Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

 

 

1. Bok koperty o różnych płaszczyznach, co w tym budżecie jest rzadkością.

2. Wypukły szafir.

3. "Coin edge" bezela i koronki zrobiony starannie.

4. Wskazówki to nie proste blaszki, ale mają ciekawe krzywizny.

5. Głęboki grawer na deklu.

6. "Kanapkowe" logo na godzinie dwunastej.

 

Macie rację, Oris za dwa razy tyle na pewno jest lepszy.

 

W punkt! Zastanawiałem się niedawno nad 65. Po przymierzeniu z każdej strony zapał się ulotnił... Co do C65, jak Konrad słusznie zauważył trzeba poczekać na zdjęcia. Na renderach jest jak jest.

 

I jeszcze jedno... ten nowy Trident zaczyna mi się podobać. Jest więcej "plusów dodatnich". :)

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tu masz tarcze kanapkowa?

 O to chodzi , ze nie ma , jak rowniez  nie ma też logo na 12,  a to poprawiłoby sprzedaż. Czytajac rozne wypowiedzi, przewija sie ''tesknota'' za logo na 12 :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podobieństwo do stylistki orisa 65 etc. jest największym minusem dla mnie. Kompletnie mnie nie rusza taka interpretacja starego nurka ;)

 

Wykonanie prima sort - no ale całość projektu nie w moim guście.

 

Natrafiłem na taki zegarek przypadkiem - dużo ciekawszy projekt w podobnej stylistyce.2c84df2c3c2a79b84bdfae385d59f06c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

1. Bok koperty o różnych płaszczyznach, co w tym budżecie jest rzadkością.

2. Wypukły szafir.

3. "Coin edge" bezela i koronki zrobiony starannie.

4. Wskazówki to nie proste blaszki, ale mają ciekawe krzywizny.

5. Głęboki grawer na deklu.

6. "Kanapkowe" logo na godzinie dwunastej.

 

Macie rację, Oris za dwa razy tyle na pewno jest lepszy.

Kanapka (sandwich dial) jest wtedy kiedy mamy wyfrezowaną na wylot tarczę a pod nią jest widoczna inna płaszczyzna. Tutaj jest tylko wklęsłe logo i nic więcej. Nawet w cudzysłowie to nie jest kanapka;) Edytowane przez _Kwiatek_
Nie cytuj zdjęć

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

1. Bok koperty o różnych płaszczyznach, co w tym budżecie jest rzadkością

 

Macie rację, Oris za dwa razy tyle na pewno jest lepszy.

Ad.1. Seiko SARB 035, 033, 017... kwota ok 1300 a kopera zafiksowana.

 

Co do wtracenia Orisa to nie wiem dlaczego wyciagasz takie wnioski i do kogo piszesz macie racje? Oris jest na maksa przeszacowany. Każdy to wie.

Zegarek w kwesti jakoś / cena oferuje bardzo wiele. Jak każdy Ch. Ward. Odnosimy sie raczej do projektu, nie jakości wykonania. Nikt jej tutaj nie podważa.

 

Brzmisz troche tak jakbys uważał, że każdy jest głupi, podnieca sie napompowanym marketingiem a tylko ty masz w d*pie mainstream i dokonujesz swiadomych wyborow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanapka (sandwich dial) jest wtedy kiedy mamy wyfrezowaną na wylot tarczę a pod nią jest widoczna inna płaszczyzna. Tutaj jest tylko wklęsłe logo i nic więcej. Nawet w cudzysłowiu to nie jest kanapka;)

 

Przeglądałem te zdjęcia najpierw na smartfonie, dlatego owy termin znalazł się w cudzysłowie. ;)

 

Ad.1. Seiko SARB 035, 033, 017... kwota ok 1300 a kopera zafiksowana.

 

Co do wtracenia Orisa to nie wiem dlaczego wyciagasz takie wnioski i do kogo piszesz macie racje? Oris jest na maksa przeszacowany. Każdy to wie.

Zegarek w kwesti jakoś / cena oferuje bardzo wiele. Jak każdy Ch. Ward. Odnosimy sie raczej do projektu, nie jakości wykonania. Nikt jej tutaj nie podważa.

 

Brzmisz troche tak jakbys uważał, że każdy jest głupi, podnieca sie napompowanym marketingiem a tylko ty masz w d*pie mainstream i dokonujesz swiadomych wyborow.

 

1. A jakieś przykłady ze Szwajcarii (budżet 3,5k)? Swoją drogą, uwielbiam, gdy rozmowa o kopertach szwajcarskich zegarków schodzi na japońskie czasomierze, których jestem fanem. :)

2. Stary, toć wiadomo, że nie Ciebie. :P

3. Nie uważam, że każdy jest głupi. Reszta się zgadza. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, przyznaję bez bicia, kolejne rzuty okiem i cieszą mnie te detale, na żywo pewno jest jeszcze lepiej.

 

Nadal nie cieszy ten projekt.

 

No ale jest te 60 dni na zwrot.. Ciekawe jak kwestia bransolety.

 

Tymczasem:

c30ac749b7d2b07c5d1e05c89c5a786e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A mnie się ten nowy diver nawet podoba. Wolałbym, żeby te 6 i 12 były nakładane lub kanapkowe. Uszy też bym wolał 20mm. Ale na wyprzedaży kupię (o ile zdążę :)). 600-700 funtów bez bransolety to trochę drogo jednak.

Edytowane przez meehoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

 

1. A jakieś przykłady ze Szwajcarii (budżet 3,5k)?

2. Stary, toć wiadomo, że nie Ciebie.

3. Reszta się zgadza. :D

Ad.1. Co Ch. Ward ma wspólnego ze Szwajcaria?

Ad. 2. To kogo?

Ad. 3. Gdyby tak było nie wydałbyś na zegarek wiecej jak 300 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze mógłbyś napisać, że żadna marka ze średniej półki (i pewnie nie tylko) też nie ma zbyt wiele wspólnego ze Szwajcarią.

 

Z tymi 300 złotymi to chyba nie bardzo rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pół roku budowania napięcia i czekania i chyba małe rozczarowanie - mix vintage i współczesnych motywów CW okazuje się wymagający - hmmmm, trzeba przetrawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko chrono może fajnie wyglądać z napisem z boku. Jeszcze długość tego napisu pogarsza estetykę tych zegarków. Był moment że chciałem kupić kostkę od nich ale długo zwlekałem i miałem pecha bo odwalili tą kaszanę z tym napisem. I mi się odechciało . Ciekaw jestem jakie problemy emocjonalne ma człowiek który to wymyślił i ten który na to się zgodził by tak fajne zegarki tak oszpecić .

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że ten Ward jest świetny. Fajny retro look. Szczególnie, że bardzo mało jest diverów z ręcznym naciągiem, którego ja jestem osobiście fanem. Za to ogromny plus, bo to niesamowita nisza na rynku i stosunkowo duża odwaga ze strony producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Koronk chyba nie jest zakrecana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy zakładać, że nie skoro zegarek posiada WR150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie nic nie ma o zakręcanej koronce.

C65 vintage ma zakrecaną przy wr 150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

To istotna sprawa. Jezeli zegarek ma zakrecana koronke i reczny naciag to slabo a 8 dniowiec to to nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na watchuseek piszą, że koronka nie jest zakręcana, tylko wciskana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym tarczę bez cyfr na 12 i 6. Wiadomo jaki jest gruby ? Jakieś fotki z boku ktoś ma może? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony super rozmiar, z drugiej "fake vintage" nie lubię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A mnie bardzo się podoba ten nowy Trident. Chociaz pierwsza reakcja była może trochę w stylu "ale zaraz czekaj...". Myślę, że zarówno ja jak i wielu innych zniecierpliwionych mieliśmy konkretne osobiste oczekiwania. Mnie kilka detali zaskoczyło. Jednak zerkam na udostępnione przez CW fotki ponownie i zaczynam się przekonywać, że to pozytywne zaskoczenie. Projekt nie jest pozbawiony wad. Pierwsza z brzegu to logo. Ale w przypadku CW było to już nieraz wałkowane. Poza tym akurat w wersji Vintage napis "Krzysiek" nie jest tak straszny.

Dla mnie super, że werk to ręczny naciąg. Brawo dla CW!!!

Nie zgodzę się ze zdaniem, że ten projekt to takie sztuczne retro. Firma nie ma historii ale w tym przypadku tworząc ten model spisali się, według mnie, naprawdę nieźle.

Osobiście bardziej w oko wpadła mi wersja niebieską jednak czarna też jest fajna.

Kilkanaście tygodni temu nie wytrzymalem cisnienia i kupiłem innego divera bez rodowodu w "retro" stylu. ML Pontosa. Nie żałuję ale Vintage Trident według mnie jest, o ile nie świetny, przynajmniej jednym z lepszych pomysłów CW w ostatnim czasie. Trzeba będzie podjąć decyzję co robić. ;-)

Dodam tylko jeszcze, że zdecydowanie na plus odbieram profil koperty, podziałkę na bezelu i, mimo że z reguły nie uważam to za idealne rozwiązanie, umiejscowienie 6ki i 12ki. No i bombowe " No Date". Yes!!!

Jeżeli koronka nie jest zakręcana to tym lepiej. Jednak WR150 nie świadczy o wszystkim. Vulcain Nautical ma wszystkie 3 koronki wciskane. A przy okazji WR na poziomie 300m.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ROLMEGA

mnie najbardziej przeszkadza ten napis - Ch........ same wytłoczone logo byłoby lepsze.

ten mocno biały napis wydaje się byc nie na miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.