Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Paulus57 napisał:

Na specjalne życzenie - powtórka :) . 

 

w 11.11 był do wzięcia z kuponem Ali za 80 plus wysyłka, ale nie skorzystałem wtedy. Później za normalną czyli 90 z tym co zwykle w tym sklepie .

 

Na spokojnie będę mógł po wypłacie. Nie będę szarpał się i pocił za 10 $ oszczędności :) 

 

Dzieki za fotkę. Fajny brąz wychodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obwód nadgarstka także może być mylącą miarą, bo kształt, że tak powiem przekroju, ma znaczenie. Jak nadgarstek plaski, to l2l może być większy a jak bardziej okrągły to może być problem. 

2 minuty temu, Vonziej napisał:

 

Na spokojnie będę mógł po wypłacie. Nie będę szarpał się i pocił za 10 $ oszczędności :)

 

Dzieki za fotkę. Fajny brąz wychodzi

Dodałem też 2 zdjęcia innych moich zegarków dla zobrazowania skali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paulus57 napisał:

Obwód nadgarstka także może być mylącą miarą, bo kształt, że tak powiem przekroju, ma znaczenie. Jak nadgarstek plaski, to l2l może być większy a jak bardziej okrągły to może być problem. 

Dodałem też 2 zdjęcia innych moich zegarków dla zobrazowania skali.

 

Zastanawia mnie jedna rzecz - czy tam na godzinie 12 nie irytuje Ciebie, że to 1 i 2 aż za bardzo rozmiarem się różnią? 🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Vonziej napisał:

 

Zastanawia mnie jedna rzecz - czy tam na godzinie 12 nie irytuje Ciebie, że to 1 i 2 aż za bardzo rozmiarem się różnią? 🙃

Zażądam zwrotu połowy kwoty! ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Paulus57 napisał:

Zażądam zwrotu połowy kwoty! ;) 

 

Dokładnie tak niektórzy działają robiąc zakupy na AE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Vonziej napisał:

 

Zastanawia mnie jedna rzecz - czy tam na godzinie 12 nie irytuje Ciebie, że to 1 i 2 aż za bardzo rozmiarem się różnią? 🙃

Gdybyś nadal miał obawy co do wielkości pilota Escapetime'a, to mniejszy jest San Martin (39 mm), ale ma dwie wady przeszklony dekiel i cena przeszło 2 razy większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdybyś nadal miał obawy co do wielkości pilota Escapetime'a, to mniejszy jest San Martin (39 mm), ale ma dwie wady przeszklony dekiel i cena przeszło 2 razy większa.

I jeszcze ma (jak dla mnie) trzecią wadę. Klasyczną koronkę. Pilot ma mieć cebulkę albo diament. Pod tym względem Hruodoland staje na wysokości zadania. Escapement w sumie też. Chciałem kupić sobie takiego niedużego fliegera typ A w kopercie z brązu, ale właśnie ta koronka oraz wskazówki mnie powstrzymały. Przeszklony dekiel przy NH35 to też faktycznie przerost formy nad treścią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, johndeacon napisał:

Przecież pisałem wcześniej, że Invicty mają słabą lumę, to ktoś tam podał, że nie, że dobrą. 

Więc jak przeczytałem, że Pagani ma gorsza od Invicty, no to jest to dno i muł w kwestii świecenia 🙂 (zaznaczam tylko w tej kwestii). 

 

Mogę prosić link do tego pilota wyżej? Świetna luma. 

Pasek dobrej jakości czy taki sobie do zmiany? 

To ja pisałem, że luma Invikt jest raczej przyzwoita, choć nie powalająca. Wczoraj wieczorem zweryfikowałem swoją opinię i wrzuciłem dziś fotę.

Dziś sprawdzę poganina, bo może jest nie gorzej a lepiej, albo chociaż tak samo (a przecież jest taniej) ... chociaż śmiem wątpić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:


I jeszcze ma (jak dla mnie) trzecią wadę. Klasyczną koronkę. Pilot ma mieć cebulkę albo diament. Pod tym względem Hruodoland staje na wysokości zadania. Escapement w sumie też. Chciałem kupić sobie takiego niedużego fliegera typ A w kopercie z brązu, ale właśnie ta koronka oraz wskazówki mnie powstrzymały. Przeszklony dekiel przy NH35 to też faktycznie przerost formy nad treścią.

Tak naprawdę sens przeszklenia mają mechanizmy oryginalne fabryczne z popularnych, to  ten z Seagulla 1963, zresztą legalna kopia szwajcara. Co do reszty to wolę nawet zwykły dekiel bez ozdóbek, niż te nudne szkiełka. Super jak dekiel jest zdobiony (San Martin, Hruodland z moich).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... Co do reszty to wolę nawet zwykły dekiel bez ozdóbek, niż te nudne szkiełka. Super jak dekiel jest zdobiony (San Martin, Hruodland z moich).

Dokładnie. Oglądanie Miyoty 8xxx przez szklany dekiel to może co najwyżej zniechęcić do zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi z San Martina podoba się jeszcze ten, nawet zwykłą koronkę mógłbym zaakceptować bo w tej wersji bardzo przypomina mi damasko da36

Tytan plus ta druga tarcza z żółtym sekundnikiem i AR. Pasek zmienić i byłby świetny.





715f96e62e145d17ac78bcb24cf724a5.jpg8494c5fae9818b0828e248b9993ba882.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo mają w stali i w brązie. I to jest fajne i to mi się podoba, ale chciałbym jeszcze:

- koronkę cebulkę/diament
- wskazówki z niebieską otoczką choćby udające barwienie termiczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Megir kupiony po konsultacji na forum. Zmieniłem tylko "pasek ze skóry naturalnej" strach pomyśleć z czego. Bo chyba smoki nawet miałyby wygodniejsze 😉

 

a2.jpg

a1.jpg

 

To całkiem inny czasomierz. Nadal jest po taniości, ale ciekawszy już.

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał:

To samo mają w stali i w brązie. I to jest fajne i to mi się podoba, ale chciałbym jeszcze:

- koronkę cebulkę/diament
- wskazówki z niebieską otoczką choćby udające barwienie termiczne

 

tytan wrzuciłem bo w tej wersji wygląd koperty jest zbliżony do tej szarej utwardzanej stali z Damasko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Paulus57 napisał:

Proszę bardzo z mojego zamówienia: 

https://pl.aliexpress.com/item/4001051137860.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fAyKdlE 

 

Nie mam go jeszcze, ale słyszałem opinie o pasku także pochlebne.

Chyba bym jednak wolał w kwarcu. Mam obawy odnośnie jakości tych gwintów, czy po którymś tam razie się nie wyrobi, od ustawiania czasu. 

 

Wiem, że Escapement robi w kwarcu ale chrono, akurat nie lubię, a zwykłego pilota w kwarcu od nich nie widziałem. 

Ktoś może polecić coś niedrogiego ok 3 stów z hakiem z pilotów z werkiem kwarcowym i przyzwoita lumą?

Znalazłem jakieś Addies na Rondzie 715.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, johndeacon napisał:

Chyba bym jednak wolał w kwarcu. Mam obawy odnośnie jakości tych gwintów, czy po którymś tam razie się nie wyrobi, od ustawiania czasu. 

 

Wiem, że Escapement robi w kwarcu ale chrono, akurat nie lubię, a zwykłego pilota w kwarcu od nich nie widziałem. 

Ktoś może polecić coś niedrogiego ok 3 stów z hakiem z pilotów z werkiem kwarcowym i przyzwoita lumą?

Znalazłem jakieś Addies na Rondzie 715.

Szczerze, to ten chrono-pilot z Escape wygląda dla mnie co najmniej dziwnie, ale to już osobista ocena a wiadomo, że są gusta i guściki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim nie da się dogodzić a ocena czy dany zegarek jest ładny czy nie to już bardzo mocno subiektywna kwestia. 

 

  

44 minuty temu, johndeacon napisał:

 

Ktoś może polecić coś niedrogiego ok 3 stów z hakiem z pilotów z werkiem kwarcowym i przyzwoita lumą?

Znalazłem jakieś Addies na Rondzie 715.

 

W drugim temacie kolega polecił Ci Heimdallr'a, sprawdzałeś?

 

Addies to praktycznie to samo co Steeldive. Tylko trochę tańszy. Poza tą trójką wyboru raczej większego nie masz.

 

Edytowane przez michszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widział ktoś może ten zegarek z wysyłką z europy?
596,43 zł 35%OFF | Heimdallr NH36A Monster mechaniczne zegarki mężczyźni zegarek dla nurka automatyczny szafirowy automatyczny zegarek mężczyźni C3 Super Luminous
https://a.aliexpress.com/_BU6qkT

Z filmików na YouTube wydaje się być dobrze zrobiony i mieć fajną lumę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Shuriken napisał:

Widział ktoś może ten zegarek z wysyłką z europy?
596,43 zł 35%OFF | Heimdallr NH36A Monster mechaniczne zegarki mężczyźni zegarek dla nurka automatyczny szafirowy automatyczny zegarek mężczyźni C3 Super Luminous
https://a.aliexpress.com/_BU6qkT

Z filmików na YouTube wydaje się być dobrze zrobiony i mieć fajną lumę

 

Z Europy to nie, w Chinlandii kupowałem 11.11 i jeszcze czekam.

 

Ale @Mikas już dostał czerwonego, więc go ścigaj o opinię.

 

Swoją drogą, czemu musi być z Europy?

Edytowane przez Plan 9

- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Plan 9 napisał:

 

Z Europy to nie, w Chinlandii kupowałem 11.11 i jeszcze czekam.

 

Ale @Mikas już dostał czerwonego, więc go ścigaj o opinię.

 

Swoją drogą, czemu musi być z Europy?

 

Pewnie, żeby szybciej doszedł + brak opłat ;)

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Shuriken napisał:

Widział ktoś może ten zegarek z wysyłką z europy?
596,43 zł 35%OFF | Heimdallr NH36A Monster mechaniczne zegarki mężczyźni zegarek dla nurka automatyczny szafirowy automatyczny zegarek mężczyźni C3 Super Luminous
https://a.aliexpress.com/_BU6qkT

Z filmików na YouTube wydaje się być dobrze zrobiony i mieć fajną lumę

Podobno kolega Mikas niezadowolony z czerwonego, to może sprzeda? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprzedaje Już przywykłem do tej czerwieni. Póki co nie mogę go nosić bo żonka do Mikołaja każe czekać hehe
Ale obmacuje go sobie co jakiś czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Shuriken napisał:
Godzinę temu, Vonziej napisał:
 
Pewnie, żeby szybciej doszedł + brak opłat emoji6.png

O to to właśnie

Tak z doświadczenia - majfriendowi w tym zakresie ufać nie za bardzo można.

 

Kilka rzeczy już kupowałem z Polski, żeby było szybciej i bez opłat a i tak szły z Chinlandii.

Raz się wkurzyłem, napisałem, że miało być z Polski, idzie z Chin, jak wpadnie na cło/VAT to ja się do przesyłki nie przyznaję i on będzie miał kłopot nie ja.

Oczywiście były obiecanki, że oczywiście odda itp. Ale na szczęście szło klasycznie przez Liege... Ale 3 tygodnie w plecy.


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mikas napisał:

Nie sprzedajeemoji3.png Już przywykłem do tej czerwieni. Póki co nie mogę go nosić bo żonka do Mikołaja każe czekać hehe
Ale obmacuje go sobie co jakiś czasemoji16.png

Spodziewałem się tej reakcji. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.