Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

Recenzja rozpoczynająca się od "hello, fuckers" mnie zachęciła ;)

Nie od dziś wiadomo, że reklama dźwignią handlu jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, jest. Natomiast mają rację wychwalacze, bo wygląda to to całkiem nieźle. Pewnie przy codziennym noszeniu szybko oblezie ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja rozpoczynająca się od "hello, fuckers" mnie zachęciła ;)

 

 

A poważnie, to recenzenci chińskiego szajsu na YT pieją nad tym wynalazkiem. Dziś doszedł. Fajna zabawka jak za niecałe 15 dolców, choć "zapachowa" guma klepie jak tani odświeżacz do auta, no i majfrend lekko obił bezel ;)

 
Mam prawie identyczny, tyle że podpisany Forsining - i moja guma jest "smell neutral" :-). 

Forsining automat

Edytowane przez jacek17

Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

lubie chinskie zegarki, ale jaragara, goera czy winnera bym nawet patykiem nie chcial dotknac.

nie bez powodu sa na czarnej liscie watchuseek etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jacek17

To samo, tylko inne logo :)

 

@Jarozlaw

Ależ nie dotykaj, wiele nie stracisz. No i z całym szacunkiem, ale co ma mnie obchodzić jakaś czarna lista wus? Kupiłem to świadomie za myły pieniądz, a nie jako cudo za parę stów. Zegarek mechaniczny za circa 50-60 złotych. To nie może być nic porządnego, to chyba jasne. Ale ten się w tej kategorii cenowej wybija, jeśli chodzi o wygląd/jakość, tyle. Zabawka w cenie taniego kwarcyka. Moim zdaniem warta owej ceny.

Edytowane przez hrabia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brat zamówił mi na święta Paulareisa - Homara SDDSa. Ciekaw jestem czy przyjdzie bo ponoć majfriendy potrafią wysłać podjebke z logo Rolexa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brat zamówił mi na święta Paulareisa - Homara SDDSa. Ciekaw jestem czy przyjdzie bo ponoć majfriendy potrafią wysłać podjebke z logo Rolexa :/

Za wyjątkiem sytuacji losowych majfrendy wysyłają to, co się zamówi... pomijam "ukryte" aukcje, gdzie kupujesz wrotki, a przychodzi "roleks". :rolleyes:


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo co homage tylko z logiem producenta z którego Chińczycy czerpia inspirację...

Podróbka znaczy się :P

 

Taki homage Speedmastera wpadł jakiś czas temu:

 

Pv2SYYi.jpg

 

kjoLd6i.jpg

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli kupiłeś to jakie wrażenia? 

No i siup! :)

 

 

 

 

Zmieniłeś chyba pasek, oryginalnie był czarny, też noszę na brązowym, najlepiej pasuje.  Po kilku tygodniach  ustabilizował się  na ok. -3 sek/24, ale walczę o lepiej.  Nie jest mały wbrew pozorom, ma całkiem przyzwoity Lug2Lug. 

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki homage Speedmastera wpadł jakiś czas temu:

 

Napisz jak wrażenia. Też go wiele razy oglądałem.

 

Zmieniłeś chyba pasek, oryginalnie był czarny, też noszę na brązowym, najlepiej pasuje. Po kilku tygodniach ustabilizował się na ok. -3 sek/24, ale walczę o lepiej. Nie jest mały wbrew pozorom, ma całkiem przyzwoity Lug2Lug.

Tak, ten czarny niezbyt. Ten też jeszcze nie do końca mi pasuje. Coś dobiorę w brązie napewno. Mój spieszy kilka sekund na dobę. Dziś leżał na koronce i jest -1 to może jest jakiś sposób na eliminowanie odchylenia.

Trochę za dużo mu wystaje od dołu i leży przez to niezbyt dobrze na nadgarstku. Znacznie lepiej mimo, większej grubości nosi mi się seagull 1963 38 mm.

Ale w tej cenie, to nie ma czym mówić, to BARDZO fajny i ORYGINALNY chiński zegarek odświeżający ich własny pomysł z lat 60! :)

Edytowane przez dopeman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakwrażenia. Też go wiele razy oglądałem.

 

Ogólnie jest to bardzo udany homage. Wypukłe szkiełko daje fajny efekt, tarcza ma nakładane indeksy, totalizatory mają delikatne gliszowanie i są lekko wgłębione, wskazówka godzinowa i minutowa jest polerowana, natomiast małe wskazówki są białe. Sekundnik chronografu był czerwony, ale dzięki pomocy zegarmistrza udało się zdjąć z niego farbę - moim zdaniem wygląda teraz dużo lepiej :) Tarczę zakłóca nieproporcjonalny rozmiar loga Alphy, powinno być mniejsze. Koperta jest nieźle wykonana, boczne szczotkowania są dobrze wykończone, choć między uszami już nieco mniej. Koperta jest trochę masywniejsza i mniej hm... delikatna niż pierwowzór. Koronka jest zakręcana i ma zaskakująco dobrze wygrawerowane logo Alphy. Mechanizm jak to ST19 - nie mam zastrzeżeń :)

 

W zestawie jest bransoleta, ale ten zegarek lepiej wygląda na paskach :D

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brat zamówił mi na święta Paulareisa - Homara SDDSa. Ciekaw jestem czy przyjdzie bo ponoć majfriendy potrafią wysłać podjebke z logo Rolexa :/

Czy mógłbyś podzielić się info jak dojdzie Paulareis z podjebką lub bez ,jak to cacuszko wygląda i co o nim sądzisz?

Edytowane przez golumiasty

️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiem się 24.12. wiec jeszcze musisz trochę wtrzymać. Ale mnie też zżera ciekawość więc na pewno podzielę się wrażeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shanghai 8120 zrobił 51h chodu. No miłe zaskoczenie :)

Prawie miesiąc badania skończył z wynikiem średnia +5,3s na dobę.

Obecnie jest na grubszym od strony uszu, zamszowym, szarym (pod kolor tarczy) pasku, dzięki temu nie widać tak mocno szpary między paskiem a kopertą.

Polubiliśmy się.3a483689970b2aec20c971708bb58449.jpg

Edytowane przez dopeman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do końca roku mam wolne, więc postaram się coś napisać.

Edytowane przez yacajackowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.