Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zasadas

Twój ogród

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za uwagi. Pożyczyłem Stihla ms 180, Pożyczyłem Oleomac 400 - no i do moich zastosowań, + organoleptyczne wrażenie jakości - na pułapie cenowym w jaki uderzam Oleomac zamiata Stihla. Waga bardzo zbliżona, jakość wykonania na korzyść Włoszki, serwisy - oba bardzo blisko. Cena odrobine lepsza Oleomac, ale w tym wypadku dodatkowo 0,6 konia więcej, prowadnica 5 cm dłuższa. Kliknięte. Zobaczymy. Stiga ciężkawa była. Nie to co no-namy  jak jakie  NAC oczywiście ale dało się wyczuć. 

 

Zawodowcy jadą na Stihl, Husqvarna,  - ale to są zupełnie inne gatunki urządzeń. Domowe piły najzacniejszej marki u drwala nie za wiele zdziałąją. 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, popdowiedzcie coś bo się martwię, a jestem ogódkowym noobem. To dopiero mój drugi sezon posiadania kawałka trawnika.

 

Przed przyjściem pierwszych mrozów przedmuchałem sprężarką instalację nawadniającą trawnik. Potem zakręciłem zawór i do widzenia, przez zimę nie korzystamy. I dopiero kilka tygodni później, jak już były mrozy do -10 stopni C, to zobaczyłem, że rura doprowadzająca wodę do systemu nawadniania jest niepodłączona do kranu i "sterczy" pionowo do góry, z otwartym wlewem. Czyli na bank coś napadało przez te tyogdnie do srodka i na bank zamarzło w śrdoku. Nie wiem jak to się stało, może dzieci siębawiły, może ja nie zakręciłem. Faktem jest, ż esię martwię czy nic nie pierdyknęło w środku od lodu.

 

Czy jest się czym martwić? Czy można podjąc jakieś kroki żeby sprawdzić lub zapobiec? Czy teraz to nic, i zobaczy się na wiosnę? 

Edytowane przez MichTheOne

It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż na zdjęciu.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdun

Pogoda paskudna, ale na chwilę warto było połazić po działce.

Dzisiejsze zdjęcie jako pierwszy zwiastun wiosny. Prawie miesiąc wcześniej niż normalnie...

IMG_3338.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiosna panie sierżancie

 

 

DSC_1082.JPG

DSC_1081.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.03.2022 o 08:33, loco50 napisał(-a):

Wiosna panie sierżancie

 


Tymczasem na zachodzie…

 

 

F6AB8BFB-6870-4A52-A62C-D0227433DA49.jpeg

627F8EEB-9AE1-46D2-A53B-FB0515C93AA5.jpeg

25036BFA-158D-45DE-BE84-FCF275911B13.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odbiegając od tematu, aczkolwiek wpisuje się w zagadnienia ogrodowe, jakiej firmy grille gazowe ogrodowe polecacie ? Czy np marka GoodHome (w załączeniu zdjęcie)IMG_20220409_152259967.thumb.jpg.aedb139ff2068c953118a6b65a12001f.jpg oferowana przez słynny market budowlany jest godna polecenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz cierpliwość do mycia i czyszczenia? Mnie po paru występach odeszła ochota na grilla na myśl o czyszczeniu. Teraz stoi w garażu w kącie przykryty plandeką. 

Starej wujek zrobił mi grill nad ognisko z regulowaną wysokością rusztu na korbkę. Bajka. Mogę smażyć bezpośrednio na ruszcie albo na tacach. Ma być wolniej - ruszt w górę. Polecam, zero czyszczenia. Przed bankietem opalam tylko w ogniu i wio. 

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, loco50 napisał(-a):

Starej wujek zrobił mi grill nad ognisko z regulowaną wysokością rusztu na korbkę. Bajka. Mogę smażyć bezpośrednio na ruszcie albo na tacach. Ma być wolniej - ruszt w górę. Polecam, zero czyszczenia. Przed bankietem opalam tylko w ogniu i wio. 

Mi co prawda wujek nie zrobił ale sam sobie zrobiłem - niemniej również polecam.

 

A myślałem że tylko ja nie lubię gadżetów :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Zgadzam się z loco i daito. Trójnóg z rusztem na korbkę, zamiast rusztu można też czasem podwiesić kociołek. Jest atmosfera ogniskowa, której żaden grill nigdy nie da :)

 

A u mnie była wiosna, potem trochę zimy. 

IMG_20220326_121500655_HDR~4.jpg

IMG_20220404_171555230_HDR~2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuję kupić około 100 desek o wymiarach 1500x85x20 do wymiany w bramie - najlepiej do 100km od Sosnowca (jestem w stanie po nie pojechać) macie jakieś sprawdzone tartaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za Decathlonem w Sosnowcu mają skład drewna, ceny były całkiem przyzwoite, a i goście do dogadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę, dzięki!

Edit: 9 zł za świerkową sztachetę, cena rynkowa z tego co się orientowałem, prawdopodobnie tam zamówię.

Edytowane przez Christo
Uzupełnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udało się wykonać pierwsze koszenie. Niestety nie było pogody na wertykulację i nawożenie. Nie jest źle zobaczymy czy tydzień nie będzie deszczowy. 

 

tW8uqEr.jpeg

 

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wimbledon 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żółć zazdrości mnie zalała. 😡


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak idealnie zdjęcie bez retuszu ale dużo brakuje. Dzisiaj całe popołudnie udało mi się zrobić wertykulację w jednym kierunku ale i tak ponad 3,5h pracy z 15 worków trawy takich po węglu. Może jutro nawóz dam jak się uda. Trochę po zimie miejsc rzadszych jest ale będę nad tym pracował 😀

A i jakieś nierówności też są bo trawnik był zakładany samemu. 

Poniżej zdjęcia z czerwca 2019

 

 

88CBZM0.jpeg

 

 

YS2OAIr.jpeg

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swój także sam zakładałem. 

fdf5e5c002cbd3e4d694cd221bf15a14.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mario1971

Pamiętam z poprzednich lat Twoje zdjęcia 😀

Ja jutro jadę zamówię rośliny których brakowało w ubiegłym roku na jesień jak robiliśmy nasadzenia. I pewnie koło czerwca zrobi się zielono 😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakąś późno kwitnącą odmianę. U mojej matki już wszystkie są po kwitnieniu.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ciepłych krajach tak jest😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku wiśnia piłkowana pięknie zakwitła. Idzie prawdziwa wiosna.

19cd145d00af715bd2281e95fc73eda0.jpg47db3e13f6b2f08115175c5ebe89cc04.jpgb413434e3de4cd7147e8dbb63a8b0823.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem, wiosna będzie w ciepłych krajach a nie w strefie polarnej. U mnie dziś rano śnieg próbował atakować 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.