Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko jeszcze dorzucę to, czego ne widać: Sellita "na korbkę", która siedzi w środku, robi odchyły dobowe rzędu sekundy (a czasem nawet poniżej) na dobę!

Rzec by można... "No nie ma lypy!" ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy sztucznym świetle - prawdziwy C65 :)

 

IMG-20190303-230033.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie umieścić odpowiedź Ch.Ward na mojego maila na temat tego, że mój 5dniowiec manual(COSC) w piątej dobie robi -19 s/d:

"To achieve cosc accuracy the watch has to be fully wound. When the watch is run down you will notice the timing tolerance will increase. This isn't a fault with the watch, it just needs to be kept fully wound to keep the accuracy.

 

If you need any further assistance please let me know."

 

Co z nimi zrobić?

 

 

Poprosiłbym o więcej szczegółów. Co to znaczy fully wound, gdzie jest opisana zmienność odchyłki w czasie.

 

Możesz podać dla nas wiecej szczegółów jak  zachowuje się  twój zegarek? Dopiero w 5-tej dobie wyraźnie zwalnia, a przez pierwsze 4 doby mieści się w wymaganiach COSC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw było

post-50959-0-91681000-1551813589_thumb.jpg

Kazali wysłać na gwarancji, niewiele zrobili i odesłali. Teraz jest tak:

post-50959-0-85133100-1551813672_thumb.jpg

Niewiele zrobili, tylko drobną regulację i nie sprawdzając wszystkich 5 dni doszli zapewne do wniosku, że jest super dokładnie. Zegarmistrz poświęcił wg papierów aż 1 godzinę. Po ponownej reklamacji mailowej odpowiedzieli j.w.

it's not a bug it's a feature. I do tego udają, że mojego zapytania o zwrot kosztów wysyłki nie było.

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkładasz zegarek w tej samej pozycji czy w różnych? Odchylenia 1-2 s/d, a innym razem 20s/d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozumiem odchyłka pojawia się gdy sprężyna jest bardzo słabo naciągnięta (piąty dzień). Gdy się go trochę nakręci - jest w normie.

Jeśli chcesz mieć dokładny zegarek, to musisz go traktować jakby miał rezerwę 4 dni.

A jak to powinno być według COSC? Cały zakres rezerwy powinien spełniać normę?

 

Miałeś może okazję porównać to z innymi? Czy to tylko Twój problem czy w innych egzemplarzach też występuje?

Edytowane przez Karol1329

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ewidentnie widać tendencje mechanizmu do zwalniania z kolejnym dniem. Wygląda na to, że może być to cechą tego mechanizmu. Ciekawe jak inne egzemplarze i konkurencyjny werk od baume&mercier zachowują się pod tym względem.

 

W wątku o iwc spytałem Muzzego o zachowanie worków wyższej klasy (blancpain, panarai i oris) pod tym względem - robi testy, niebawem da pewnie znać.

 

W twojej sytuacji opisalbym jeszcze raz sprawę i spytał gdzie jest informacja że zegarek od 3-4 doby przestaje spełniać cosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kupując 5dniowca COSC powinienem dostać 5 dni w normie COSC, a nie 2 dni COSC, 2 dni w normie Ety i dzień w normie Mloni. W automacie pewnie bym odpuścił, ale kupiłem specjalnie 5dniowca manual, a mam teraz 3 dniowca.

Co do załączonych wyników to zaczynamy od w pełni nakręconego i 5 dni pomiarów i nakręcanie itd. Zegarek 24 na dobę na ręku, inne pozycje mnie nie interesują.

Odchyłki są bardzo stabilne i silnie powiązane z dobą od nakręcania.

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, zastanawiam się tylko czy certyfikat cosc jest nadawany zegarkom po testowaniu na pełnej rezerwie?

I czy ten model tak ma, czy tylko Twój ma ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, zastanawiam się tylko czy certyfikat cosc jest nadawany zegarkom po testowaniu na pełnej rezerwie?

I czy ten model tak ma, czy tylko Twój ma ten problem?

Czytałem niewiele na forum ChWard, są egzemplarze chwalone za dokładność przez całe 5 dni i takie z problemami.

Co do COSC to nie znalazłem nic o testach manuali.

 

IWC ma ponoć 8 dniowca, który się zatrzymuje pomimo, że mocy w sprężynie starcza na 9 dni. I to jest rozwiązanie eleganckie.

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jakieś pytania na temat jakości Christopher Ward? Dobrze zaczęli i z przytupem, byłem pod wrażeniem! Do tej pory design uważam za odjazd na full, niestety jakość od dawna zaczęła wyraźnie spadać a werkow szczególnie i obym się mylił z butikowego gentelmena nie został rynsztokowy kloszard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, zastanawiam się tylko czy certyfikat cosc jest nadawany zegarkom po testowaniu na pełnej rezerwie?

I czy ten model tak ma, czy tylko Twój ma ten problem?

http://manufakturaczasu.pl/chronometr/

Tak będzie lepiej: https://www.cosc.swiss/en/certification/methods-measurement

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podają tylko enigmatyczne "winds the movements (delivered unwound) according to the instructions of the manufacturer".

 

Jakby nie patrzeć 5dniowiec powinien zachowywać się przyzwoicie aż do 5 doby , inaczej to zwykła porażka i obciach dla firmy.

Obsługa posprzedażowa z mojej perspektywy to ponury żart. Powalczę jeszcze, może znajdę namiar do szefostwa.

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jak znajdziesz namiar na kogoś wyższego daj znać, ja próbowałem ale zdaje się że wszystko ląduje u Pani Katy Howard i wyżej już nie przenika żeby nie denerwować szefów Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trafił Ci się felerny egzemplarz. Z linków powyżej wynika, że podczas testów zegarek jest codziennie ustawiany i nakręcany, więc testuje się tylko pierwszą dobę.

Też mam Tridenta COSC, ale z automatyczną ETĄ 2836. Ma pewne wahania w zależności od nakręcenia, ale nawet jak dochodzi do końca rezerwy to zawsze mieści się w granicach -2/+4 s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest konkret. Nie ma się co domyślać. Test jest 24h. No i żeby nie było, że kibicuję CWL. ;)

 

Co do IWC... Jakbym na oficjalnym forum IWC nie przeczytał jak lecą sobie w wacka, to pewnie bym nadal chciał kupić Spitfire poprzedniej referencji... Ciekawy komentarz znalazłem jako link z oficjalnej strony produktu do forum... Polecam poszukać...

 

Co do SH21... cóż... coś nie siadło... Z tego co wiem nie siedziało od początku... no ale jakoś szczególnie akurat CWL bym za to za linczował. Nagana należy się za to za obsługę klienta. Tylko tyle i aż tyle.

 

I jeszcze dodam, że może trzeba zegarkowi dać trochę czasu? Nie wiadomo kiedy werk był mierzony i certyfikowany... A jak się nic nie zmieni to polecam rzeczową opinię na TrustPilot na temat zakupu. To często lubi szybko rozwiązać problemy, które wydawały się nie do rozwiązania. ;)

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro cosc nie sprawdza jak zachowuje się zegarek z dłuższą rezerwą, wraz z jej "ubytkiem" to ciekawe jak regulują to najlepsi na rynku gracze np.taki patek gondolo 5200, manual 8 dniowy, czy spełnia kryteria dobowej odchylki wg standardu wewnętrznego patka w czasie pełnych 8 dniu i jest to gdzies wyraźnie napisane, czy tylko przez pierwsze 24h.

 

Bo jedną sprawą jest zastosowanie odpowiednich rozwiązań w konstrukcji werku, które odpowiednio "zniweluja wpływ slabnacej sprężyny na dokładność chodu", a drugą brak potrzeby wprowadzania takich komplikacji do kilkudniowca, skoro bezkarnie można mu wystawić papier cosc, a nie ma podstaw do reklamacji, byle tylko "jakoś" docignął do deklarowanej rezerwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do IWC... Jakbym na oficjalnym forum IWC nie przeczytał jak lecą sobie w wacka, to pewnie bym nadal chciał kupić Spitfire poprzedniej referencji... Ciekawy komentarz znalazłem jako link z oficjalnej strony produktu do forum... Polecam poszukać...

Mógłbyś przybliżyć temat?

 

 

Skoro cosc nie sprawdza jak zachowuje się zegarek z dłuższą rezerwą, wraz z jej "ubytkiem" to ciekawe jak regulują to najlepsi na rynku gracze np.taki patek gondolo 5200, manual 8 dniowy, czy spełnia kryteria dobowej odchylki wg standardu wewnętrznego patka w czasie pełnych 8 dniu i jest to gdzies wyraźnie napisane, czy tylko przez pierwsze 24h.

Myślę, że przy tych cenach i takiej renomie nie pozwoliliby sobie na pomyłki. Sprawdzenie każdego zegarka przez 8 dni, to dla nich grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mógłbyś przybliżyć temat?

 

 

Myślę, że przy tych cenach i takiej renomie nie pozwoliliby sobie na pomyłki. Sprawdzenie każdego zegarka przez 8 dni, to dla nich grosze.

Nie chcę tu śmiecić bo nie ten wątek. Wygugluj sobie jak jeszcze jest

IWC 387802 movement problem.

 

Nawet jak grosze (ja tego pewny nie jestem) to Szwajcarzy dobrze kasę umieją liczyć. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nakręcony na kolejny dzień:-)

IMG-20190308-085151-425.jpg

Edytowane przez ledr

Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiy sie nowe wersje kolorystyczne C65 Trident vintage. O ile pierwsza wersja mnie nie zachwyciła- zbyt dominujaca optycznie pomarańczowa wskazówka- to te na pierwszy rzut oka jednak wygladaja ciut lepiej. Zwłaszcza "pepsi". Nigdy jakoś nie wzdychałem do tego połaczenia kolorystycznego ale w wykonaniu CW podoba mi się.  

 

Wstrzymac do premiery Tridenta 3 generacji? Wie ktoś kiedy ma się ukazać?

 

 

post-80276-0-07137900-1552559551_thumb.jpg

 

 

post-80276-0-12194100-1552559579_thumb.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.