Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Recommended Posts

Posted (edited)

Ja się urodziłem w Pionkach, między Radomiem a Dęblinem. Całe dzieciństwo, wystarczyło spojrzeć w niebo i coś się na nim działo. I tak to się zaczęło. Później małolaty ciągle klepali o BMW i o Audi. Nudy, popatrz w niebo tam jeszcze się coś dzieje. I tak to się kręciło. Jeździłem na Air show jeszcze jak by było w Dęblinie. Widziałem na jednym lotnisku Spitfire Mk. 5 i Messerschmitt Bf. 109. Widziałem Red Arrows przy super pogodzie. Ja mogę umierać spełniony. ;):)

Edited by drobnypijaczek

Noo, Drobny wywołałeś wspomnienia... tak się składa, ze 5 km ode mnie są Balice, z okien mojego domu widzę jak podchodzą do lądowania i startują. Od miesiąca cisza na niebie, czasem przeleci jakaś Casa lub Bryza, częściej LPR.Taka cisza też była 10 lat temu, jak wulkan zaśmiecił przestrzeń. Przypomina to lata siedemdziesiąte, kiedy latały An-12,Iły-12 i 14 ,An-2, An-26 i 24 i oczywiście Tu-134- chyba dwa razy w tygodniu.

Odnośnie Spitfire, jak go sprowadzono do muzeum w 1977 poleciałem zobaczyć(obowiązkowe wagary) to cudo, teraz jest przemalowany.

Posted (edited)

Ja Mk. 5 widziałem w Dęblinie - przyleciał na pokazy. Bf 109 też przyleciał...

Edited by drobnypijaczek

Posted (edited)

Chłopaki w ogóle to gdybyście potrzebowali bardzo dobrego zegarmistrza, który robi od lat robotę dla wielu Kolegów z tego forum, działa zdalnie (czyli np. inpost) i w bardzo dobrych cenach (50zł za serwis manuala, 70 za automat) to polecam Roberta Horodeńskiego z Białegostoku, 695387277. To świetny majster, tak jak zwykle trzeba było czekać w kolejce - teraz przez miesiąc lock outu nagle ma coraz więcej wolnego czasu.

Robert ma sporo rzadkich albo deficytowych części, na czym wielokrotnie skorzystałem i Kirowy są takie wychuchane ;) . Np. oryginalne szkła, osie balansu (naprawił mi niską Mołnię), czy wskazówki do czerwonych 12. Oczywiście nie sprzedaje w detalu - wstawia wyłącznie w ramach naprawy.

post-97171-0-72688900-1587372443_thumb.jpg

Edited by Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Ja się urodziłem w Pionkach, między Radomiem a Dęblinem. Całe dzieciństwo, wystarczyło spojrzeć w niebo i coś się na nim działo. I tak to się zaczęło. Później małolaty ciągle klepali o BMW i o Audi. Nudy, popatrz w niebo tam jeszcze się coś dzieje. I tak to się kręciło. Jeździłem na Air show jeszcze jak by było w Dęblinie. Widziałem na jednym lotnisku Spitfire Mk. 5 i Messerschmitt Bf. 109. Widziałem Red Arrows przy super pogodzie. Ja mogę umierać spełniony. ;):)

O widzisz, ja jestem z Podkarpacia ale na air showach się pojawiam. Wszystkie okoliczne pokazy jak Krosno, Mielec czy okazyjnie przy Jasionce też zalicozne. Dodatkowo się uczę w tym kierunku tj. technik awionik. Lotnictwo to jest coś

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Chłopaki w ogóle to gdybyście potrzebowali bardzo dobrego zegarmistrza, który robi od lat robotę dla wielu Kolegów z tego forum, działa zdalnie (czyli np. inpost) i w bardzo dobrych cenach (50zł za serwis manuala, 70 za automat) to polecam Roberta Horodeńskiego z Białegostoku, 695387277. To świetny majster, tak jak zwykle trzeba było czekać w kolejce - teraz przez miesiąc lock outu nagle ma coraz więcej wolnego czasu.

Robert ma sporo rzadkich albo deficytowych części, na czym wielokrotnie skorzystałem i Kirowy są takie wychuchane ;) . Np. oryginalne szkła, osie balansu (naprawił mi niską Mołnię), czy wskazówki do czerwonych 12. Oczywiście nie sprzedaje w detalu - wstawia wyłącznie w ramach naprawy.

Potwierdzam :) też serwisuję u Roberta kilka dobrych lat i nigdy nie było żadnego problemu. Ceny dobre, tylko trzeba trochę poczekać ;)

Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można :D

Mhmmm dzięki za info.. Dobrze wiedzieć, może sam bym się zainteresował.. Leży parę do zrobienia  -_-

Technik awionik? wow, wydaje się fajnym kierunkiem, ja to zawsze też gdzieś marzyłem o lotnictwie  :rolleyes:  

Lubiłem czytać JPTZ w Młodym Techniku jak Alvar Hansen akurat sklejał samoloty... Choć ogólnie inne rzeczy też były cudne..

Sam skleiłem kilka modeli, ale zaprzestałem z braku kasy głównie chyba.. teraz jakoś ciężko się zabrać.. A leży do złożenia Messerschmitt, którego kiedyś kupiłem w Biedrze, bo był z farbkami  :lol:

Moim małym marzeniem chyba też jest mieć kiedyś choć podstawową licencję czy jak to tam... i kupić se Antonov'a Dwójkę  :lol: 
Latający "ruski złom" to byłby szczyt mojego graciarstwa  :P

Skoro kolega @PosiadaczZegarka jest z Podkarpacia, to ukierunkowanie na lotnictwo jest całkiem dobrym wyborem drogi zawodowej - najlepsza polska uczelnia w tej dziedzinie, czyli Politechnika Rzeszowska, niedaleko.

Co do modelarstwa, skleiłem swego czasu praktycznie wszystkie myśliwce z drugiej połowy XX w. (plastik, skala 1:72). Z chęcią bym się dalej w to bawił, a raczej do tego powrócił, ale niestety doba liczy tylko 24 godziny... Niemniej, na fajne wątki zszedł temat - miło się czyta takie wspomnienia w wolnej chwili.

Jakby ktoś był zainteresowany, technik awionik to w skrócie urządzenia pokładowe + awionika statku powietrznego a tak na chłopski rozum czy dla laików jak kto woli, jest to połączenie budowy statku powietrznego i elektrotechniki.

A i owszem, marzy mi się lotnictwo od przedszkola

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnie awioniki; ja dziś po pracy zrobiłem "Latającego Holendra" oczywiście jako praca domowa w drugiej klasie szkoły podstawowej...

post-68064-0-77718700-1587405433_thumb.jpg

Posted (edited)

Pieknien Przemek :)

Lekko przekręć żagle (w prawa stronę z tego co widzę)

Nie mogą być na prosto bo tylni wiatr będzie wiał tylko w żagle na drugim maszcie :P na pierwszym szmaty będą wisieć :D

Holender musi płynąć a baksztagiem a nie fordewindem:D

Wracając do samolotów - kilka dni po puczu byłem w Moskwie - dwa tygodnie mieszkałem przy lotnisku Szeremietiewo 2

Nie było wtedy tarasu widokowego ale lubiłem restauracje na 3 piętrze lotniska i stolik przy szybie. Samolot startował lub lądował co 3 minuty. Godzinami tam siedziałem :) Na początku szokiem było jak Antonow 225 wyjeżdżał na pas startowy - pierwsza myśl była tak że on nigdy się od ziemi nie oderwie :D

Edited by rk7000

Pozdrawiam

Roman

Fajna sprawa.. życzę powodzenia, ja to już nic z tego.. zresztą i tak nie wiem czy by mi to odpowiadało. Sam nie wiem co chce robić, a poza tym wszystko kiepsko.

Spaniały statek... Robiło się kiedyś takie różne rzeczy.. ehhh dziś zostały "zabawy" blacharskie przy samochodzie i mechanika przy jednośladzie. Wszystko porażka. Jeno zegarki ratują nastrój.. choć gdy pomyślę o wspomnianych przeglądach. :/

Posted (edited)

Pieknien Przemek :)

Lekko przekręć żagle (w prawa stronę z tego co widzę)

Nie mogą być na prosto bo tylni wiatr będzie wiał tylko w żagle na drugim maszcie :P na pierwszym szmaty będą wisieć :D

Holender musi płynąć a baksztagiem a nie fordewindem:D

O w tej piosence pierwsze słowa to: "Baksztagiem pruł nasz...."

Edited by drobnypijaczek

Posted (edited)

Może na fotce słabo widać, ale żagle łapią wiatr od prawej burty :)

Ed.

Tylko flaga powiewa pod wiatr... :D

Edited by Enkil

Dobrze powiewa - statek jest w ruchu i tym sposobem na banderę działa wiatr pozorny :)

Pozdrawiam

Roman

Narazie tylko administracja może coś pisać ?

Pozdrawiam

Roman

Dzień Dobry! Jak dobrze was "widzieć" po przerwie :D

13 minut temu, Mawis napisał:

Dzień Dobry! Jak dobrze was "widzieć" po przerwie :D

Jak dobrze was czytac po przerwie.?