Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram się niedługo na Ukrainę, być może będzie szansa żeby kupić kilka zegarków. 

 

Czy na granicy mogą się do czegoś przyczepić, np. klasyfikując zegarki radzieckie jako antyki? Macie jakieś doświadczenie (w miarę aktualne) w tym zakresie?

Mógłbyś luknąć  na miejscu czy te ceny rowerów są aktualne? http://usi.ua/velo/index.php?st=67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale że co miałbym dokładnie zrobić?  B)  B)  B)

Kupić jeden i przez granicę przejechać  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś luknąć  na miejscu czy te ceny rowerów są aktualne? http://usi.ua/velo/index.php?st=67

Jezu, a po co chciałbyś tego szrota kupować? Toż to muzeum techniki, do tego w nowej wersji, która jest bardziej awaryjna.


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić jeden i przez granicę przejechać :D

Może nawet nie kupować i przejechać

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nawet nie kupować i przejechać

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

Tak się zwyczajowo robi, tyle że przez niemiecką :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zwyczajowo robi, tyle że przez niemiecką :D

A w 45 szło przez wschodnią, ale na wschód

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czy w Niepokalanowie jest jakieś muzeum po bracie Wawrzyńcu do zobaczenia?

Nikt się nie interesuje A.Podwapińskim?

Wykorzystując pewne znajomości może będę miał okazję wejść do archiwum klasztoru w Nipokalanowie w temacie zegarkowym. Ciekawy jestem czy można tam liczyć na zobaczenie jakiejś pracowni i w ogóle czego się należy spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To  ceny fabryczne a w sklepach rowerowych może być już różnie czyli sporo drożej.I prosze nie natrząsać się tu z legendy.Nie przeczę być może nabył bym coś takiego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Miałem 4 Ukrainy i ciesze się ze mówię to w czasie przeszłym. Ostatniej się pozbylem 4 lata temu jak mi przegnila rama, teraz na działkę i do garazu dojeżdżam Traperem (nieskładany Jubikat z 1977 roku. )

 

Jak szukasz współczesnego samobieznego muzeum to kup nowego Jubilata a Ukrainę najlepiej odpuścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie interesuje A.Podwapińskim?

Wykorzystując pewne znajomości może będę miał okazję wejść do archiwum klasztoru w Nipokalanowie w temacie zegarkowym. Ciekawy jestem czy można tam liczyć na zobaczenie jakiejś pracowni i w ogóle czego się należy spodziewać.

Nigdy nie słyszałem o jakiejś udostepnianej do zwiedzania pracowni Br. Podwapińskiego ale oczywiście nie o wszystkim słyszałem.

Napisz po wizycie o swoich spostrzeżeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 4 Ukrainy i ciesze się ze mówię to w czasie przeszłym. Ostatniej się pozbylem 4 lata temu jak mi przegnila rama, teraz na działkę i do garazu dojeżdżam Traperem (nieskładany Jubikat z 1977 roku. )

 

Jak szukasz współczesnego samobieznego muzeum to kup nowego Jubilata a Ukrainę najlepiej odpuścić.

Z ukrain się śmiali, że fabrycznie ramy są tak krzywe, że nie jest potrzebna nóżka do stawiania. Się schodziło z roweru, a on się nie przewracał :D

 

Też miałem, czerwoną :)


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To  ceny fabryczne a w sklepach rowerowych może być już różnie czyli sporo drożej.I prosze nie natrząsać się tu z legendy.Nie przeczę być może nabył bym coś takiego. 

Po co, skoro w Polsce też można ten rower nabyć, z tym samym hamulcem velosteel z Czech w tylnej piaście, do tego z hamulcem przednim i oświetleniem?

https://allegro.pl/rower-retro-meski-miejski-uniwersal-28-i7528962058.html#thumb/1

 

Wersja składana też jest. Wychodzi nie drożej niż na Ukrainie.


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wy na nich jeździliście? Cóż za odważni ludzie.Hardcory.

Sursum tam pisze że to produkt polski?Z drugiej strony facet sprzedaje też menory wiec ostrożność jest wskazana.

 

edycja  - ten z allegro ma inną ramę.

Edytowane przez gehaazi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wy na nich jeździliście? Cóż za odważni ludzie.Hardcory.

Sursum tam pisze że to produkt polski?Z drugiej strony facet sprzedaje też menory wiec ostrożność jest wskazana.

 

edycja  - ten z allegro ma inną ramę.

No nie jest to dokładnie ten sam produkt, producent jest inny, ale prowieniencja jest ta sama. Czyli te same archaiczne podzespoły (na pewno hamulec w piaście, wolnobieg, na 99% korba, piasty, wnioskuję, że to się nie zmieniło od komuny), te same archaiczne metody produkcji (czyli np stalowa rama, sposób mocowania korby, główka ramy w rozmiarze i i sposobie mocowania zarzuconym 25 lat temu itp). Czyli różnią się detalami, ale to ten sam produkt.


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, skąd nazwa poljot bocian? Kształt mostków?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, skąd nazwa poljot bocian? Kształt mostków?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

Tak


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, skąd nazwa poljot bocian? Kształt mostków?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

Można też powiedzieć że stringi

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.