Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tom_tom

Pytanie do audiofilow

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za porady panowie.

Po namyśle (jeszcze się nie zdecydowałem) skłaniam się ku Arcam A39. Zapas mocy jest i ma bardzo dobre opinie.

Ktoś miał z nim styczność?


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomijam. Twierdzę tylko, że dziwnym trafem w dobrze przeprowadzonej ślepej próbie nawet najbardziej złotousi audiofile nigdy nie byli w stanie rozróżnić brzmienia dwóch nieuszkodzonych, dysponujących zbliżoną mocą wzmacniaczy. A jakoś różnice pomiędzy kolumnami wychwytuje niemal każdy. Jak inaczej to wytłumaczyć, niż śladowym wpływem wzmacniacza na brzmienie zestawu? Zrób sobie test. Zainwestuj w przełącznik ABX, a zobaczysz (czy raczej usłyszysz).

I mógłbym skomentować podobnie, ale jakoś szacunek do współdyskutantów nie pozwala mi lżyć przedmówcy.

(edit)

Jestem (czy raczej byłem) naukowcem, więc przekonać może mnie obiektywny test (np. rzeczona ślepa próba), ale nigdy jakieś wydajemisie tzw. audiofila.

 

Jak jeszcze byłem aktywnym gitarzystą to na tej samej gitarze i kolumnie różne wzmacniacze brzmiały zupełnie inaczej, ale pewnie się nie znam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy kto czego słucha. :-) Ja często puszczam w tym celu płytę "Monteverdi - A Trace of Grace" Michela Godarda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elisabeth Karsten Flux.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roxy Music- Avalon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pamiko itd.

Wyczekałem, ostygło, można pisać.

Napisz szczerze: czy sprawdzałeś swoich 5 wzmacniaczy na tych samych kolumnach, w tym samym pomieszczeniu, na takich samych neutralnych nastawach? Na podstawie Twoich opinii założę się, że nigdy tego nie robiłeś. To żadna złośliwość. Zainwestuj kilka złotych i zrób, albo kup gotowy przełącznik typu ABX, czy nawet AB dla głośników, wypróbuj, posłuchaj. Jest spora szansa, że klapki opadną Ci z oczu i że w przyszłości zaoszczędzisz kupę kasy. Jak myślisz, dlaczego ja piszę co piszę?

A w razie czego, gdyby wiara przetrwała, zawsze pozostanie forum "wyznaniowe" - AS. Tam audio voodoo ma się świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pamiko itd.

Wyczekałem, ostygło, można pisać.

Napisz szczerze: czy sprawdzałeś swoich 5 wzmacniaczy na tych samych kolumnach, w tym samym pomieszczeniu, na takich samych neutralnych nastawach? Na podstawie Twoich opinii założę się, że nigdy tego nie robiłeś. To żadna złośliwość. Zainwestuj kilka złotych i zrób, albo kup gotowy przełącznik typu ABX, czy nawet AB dla głośników, wypróbuj, posłuchaj. Jest spora szansa, że klapki opadną Ci z oczu i że w przyszłości zaoszczędzisz kupę kasy. Jak myślisz, dlaczego ja piszę co piszę?

A w razie czego, gdyby wiara przetrwała, zawsze pozostanie forum "wyznaniowe" - AS. Tam audio voodoo ma się świetnie.

 

A Ty tak zrobiłeś, czy piszesz to, co gdzieś wyczytałeś? A jezeli tak, to z jakimi wzmacniaczami?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rabin-hood proponuje zamiast ukrytego sarkazmu skorzystac z mojego zaproszenia na kawe i odsluch (wtedy Tobie spadna klapki z oczu). Najlepsze z najlepszych to ze na podstawie mojej opinii "jakiej?" wiesz ze tego nie sprawdzalem. Piszesz ale o czym (nie zapytales nawet jakie wzmacniacze posiadam) Naukowiec ktory podejmuje proby oceny bez podstawowej wiedzy o czym pisze to amator. Takie testy  porownawcze ktore wg Ciebie nie zrobilem robie od 20 lat. Przepraszam wszystkich za pisanie nie na temat w watku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Koledzy, dalej poszukuję amplitunera z głośnikami (budżetowego) co byście polecili do 5k złotych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze idac tokiem rozumowania "doswiadczenia"  ( rabin-hooda) nie inwestuj 5k bo i tak nie uslyszysz roznicy tylko kup cos w markecie. Sorki Kwiatek ale nie moglem sie powstrzymac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

No dobra ;)

A teraz serio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam amplitunera osobiscie ale u kumpla przy piwku swietnie sie ogladalo i niezle brzmial Denon z Wharfedalami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Ok inaczej.

Chciałbym coś na tyle uniwersalnego żeby móc obejrzeć film, włączyć radio (najlepiej internetowe) i mieć przyjemność z odsłuchu.

Nie jestem audiofilem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każdy salon muzyczny posiada albo pokoik odsluchowy ewentualnie jakiś kącik gdxie proponowany zestawik można posłuchać. W kilka minut podłącza różne kolumny, głośniki czy też wzmaki. Dziś sobota, zrób sobie wycieczkę po salonach muzycznych tylko nie tych marketowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w KD mam starszy model Yamahy RX-V773(przyzwoity).Gra to z BD Cambridge Audio Azur 751(swietny) i głośnikami Dali Lektor 6(w miarę).Wszystko brzmi jak na KD całkiem znośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy , nie jestem audiofilem ale dobrej muzyki na niezłym sprzęcie lubię posłuchać, mam w piwnicy pokaźne pudło kaset audio, może ze 100 sztuk z fajną nagraną z płyt muzą.Chciałbym nabyć cassetdecka i teraz szukać używanego czy na ebay kupić nówkę, czasami trafiają się Panasoniki, Technicsy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Koledzy powiecie coś dobrego o gramofonie LENCO L-90?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.