "kto co lubi". Dla mnie problemem (w przypadku diverów) są zegarki ze zbyt wąskim bezelem i dużym szkłem (oczywiście w mojej opinii). Między innymi dlatego od dawna czaję się na poniższego Paganiego i za każdym razem jak jestem już blisko zakupu, odstręczają mnie zdjęcia wrzucane przez kupujących:

 

https://pl.aliexpress.com/item/1005005029377506.html?spm=a2g0o.best.0.0.33411e2bQjS9Nj&mp=1&gatewayAdapt=glo2pol

Edytowane przez GrzesiekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, GrzesiekW napisał(-a):

Spostrzeżenie trafne - wielkość realna a "wielkość optyczna" to dwie różne kwestie i tutaj wielkość szkła w stosunku do koperty robi robotę. Podobnie długość uszu - jak są małe to nawet 46mm wydaje się całkiem zgrabne.

Ale też tutaj wchodzi klasyczne "kto co lubi". Dla mnie problemem (w przypadku diverów) są zegarki ze zbyt wąskim bezelem i dużym szkłem (oczywiście w mojej opinii). Między innymi dlatego od dawna czaję się na poniższego Paganiego i za każdym razem jak jestem już blisko zakupu, odstręczają mnie zdjęcia wrzucane przez kupujących:

 

https://pl.aliexpress.com/item/1005005029377506.html?spm=a2g0o.best.0.0.33411e2bQjS9Nj&mp=1&gatewayAdapt=glo2pol

Więc radzę Ci kupić. Obejrzysz na żywo, zdjęcia dają tylko pogląd na sprawę. Nie jest drogi, a jak stwierdzisz, że Ci nie leży, to odeślesz.


Orły latają samotnie. Barany chodzą stadami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestanę tu chyba zaglądać. budzik z kurą zamówiony :D


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i pełna prezentacja.  
 
IMG_20240104_090814.thumb.jpg.b68e53d3f2a6b3b770ab557040059f68.jpgIMG_20240104_091432.thumb.jpg.7ea3202f312e8c9cbb111c4c002c9826.jpg
Świetny zegarek. Gratuluję zakupu. Ta druga wersja kolorystyczna też jest ładna. Przez chwilę nawet rozważałem zakup.
Były jakieś dodatkowe opłaty?

Wysłane z mojego motorola edge 30 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, dawid_999 napisał(-a):

Świetny zegarek. Gratuluję zakupu. Ta druga wersja kolorystyczna też jest ładna. Przez chwilę nawet rozważałem zakup.
Były jakieś dodatkowe opłaty?

Wysłane z mojego motorola edge 30 przy użyciu Tapatalka
 

PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, korzystając z tego, że dosyć sporo zegarków się tu przewija, to postanowiłem zapytać. Czy ktoś ma jakiegoś divera na sprzedaż? :)

  •  41-43mm,
  • stylu klasyczny, sportowy, ale nie vintage.
  • Koniecznie szafir i bransoleta
  • Czerń/Granat/Ciemna zieleń, same zachowawcze kolory

A jeśli nie, to w co byście uderzali? Jaka marka, jaki model? Nie musi być to żaden hommage, ale jak będzie, to też będzie ok. Szukam zegarka dla taty, Seiko 5 po 3 latach się dosłownie rozleciało i patrząc po opiniach na temat chińskich zegarków - może warto spróbować :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, oszolom napisał(-a):

przestanę tu chyba zaglądać. budzik z kurą zamówiony :D

I prawidłowo. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jezyk10 napisał(-a):

Witam Panowie, korzystając z tego, że dosyć sporo zegarków się tu przewija, to postanowiłem zapytać. Czy ktoś ma jakiegoś divera na sprzedaż? :)

  •  41-43mm,
  • stylu klasyczny, sportowy, ale nie vintage.
  • Koniecznie szafir i bransoleta
  • Czerń/Granat/Ciemna zieleń, same zachowawcze kolory

A jeśli nie, to w co byście uderzali? Jaka marka, jaki model? Nie musi być to żaden hommage, ale jak będzie, to też będzie ok. Szukam zegarka dla taty, Seiko 5 po 3 latach się dosłownie rozleciało i patrząc po opiniach na temat chińskich zegarków - może warto spróbować :) 

Może tutaj coś Ci wpadnie w oko.

 

https://www.paganidesignwatch.com/all-mens-watches/?utm_source=sendinblue&utm_campaign=order tracking - Pagani Design&utm_medium=email


Orły latają samotnie. Barany chodzą stadami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.