Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Casio do kwadratu

Rekomendowane odpowiedzi

BT jest warte tego by je mieć tylko po to by móc wreszcie ustawić "WARSAW" w HT zamiast "BERLIN" :)

 

 

A więc ... GW-5000 RULEZ!  :D

 

Nie. One się świetnie uzupełniają jeżeli kochasz kostki :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klub malkontentow. :)
BT to opcja, ktora moze ale nie musi byc uzywana. Jest na pewno przydatna kiedy nie ma zasiegu nadajnika. Jak ktos pojedzie do Am.Pld, Australii to sie przekona. ;) Nie widze tu zadnego problemu. Nie pasuje? WYLACZ. Tomaliusz ;) GW5000 jest OK ale juz nie RULEZ bo GWM ma wszystko to co GW5000 plus wlasnie BT, nowy LEPSZY wyswietlacz...wiec wiesz. :P No i osobno wymienie stalowe ubranko, ktore jeden lubi a drugi nie. Nie pamietam jak w GW5000 jest z timerem - mozna ustawic co do sekundy? Bo w GWM mozna.
Burns - wolisz wiecej pradu? To chyba lepiej pozostac przy BT bo jest mniej pradozerne a nawet 4 synchronizacje na dobe razem wziete to i tak krocej niz synchronizacja poprzez MB. No i sa 100% pewne jezeli jest zasieg BT a MB potrafi kaprysic czasem.
O roznicach czasu rzedu ulamek sekundy nawet szkoda gadac zwazywszy, ze raz sa a raz nie. U mnie w wiekszosci przypadkow nie ma roznic. Zauwazylem moze 3-4 razy na caly czas kiedy mam GMW.

A my bylismy dzisiaj nad morzem. :)

x0Ggrg.jpg

moD3tZ.jpg

Edytowane przez Parówkowy skrytożerca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co mi timer co do sekundy, po co mi w ogóle timer? :P

RULEZ imo, dla innego inny rulez :)

Mnie akurat ta stalowa kostka nie smyra.

Jakby smyrała to bym klikał nawet do pudła jak po 1150 zeta na WS wisiała a nawet mi ręka nie drygła na myszce do zakupu, chociaż przez chwilę pomyślałem o sprzedaży na olx-ie jak inni Janusze biznesu :D

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co Ci 5000 skoro mozesz  miec 5610?  :D

 

o i to jest  b.słuszne pytanie,a patrzac po naszej forumowej statystyce wśród kwadratow  to chyba nadal gw-m5610 jest numerem jeden,..

z tym,ze nadal twierdze, podobnie jak w dniu kiedy metalowiec zawital tu po raz pierwszy ,gmw5000 to genialny zegar,

kolejna ewolucja  naszej ukochanej kostki, a czy jest on   w tej chwili najlepszy dla każdego a nas? Na tak postawione pytanie każdy musi odpowiedziec sobie sam na wlasny użytek,  B)

 

ps,. nie każdemu podpasuje 5610, na dużej rece gw5000 zdecydowanie lepiej wygląda,jednak jest troche większy.

Edytowane przez starzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie jestem za synchronizacją czasu zegarka przez BT z telefonem. Przed chwilą zainstalowałem sobie taki sam program jak we wcześniejszym poście na dwóch różnych telefonach, jeden w Orange, a drugi w Play, na telefonie z Play różnica pokazuje mi się od -0,05 do +0,006, ale na telefonie z Oragne jest to już od -0,45 do +0,01 więc rozbieżności nie są duże, ale jednak są (chyba nie zależą od telefonu, tylko od sieci). Mi BT nie odpowiada z tego powodu, że po prostu jak z niego nie korzystam, to mam je wyłączone (pewnie co niektórzy z was też) po to, aby oszczędzać akumulator w telefonie. Włączam je jak jest potrzebne. W takim przypadku zegarek po prostu niepotrzebnie marnuje energię na próby połączenia z telefonem po BT. Szkoda, że Casio nie wprowadziło możliwości wyboru w aplikacji sposobu synchronizowania czasu, tak aby samu można było sobie wybrać.

Edytowane przez Pawel.G7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co mi timer co do sekundy, po co mi w ogóle timer? :P

 

A u mnie timer to podstawa i właśnie z możliwością ustawienia co do sekundy.

5610 to by był mój wybór ale timer można ustawić co do minuty i przez to jest 5600.

Edytowane przez bart_us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Szkoda, że Casio nie wprowadziło możliwości wyboru w aplikacji sposobu synchronizowania czasu, tak aby samu można było sobie wybrać.

 

Np. w zegarku GMW B5000 można wyłączyć synchronizację przez BT - zostanie tylko MB

 

edycja: teraz rozumiem, że pewnie chodzi Ci o to, żeby mieć aktywne połączenie z BT, a żeby tylko nie było synchronizacji ... no tak, tylko wtedy po co to połączenie? :)

Edytowane przez Jacek K.

 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co Ci 5000 skoro mozesz  miec 5610?  :D

5610 też mam  :P

Bardziej już mi się podoba od 5610 DW-5600 bo nie ma festynu na panelu ale ma słaby kontrast i brak przede wszystkim solara  -_-

A GW-5000 ma wszystko co mi potrzeba, jest stalowy i ma męski panel i męskie gacie  :D

 

 

A u mnie timer to podstawa i właśnie z możliwością ustawienia co do sekundy.

5610 to by był mój wybór ale timer można ustawić co do minuty i przez to jest 5600.

Do czego używasz timera co do sekundy?  :)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edycja: teraz rozumiem, że pewnie chodzi Ci o to, żeby mieć aktywne połączenie z BT, a żeby tylko nie było synchronizacji ... no tak, tylko wtedy po co to połączenie? :)

Dokładnie o to mi chodziło. Połączenie bez synchronizacji czasu się przyda do reszty ustawień, czyli ustawianie alarmów, stref czasowych, przypomnień, czy choćby sprawdzenia stanu naładowania akumulatorka. Wybór synchronizacji WC, albo BT wbrew pozorom by miał dużo sensu. Tam, gdzie nie dociera sygnał WC, spokojnie można go wyłączyć, żeby zegarek z niego nie korzystał i przełączyć na stałe tylko na synchronizację z BT. Jeśli znajdujemy się na terenie, gdzie WC bardzo dobrze działa, to synchronizacja po BT jest zbędna, tym bardziej, że jest obarczona większym błędem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to mi chodziło. Połączenie bez synchronizacji czasu się przyda do reszty ustawień, czyli ustawianie alarmów, stref czasowych, przypomnień, czy choćby sprawdzenia stanu naładowania akumulatorka. Wybór synchronizacji WC, albo BT wbrew pozorom by miał dużo sensu. Tam, gdzie nie dociera sygnał WC, spokojnie można go wyłączyć, żeby zegarek z niego nie korzystał i przełączyć na stałe tylko na synchronizację z BT. Jeśli znajdujemy się na terenie, gdzie WC bardzo dobrze działa, to synchronizacja po BT jest zbędna, tym bardziej, że jest obarczona większym błędem ;)

MB wlacza sie wowczas kiedy przez okres 24h nie odbyla sie synchronizacja poprzez BT. Jezeli BT jest wylaczone/aplikacja nie zainstalowana  to wowczas mamy MB raz na dobe - tradycyjnie.

''Jest obarczona wiekszym bledem''. Mowisz o ulamku sekundy i to tylko czasem. Naprawde to jest wazne?  Oczywiscie to zalezy w tym momencie od operatora GSM. W moim przypadku jest 99% w punkt. Operator O2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Parówkowy skrytożerca

 

A sprawdzałeś może jaka będzie kolejna synchronizacja po cyklu:

- 4 nieudane próby przez BT

- synchronizacja MB

- i jaka będzie kolejna?


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MB wlacza sie wowczas kiedy przez okres 24h nie odbyla sie synchronizacja poprzez BT. Jezeli BT jest wylaczone/aplikacja nie zainstalowana  to wowczas mamy MB raz na dobe - tradycyjnie.

''Jest obarczona wiekszym bledem''. Mowisz o ulamku sekundy i to tylko czasem. Naprawde to jest wazne?  Oczywiscie to zalezy w tym momencie od operatora GSM. W moim przypadku jest 99% w punkt. Operator O2.

WC też podejmuje 5 prób w ciągu doby co oczywiście jest anulowane przez udane synchro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie dziala BT to masz MB.

 

Czyli jeśli np. ostatnia synchronizacja (nocna) była przez MB, to kolejna będzie ok. 6:30 i jak BT będzię wyłączony to RCVD zniknie ... i jeśli nadal pozostanie wyłączony, to kolejna próba będzie po 4 próbach BT - nieudanych, czyli po 24 h o godz. 1:00 podejmie znowu próbę przez MB > tak będzie? 


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli np. ostatnia synchronizacja (nocna) była przez MB, to kolejna będzie ok. 6:30 i jak BT będzię wyłączony to RCVD zniknie ... i jeśli nadal pozostanie wyłączony, to kolejna próba będzie po 4 próbach BT - nieudanych, czyli po 24 h o godz. 1:00 podejmie znowu próbę przez MB > tak będzie? 

RCVD zniknie...tak mowia i wierze onym, ale ja nie probowalem tego sprawdzac. Jezeli natomiast BT jest wylaczony powyzej 24h to MB raz na dobe jak juz pisalem. W mojej aplikacji mam zarejestrowane cztery zegarki. Z ciekawosci zostawie dzis telefon w ich poblizu, uruchomie w kazdym BT i rano ( po 6:30 ) zobacze czy sie wszystkie synchronizowaly czy tylko ten jeden ''odfajkowany'' w aplikacji.

WC też podejmuje 5 prób w ciągu doby co oczywiście jest anulowane przez udane synchro

5 lub 6 pod rzad pomiedzy chyba 1-sza a 5/6-ta rano czy polnoca a 5/6 rano.. Pozniej juz nie. Jezeli pierwsza pojdzie OK to juz nie podejmuje dalszych. Probuje do pierwszej udanej.

Edytowane przez Parówkowy skrytożerca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

''Jest obarczona wiekszym bledem''. Mowisz o ulamku sekundy i to tylko czasem. Naprawde to jest wazne?  Oczywiscie to zalezy w tym momencie od operatora GSM. W moim przypadku jest 99% w punkt. Operator O2.

 

Jak widać nie każdy operator ma dokładny czas > Nju Mobile/Orange, telefon Motorola X Force ... dziękuję za taką synchronizację :)

 

 Screenshot-20181118-192625.png


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Do czego używasz timera co do sekundy? :)

Do gotowania jajek na miekko

A z poważniejszych spraw to do interwałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do interwałów to polecam G-7700  :)

Masz tam podwójny timer i masę kombinacji ich ustawienia.

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BT jest warte tego by je mieć tylko po to by móc wreszcie ustawić "WARSAW" w HT zamiast "BERLIN" :)

 

 

 

 od dawna możesz ustawić 'WARSAW'  wystarczy mieć  choćby gd350 :D 

Jak do interwałów to polecam G-7700  :)

Masz tam podwójny timer i masę kombinacji ich ustawienia.

 

 lub jego brata bliźniaka g7710 :blink: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 lub jego brata bliźniaka g7710 :blink:

 

GWX-5600WA-7JF

też ma takie funkcje :)

 

DSC09778.jpg

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.