Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

Nautilus też ma słabo skomponowaną tarczę . Ten jest o jeden pełny indeks od ideału.

 

w tej wersji dla mnie bomba - nie przeszkadza mi brak indeksu, na niebieskiej tarczy gorzej to wyglada, ale w tej kolorystyce jest jak najbardziej ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Pojawiły się zarzuty wobec Audemars Piguet że jadą na RO. Gdy wypuścili nową kolekcję to pojawiła się krytyka. Polakowi to ciężko dogodzić. Tak źle i tak nie dobrze. Klienci zagłosują portfelem i wtedy okaże się czy to był dobry kierunek.

 

Tak jak wspomniałem wcześniej, krytykują głównie fani Rolexa. Bo nie ma tego czy owego. Dajmy trochę czasu i wtedy krytykujmy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się zarzuty wobec Audemars Piguet że jadą na RO. Gdy wypuścili nową kolekcję to pojawiła się krytyka. Polakowi to ciężko dogodzić. Tak źle i tak nie dobrze. Klienci zagłosują portfelem i wtedy okaże się czy to był dobry kierunek.

 

Tak jak wspomniałem wcześniej, krytykują głównie fani Rolexa. Bo nie ma tego czy owego. Dajmy trochę czasu i wtedy krytykujmy.

 

Z upływem czasu tarcza stanie się symetryczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się zarzuty wobec Audemars Piguet że jadą na RO. Gdy wypuścili nową kolekcję to pojawiła się krytyka. Polakowi to ciężko dogodzić. Tak źle i tak nie dobrze. Klienci zagłosują portfelem i wtedy okaże się czy to był dobry kierunek.

 

Tak jak wspomniałem wcześniej, krytykują głównie fani Rolexa. Bo nie ma tego czy owego. Dajmy trochę czasu i wtedy krytykujmy. 

AP to nie Seiko 5, więc chyba można mieć jakieś wymagania, uwagi? ^_^

A co z tym mają wspólnego fani Rolexa i Polacy to trudno mi zrozumieć....

Datownik ma być polski z lupą? :D

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się zarzuty wobec Audemars Piguet że jadą na RO. Gdy wypuścili nową kolekcję to pojawiła się krytyka. Polakowi to ciężko dogodzić. Tak źle i tak nie dobrze. Klienci zagłosują portfelem i wtedy okaże się czy to był dobry kierunek.

 

Tak jak wspomniałem wcześniej, krytykują głównie fani Rolexa. Bo nie ma tego czy owego. Dajmy trochę czasu i wtedy krytykujmy. 

 

Każdy widzi, jak został zaprojektowany nowy wypust a fani chociażby Roleksa mogą tu być bardziej obiektywni w ocenach :blink:  

dla mnie tam ideał:

 

Piękny :wub:

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Ile osób krytykujących AP rozważa zakup tego zegarka? To nie są zegarki dla ludzi z gminu, więc tak jak wspomniałem czas pokaże czy to był dobry ruch.

 

Wymagania mogą mieć ludzie którzy pójdą do butiku przymierzyć i być może kupić.

 

To że gdzieś ktoś coś komentuje nie oznacza że trzeba ślepo iść za tłumem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile osób krytykujących AP rozważa zakup tego zegarka? To nie są zegarki dla ludzi z gminu, więc tak jak wspomniałem czas pokaże czy to był dobry ruch.

 

Wymagania mogą mieć ludzie którzy pójdą do butiku przymierzyć i być może kupić.

 

To w takim razie pan wybaczy, sir....

 

 

Ludziom z gminu pozostaje podziwiać bociany..

post-107633-0-19811200-1547551727_thumb.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzina nie ustawiona, data też nie ta i w dodatku Golf brudny . Taki żarcik sytuacyjny.

 

Ale po chwili się poprawiłem..... Tylko na myjnię trzeba pojechać

 

Wtrącenie do dyskusji: ja szukałem Royal Oka 37 mm jako rozmiar optymalny. Dodatkowo chciałem szarą tarczę i logo AP zamiast indeksu na godzinie 12.

Udało się .

Daty nie lubię, choć w moim konkretnie modelu jej rozplanowanie i tło datownika dobrane idealnie!8c5f7f9084d93c91659bca377e6cce15.jpg4a13961676baf121f8210cc451af7e29.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

My możemy sobie krytykować ale to nie ma przełożenia na działania firm. Gdyby te Nasze narzekania miały jakąś siłę odziałowywania to Rolex by klepał tylko stalowe Daytony i Submarinery oraz PP Nautilusyi Aquanaty a tak się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Wymagania mogą mieć ludzie którzy pójdą do butiku przymierzyć i być może kupić.

I moje oczekiwania zostały spełnione. Patrząc na swój Royal Oak Ref. 15300 czasem myślałem, iż AP mógł zrezygnować z napisu „Automatic” na tarczy i że przydałby się mechanizm o trochę większej średnicy. Kaliber 3120 tłumaczyłem wówczas miniaturyzacją tak ważną w haute horlogerie, ale estetyka też jest ważna. A ponieważ estetyka jest ważna, to w Ref. 15400 nie podobało mi się logo oraz dysproporcja pomiędzy średnicą koperty i mechanizmu. W Ref. 15500 wszystko wydaje się być na swoim miejscu.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile osób krytykujących AP rozważa zakup tego zegarka? To nie są zegarki dla ludzi z gminu, więc tak jak wspomniałem czas pokaże czy to był dobry ruch.

 

Wymagania mogą mieć ludzie którzy pójdą do butiku przymierzyć i być może kupić.

 

To że gdzieś ktoś coś komentuje nie oznacza że trzeba ślepo iść za tłumem.

 

Od elity oczekiwałbym docenienia zasad kompozycji i umiarkowania w wyrażaniu publicznych opinii na temat innych warstw społecznych. Chyba,że to „nowa elita” ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile osób krytykujących AP rozważa zakup tego zegarka? To nie są zegarki dla ludzi z gminu, więc tak jak wspomniałem czas pokaże czy to był dobry ruch.

 

Wymagania mogą mieć ludzie którzy pójdą do butiku przymierzyć i być może kupić.

 

To że gdzieś ktoś coś komentuje nie oznacza że trzeba ślepo iść za tłumem. 

Jesteś ukrytym ambasadorem tej marki na forum?  :wacko:

 

Rozumiem, że jak będę chciał przymierzyć to już mogę wymagać, komentować i krytykować? :lol:  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku krytyka w kierunku AP leci z całego świata. Najlepiej to widać jak ludzie z mediów branżowych gimnastykują się by tylko nie napisać/powiedzieć swojego zdania, że im się ta nowa kolekcja AP po prostu nie podoba. Oczywiście trzeba czekać na zdjęcia i filmy live, ale pierwsze wrażenia są z każdej strony negatywne. Jasne, że nie każdy kto je ogląda w internecie kupi te zegarki, ale to Ci ludzie się nimi interesują i chcą je komentować. "Zwykły" klient wchodzi z ulicy i po prostu kupuje. Często nawet nie wie czy to nowy zegarek czy już mający kilka lat na karku i że istnieje coś takiego jak targi branży zegarkowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile osób krytykujących AP rozważa zakup tego zegarka? To nie są zegarki dla ludzi z gminu, więc tak jak wspomniałem czas pokaże czy to był dobry ruch.

 

Wymagania mogą mieć ludzie którzy pójdą do butiku przymierzyć i być może kupić.

 

To że gdzieś ktoś coś komentuje nie oznacza że trzeba ślepo iść za tłumem.

Ile trzeba mieć zainwestowane w zegarki aby być poza gminem? Daj znać bo nie wiem czy mogę w końcu krytykować czy nie :D

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech... może kiedyś


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak oto jednym wpisem wszyscy zostali pociągnięci do autorefleksji


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmin to stan umysłu czy portfela? Nawet jak ktoś jeździ Bentleyem, to  w dalszym ciągu ludzie  z Renault Clio mają prawo go ocenić(Bentleya) . Jego prawo natomiast to słuchać tych ocen lub nie... Audemars Piquet jak będzie dalej takie zegarki projektował zostanie zastąpiony  w Top 3. Niektórzy tam go lokowali. Dla mnie nigdy nie miał tam miejsca. Vacheron Constantin, Patek Philippe i A. Lange und Sohne to arcymistrzowie zegarmistrzostwa.

 

Z tak paskudną tarczą i ohydną datą kompozycyjnie to dół piramidy. Kubeł zimnej wody też się przydaje. Niejedna firma  z rożnych branż to przeżyła i na dobre jej wyszło zazwyczaj.

Edytowane przez Radical

Road-Racing.pl 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Nikt nikomu nie zabrania mieć własnego zdania, napisałem tylko że Nasze zdanie nikogo nie obchodzi. 

 

Wąska grupa klientów zweryfikuje obrany kierunek a nie my. 

 

Należy się cieszyć że coś próbują zrobić, kombinują, może za rok coś zmienią i spodoba się większej ilości klientów, tego nie wiemy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Nie chodzi o brak indeksu tylko zlewanie się okienka z ringiem, co wygląda jakby tarczę mysz nadgryzła.

Napisy w Nautilusie mają świetne proporcje, bez porównania z 15500.

 

Okno datownika jest wyraźnie "zarysowane", więc nie widzę, żeby tam się coś zlewało. Tak jak napisałem wcześniej, Royal Oak Ref. 15500 bardzo przypadł mi do gustu i to nie jest czcze gadanie, bo zamierzam kupić ten zegarek. Oczywiście pod warunkiem, że na żywo nowy Royal Oak potwierdzi moje początkowe odczucia. W ogóle uważam, że firma Audemars Piguet pokazała świetne i bardzo perspektywiczne nowości. Już sam fakt wprowadzenia do oferty kilku manufakturowych mechanizmów zasługuje na uznanie. Teraz czekam na rzeczy wielkie spod znaku Patek Philippe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i można się nieźle pośmiać jakie bardzo okrągłe słowa można wymyślić żeby nie powiedzieć wprost że design jest słaby.

Wiesz nicon - moze i masz racje, moze i wiekszosc ma racje i faktycznie forumowicze maja lepszy zmysl i gust zegarkowy niz zatrudnieni i pracujacy w AP designerzy. Do dzis RO jest bardzo kontrowersyjnym designem i rowniez nieliczni sie do niego przekonuja a dla wiekszosci jest zwyczajnie brzydki. W czasach w ktorych go Genta zaprojektowal a AP pokazal... no wlasnie - dobrze, ze nie mieli internetu, bo pomyje i jeden wielki smiech by lecialy. Nie uwazam, ze kolekcja jest rewolucyjna i przelomowa, ale czasem sluchajac Kolegow krytykantow, ktorzy kiedys na spotkaniach jechali np. po ceramicznych Subach a teraz sami je nosza jestem daleki od tego, aby wierzyc w ich "proroctwo wielkiej klapy". ;)

 

AP nie przedstawil jednego zegarka, tylko duzo wiecej. Nie wierze, ze kazdy z nich jest jak wiekszosc tu wypisuje beznadziejny/slaby etc. Pokazalem model, ktory wg mnie jest bardzo ladny i ciekawy stylistycznie oraz pasuje do AP i nic... tylko wszystko beee i fuj - nie dogodzisz panie wszystkim niedoszlym designerom, ale przynajmniej pogadac i popisac se mozna  :D  :)

Ile osób krytykujących AP rozważa zakup tego zegarka?

Pomimo, ze Kolega dalej troche polecial i wszyscy sobie po nim pojechali, to to co wyzej napisal odnosi sie do wielu z tych, co pozniej sobie zartuja i sa to bardzo prawdziwe slowa B)

Pamietam wielu czlonkow klubu Rolexa, ktorzy zwyczajnie nie posiadajac tegoz zegarka (najczesciej Omegi badz inne tansze ;) ) wchodzili do dzialu milosnikow i tylko krytykowali wszystko jak leci. A to, ze brak wielkich komplikacji, a to, ze nie sa tak fantastycznie wykonane wzgledem konkurencji i w koncu wyglad, ktory ani d...y nie urywa ani tez niczym ciekawym sie nie wyroznia. Jak tylko status pozwolil na zakup pierwszego zegarka z korona na tarczy, to.... zupelnie inne wpisy - a to, ze trzeba dorosnac, a to, ze jednak faktycznie cos w nich jest itp. itd...

Nie mowie, ze nie mozna oceniac, kiedy nas na cos nie stac (sam chetnie oceniam i czesto krytykuje PP czy VC), jednak mysle, ze nalezaloby nie rozpedzac sie az tak krytycznie jakbysmy mieli jedyna i najswietsza racje w tym co piszemy :rolleyes::)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak koledzy ale mnie ani ziębi ani grzeje czy produkt odniesie sukces czy nie i patrzę na te poczynania raczej z zawodowej ciekawości. I dziwię się że firma od kilkunastu lat „jednego modelu” jest tak niestaranna we wprowadzeniu kolejnego. Ich CEO mówił nie raz że z ich punktu widzenia wprowadzenie modelu to niepomijalny koszt więc tym bardziej się dziwię. Ponieważ AP jest w moim kręgu zainteresowań ale mam też sprecyzowane oczekiwania patrzę pod tym kątem na kolejne projekty i tak jak bardzo chciałbym kupić RO tak od lat zawsze coś mi w nim przeszkadza. Na razie nie „dorosłem” jeszcze do noszenia zegarka który według mnie jest nieproporcjonalny, lub nijaki tylko dlatego że jest drogi, nieczęsto spotykany lub ma wyjątkowo ceniony mechanizm. Artme - ku sobie kilka zegarków może przestaniesz wtedy tak przeżywać, że ktoś gdzieś na świecie krytykuje akurat ten który masz na nadgarstku ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Artme - ku sobie kilka zegarków może przestaniesz wtedy tak przeżywać, że ktoś gdzieś na świecie krytykuje akurat ten który masz na nadgarstku ;-)

 

Najlatwiej uderzyc w ten wlasnie dzwon, bo az sie prosi, aby posiadanie jednego zegarka bylo argumentem braku obiektywizmu  :wacko:

Tak - posiadajac jakis konkretny model jestem (tak sadze) dosc swiadomym uzytkownikiem i wybor konkretnego zegarka jest u mnie podyktowany wieloma analizami i nie sa to zakupy ad hoc, dlatego nie jest niczym dziwnym, iz posiadajac konkretny zegarek moge sie wypowiadac jako uzytkownik i bronic tego o czym mam jakies pojecie czy zdanie. Obecnie nie posiadam Rolexa czy Pama a w watkach czesto staje w obronie tych firm czy ich modeli, wiec nie podciagalbym swoich wypowiedzie pod "swietego obronce" marki ktora nosze  ;)

 

Mialem jak zapewne pamietasz rowniez TH Grand Carrere 17RS, Pama i Suby w roznym wydaniu i... zawsze byly osoby, ktorym cos nie lezalo. Fakt - np. taki submariner nie ma moze idealnej koperty wzgledem bransolety a DS i ta "cieniutka bransa" rowniez nie stanowi idealu, jednak jakos to wszystko nie przeszkadza w tym, aby taki nieksztaltny submariner byl na calym swiecie tak chcianym modelem, wiec moze jednak jakies wg nas postrzegane dysproporcje czy "niedociagniecia" wzgledem idealu maja swoj cel?  :rolleyes:

 

Wracajac do nowosci AP - dla mnie nowy 15500 ma najbrzydsza tarcze w swojej historii i to jest wylacznie moje zdanie. Fajnie, ze dali ciekawszy niebieski bo teraz jest ciekawie przydymiony, jednak uklad indeksow, ichwielkosc, grubosc i okno daty sa dla mnie fatalne i nie tego oczekiwalem. Co do nowej linii, to oczywiscie sa modele ktorych nie rozumiem i mnie w ogole nie zachwycily, ale jak widac po niebieskim modelu z fazami ksiezyca jest w tej kopercie duzy potencjal i wydaje mi sie, ze mozna na bazie wypracowanego ksztaltu niezle to rozwijac zarowno kolorystycznie (odcienie przydymionego brazu lub zieleni) jak i ukladem tarczy.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Pamietam wielu czlonkow klubu Rolexa, ktorzy zwyczajnie nie posiadajac tegoz zegarka (najczesciej Omegi badz inne tansze ;) ) wchodzili do dzialu milosnikow i tylko krytykowali wszystko jak leci. A to, ze brak wielkich komplikacji, a to, ze nie sa tak fantastycznie wykonane wzgledem konkurencji i w koncu wyglad, ktory ani d...y nie urywa ani tez niczym ciekawym sie nie wyroznia. Jak tylko status pozwolil na zakup pierwszego zegarka z korona na tarczy, to.... zupelnie inne wpisy - a to, ze trzeba dorosnac, a to, ze jednak faktycznie cos w nich jest itp. itd...

Brak wielkich komplikacji w dziełach Roleksa, to nie tylko krytyka, ale po prostu rzeczywistość. Poza tym, nigdy nie kupowałem argumentu o tym, że trzeba dorosnąć do jakiegoś zegarka. To wiedza decyduje o tym, na ile jesteśmy w stanie docenić zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Poza tym, nigdy nie kupowałem argumentu o tym, że trzeba dorosnąć do jakiegoś zegarka. To wiedza decyduje o tym, na ile jesteśmy w stanie docenić zegarek.

Tu się podpiszę.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.