Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

Nie takie nowe, ja swoj dostalem 2 tyg temu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba nie otrzymałeś starego, więc podtrzymuję, że wysyłają nowe. :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy też dostaliście w prezencie z najnowszym numerem nowy model Tridenta (szkoda że tylko w kwarcu)? :P


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem, ale jesienią. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na serio: w ramach miesiąca miodowego z nowym Trójzębem założyłem mu szary perlon. Efekt następujący:

 

20160515_130343.jpg
screenshot software

20160515_130256.jpg
image search


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nieźle się prezentuje. Tarcza i wskazówki - super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym miesiącu jeszcze nie było zdjęcia mojego "patriotycznego" Tridenta, a za chwilę nasi piłkarze zaczynają Mistrzostwa Europy...

Po zakupie dałem mu ponad tydzień na aklimatyzację, ale ETA (tak, wiem już, co mam w środku;-) nie chciała się ustatkować i robiła nawet 20 sek. na plus przez dobę, więc zaniosłem do zaprzyjaźnionego fachowca. Przy tej klasie wodoszczelności oczywiście nie oddałbym zegara "fachowcowi", tylko prawdziwemu fachowcowi, a najpierw przeczytałem uważnie gwarancję, w której nie ma słowa o zakazie otwierania dekielka. Pan Jacek otworzył i wyregulował mechanizm bez pozostawiania jednego śladu! Zapewnił mnie, że uszczelka (o-ring) jest w idealnym stanie, więc o szczelność nie ma się co martwić. Nie zdejmował wahnika, żeby nie ryzykować pozostawiania śladów ingerencji, ale i bez tego zdołał ustawić mechanizm na poziomie poniżej 1 sek. na dobę przy zegarku noszonym w dzień i odkładanym na noc...

A teraz obiecane zdjęcie z nowym paskiem - szara skórka Dassari (na żywo trochę jaśniejsza):

 

CWtridentgreystrap2.jpg
imgurl

Edytowane przez ledr

Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to naprawdę porządne zegarki są :D . Gratulacje Leszku. Myślę, że teraz będzie bardzo dobrze chodził ale taj znac za jakiś czas. Ja miałem to szczeście, że od poczatku, fabrycznie, robi -1 do 2 sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super że zegarek jest w stanie osiągnąć takie parametry, szkoda że nie wychodzi z nimi "z fabryki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Nie zdejmował wahnika, żeby nie ryzykować pozostawiania śladów ingerencji, ale i bez tego zdołał ustawić mechanizm na poziomie poniżej 1 sek. na dobę przy zegarku noszonym w dzień i odkładanym na noc...

 

Świetnie! Mam nadzieję, że to tak na stałe. Mój po dotarciu, niezależnie od pozycji i aktywności "użytszkodnika" robi w okolicach +10s. Po Twoim wpisie przyszła pokusa aby go jednak podregulować, tylko fachowca brak. 

 

Bo to naprawdę porządne zegarki są :D . Gratulacje Leszku. Myślę, że teraz będzie bardzo dobrze chodził ale taj znac za jakiś czas. Ja miałem to szczeście, że od poczatku, fabrycznie, robi -1 do 2 sekund.

 

Na 2824/SW-200?

 

Super że zegarek jest w stanie osiągnąć takie parametry, szkoda że nie wychodzi z nimi "z fabryki".

 

Dotrzeć się muszą. Zapewne jakby tak miały wychodzić z fabryki cena byłaby inna i wersja COSC straciłaby rację bytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak jest. Mój GMT mieści się w COSC, z reguły +4,5 dziennie jeśli dbam o odpowiednie nakręcenie. Zaczekam aż dojdzie do +10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super że zegarek jest w stanie osiągnąć takie parametry, szkoda że nie wychodzi z nimi "z fabryki".

@arek314: Arku, kupiłem zegar z drugiej ręki, fakt że tylko po pół roku użytkowania, więc nie sądzę, żeby pierwszy właściciel jakoś wpłynął na mechanizm, a na forum CW poczytałem o zdarzających się odchyłach kilkunastosekundowych prosto od producenta. Fabryka szwajcarska przysyła do Anglii (do dystrybucji) egzemplarze w takim stanie i nawet nie podaje, co jest w środku - czy Sellita, czy ETA. Stąd też dopiero po otwarciu zobaczyłem, że mam 25 kamyków (ETA).

 

@tts: Tomku, z tym regulowaniem różnie może być, bo mój fachowiec uprzedzał, że może się udać ustawić na kilka sekund, ale też zależy wiele od pozycji i "temperamentu" mechanizmu. W czasie regulacji zdołał "zejść" na +2 sek., po czym zapowiedział, że w użytkowaniu mogą być małe różnice. Tymczasem od 2 tygodni są dni na 0, a są na -1sek. lub na +1sek (bez większych wahnięć). W tym czasie Trident latał samolotem, jeździł metrem, pływał, miał zmieniane paski i ciągle jak zahipnotyzowany wpatruję się w jego wskazówki. Już przestałem chorować na czerwonego BlackBaya. Chyba tylko ten czarny wytarty (distressed) pasek z niego bym wziął... :)


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powoli zaczynam dojrzewać do tego zegarka.

004fe9e887a125d8121f9590b8b41d23.jpg

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super że zegarek jest w stanie osiągnąć takie parametry, szkoda że nie wychodzi z nimi "z fabryki".

@arek314: Arku, kupiłem zegar z drugiej ręki, fakt że tylko po pół roku użytkowania, więc nie sądzę, żeby pierwszy właściciel jakoś wpłynął na mechanizm, a na forum CW poczytałem o zdarzających się odchyłach kilkunastosekundowych prosto od producenta. Fabryka szwajcarska przysyła do Anglii (do dystrybucji) egzemplarze w takim stanie i nawet nie podaje, co jest w środku - czy Sellita, czy ETA. Stąd też dopiero po otwarciu zobaczyłem, że mam 25 kamyków (ETA).

 

@tts: Tomku, z tym regulowaniem różnie może być, bo mój fachowiec uprzedzał, że może się udać ustawić na kilka sekund, ale też zależy wiele od pozycji i "temperamentu" mechanizmu. W czasie regulacji zdołał "zejść" na +2 sek., po czym zapowiedział, że w użytkowaniu mogą być małe różnice. Tymczasem od 2 tygodni są dni na 0, a są na -1sek. lub na +1sek (bez większych wahnięć). W tym czasie Trident latał samolotem, jeździł metrem, pływał, miał zmieniane paski i ciągle jak zahipnotyzowany wpatruję się w jego wskazówki. Już przestałem chorować na czerwonego BlackBaya. Chyba tylko ten czarny wytarty (distressed) pasek z niego bym wziął... :)

 

EDYTA: Sorry za podwójny post - net mi się wiesza i widocznie dlatego poszło dwa razy :( 

Edytowane przez ledr

Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinacja kolorów rzeczywiście niezwykle ładna, i szkoda że wypadła z oferty. Nawet się zastanawiałem czy nie kupić czerwonego GMT do pary z bazarku forum CWL ale środków brak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@tts: Tomku, z tym regulowaniem różnie może być, bo mój fachowiec uprzedzał, że może się udać ustawić na kilka sekund, ale też zależy wiele od pozycji i "temperamentu" mechanizmu. W czasie regulacji zdołał "zejść" na +2 sek., po czym zapowiedział, że w użytkowaniu mogą być małe różnice. Tymczasem od 2 tygodni są dni na 0, a są na -1sek. lub na +1sek (bez większych wahnięć). W tym czasie Trident latał samolotem, jeździł metrem, pływał, miał zmieniane paski i ciągle jak zahipnotyzowany wpatruję się w jego wskazówki. Już przestałem chorować na czerwonego BlackBaya. Chyba tylko ten czarny wytarty (distressed) pasek z niego bym wziął... :)

 

Głos rozsądku cały czas mówi aby nie dotykać, jak działa. Te +10s nie są straszne. Ważne, że stabilne. Raz na tydzień, w niedzielę wieczorem regulacja i jest dobrze. 

 

Nosi mnie jeszcze czasem na wymianę na vingtage, ale... nie mam odwagi za kolor tyle dopłacić, a na BB ale czarnego może i nie choruję ale nadal spoglądam z zainteresowaniem, choć pewnie w takich zastosowaniach jak obecnie mój Trident odpadłby szybko, no i żal byłoby. Tu też może i żal, ale to twardy zawodnik jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bump!

 

 

 

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie dobrane NATO, w sam raz na ciepłe lato :)


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 6/3/2016 at 10:04 AM, ledr said:

Fajnie dobrane NATO, w sam raz na ciepłe lato :)

:)  Po prawdzie, to było w zestawie (jedynie słuszne bondowskie NATO ;))

 

...lub guma... 

 

 

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój na gumie wygląda tak - trochę inny wykrój tej gumy, masz od CW, czy dokupiłeś inną?

 

CW_Trident_na_gumie.jpg
free image hosting


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój na gumie wygląda tak - trochę inny wykrój tej gumy, masz od CW, czy dokupiłeś inną?

 

free image hosting

 

Ładnie. Nie, moja nie jest oryginalna. Pewnie by była gdybym się tak długo nie zastanawiał przy zakupie. ;)

 

Ta oryginalna przypomina mi 

 

7822_8516.jpg

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem firmową gumę w pakiecie z całym zestawem przy zakupie z drugiej ręki (oprócz kajdana i skórki), ale trochę mnie irytuje długość "języka" (części z dziurkami) - 135mm.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem firmową gumę w pakiecie z całym zestawem przy zakupie z drugiej ręki (oprócz kajdana i skórki), ale trochę mnie irytuje długość "języka" (części z dziurkami) - 135mm.

Za krótka czy za długa? Może nie ten rozmiar? To standard czy x-large?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.