Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Casio do kwadratu

Rekomendowane odpowiedzi

A tak samo było z obu stron koperty czy tylko jeden teleskop tak ciężko Ci wchodził? Moim zdaniem coś nie tak było z teleskopem/pami - u mnie we wszystkich metalowych kostkach tak samo łatwo się paski zakłada, ale zdarzyło mi się kilka razy że teleskop po wyjęciu paska blokował się z jednej strony, wymiana na nowy rozwiązywała problem.

Tak z każdej strony było tak samo, założyć pasek to mgnienie oka. Tłumaczę Ci, że problemem była i jest grubość teleskopu vs otwór w bransolecie, mniej więcej na takiej zasadzie jakby teleskop miał 2mm grubości ( nie chce mi się teraz sprawdzać ale Casio używa chyba 18mm o grubości 2,2mm) a otwór w bransolecie 1,8/1,9mm >>> czyli za ciasno.

Gdybym zaczął pchać za końcówkę, czubek teleskopu prawdopodobnie zmiażdżyłbym sprężynkę tak, że przestałby odbijać.

 

Ludzie często przerabiają podobny problem obcując z diverami Seiko - tam są teleskopy 2,5mm grubości a wszystkie inne paski poza Seiko z reguły mają otwór 1,8/2mm = wtedy zaczyna się upychanie teleskopu na płyn do naczyń czy przez gotowanie gumy w gorącej wodzie, żeby łatwiej poddała się rozciąganiu/rozszerzaniu...

 

W jednym i drugim przypadku ułamki milimetra a jakże istotna różnica.

 

Może tak trafiłem, że skoro zegarek wychodzi na pasku to normy teleskopów nie były tak restrykcyjne, albo wiertło w fabryce nawiercające bransoletę było już tępe ;)

 

Przypomnę, że bransoleta i ten zegarek nie jest przewidziany jako zestaw fabryczny. 

 

Śmieszne ? Niezupełnie, kupując Seiko czy innego Swissa, który w danej referencji wychodzi tylko na pasku a w innej mimo, że zbieżnej (zmienili np kolor tarczy - przykład SBDC005) można przeżyć podobne rozczarowanie - otwory na teleskop są nawiercone jak leci, albo celowo bliżej koperty i nie ma bata, żeby otwory teleskopu pasowały z otworami edlinka (Eerna czy Citizen GT)

w najlepszym przypadku teleskop przesunięty jest tylko o połowę swojej średnicy - ale takiego 2,5mm nie nagniesz nawet o ten ułamek a nawet jak nagniesz na chama to przy pierwszym lepszym dotknięciu sam odskoczy jak wystrzelony z łuku ;)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Tłumaczę Ci, że problemem była i jest grubość teleskopu vs otwór w bransolecie, mniej więcej na takiej zasadzie jakby teleskop miał 2mm grubości ( nie chce mi się teraz sprawdzać ale Casio używa chyba 18mm o grubości 2,2mm) a otwór w bransolecie 1,8/1,9mm >>> czyli za ciasno.

 

No to źle Cię zrozumiałem - problem z ogólnie dostępnymi bransoletami czy gumami i Seiko znam z autopsji - podobnie jest w M-force od Orienta... też miałem problem przy Citizenie Signature i mesh'u od Steinharta - finalnie skończyło się na delikatnym "poszerzeniu" tulei w mesh'u...

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpierw teleskop wkłada się do jednego ucha a potem do drugiego napinając sprężynę jak się ma wprawę to założenie tej bransy trwa 30 sekund dosłownie. Ale fakt pierwsze dwa 3 razy są ciężkie.

 

A co do samego GW-5000 to jest to jedna z kostek które miałem, 3 razy do niej wracałem i jakoś nie chciało zaiskrzyć między nami. Jakiś takie za smutne to szkło dla mnie. Zdecydowanie wolę GW-M5610 z czerwoną ramką ale ze nie ma stalowej koperty to ostatecznie wygrał DW-5030-1 i to jest mój numer 1 praktycznie na co dzień. :)

Już kiedyś o tym rozmawialiśmy - mam takie same odczucia wzgledem GW-5000. Tylko ja kupilem i sprzedałem jeden raz

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś zależy na głosnym pikaniu to polecam DW-5030 ;)

 

Dziękuję, nie muszę. Najtańsza kostka, 5600 bije GMW na głowę :)

Rozumiem, że to metal, że zakręcany dekiel, ale mogli jednak coś z tym zrobić.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj u mnie :)

 

IMG_9635.jpg

 

Na żywo jest zdecydowanie lepiej. Bałem się, że będzie zbyt błyszczał i mnie zniechęci do noszenia, ale jest naprawdę dobrze.

 

+ wiadomo, wygoda

+ wiadomo, stylistyka ponadczasowa w nowszej odsłonie, wszak kostki się nie starzeją :)

+ full metal jacket, zakręcany dekiel

+ WC, TS, BT na pokładzie

+ bardzo dobra jakość wykonania, spasowania, itd.

+ wyświetlacz o wysokim kontraście

- za ciche dźwięki. Nosząc na ręce, zwłaszcza pod jakimś rękawem nie usłyszę alarmu, nie ma szans

- zapięcie bransolety mogłoby mniej odstawać

+/- żeby sprawdzić stopień naładowania aku trzeba się połączyć z komórką, bo zegarek wyświetla tylko info od poziomu LOW. Wiadomo, że w normalnym użytkowaniu nie jest to bardzo potrzebna informacja (osobiście na wszystkich TS zawsze miałem H), ale jednak czegoś brak.

 

mała Edyta: zapomniałem o wyświetlaczu

Gratuluję, super zegar.

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to i ja się pochwalę. Na początku miał być tylko na chwilę, ale doszedłem do wniosku, że zostanie na dłużej. Jakość wykonania na najwyższym poziomie.

Po stronie plusów ujemnych zapisałbym znikający znacznik RCVD, gdy zegarek pomimo prawidłowej synchronizacji z nadajnikiem DCF w nocy próbuje się łączyć w dzień z telefonem i jeśli mu się to nie uda, to znacznik znika. Ponadto brak możliwości sprawdzenia, kiedy miała miejsce ostatnia poprawna synchronizacja i jaką techniką została przeprowadzona: DCF czy Bluetooth. No i podatność na zarysowania, ale to już wszyscy wiemy. Chociaż na srebrnym to tak nie boli aż tak bardzo, ale jak się czarne ciuchy założy, to strach rękę na blacie położyć żeby bransy nie porysować. ;) Swoją drogą ciekawe, jak z wytrzymałością tej powłoki DLC, którą dają w limitowanych kostkach czarnej i złotej? Czy to naprawdę jest tak wytrzymałe, niemal jak diament? No i skąd wziąć takie ciuchy? Bo u nas na razie zwykłych czarnych nie da się kupić niestety... :(609ae5c4144f00c4e6203f85bf1aea49.jpg

Edytowane przez TomG80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym pikaniem to jak z kontrastem, jak się trafi bo to nie tylko od modelu zależy  ;)

Mój GW-5000 "dzwoni" tak samo jak GW-M5610.

 

Jak komuś zależy na głosnym pikaniu to polecam DW-5030 ;)

Maciek, jak chcesz naprawde głośny alarm to polecam A163WA  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój GW-5000 też miał praktycznie taką samą głośnośc jak GW-M5610, za to 5030 daje zdecydowanie głośniej i porównał bym go właśnie do takich casioków jak W-168 itp. 


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój GW-5000 też należy do tych głośnych, nie mam problemu żeby usłyszeć alarm. Natomiast gorzej jest we Frogman’ie GF-8235. Alarm budzi, ale nie jest już taki donośny jak właśnie w kostce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawe, jak z wytrzymałością tej powłoki DLC, którą dają w limitowanych kostkach czarnej i złotej? Czy to naprawdę jest tak wytrzymałe, niemal jak diament? No i skąd wziąć takie ciuchy? Bo u nas na razie zwykłych czarnych nie da się kupić niestety...

DLC to chyba dotyczy tylko wersji czarnej jubileuszowej. Złota powłoka, gdzieś czytałem, jest nakładana metoda ION czyli taką jak w "zwykłym" czarnym. Jeżeli się mylę to proszę poprawić.

Wytrzymałość DLC. Na zarysowania trochę lepsza niż ION jednak bez problemu da się uszkodzić. Na jednym ze swoich GW5000, którego noszę na bransolecie mam na deklu mikro ryski spowodowane odkładaniem zegarka na noc w taki sposób, że leżał spodem na zapięciu. Potem wystarczy parę razy przesunąć zegarek i gotowe. Nie przerysowało powłoki DLC do stali ale ślady są.

Czarne ciuchy są dostępne póki co dla wersji DLC. Przynajmniej w Pac Parts. Sam się nad nimi zastanawiam dla kombinacji z pozytywnym LCD ale poczekam aż pojawią się zwykłe dla porównania cen.

Link: http://www.pacparts.com/model.cfm?mfg=Casio&model_id=GMWB5000TFC-1&row_start=1&src_model_id=Gmw%20b5000&action=list_part

Edytowane przez Parówkowy skrytożerca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po stronie plusów ujemnych zapisałbym znikający znacznik RCVD, gdy zegarek pomimo prawidłowej synchronizacji z nadajnikiem DCF w nocy próbuje się łączyć w dzień z telefonem i jeśli mu się to nie uda, to znacznik znika.

Nie, jeżeli rozparujesz zegarek z telefonem.

Właśnie sprawdziłem :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie BT zniecheca do zegarkow. Problemy z kalibracja. Brak informacji czy sie kalibrowal zegarek. To co sie dzieje w MTG B1000 PORAZKA. Polaczenie autokalibracji BT z WC kolejny minus. Spoznianie sie o setna sekundy przez kalibracje telefonem niby glupota ale totalnie psuje efekt z innymi zegarkami. Jestem na nie. Dlatego bede polowal na GW 5000:)

Rozparowani3 zegarka od tel niema sensu. Najpierw kuoujesz i wydajesz kase na sikora z BT potem nie korzystasz z3by nie psul Ci innych rzrczy a na koniec nie mozesz zobaczyc naladowania zegarka bo to tylko w tel. Slabe....

Edytowane przez kowaljl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, jeżeli rozparujesz zegarek z telefonem.

Właśnie sprawdziłem :)

 

Zgadza się.

Myślę, że @TomG80 też o tym wie :)

Pzdr.

 Spoznianie sie o setna sekundy przez kalibracje telefonem niby glupota ale totalnie psuje efekt z innymi zegarkami.

 

W Orange miałem 1,5s.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sol, @Jacek K. Jeszcze się najwidoczniej w niego wystarczająco nie wgryzłem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 sam nie wiem, kiedyś już byłem bliski zakupienia  GB-5600AA-5ER, bardzo fajna kostka z jedynym w swoim rodzaju kolorem metalizujacym brazem, ale pogrzebałem tu i tam odnośnie  zainstalowanego w niej Bt ,..i zrezygnowałem, nie dla mnie.

​wiem co dla mnie jest  w zegarku niezbędnie potrzebne,..w każdym razie nie jest to Bt,  i o ile waham się jeszcze co do gw5000 (bo jego rozmiar jest dla mnie optymalny ) to w przypadku calej tej serii gmw5000  i w metalu i  na gumie nie pasuja mi i tyle..

 

​ps. co to za kalibracja skoro po całej operacji już jest rozjechana o cala sekundę z czasem rzeczywistym (multiband)

Edytowane przez starzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sol, @Jacek K. Jeszcze się najwidoczniej w niego wystarczająco nie wgryzłem. :)

A ja tak,

Dodam, że to chyba jakiś otwarta komunikacja BT. Zegarek sparowany z jednym telefonem (oczywiście w trybie gdy czas nawiązania aktywnego połączenia wygasł), po przytrzymaniu dolnego lewego przycisku bez problemu połączy się z aplikacją zainstalowaną na innym telefonie. Także ten tego tamtego - podstolik z tymi zegarkami nie wchodzi w grę :D

 

A co do różnicy czasu po synchro podejrzewam, że wynika ona z poniższego. Aplikacja może pobierać czas z telefonu a ten synchronizuje go z nadajnikiem stacji bazowej operatora. Jak widać są różnice i trzeba mieć root telefonu żeby to zmienić.

(Jak znajdę czas to sprawdzę to tak. Rozreguluje czas w zegarku o 30min. Pozwolę połączyć się jemu z telefonem, ale telefon będzie miał wyłączone połączenie z internetem np zrobię przyczajkę o 18:30 gdzie robi synchro)

 

Nadajniki WC podpięte są do wzorców atomowych więc można przyjąć je za dogmat:

 

dad52b46fc441f93ab21828854359b21.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli powłoka DLC powłoce DLC nie równa ? Porażka... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze droga sygnalu ma znaczenie. Nadajnik atmowiwy > zegarek = ok. Nadajnik atamowy > centrala gsm > maszt gsm > telefon > zegarek. Mysle ze niema szans by to dzialala rowno z zwyczajnym WC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie BT zniecheca do zegarkow. Problemy z kalibracja. Brak informacji czy sie kalibrowal zegarek. To co sie dzieje w MTG B1000 PORAZKA. Polaczenie autokalibracji BT z WC kolejny minus. Spoznianie sie o setna sekundy przez kalibracje telefonem niby glupota ale totalnie psuje efekt z innymi zegarkami. Jestem na nie. Dlatego bede polowal na GW 5000:)

Rozparowani3 zegarka od tel niema sensu. Najpierw kuoujesz i wydajesz kase na sikora z BT potem nie korzystasz z3by nie psul Ci innych rzrczy a na koniec nie mozesz zobaczyc naladowania zegarka bo to tylko w tel. Slabe....

Zgoda, ale tylko w pierwszej części. Dzięki BT możesz po prostu więcej. Ja nie będę korzystał z reminderów, ale sądzę, że znajdą się entuzjaści.

Druga sprawa: po pierwszej kalibracji za pomocą BT nie zauważyłem odchyłki. Może to kwestia telefonu? (mam Sony)

 

Dla mnie BT to tylko proteza w sytuacji gdy jesteś poza zasięgiem WC.

Ta proteza jest pewnie też tańsza, mniejsza niż GPS.

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia aktualizacji czasu z nadajnikiem. Zainstaluj sobie program ze zdjęcia to zobaczysz czy masz rozjazd i czy zauważalny - jak widać to są mili sekundy, więc ja to traktuję tutaj jako rozmowy z nudów o dupiemaryni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie. Jeżeli rozmawiamy o milisekundach, niezauważalnych w użytkowaniu, to nie ma o czym gadać.

Na upartego można by się doszukiwać różnic w czasie pomiędzy zegarkiem zaktualizowanym przez WC a zegarem atomowym.

Różnica też będzie.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Ponadto brak możliwości sprawdzenia, kiedy miała miejsce ostatnia poprawna synchronizacja i jaką techniką została przeprowadzona: DCF czy Bluetooth. ... 

Jak pamiętam to miałem w aplikacji zakładkę gdzie były podane ostatnie synchronizacje zakończone powodzeniem ale to były tylko te przez BT.

A co do rozbieżności czasu po kapibracji przez BT to normalnie nie miałem żadnej odchyłki z innymi zegarami z RC.

Chociaż raz po synchro przez BT zegar przekłamywał o 7 sek., nie wiem czy miało to znaczenie ale wtedy jak kalibrował czas to jechałem autostradą  ^_^

Tak czy inaczej widać że to BT to więcej problemów niż pożytku  :P

A więc ... GW-5000 RULEZ!  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym zegarku BT będę miał raczej na disconected, wolę więcej prądu i synchro z WC, które u mnie łapie bez problemu. Nie oznacza to, że nie włączę tego bajeru raz na kwartał, ale będzie to kontrolowane a nie własnym życiem 5x na dobę. Sorry ale Chiński AMAZFIT za 200zł potrafi więcej...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze uważałem, że BT w zegarku - to zbędny gadżet. A tutaj widzę, że na dodatek utrudniający życie...

 

Troszkę eine kpinen :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.