Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś już to na tym forum pisałem, że dotychczasowa formuła obumiera, bo jest przestarzała. Dotyczy to niestety większości for (tfu, jakie paskudne słowo, jak to odmieniać?) i jeśli administratorzy szybko się nie obudzą, to wkrótce ostatni zgasi światło.

 

Zmienił się nieco profil użytkowników. Są młodsi, bardziej nowocześni, szybcy i niecierpliwi oraz bardziej "leniwi". Nie chce im się lub nie mają czasu na rejestrowanie się, szukanie, dokształcanie. Chcą wejść, zapytać, dostać odpowiedź i nigdy nie wrócić. Dlatego formuła Q&A staje się jakąś alternatywą dla tradycyjnej formy forum. Uruchomiliśmy "chatbox" (wozak: węęęgiel przywiezłeeeem! koń: taaa, ty przywiezłeś...) ale niestety, jest jako dodatkowa zakładka, pisany "czatbox" więc żaden google go porządnie nie zindeksuje, z resztą pewnie nawet nie jest podpięty pod przeszukiwanie. Zamiast dać go w płynącym okienku albo zakotwiczonej szufladce z boku okna głównego, ktoś wywalił go gdzieś w kosmos i nazwał bez sensu. Co to jest czatbox? Może jeszcze chatboks? Albo piszemy po polsku "czatboks" bo jesteśmy bardziej polscy od Papierza Polaka, albo normalnie, jak każdy cywilizowany afroamerykanin, "chatbox". W każdym razie ten czat może być jakąś namiastką właśnie formuły Q&A. Jeszcze tylko podzieliłbym go na dwa, trzy pokoje tematyczne, żeby był mniejszy burdel. Z niego można by kierować usera na konkretny temat forum, gdzie znalazłby pomoc w trudniejszej sprawie, a w prostych pytaniach dać odpowiedź w samym czacie. 

 

Niestety, tak to już jest, że internet ewoluuje, a my razem z nim. Albo popłyniemy z nurtem, albo się utopimy. Jest tu na forum olbrzymia baza wiedzy, spore grono fachowców ale nowy, młody użytkownik nie ma jak i nie umie do tego dotrzeć albo mu się po prostu nie chce. Jeśli admini chcą utrzymać się na wodzie, muszą młodemu starzem użytkownikowi to ułatwić. Jak? Obserwując rynek i kradnąc pomysły najlepszych. Chociażby problem rejestracji. Po grzyb to komu w dobie FB, insta, nie wiem, może nawet tindera :D ? Jestem na FB, to jestem na forum, tak to powinno działać. Bez zbędnego klikania, pisania itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek
46 minut temu, Jędrula.wawa napisał:

 

Zniechęci się najliczniejsza grupa Miłośników Zegarów i Zegarków ?

Zniechęci się bo co? Bo zegarka nie kupi na forum?? Nie bądź cyniczny! 

Wtedy właśnie zostaną sami miłośnicy, a handlarze albo zostaną albo pójdą sobie na olx, i dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, _Kwiatek_ napisał:

Zniechęci się bo co? Bo zegarka nie kupi na forum?? Nie bądź cyniczny! 

Wtedy właśnie zostaną sami miłośnicy, a handlarze albo zostaną albo pójdą sobie na olx, i dobrze.

Ale Jędrula to właśnie napisał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paweł Bury. napisał:

Ale Jędrula to właśnie napisał

No właśnie ! 

Dzięki :)

trudno "być adwokatem we własnej sprawie" ?


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fb czy Instagram nawet nie mogą się zbliżyć do forum KMZiZ. Rzeczywiście, aby tu pisać należy się zalogować, ale warto. Ile trwa to całe logowanie? Warto, ponieważ jest tu ogrom napisanej już wiedzy i forumowiczów, którzy się znają na rzeczy, podpowiedzą, pomogą. Prawie wszystkie rzeczy można znaleźć w jednym temacie, a nie rozrzucone na osi czasu fejsa.

Jeżeli ktoś nie chce znaleźć wiedzy, to nie znajdzie. Nie róbmy z nowych czy młodszych użytkowników dzieci we mgle uzasadniając ich "leniwość".

Każdy ma wybór gdzie pisze. Zdecydowana większość jest co najmniej tutaj i o czymś to świadczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję założyć taki temat, który będzie podpięty wisiał na pierwszej stronie (podpatrzone na jednym z forów niezegarkowych). Działał by na zasadzie "szybkie pytanie - szybka odpowiedż". Ponieważ są bardzo liczne zapytania ze strony nowych użytkowników którzy zadają tylko jedno pytanie i znikają, a pytanie jest jak setki już zadanych uprzednio, to doświadczeni userzy nie pisali by kolejnych odpowiedzi na temat loreksa po dziadku znalezionego na strychu, tylko kierowali linkiem do istniejących tematów i rozwiązań. 

Trochę chaotycznie napisałem, ale mogę jakby co wytłumaczyć jeszcze raz, powoli i dokładnie :)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzisz, że służy temu cały dział "ZAPYTANIA I SUGESTIE PRZED ZAKUPEM"? A w nim:

* PODRÓBKI I ZAPYTANIA O AUTENTYCZNOŚĆ

* JAKI ZEGAREK...

* PODRĘCZNIKI I PORADY

* AUKCJE ALLEGRO, EBAY I INNE

* MARKI WIRTUALNE I MODOWE

Czego oczekiwałbyś więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pływak_wodnik rozmowa jest o tym, czemu spada aktywność na forum, to odpowiadam czemu. Nie twierdzę, że forum jest złe i należy je zlikwidować. Z resztą zauważ, że właśnie @Jędrula.wawa napisał coś, o czym ja przed chwilą, czyli o prostym Q&A. Na innym forum to zrobiono i działa, czemu u nas nie spróbować? Mamy czat, można go użyć. Mnie to oczywiście grzyb, bo ja sobie radzę z taką formą wiedzy, jaka jest na forum. Po prostu podpowiadam, co można zrobić dla ludków, którzy sobie z tym nie radzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś był większy ruch ponieważ było mnóstwo wpisów nowych użytkowników, którzy po zarejestrowaniu się pytali o wartość zegarka "po dziadku" a potem ich nie było. 

Pamiętam kiedyś  dwukrotnie w ciągu godziny padły pytania o wartość zegarka po dziadku, po czym @Góraltoczył z kimś dyskusję o tym jak to ludzie myślą tylko o tym aby się wzbogacić i zmienić swoje życie sprzedając zegarek znaleziony na strychu, a w trakcie ich dyskusji kolejny nowy użytkownik wrzucił fotkę poljota 2614 pytając ile ten zegarek może być warty.  Wtedy było weselej. Obecnie tacy pytacze są na fb, tu już nie wchodzą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek
Godzinę temu, Paweł Bury. napisał:

Ale Jędrula to właśnie napisał

Godzinę temu, Jędrula.wawa napisał:

No właśnie ! 

Dzięki :)

trudno "być adwokatem we własnej sprawie" ?

 

To jakoś nie potrafię czytać między Waszymi wierszami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, _Kwiatek_ napisał:

To jakoś nie potrafię czytać między Waszymi wierszami.

Może zbyt emocjonalnie podchodzisz do pewnych kwestii ⁉️

1 godzinę temu, pływak_wodnik napisał:

Nie sądzisz, że służy temu cały dział "ZAPYTANIA I SUGESTIE PRZED ZAKUPEM"? A w nim:

* PODRÓBKI I ZAPYTANIA O AUTENTYCZNOŚĆ

* JAKI ZEGAREK...

* PODRĘCZNIKI I PORADY

* AUKCJE ALLEGRO, EBAY I INNE

* MARKI WIRTUALNE I MODOWE

Czego oczekiwałbyś więcej?

 Nie każdy na początek orientuje się w meandrach naszego forum.

Ludzie mają różne percepcje. Za przykład niech służą obserwacje poczynione podczas mojej wizyty w Szpitalu Bielańskim. Przed wejściem do szpitala ludzie dostają do wypełnienia dość prostą ankietę. I pomimo że zaobserwowany wiek tych ludzi i status materialny na to nie wskazywałyby, ci ludzie mają poważne trudności w udzieleniu prostych pytań i zakreśleniu kilku kwadracików. Porażka. A ty chciałbyś żeby taki trafił od razy na właściwy dział forum i zachował obowiązującą netykietę.

Dlatego dla początkujących chyba przydał by się taki "Temat Express". :)

 


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek
41 minut temu, Jędrula.wawa napisał:

Może zbyt emocjonalnie podchodzisz do pewnych kwestii ⁉️

Emocjonalnie? Ja jestem wyprany z uczuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jędrula.wawa napisał:

(...).

Dlatego dla początkujących chyba przydał by się taki "Temat Express". :)

 

W dalszym ciągu uznaję wspomniany przeze mnie dział zapytań o formie "Temat Express".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, rk7000 napisał:

Na szczęście ani fb ani insta nie może nawet zbliżyć się do Forum jeśli chodzi o bazę wiedzy więc nowe media to tylko coś innego, ciekawego ale raczej na szybkie wejście z telefonu niż poszukiwania wiedzy.

Forum tworzą użytkownicy więc jest takie jak ludzie którzy tu zaglądają ;) Oczekujemy, że ktoś coś podpowie, doradzi itd tylko co sami dajemy z  siebie? To już niech każdy sobie sam odpowie. 

Na szczęście możemy być dumnie z tego co tutaj mamy - poszukajcie gdzie indziej artykułu o Penzie lub o zegarka chce z carskiej Rosji - ciekaw jestem czy coś choć zbliżone go do tego co przedstawił Przemek uda się gdzieś znaleźć :)

Niestety, podejrzewam że po opublikowaniu tych informacji na Facebooku to nasz były towarzysz Yakowlew by go zjechał od czci i wiary, tak dla zasady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nowym użytkownikom nie chce się szukać lub grzecznie czekać na odpowiedź to ja nie widzę najmniejszego powodu żeby im podawać podawać wszystko na tacy. Nie zamierzam propagować kalectwa intelektualnego. 

Kiedyś na forum był shoutbox - starsi użytkownicy pamiętają zapewne i co?  Zostal usunięty.  

Poza tym mam wrażenie że forum ma się całkiem dobrze - użytkowników cały czas przybywa, ludzi przegladajacych forum jest coraz więcej. 

Jedynie dyskusji merytorycznych jest coraz mniej ale skoro użytkownicy chcą kupować Polityki 55g po 1500 zł  to nikt im przecież nie zabroni :) NieNie muszą wiedzieć czy warto itd. Ważne że się podoba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Romku, chat (shoutbox) powrócił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Paweł Bury. napisał:

bywało że czytałem rano forum a wieczorem cała strona była na tłusto jako nie czytane a w każdym temacie przynajmniej kilka wpisów.

 

I tutaj kolega Paweł ujął idealnie o co mi chodziło. Kiedyś aż chciało się zajrzeć w Nowe nabytki gdzie kolega Kris i KChrapek (ale inni również) wręcz prześcigali się w dobrym tego słowa znaczeniu w serwowaniu nam coraz to ciekawszych i ładniejszych trafień zegarkowych, w innych tematach też działo się wiele, było co czytać, co oglądać i nad czym myśleć, akurat jednorazowych gości pytających o cenę "zegarka po dziadku Władku" to mi najmniej szkoda i ich brak oceniam na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, Jędrula.wawa napisał:

A ja proponuję założyć taki temat, który będzie podpięty wisiał na pierwszej stronie (podpatrzone na jednym z forów niezegarkowych). Działał by na zasadzie "szybkie pytanie - szybka odpowiedż". Ponieważ są bardzo liczne zapytania ze strony nowych użytkowników którzy zadają tylko jedno pytanie i znikają, a pytanie jest jak setki już zadanych uprzednio, to doświadczeni userzy nie pisali by kolejnych odpowiedzi na temat loreksa po dziadku znalezionego na strychu, tylko kierowali linkiem do istniejących tematów i rozwiązań. 

Trochę chaotycznie napisałem, ale mogę jakby co wytłumaczyć jeszcze raz, powoli i dokładnie :)

 Przepraszam, że się "wcinam"

 Można  wzorem jednego z forum o broni założyć "ŻŁOBEK"

Tam to działa na zasadzie, że można zadac szybkie pytanie, ktoś odpowie wskazując gdzie szukać ( nie odsyła do "szukajki" )

 tylko udziela odpowiedzi, pomocy itp.

 By jednak nie zaśmiecać serwera,  tenże "Żłobek" jest "czyszczony co miesią/dwa tygodnie.

Koto zechce zarejestruje się na forum, a kto tylko "na szybko" chce dostać odpowiedź i nie jest zainteresowany  innymi tematami poprostu nie będzie zaśmiecał ...

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, mkl1 napisał:

 Przepraszam, że się "wcinam"

 Można  wzorem jednego z forum o broni założyć "ŻŁOBEK"

Tam to działa na zasadzie, że można zadac szybkie pytanie, ktoś odpowie wskazując gdzie szukać ( nie odsyła do "szukajki" )

 tylko udziela odpowiedzi, pomocy itp.

 By jednak nie zaśmiecać serwera,  tenże "Żłobek" jest "czyszczony co miesią/dwa tygodnie.

Koto zechce zarejestruje się na forum, a kto tylko "na szybko" chce dostać odpowiedź i nie jest zainteresowany  innymi tematami poprostu nie będzie zaśmiecał ...

 

6 godzin temu, pływak_wodnik napisał:

Nie sądzisz, że służy temu cały dział "ZAPYTANIA I SUGESTIE PRZED ZAKUPEM"? A w nim:

* PODRÓBKI I ZAPYTANIA O AUTENTYCZNOŚĆ

* JAKI ZEGAREK...

* PODRĘCZNIKI I PORADY

* AUKCJE ALLEGRO, EBAY I INNE

* MARKI WIRTUALNE I MODOWE

Czego oczekiwałbyś więcej?

Gdyby forum było ogólnodostępne bez rejestracji, to w każdym dziale byłoby mnóstwo pytań jednorazowych przybyszy albo chwalebnych postów z zegarkiem na taniej butelce whisky ? albo co gorsza na nowym bucie, bo i takie właśnie posty pojawiają się na fb. Poziomem i wiedzą to forum góruje nad fb czy instagramem. W rezultacie przez kilka miesięcy zrobiłby się taki bajzel, że ciężko byłoby cokolwiek odszukać. Jak wspomniał @rk7000 - jak ktoś nie chce, to za uszy ciągnąć nikt nikogo nie będzie.

Droga wolna.

Edytowane przez pływak_wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze ilu użytkowników tyle pomysłów na lepsze forum a wszystko co złe to wina administracji która nie nadąża za nowymi trendami :) 

IMO - jak ktoś znajdzie temat "żłobek" to odpowiedni dział i temat  do zapytania też znajdzie.

Tak - rywalizacje w nowych nabytkach były fajne - też z raz brałem udział, inni też. Ale to świadczy o tym o czym juz napisałem - to użytkownicy  tworzą forum :) 

Nie dalej jak dwa dni temu w nowych nabytkach pojawiła się mega rzadka złota Moskwa w przepięknym stanie - 3 lata temu o zegarku byłyby trzy strony na forum a właściciel musial by odpowiadać na co najmniej kilka pw . Dziś dwa lajki  + 4 posty pochwalne i koniec (o pw nie pisze bo nie wiem - ja w każdym razie jestem z Łukaszem w stałym kontakcie więc conajmniej jedno pw z forum było choc akurat nie na forum :)  )

Nikogo nie interesuje dlaczego zdjęć takiej Moskwy nawet w sieci nie można znaleźć - szkoda ale kto chciał to wie a kto nie to przecież na siłę nikt łopatą do głowy nie włoży. Taki jest nasz dział dzisiaj niestety. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się panowie zdecydować. Albo forum będzie popularne, z dużą ilością wejść i odpowiednio dużą ilością "klikalności" - ale z tym się wiążą wspomniane niedoskonałości w postaci zegarka na flaszce czy coś w tym rodzaju. ;)

Albo elitarnym klubem dla wtajemniczonych i koniecznością wprowadzenia składek członkowskich dla pokrycia kosztów funkcjonowania. :)

Inaczej się nie da ?


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie do końca tak jest. Ilość pisanych postów decyduje nie tylko o tym, czy przychodzą nowi użytkownicy, ale też o tym, czy starzy wchodzą i piszą. Jeśli zabraknie ruchu, to forum obumrze i starzy przestaną wchodzić, bo nie będzie po co. To normalna kolej rzeczy w internecie. Chcecie mieć gdzie pisać i spotykać się ze znajomymi, dbajcie o klikalność. Zaniedbacie, starzy odejdą. Bez starych nowi nie przyjdą, bo nie będzie po co. Koniec, kropka, ostatni gasi światło i cześć. Sorry za czarne wizje, ale ja już to przerobiłem. Zwykle po takich forach zostaje redakcja z artykułami i dyskusjami pod nimi w ramach DISQUS, jakieś podklejone wątki często mocno przeterminowane, a poza tym wiatr hula i śnieg pada.

 

Pamiętajcie, że na każdym forum jest naturalna rotacja. Ktoś nowy przychodzi, ktoś stary odchodzi bo nie ma czasu, bo ma dzieci, bo się pokłócił z innym userem itp. Jak zabraknie wpływu, a pozostanie odpływ, to bilans będzie na minus, bo musi być. Prosta matematyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nowy rozsądny" - przyjdzie tu i zostanie, bo widzi wiedzę i potencjał, rzadkie okazy, wymianę doświadczeń, wskazówki przy samodzielnych naprawach itp.

"Nowy nierozsądny" - przyjdzie, powrzuca zdjęcia Roleksa na tle nowych mokasynów czy Ballantines'a, chwilę poklika i za 2 dni go nie będzie, bo to nie jego środowisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, renqien napisał:

No właśnie nie do końca tak jest. Ilość pisanych postów decyduje nie tylko o tym, czy przychodzą nowi użytkownicy, ale też o tym, czy starzy wchodzą i piszą. Jeśli zabraknie ruchu, to forum obumrze i starzy przestaną wchodzić, bo nie będzie po co. To normalna kolej rzeczy w internecie. Chcecie mieć gdzie pisać i spotykać się ze znajomymi, dbajcie o klikalność. Zaniedbacie, starzy odejdą. Bez starych nowi nie przyjdą, bo nie będzie po co. Koniec, kropka, ostatni gasi światło i cześć. Sorry za czarne wizje, ale ja już to przerobiłem. Zwykle po takich forach zostaje redakcja z artykułami i dyskusjami pod nimi w ramach DISQUS, jakieś podklejone wątki często mocno przeterminowane, a poza tym wiatr hula i śnieg pada.

 

Pamiętajcie, że na każdym forum jest naturalna rotacja. Ktoś nowy przychodzi, ktoś stary odchodzi bo nie ma czasu, bo ma dzieci, bo się pokłócił z innym userem itp. Jak zabraknie wpływu, a pozostanie odpływ, to bilans będzie na minus, bo musi być. Prosta matematyka.

W zasadzie to pierwsza część Twojej wypowiedzi gryzie się z drugą ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.