Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to jeszcze taki dobry w te klocki nie jestem :P tak o szperam i jak co wpadnie to kupię :D

Rama 60 to niezły rozmiar. Ta różowa szczała ma mniej niż 60 chyba i to spory rower. Choć przy moich 181 cm jest git. Trochę jakby zbyt długi mostek jest chyba i jak dłużej jadę to bolą barki/okolice szyi...

Wigry są ekstra, co to takiego ta szoska u dołu?

Niestety jestem XXL wzdłuż i wszerz. :) 


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Rometa Jaguara speciala że stopów ultralekkich na Shimano Skylark i Campagniolo, wersja dla kadry na Wyścig Pokoju, ale pewnego dnia po mamusinych porządkach się zbył... Bo był brzydki. Do dziś mnie cholera bierze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szóstka to szwajcarski tytan :D serio się tak nazywa :P daty produkcji na ramie nie ma, ale siodełko 99 i to Shimano 105 też jakoś 99 chyba, tak czy siak końcówka 90s

Obręcze francuskie Mavic'a i mostek, kiera jakaś włoska, a opony miałem chyba oryginalne też Vittoria, ale już się rozleciała tylna po paru km :D przód jak nowy był jeszcze.

 

Ooo Kirov to nieodżałowana strata.. ehhhh ale lipa :( Jaguary to piękna sprawa, zwłaszcza te lżejsze, bo chyba były własnie dwie wersje. Jeszcze jak to był taki egzemplarz z historią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poprawę humoru d89cb4329b98e1a76db0e7af982ccebb.jpg

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to jeszcze taki dobry w te klocki nie jestem :P tak o szperam i jak co wpadnie to kupię :D

Rama 60 to niezły rozmiar. Ta różowa szczała ma mniej niż 60 chyba i to spory rower. Choć przy moich 181 cm jest git. Trochę jakby zbyt długi mostek jest chyba i jak dłużej jadę to bolą barki/okolice szyi...

Rama 60 przy 181? Pewny jesteś? Mam 181 i sportowy mam na 54, 56 byłby komfort. 60 to na wzrost rzędu 2 metry :)


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że teraz ciężkie czasy i przesyłki zza granicy to trudny temat, ale może ma ktoś kanał przerzutowy z  Ukrainy? Jakiś pośrednik, ktoś kto przetrzyma paczuszkę pi wyśle ją po ustaniu zawieruchy?

 

EDIT: Nikt nic?

Edytowane przez JanekTheFizyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że teraz ciężkie czasy i przesyłki zza granicy to trudny temat, ale może ma ktoś kanał przerzutowy z  Ukrainy? Jakiś pośrednik, ktoś kto przetrzyma paczuszkę pi wyśle ją po ustaniu zawieruchy?

 

EDIT: Nikt nic?

Teraz ciężko w tym temacie. A już kupiłeś? czy dopiero zamierzasz?


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granice zamknięte, jeden mój zegarek też utknął na Ukrainie ale mam nadzieję, że za jakiś miesiąc dotrze :)

Jeżeli może iść pocztą to chyba z tym nie ma problemu. 

Mój nie może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczta Polska wstrzymała przyjmowanie zagranicznych przesyłek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej oficjalny komunikat zamieszczony na stronie PP. Więc chyba nie jest aż tak źle :) :


"W nawiązaniu do komunikatu z dnia 14 marca br., w sprawie zawieszenia przyjmowania wszelkich przesyłek pocztowych do innych krajów, informujemy, że wysyłanie przesyłek zagranicznych (bez przesyłek EMS) zostaje przywrócone do następujących krajów w podanym zakresie:


  • Niemcy – listy (priorytetowe i ekonomiczne), paczki (priorytetowe i ekonomiczne) oraz GLOBAL Expres;
  • Czechy i Słowacja – listy (priorytetowe i ekonomiczne), paczki (priorytetowe i ekonomiczne);
  • Ukraina – listy (ekonomiczne), listy polecone (priorytetowe), paczki (ekonomiczne) oraz Paczka UKRAINA PLUS;
  • Białoruś, Litwa, Łotwa, Dania, Hiszpania, Portugalia, Belgia, Holandia – listy ekonomiczne oraz paczki ekonomiczne;
  • Meksyk (drogą morską) – listy ekonomiczne;
  • USA i Kanada (drogą morską) – listy (ekonomiczne) oraz paczki (ekonomiczne).

Ponadto informujemy, iż zawieszenie przyjmowania przesyłek pocztowych do innych krajów nie wymienionych powyżej nadal obowiązuje. O rozszerzeniu dostępności wysyłania przesyłek zagranicznych będziemy informować na bieżąco.


Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z czasowym brakiem realizacji zagranicznych usług pocztowych."



/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest wysyłanie do innych krajów, a nie odbieranie z nich.

 

Spróbuję się dogadać bezpośrednio. Doliczają jakieś cło za zegarki z Ukrainy? Jak z ubezpieczeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę różnicy w tym czy coś jest wysyłane, czy odbierane, bo skoro jest wysyłany samolot, czy inny środek transportu w 1 stronę, to z powrotem pusty nie pojedzie. Normalne zasady ekonomii tu działają.

 

Co do cła, to mogę powiedzieć tyle, że ja jak na razie jeżeli kupowałem coś od osób fizycznych, to nigdy jeszcze cła nie zapłaciłem. Kupowałem z Ukrainy i z USA, zawsze bez cła. Deklaracja celna była wypełniana jako prezent lub inny zakup. Co do ubezpieczenia się nie wypowiem. Nie musiałem korzystać, zawsze paczki dochodziły  :) .


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę różnicy w tym czy coś jest wysyłane, czy odbierane, bo skoro jest wysyłany samolot, czy inny środek transportu w 1 stronę, to z powrotem pusty nie pojedzie. Normalne zasady ekonomii tu działają.

 

Co do cła, to mogę powiedzieć tyle, że ja jak na razie jeżeli kupowałem coś od osób fizycznych, to nigdy jeszcze cła nie zapłaciłem. Kupowałem z Ukrainy i z USA, zawsze bez cła. Deklaracja celna była wypełniana jako prezent lub inny zakup. Co do ubezpieczenia się nie wypowiem. Nie musiałem korzystać, zawsze paczki dochodziły  :) .

To spróbował bym wyjechać do Niemiec i potem wrócić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spróbował bym wyjechać do Niemiec i potem wrócić :)

Tylko, że my mówimy o wymianie towarów, a nie przepływie osób. Może potrwa to dłużej, z uwagi na sytuację na granicy, ale z pewnością dojedzie w 1 lub 2 stronę  :). Jeżeli napisali, że do Niemiec uruchomili przesyłki priorytetowe, to myślę, że w 1 tydzień niezależnie czym, ale dostarczone będzie.


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że my mówimy o wymianie towarów, a nie przepływie osób. Może potrwa to dłużej, z uwagi na sytuację na granicy, ale z pewnością dojedzie w 1 lub 2 stronę  :). Jeżeli napisali, że do Niemiec uruchomili przesyłki priorytetowe, to myślę, że w 1 tydzień niezależnie czym, ale dostarczone będzie.

No to uważaj, w poniedziałek z Wrocławia około 13:00 wysłałem auto z towarem do Bautzen. 200 km nic specjalnego kierowca stały na tej trasie. Znają go i tam na miejscu rozładunku. Owszem był w tym Bautzen na czas w poniedziałek, ale we Wtorek około 18:00 do przejścia granicznego w Jędrzychowicach miał jeszcze 2 km. Problem tkwi w tym, że prowadzone są kontrole i kierowcy tracą czas na wypełnianie deklaracji. Ruch na granicach jest jednak ogromny i dopiero po wprowadzeniu sankcji w postaci deklaracji widać jak połączona gospodarczo jest Europa. I drugi przykład z wczoraj, mam klienta w Rumuni, który sam organizuje odbiór. Zadzwonił, że jego auto stoi na granicy Polsko- Czeskiej i mimo, że jedzie po towar nie chcą go do Polski wpuścić.

Tak to dziś wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to uważaj, w poniedziałek z Wrocławia około 13:00 wysłałem auto z towarem do Bautzen. 200 km nic specjalnego kierowca stały na tej trasie. Znają go i tam na miejscu rozładunku. Owszem był w tym Bautzen na czas w poniedziałek, ale we Wtorek około 18:00 do przejścia granicznego w Jędrzychowicach miał jeszcze 2 km. Problem tkwi w tym, że prowadzone są kontrole i kierowcy tracą czas na wypełnianie deklaracji. Ruch na granicach jest jednak ogromny i dopiero po wprowadzeniu sankcji w postaci deklaracji widać jak połączona gospodarczo jest Europa. I drugi przykład z wczoraj, mam klienta w Rumuni, który sam organizuje odbiór. Zadzwonił, że jego auto stoi na granicy Polsko- Czeskiej i mimo, że jedzie po towar nie chcą go do Polski wpuścić.

Tak to dziś wygląda.

Wiesz tylko nie porównuj proszę możliwości małej czy średniej firmy z firmami, które zawodowo zajmują się logistyką. Tego Rumuna ja też bym nie wpuścił :). W końcu granice są zamknięte. Możesz mu poradzić, aby zamówił transport w dowolnej firmie spedycyjnej i z pewnością zamówienie zrealizują. Wszystkie firmy kurierskie działają bez ograniczeń. Możesz w dowolnej chwili nadać paczkę na cały świat. Problem dotyczy przewozu osób. Biletu nie kupisz, ale paczka doleci tam gdzie chcesz. Ograniczenia dotyczą też Poczty Polskiej, bo np. do USA paczka nie poleci. Jeżeli korzystali z przestrzeni ładunkowej samolotów pasażerskich LOT-u to obecnie takiej usługi nie zrealizują. Pójdziesz do DHL i paczka doleci bez problemu. Mają swoją flotę do przewozu towarów i wszystko działa. Mieszkam niedaleko lotniska. Ruch pasażerski przestał istnieć, ale jakieś dziwne samoloty od czasu do czasu latają. Ciekawe z czym? Innymi słowy, duży może więcej. W końcu to nie wojna, a Polska naprawdę nie jest już zaściankiem Europy.


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Transdan akurat jechał, ale małym autem do tego Bautzen. A Rumun swoją drogą dojechał, odebrał towar i wraca do domu (mam nadzieję, że szczęśliwie). Zobaczymy jak mi przesyłki z Niemiec w tym tygodniu zjadą, bo kontener z Hamburga miał być wczoraj ale jeszcze jest na granicy. Skończyło się zaściankowanie, teraz widać jak się przez ostatnie 10 lat zmieniliśmy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobne i niepotrzebne zakupy konsumpcyjne warto sobie na ten moment odpuścić - biorąc pod uwagę jak wiele siły i środków (z naszych podatków) przeznaczanych jest na zatrzymanie wzrostu zakażeń. Nie wiem czy racjonalne jest i w ogóle zasadne zadawanie sobie pytanie, ile zaufania można mieć do firm kurierskich, czy poszczególnych kurierów w kontekście zakupu zegarka. 
Jak ktoś zrobił zakupy i potrzebuje mety na Ukrainie to piszcie priv. 


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość proponuje mi wysyłkę Ukraińską Pocztą. Niby nie wtopię dużo, około 150 zł, gdyby się ta akcja nie powiodła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość proponuje mi wysyłkę Ukraińską Pocztą. Niby nie wtopię dużo, około 150 zł, gdyby się ta akcja nie powiodła...

Wszyscy tak wysyłają. Nie zdarzyło mi się żeby mnie Ukrainiec oszukał, prędzej na naszej poczcie zginie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiezdy bez daty to te wczesne, czy późne też są?

 

A czy były zwiezdy z datą?


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.