Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładna ta panda ile Cię w sumie wyniósł? Jakiej szerokości pasek pasuje? Jak wrażenia na żywo z noszenia?

Zegarek w wersji z akrylowym wypukłym szkłem, które IMO najlepiej pasuje, to koszt niecałych 900 złotych z powyższego sklepu (przy kursie VISA 3,85). Bardzo równo nałożone indeksy, sygnowana koronka, stoper zeruje idealnie - jakościowo nie mogę się do niczego przyczepić, choć nie jestem wielkim znawcą ;) Mechanizm spieszy 10-15 sekund na dobę, ale to raczej dobry wynik. Mnie nosi się świetnie, ale trzeba pamiętać o rozmiarze - 38 mm nie jest dla każdego. Jest też dość gruby, ale na moim nadgarstku układa się bardzo dobrze, nic nie odstaje :) Paski to standardowe 18 mm, od razu wziąłem Hirscha Rangera i nie narzekam.

 

To jeszcze nadgarstkowe na szybko ;)

 

30849326c6b95eda.jpg

 

30757d9af9f0ca1f.jpg

Edytowane przez jakub_sl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek w wersji z akrylowym wypukłym szkłem, które IMO najlepiej pasuje, to koszt niecałych 900 złotych z powyższego sklepu (przy kursie VISA 3,85). Bardzo równo nałożone indeksy, sygnowana koronka, stoper zeruje idealnie - jakościowo nie mogę się do niczego przyczepić, choć nie jestem wielkim znawcą ;) Mechanizm spieszy 10-15 sekund na dobę, ale to raczej dobry wynik. Mnie nosi się świetnie, ale trzeba pamiętać o rozmiarze - 38 mm nie jest dla każdego. Jest też dość gruby, ale na moim nadgarstku układa się bardzo dobrze, nic nie odstaje :) Paski to standardowe 18 mm, od razu wziąłem Hirscha Rangera i nie narzekam.

 

To jeszcze nadgarstkowe na szybko ;)

 

 

 

Czy wydaje mi się, że masz nadgarstek około 16 cm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wydaje mi się, że masz nadgarstek około 16 cm?

Aż z ciekawości zmierzyłem - 17 cm ;) Może że względu na kształt nadgarstka 38 mm jest akurat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż z ciekawości zmierzyłem - 17 cm ;) Może że względu na kształt nadgarstka 38 mm jest akurat.

 

Hoho, liczyłem, że 16 to bym brał, ale jak jest 1 cm różnicy to już od razu wiem, że oba nie spasują, a szkoda. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hoho, liczyłem, że 16 to bym brał, ale jak jest 1 cm różnicy to już od razu wiem, że oba nie spasują, a szkoda. :(

Długie uszy na pewno nie pomagają, inna sprawa, że trudno znaleźć chrono w mniejszym rozmiarze. ST1901 często trafia w większe koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem od Juna: http://www.good-stuffs.com/Classic-Shanghai-Peace-hand-winding-mechanical-watch-reissue_p_85.html

 

Uszy są zaskakująco długie, zgodnie z moim pomiarem 45 mm L2L (sic!)

 

Brałem z tego samego miejsca Seagulla 1963 w wersji reverse panda i jestem bardzo, bardzo zadowolony :)

 

Rzeczona Mewka:

 

 

Ten model zdecydowanie mi się bardziej podoba od tego z gwiazdką, który obecnie jest zamawiany na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te modele Seagull'a występują w europejskiej dystrybucji? Na watchunique go nie ma...

Edytowane przez jackie01

Cyk...cyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te modele Seagull'a występują w europejskiej dystrybucji? Na watchunique go nie ma...

Mechanizm jest taki w Seagullu który jest teraz zamawiany zbiorowo, więc z serwisem nie powinno być kłopotów, natomiast w europejskich sklepach ja ich nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też kolorystycznie i wzorniczo ta panda bardziej odpowiada od tradycyjnego 1963 z czerwoną gwiazdką. Ryzyk fizyk chyba trzeba będzie zamówić od Chińczyka ;)


Cyk...cyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też kolorystycznie i wzorniczo ta panda bardziej odpowiada od tradycyjnego 1963 z czerwoną gwiazdką. Ryzyk fizyk chyba trzeba będzie zamówić od Chińczyka ;)

Popieram też go kupię. Panda "the Best". :) Ten zegarek ma taki ładny mechanizm, że zakup z przezroczystym deklem to oczywistość. Rozumiem hardkorowych zegarkowców, że najlepsza kopia bliska oryginału, czyli z gwiazdką i metalowym deklem, ale jw.

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie również panda bardziej niż z gwiazdą dlatego jeśli będzie dostępny w takiej promo jak gwiazda to można próbować zamówienia grupowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie również panda bardziej niż z gwiazdą dlatego jeśli będzie dostępny w takiej promo jak gwiazda to można próbować zamówienia grupowego.

Ale takie zamówienia chyba dotyczą tylko europejskiego dystrybutora a Panda raczej tylko z Azji. Może znajdzie się jakiś odważny i spróbuje ponegocjować z tamtejszym sprzedawcą. Z drugiej strony jak strony jak duża paczka to VAT na 100% i zniżka tego nie zrekompensuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie również panda bardziej niż z gwiazdą dlatego jeśli będzie dostępny w takiej promo jak gwiazda to można próbować zamówienia grupowego.

Różnica w cenie może wynikać też z przeszklonego dekla. Te modele nie występują z tańszym pełnym deklem... Też wolałbym tańszą opcję ;)


Cyk...cyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale takie zamówienia chyba dotyczą tylko europejskiego dystrybutora a Panda raczej tylko z Azji. Może znajdzie się jakiś odważny i spróbuje ponegocjować z tamtejszym sprzedawcą. Z drugiej strony jak strony jak duża paczka to VAT na 100% i zniżka tego nie zrekompensuje.

Wzięliśmy że znajomymi trzy różne Mewy w jednym zamówieniu - każda poszła w osobnej paczce ;)

Po lekturze WUSu wnioskuję, że Jun odpowiada na maile, ale może to trochę potrwać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska, kusi mnie zakup homara corgeut z czystą tarczą, "stylizowaną" na Tudora. Miał ktoś z Was taka sztukę w ręce? Warte to zachodu? Na co zwrócić uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem.

Na pasku, który jest dramatyczny. Zapięcie również. Ale wiadomo, to nie problem.

Podobno kajdan jest ok.

 

Do reszty brak zarzutów. Tylko go nie moczyłem. A podobno trzyma jakiś tam WR. Świeci raczej słabo. I niestety koperta, podobnie jak w oryginale, wysoka. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

image1

 

 

Miało być co innego ale ostatecznie pierwszy zakup chiński - Parnis Manual 44mm :)

 

Nie wiem czemu zdjęćie się obraca o 180 stopni na forum

Edytowane przez cesarz1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska, kusi mnie zakup homara corgeut z czystą tarczą, "stylizowaną" na Tudora. Miał ktoś z Was taka sztukę w ręce? Warte to zachodu? Na co zwrócić uwagę?

mam z "nieczystą" tarczą. wykonanie dobre, świeci słabo, nie moczyłem. brałem na pasku (nędzny). ale z bransą był droższy, a temu zegarkowi najlepiej na nato, imo.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go już jakiś czas temu, ale jakoś nie było okazji zrobić fotki.

 

 

Jak sprawdza się luma na indeksach a nie na wskazówkach :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdza się luma na indeksach a nie na wskazówkach

Luma to taki żarcik Chińczyków :)

Kiedyś ten zegarek będzie wart bardzo dużo, tak jak monety, banknoty lub znaczki pocztowe z fabrycznymi defektami, zobaczysz :-)

 

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez dawid_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Conquest też dla jaj nie dał lumy na wskazówkach. Chińczycy z szacunku do szwajcarskiego zegarmistrzostwa nie poprawiali oryginału. Nawet mimo że sam Longines w następnych wersjach poprawił sam siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś wpadło i powiem szczerze jest bardzo pozytywnie. Moze pokusze się o recenzję...1db9f87c7aec029bef129e6305a5abe0.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.