Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

No ja myślałem, że można sprzedawać jako części w zestawie na przykład ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, zadra napisał(-a):

szkoda, że nie ma tu miejsca aby pokazać zegarki które szukają nowego właściciela. 

Sam z chęcią bym pooglądał zdjęcia albo nawet zaproponował cenę którą byłbym w stanie zapłacić..

Ale zarząd podobnie jak rząd chce z każdej naszej złotówki wydusić dla siebie dodatkowe 15groszy.. 

Przykre to.

 

A to ciekawe. Możesz napisać jak to policzyłeś?  

Bardzo jestem ciekaw. 

Często użytkownicy krytykują pewne decyzję od tak - z czapy. Żeby coś napisać co spodoba się innym. Mi się to nie podoba ale jak nie mam racji i wyliczysz jakoś te 15groszy od złotówki czyli 15% to własnoręcznie i bez skrupułów opieprze Zarząd. 

Ale jak nie będziesz umiał tego udowodnić to może przeproś i na tym zakończymy temat 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
26 minut temu, cjareck napisał(-a):

No ja myślałem, że można sprzedawać jako części w zestawie na przykład ;)

W tym tkwi problem. Nie ma sensu mieszać ze sobą różnych obszarów cenowych. Zegarki radzieckie są obiektywnie tanie, tak samo części do nich. Odnoszę wrażenie, że mieszanie ich z innymi grupami cenowymi nie jest najlepszym pomysłem.

Nie wiem na ile jest to technicznie możliwe od strony forum ale jeżeli alledrogo albo olx jest wyborem w stosunku do specjalistycznego forum to wypada się temu uważniej przyjrzeć bo coś nie gra.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Enkil napisał(-a):

Nie, mam trochę zegarków których nie zbieram, a są w fajnych stanach i trzeba by było to jakoś puścić. U nas na dziale ruskim już nie można 🥶, a na ogólnym to porażka.. 

Sprzedaj na części ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Ritter napisał(-a):

W tym tkwi problem. Nie ma sensu mieszać ze sobą różnych obszarów cenowych. Zegarki radzieckie są obiektywnie tanie, tak samo części do nich. Odnoszę wrażenie, że mieszanie ich z innymi grupami cenowymi nie jest najlepszym pomysłem.

Oczywiście, że są tanie i w zdecydowanej większości spełniają forumowe kryteria wystawiania za darmo. No bo trudno je porównywać z zegarkami za kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy, a takie bywają.

Miałem na myśli, że tu w dziale rosyjsko-radzieckim jest wątek poświęcony sprzedaży części do zegarków. Więc tam można byłoby sprzedawać zestaw mechanizm + koperta + tarcza na przykład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
53 minuty temu, cjareck napisał(-a):

Oczywiście, że są tanie i w zdecydowanej większości spełniają forumowe kryteria wystawiania za darmo. No bo trudno je porównywać z zegarkami za kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy, a takie bywają.

Miałem na myśli, że tu w dziale rosyjsko-radzieckim jest wątek poświęcony sprzedaży części do zegarków. Więc tam można byłoby sprzedawać zestaw mechanizm + koperta + tarcza na przykład.

 Zegarkowa IKEA znaczy się :) ?

Ta droga niestety nie prowadzi do ciekawych miejsc. Najważniejszą sprawą jest jak zwykle bezpieczeństwo i przejrzystość  transakcji czyli im mniej komplikacji tym to sprawniej idzie. Nawet jak zegarki są fotografowane na tle Bor-u :) .

Jeżeli zegarki radzieckie bywają zadeptywane na ogólnym bazarku to nic dziwnego, że wystawiający kierują się ku alledrogo albo olx albo FB. W ten oto sposób zamiast konsolidacji (na) forum mamy rozpuszczanie.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, drobnypijaczek napisał(-a):

Niech to ktoś ocenzuruje bo nam i ten wątek zamkną. Albo lepiej - Zadra pisz samokrytykę. Ot taki czarny humor.

Kajam się i samokrytykuję. 

Bardzo przepraszam, żem prawdę osobiście w słowa przemienił i wierzę, że tylko mnię to boli, więc proszę ubiczujcie tylko mię.. wątek oszczędźcie..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.02.2022 o 16:00, cjareck napisał(-a):

Tylko daj znać, pod jakim nickiem Cię szukać. Albo wyślij proszę link przez PW.

Enkil1 - wystawiłem 3 sztuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.facebook.com/groups/zegarki.vintage/permalink/1304681706609512/?ref=facebook_story_share

 

Jprd. Każdy kolejny projekt bardziej mnie osłabia. Jakie ratuję - wystarczyło dać nową tarczę jeśli ta była zła, sam mam jakieś a nie szukałem. I jeszcze oryginale wskazówki pomalowane. A ja ze dwa lata minutowej nie mogę trafić. Gość hyba już z pięć Koperników przemalował. A ten jeszcze miał papiery... No kur.. ca mnie bierze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Enkil napisał(-a):

https://www.facebook.com/groups/zegarki.vintage/permalink/1304681706609512/?ref=facebook_story_share

 

Jprd. Każdy kolejny projekt bardziej mnie osłabia. Jakie ratuję - wystarczyło dać nową tarczę jeśli ta była zła, sam mam jakieś a nie szukałem. I jeszcze oryginale wskazówki pomalowane. A ja ze dwa lata minutowej nie mogę trafić. Gość hyba już z pięć Koperników przemalował. A ten jeszcze miał papiery... No kur.. ca mnie bierze. 

On ich kupił jakiś czas temu chyba ze 100 zalanych i zawilgoconych dlatego takie sztuki lepi. Co najlepsze faktycznie sprzedaje je za spore pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z nim kiedyś rozmawiałem, problem w tym, że on nie szuka części tylko modyfikuje lub inaczej psuje.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.11.2020 o 23:03, Enkil napisał(-a):

 Gdyby dali oryginalny 2234 to można oszklić, aby się pochwalić że tradycja podtrzymana, a tak to nie ma czym. 


Wiadomo kiedy przestali go produkować?


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Kacperek_77u napisał(-a):


Wiadomo kiedy przestali go produkować?

Chyba na początku lat 70-tych 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.02.2022 o 23:02, Enkil napisał(-a):

https://www.facebook.com/groups/zegarki.vintage/permalink/1304681706609512/?ref=facebook_story_share

 

Jprd. Każdy kolejny projekt bardziej mnie osłabia. Jakie ratuję - wystarczyło dać nową tarczę jeśli ta była zła, sam mam jakieś a nie szukałem. I jeszcze oryginale wskazówki pomalowane. A ja ze dwa lata minutowej nie mogę trafić. Gość hyba już z pięć Koperników przemalował. A ten jeszcze miał papiery... No kur.. ca mnie bierze. 


Ty byś widział jak ten gość broni swoje ulepy. O mało bany się nie posypały na grupie


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Kacperek_77u napisał(-a):


Ty byś widział jak ten gość broni swoje ulepy. O mało bany się nie posypały na grupie

No ok ulep ulepem. W sumie to jego radosna twórczość i zaznacza to w opisie tylko skąd ta cena? Wystawia również oryginały i to za niższe pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Progfan_87 napisał(-a):

No ok ulep ulepem. W sumie to jego radosna twórczość i zaznacza to w opisie tylko skąd ta cena? Wystawia również oryginały i to za niższe pieniądze.


Oryginały wystawiał ale za prawie 2x tyle ile chce za te zlepki. Mówię głównie o kopernikach


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kacperek_77u napisał(-a):


Oryginały wystawiał ale za prawie 2x tyle ile chce za te zlepki. Mówię głównie o kopernikach

Ostatnio wystawił ori za bodaj 600-700 zł więc nie dwa razy tyle. Poza tym nikt by tyle za Kopernika nie zapłacił. Pamiętam jak jakiś rok temu ori egzemplarze sprzedawał za 400-500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Progfan_87 napisał(-a):

Ostatnio wystawił ori za bodaj 600-700 zł więc nie dwa razy tyle. Poza tym nikt by tyle za Kopernika nie zapłacił. Pamiętam jak jakiś rok temu ori egzemplarze sprzedawał za 400-500 zł.


Nie wiem jak ale jednego sprzedał za prawie 1k:

image.thumb.png.f425627b702000bddf57a09f148ba915.png


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Kacperek_77u napisał(-a):


Ty byś widział jak ten gość broni swoje ulepy. O mało bany się nie posypały na grupie

 

Powiem Ci, że nie wchodzę już w jego oferty, bo nie chcę się denerwować. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony ten Pan to zegarmistrz a nie kolekcjoner a jak wiadomo oni mają trochę inne podejście do tematu. Mimo wszystko popyt na jego zegarki jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś znany był na allegro taki gość co robił piękne nowe Błonia z datą i też miał popyt. W czasach gdy ludzie wyrzucają pieniądze przez okno bo tak im ktoś przez telefon doradził to popyt jest na wszystko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Enkil napisał(-a):

Kiedyś znany był na allegro taki gość co robił piękne nowe Błonia z datą i też miał popyt. W czasach gdy ludzie wyrzucają pieniądze przez okno bo tak im ktoś przez telefon doradził to popyt jest na wszystko. 


Przerabiał ori mechanizmy czy wsadzał wostoka?


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Enkil napisał(-a):

Poljota 2414 


Tutaj pasuje mi tylko ten filmik: 

 


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten człowiek co przerabia te Rakiety już nie za bardzo sobie radzi z tym problemem... Ostatnio jak z nim rozmawiałem to wyczułem, że poległ na tym co mu zostało - uszkodzone tarcze, koperty te czarne i chromowane, w fatalnym stanie, wskazówki także - nie wie jak z tego wybrnąć - jest ja dziecko, które chce mieć ładną zabawkę... Trochę mi go szkoda... 

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.