Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem mapę szybkich kolei w Chinach.  Robi wrażenie.  Na marginesie... Firma w której obecnie pracuję od ośmiu (8) TYGODNI działa w trybie ataku hakerskiego... SAP mam w laptopie pocztę Gmail w telefonie... Domena cyber jednak wali w człowieka.

Widziałem mapę szybkich kolei w Chinach.  Robi wrażenie.  Na marginesie... Firma w której obecnie pracuję od ośmiu (8) TYGODNI działa w trybie ataku hakerskiego... SAP mam w laptopie pocztę Gmail w telefonie... Domena cyber jednak wali w człowieka. Zobacz 5G Chińczyk sam zrobił... Nie Niemiec czy inny Europejczykm

Widziałem mapę szybkich kolei w Chinach.  Robi wrażenie.  Na marginesie... Firma w której obecnie pracuję od ośmiu (8) TYGODNI działa w trybie ataku hakerskiego... SAP mam w laptopie pocztę Gmail w telefonie... Domena cyber jednak wali w człowieka. Zobacz 5G Chińczyk sam zrobił... Nie Niemiec czy inny Europejczyk 

Widziałem mapę szybkich kolei w Chinach.  Robi wrażenie.  Na marginesie... Firma w której obecnie pracuję od ośmiu (8) TYGODNI działa w trybie ataku hakerskiego... SAP mam w laptopie pocztę Gmail w telefonie... Domena cyber jednak wali w człowieka. Zobacz 5G Chińczyk sam zrobił... Nie Niemiec czy inny Europejczyk 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Chińczycy nie robią od zera bo to droga donikąd np. w sam raz dla Polaków by mogli się poużalać nad kolejną udaną klęską. Chińczycy nie koniecznie muszą i posuwają się do kradzieży. To Francuzi w dużej mierze zbudowali chiński przemysł półprzewodnikowy i wdrożyli działające rozwiązania. Nawet jak nie mogły opuścić Chin z powodu naruszeń patentowych to jednak na rynku liczącym 1.25mld ludzi bardzo dobrze funkcjonowały. Chińczycy nauczyli się kupować firmy tak by podnosić swój technologiczny bias. W Niemczech była chryja o sprzedaż firmy produkującej roboty a od Szwedów kupili dział samochodowy w Volvo. Tu nie chodzi o zakup montowni a o szafę z określonymi patentami.

 

Na włamania jest jedna rada. Trzeba rozdzielić to co ważne od części tymczasowej. Szyfrowanie jest konieczne i to dobre szyfrowanie ale to zawsze jest pewna podatność i dlatego wszystko nie może być podpięte do sieci. W domu mam mały klaster, który nigdy Internetu nie widział i dlatego jest przestrzeń do robienia ważnych rzeczy. To co podłączone uważam za dawno już zdeflowowane :) .

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są takie dane i u mnie które  sieci nie widziały...

Laptop firmowy nie widział jeszcze mieszkania...

Musi być jakaś granica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Dochodzę do coraz mocniejszego przekonania, że chińskie wyzwanie nie ma granic. Przynajmniej ja nie widzę ich zarysów. To raczej bieg na orientację a nie sprint z widoczną metą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Ritter napisał(-a):

Dochodzę do coraz mocniejszego przekonania, że chińskie wyzwanie nie ma granic. Przynajmniej ja nie widzę ich zarysów. To raczej bieg na orientację a nie sprint z widoczną metą.

Oni odbudują imperium na kontynencie.  Tu nie ma granic tu jest interes.

Sprzedają mi części. U mnie się to składa i kupują element, który montują siebie.  Kto na kogo pracuje? 

Pieniądze już wracają do Chin! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Chińczycy prowadzą szeroką akwizycję firm. Wygląda na to, że w Polsce ale nie tylko skupili się od pewnego czasu na przemyśle przetwórstwa rolnego.

Jak tak dalej pójdzie jak jest obecnie to Chiny dla UE będą czymś znacznie większym lecz podobnym do tego czym była Japonia dla USA na przełomie lat 70. i 80. zeszłego wieku. Wykupili znaczną część firm i rynku. Przenieśli produkcję do siebie i zaczęli konkurować z coraz bardziej niedoinwestowanymi amerykańskimi firmami, które jeszcze się ostały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Tak to się teraz robi: Chiny - Litwa.

 

 

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim Użytkownikom tego działu życzę spokojnych, ciepłych i zdrowych Świąt spędzonych wśród najbliższych, w atmosferze  domowego ciepła.  No i oczywiście spełnienia marzeń zegarkowych pod choinką 😉

 

IMG_20211224_155848.thumb.jpg.e8c352b4ef19a8486902d1d7f5a07914.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielce szanowni użytkownicy forum :D

 

Potrzebuję 5 szt +/-  zdjęć zegarków zim (ewentualnie pobieda z fabryki zim) z lat siedemdziesiąt i później  i ze trzy fotki wcześniejszych. Fotki jak największe i ładne. :)  mogą być na pw lub mail - [email protected] - najlepiej podpisane przez autora,który wysyłając je zgadza się naewentualne wykorzystanie ich w przyszłości.

 

Ed. 

Jusz mam wszysko :D

 

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się jeszcze na tym popapranym allegro wystawić normalną licytację, czy tylko Alle lokalnie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem z telefonu, ale z kompa po prawej stronie na dole jeat taki magiczny przycisk "skorzystaj z dotychchczasowego formularza". Wtedy da się to zrobić po staremu, tylko dolicza opłatę za wystawienie. Lokalnie jest za free.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lokalne jest widoczne, np. jak poszukujesz czegoś i wpisujesz frazę.

Wówczas wyskakują Alegrowe i lokalne oferty.

 Ja juz wystawiam na lokalnym, bo mi się nie chce ustawiać kwot za przesyłki itp..


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się z telefonu, trzeba było otworzyć allegro przez zwykłą przeglądarkę w wersji na komputer. I dodatkowo się napstrykać żeby to znaleźć, ale się udało. Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a co wystawiasz?? jakieś szpeje zegarmistrzowskie??


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, mam trochę zegarków których nie zbieram, a są w fajnych stanach i trzeba by było to jakoś puścić. U nas na dziale ruskim już nie można 🥶, a na ogólnym to porażka.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zobaczę co masz do sprzedania. Możesz przesłać zdjęcia na maila? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze zdjęć, na razie wystawiłem tylko jednego poljota (jest też u nas na bazarku ogólnym), będę po trochu cykał fotki i wystawiał gdy znajdę czas na to. Alle mi pasuje bo wystawię od 1 zł i nie muszę się szarpać z cenami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Enkil napisał(-a):

Nie, mam trochę zegarków których nie zbieram, a są w fajnych stanach i trzeba by było to jakoś puścić. U nas na dziale ruskim już nie można 🥶, a na ogólnym to porażka.. 

Lepiej na olx przynajmniej za darmo , nie zapłacisz prowizji. A najlepiej na grupach  Fb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko daj znać, pod jakim nickiem Cię szukać. Albo wyślij proszę link przez PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że nie ma tu miejsca aby pokazać zegarki które szukają nowego właściciela. 

Sam z chęcią bym pooglądał zdjęcia albo nawet zaproponował cenę którą byłbym w stanie zapłacić..

Ale zarząd podobnie jak rząd chce z każdej naszej złotówki wydusić dla siebie dodatkowe 15groszy.. 

Przykre to.

 

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zadra napisał(-a):

szkoda, że nie ma tu miejsca aby pokazać zegarki które szukają nowego właściciela. 

Sam z chęcią bym pooglądał zdjęcia albo nawet zaproponował cenę którą byłbym w stanie zapłacić..

Ale zarząd podobnie jak rząd chce z każdej naszej złotówki wydusić dla siebie dodatkowe 15groszy.. 

Przykre to.

 

Niech to ktoś ocenzuruje bo nam i ten wątek zamkną. Albo lepiej - Zadra pisz samokrytykę. Ot taki czarny humor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Nie ma zakazu wklejania zdjęć np. w nowych nabytkach. Dajmy na to gdy na zdjęciu jako tło jest szton do ruletki albo karta z określonym kolorem i liczbą oczek to zawsze da się po primo zasugerować, że zegareczek szuka nowego właściciela a dwa można określić cenę wywoławczą. Dla ułatwienia: kara x1, trefle x2, kiery x3, piki x4 . Można też zegarki fotografować na tle Układu Okresowego Pierwiastków, konkretny pierwiastek i jego liczba atomowa to jest jak najbardziej sugestia ceny wywoławczej. Wprawdzie jest kilka dziur w układzie ale na początek powinno wystarczyć :) .

A co jak to nie jest bezsensowne utrudnienie a swoisty test na inteligencję? Tak by wzmóc pomysłowość i wyrwać ze zniechęcającego marazmu?

Tak czy owak na samym końcu i tak jest konieczny prywatny kontakt B2B między skrzynkami pocztowymi, zawierającymi umowę.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.