Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bazant

Wszystkie piękne. Bardzo ciekawa koperta, wskazówki bez lumy więc niema potrzeby aby były szersze, to nie divery.

 

Jak można te zegarki porównywać do DW lub MK? Nie zawsze tłum ma rację.

 

post-65162-0-30713900-1547315490_thumb.jpg

post-65162-0-44024500-1547315527_thumb.jpg

post-65162-0-15949900-1547315550_thumb.jpg

Edytowane przez bazant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Ale podobieństwa w kopercie do niemieckiej firmy (indywidualnej) już są...z kopertą byli pierwsi i nominowani do „Design Award” chyba w 2018

 

53986d01315912439cfed07017790c38.jpg

Edytowane przez awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale podobieństwa w kopercie do niemieckiej firmy (indywidualnej) już są...z kopertą byli pierwsi i nominowani do „Design Award” chyba w 2018

 

]

A co to za niemiecka firma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie przystoi ten model AP

 

Wysłane z Blackberry przy użyciu Tapatalka


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne.

Duże koperty i wysokie ceny. Designem jednak przyciągają wzrok Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ekipa Hodinkee jak zwykle pozamiatała...

 

https://www.hodinkee.com/articles/code-1159-audemars-piguet-introducing


O żesz...piękne :) szkoda ze tylko złoto...

 
Może na platynę przyjdzie jeszcze czas.  :) Zegarki faktycznie bardzo ładne, a ich wzornictwo nawiązuje do kilku modeli historycznych AP. Ceny startują od około 100 tys. zł czyli standard wśród najlepszych z najlepszych. Jest okay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzornictwo nowej linii CODE 11.59 to moim zdaniem stylistyczna porażka AP.  Brzydkie, cienkie wskazówki, fatalne umieszczenie datownika, nic tu nie pasuje. Kolejna nieudana seria po Millenary. Szkoda, bo pojawiło się kilka ciekawych mechanizmów. 

Z tego co czytałem, to pierwsze komentarze w internecie są bardzo negatywne, co mnie zresztą nie dziwi. Przy tych cenach, nie wróżę linii CODE 11.59 powodzenia. Dużo tańszym, ładniejszym, bardziej spójnym stylistycznie będzie wybór na przykład jakiegoś czasomierza z serii Fiftysix Vacheron Constantin. Przypominam, że podstawowy, najprostszy model Fiftysix, to według strony internetowej VC kwota 11900 EURO. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Wzornictwo nowej linii CODE 11.59 to moim zdaniem stylistyczna porażka AP.  Brzydkie, cienkie wskazówki, fatalne umieszczenie datownika, nic tu nie pasuje. Kolejna nieudana seria po Millenary. Szkoda, bo pojawiło się kilka ciekawych mechanizmów. 

Z tego co czytałem, to pierwsze komentarze w internecie są bardzo negatywne, co mnie zresztą nie dziwi.

No niestety, odbiór nie jest dobry...

 

Who designed those dials? Michael Kors?

The dial design sucks and it looks a bit cheap, sorry. Take a look at some Lange designs, they are masterpieces!!!

You know it's shit when even the CEO launching the thing isn't wearing one.

Movement interesting but design has no AP identity for me.

What a disappointing design. At least the movements are great, I guess.

Looks like cheap fashion watch but beautiful movements!

It looks like a poorly made AP replica from Thailand.

 

Ludzie są teraz bardzo wybredni. Najnowsza kolekcja Patka (Twenty~4) też była krytykowana i porównywana do wzornictwa typowego dla domów mody. No cóż, życie.

 

Dużo tańszym, ładniejszym, bardziej spójnym stylistycznie będzie wybór na przykład jakiegoś czasomierza z serii Fiftysix Vacheron Constantin. Przypominam, że podstawowy, najprostszy model Fiftysix, to według strony internetowej VC kwota 11900 EURO.

Ta kwota to objaw desperacji Vacherona. Do tego zegarek zawiera mechanizm bez Pieczęci Genewskiej.

Wracając do wzornictwa AP, mnie nowe zegarki przypadły do gustu.

 

291A0136_copy.jpg?ixlib=rails-1.1.0&fit=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nowa kolekcja AP nie podoba mi się - tarcza i wskazówki psują cały zegarek...przez co wydaje się być jakiś...."tani".....

Edytowane przez Lukasz23212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

O rany, dla mnie okropne te nowe AP

+1

 

Mechanizm fajny i na najwyższym poziomie, koperta na pewno też ale tarcza, wskazówki i reszta....jak za $100....to nie poziom i oczekiwania wobec AP

Edytowane przez awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Chciałbym Wam koledzy przypomnieć, że o Royal Oak mówiono tak samo. Że dziwadło, że potworek, że nie pasuje do DNA firmy, a do tego cena? Zdecydowanie za drogo jak za zegarek w stalowej kopercie. Początkowo sprzedaż szła kiepsko, ale dzisiaj z perspektywy czasu wiemy, jak historia się potoczyła. Życzę Audemars Piguet, żeby obecna sytuacja była odwrotnością "Wołów Krnąbrnych" Ignacego Krasickiego. Czyli złe miłego początki, a koniec pomyślny.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

I co chcesz nam z tym powiedzieć? Że nie powinnismy pochopnie oceniać bo może liczby sprzedaży w przyszłości coś innego pokażą? Jak to się ma do naszej subiektywnej oceny?

 

Nie rozumiem....ale może to tylko przez moje korzenia

Edytowane przez awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Royal oak powstał w innych czasach, kiedy stalowy zegarek tego typu był nowością. W 2019 sytuacja jest zupełnie inna i większość dróg jest wyeksploatowana, a nowy AP w żaden sposób nie jest innowacyjny designersko na przestrzeni tego co pokazywali inni producenci w ciągu ostatnich 20 płodnych lat w branży.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

I co chcesz nam z tym powiedzieć? Że nie powinnismy pochopnie oceniać bo może liczby sprzedaży w przyszłości coś innego pokażą? Jak to się ma do naszej subiektywnej oceny?

 

Nie rozumiem....ale może to tylko przez moje korzenia

 

Chcę powiedzieć, że czasem warto wstrzymać się z oceną do momentu, gdy powstanie możliwość obejrzenia zegarków na żywo. Przedstawię opinię Stephena Pulvirenta z Hodinkee, który już widział kolekcję Code 11.59. Oto co napisał w odpowiedzi na zapytanie jednej z osób komentujących nową kolekcję AP.

 

How do I feel about the watches? Honestly? I think they're incredibly well made and that AP went out of their way to create something that's unique, difficult to manufacture, and exceptional in terms of finishing, detailing, and performance. Is CODE 11.59 my favorite collection from AP? No. I'd personally much rather wear a Jumbo Royal Oak. But the whole reason AP is doing this is to reach a new audience and to offer something different to appeal to customers who are looking for variety. Me not buying one isn't going to affect AP's bottom line one bit and they'd be silly to orient their corporate strategy around selling watches to me and exclusively people like me.

 

I'd highly recommend you check one of these out in the metal the first chance you get. I promise you'll come away feeling differently than you do now. The execution of the lugs, the finishing on the mid-case, the crystal, etc. – these are each impressive in their own right, and it's hard to scoff at them up close.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na filmie od Hodinkee jak pokazuje tę kolekcję prezes AP te zegarki wyglądają o wiele lepiej niż na photoshopowanych zdjęciach.

 

Nawet trzy wskazówkowce, które na pierwszy rzut oka wydają się najsłabsze z wyglądu wyglądają w jego rękach fajnie. Już nie mówię o chrono czy perpetual calendar z fazami księżyca, które są super.

 

Z designem często jest tak, że w dniu kiedy chcesz pokazać coś ponadczasowego ludzie często nie są jeszcze na to gotowi. Tu przypomina mi się casus BMW od Chrisa Bangle'a. Jakie to kalumnie były na jego projekty w czasach premiery. A dzisiaj nie są już kontrowersyjne i te auta jeżeli chodzi o wygląd godnie się zestarzały.

 

A jeżeli chodzi o tarczę z awenturynu w modelu perpertual calendar to stosowano takie gdzieś zanim użył ich Balticus? Wybaczcie moją ignorancję w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Opinie Stephena, którą przedstawiłeś poniżej, opisuje to samo co moją poprzednia odpowiedź...tylko bardziej dyplomatycznie. 

Stephen się pozytywnie wypowiada o - wytłuściłem to co dotyczy samego zegarka: 

 

 
Chcę powiedzieć, że czasem warto wstrzymać się z oceną do momentu, gdy powstanie możliwość obejrzenia zegarków na żywo. Przedstawię opinię Stephena Pulvirenta z Hodinkee, który już widział kolekcję Code 11.59. Oto co napisał w odpowiedzi na zapytanie jednej z osób komentujących nową kolekcję AP.

How do I feel about the watches? Honestly? I think they're incredibly well made and that AP went out of their way to create something that's unique, difficult to manufacture, and exceptional in terms of finishing, detailing, and performance. Is CODE 11.59 my favorite collection from AP? No. I'd personally much rather wear a Jumbo Royal Oak. But the whole reason AP is doing this is to reach a new audience and to offer something different to appeal to customers who are looking for variety. Me not buying one isn't going to affect AP's bottom line one bit and they'd be silly to orient their corporate strategy around selling watches to me and exclusively people like me.

I'd highly recommend you check one of these out in the metal the first chance you get. I promise you'll come away feeling differently than you do now. The execution of the lugs, the finishing on the mid-case, the crystal, etc. – these are each impressive in their own right, and it's hard to scoff at them up close.

 

A czy ja coś innego powiedziałem....z tę różnicą, że odnosiłem się też do tarczy i wskazówkach, czego on nie robił...a "może" nie chciał?

 

+1

Mechanizm fajny i na najwyższym poziomie, koperta na pewno też ale tarcza, wskazówki i reszta....jak za $100....to nie poziom i oczekiwania wobec AP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, może rzeczywiście nie jest tak źle, jak mi się na początku wydawało z tymi 11.59. Prawdą jest też to, że dopiero na żywo można właściwie ocenić zegarek. 

 

post-26579-0-72771700-1547393512_thumb.jpg

Edytowane przez mylof

" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstawianie opinii gości z Hodinkee który jest najbardziej komercyjnym portalem w branży.. sorry, nie kupuję tego. Za kilka dni sam obmacam nowe ap.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip, to daj znać jak to wyglada na żywo.

 

 

iPX


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na spokojnie mieszane uczucia, jednak fakt... po zdjeciach, to nie mozna powiedziec za wiele...

 

Niebieskie wersje sa dla mnie bardzo ladne, ale nie sa to zegarki, ktore od samego poczatku przypadaja do gustu i wywoluja "efekt WOW". Wole jednak, aby na zdjeciach wypadaly gorzej niz w rzeczywistosci na reku a nie na odwrot jak np. z niektorymi Tagami czy Omegami. Poczekamy, poogladamy i wtedy cos wiecej sie powie.

 

Faktem jednak jest to, ze te zegarki, ktore od razu wszystkim sie tu na forum podobaly szybko sie nudzily i zmienialy wlascicieli, stad uwazam, ze ze wzgledu na mechanizm, calkowicie nowa kolekcje i jak sie domyslam najwyzsze wykonczenie, maja szanse wieksze niz inne nowosci.

 

Natomiast ten model dla mnie jest przepiekny i pasuje do AP idealnie. Sportowy charakter w polaczeniu z wykonczeniem detali stawiaja go u mnie wysoko (tak jak jego cene ;) ):

post-25547-0-60310200-1547397213.png

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.