Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Ram83

Moje japońskie trio

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjecie starsze ,ale 3 ciagle aktualna

 

146764494720160617_115854.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł ostatni do brydża. Trochę te japańszczyzny już mam, ale wstrzymywałem się z wrzuceniem trio, by dać nieprzypadkowy zbiór, bo widziałem, że niektórzy "mijali się z powołaniem" tego tematu. Alpinistę kocham i zostanie ze mną do konca życia. Monster, to póki co jedyny diver, który mi odpowiada i chyba jako jedyny ze mną pozostanie (rozmiar nadgarstka). Najnowszy nabytek, SARX, na żywo przekonał mnie do siebie bardziej, niż podczas dotychczasowych poszukiwań garniturowca - to również zegarek, który ze mną zostanie. Przynajmniej do czasu, kiedy pojawi się jakiś GS,a to prędko nie nastąpi. Cała reszta japońskich zegarków z mojej kolekcji, nie dotrzymuje kroku tej trójcy - do tej pory to SARB jest najczęściej noszonym przeze mnie zegarkiem, na drugim miejscu, o dziwo właśnie Monster (piszę o dziwo, ponieważ do niedawna nie podobały mi się zupełnie zegarki tego rodzaju). SARX z pewnością będzie dotrzymywał tej dwójce kroku. Koktajl wczoraj sprzedany - i dobrze - w moich oczach nie miał tego czegoś, co powoduje błysk w moim oku. Jeśli kiedykolwiek wrzucę jeszcze w tym temacie zdjęcie, to albo zamienię Monstera na innego Monstera, albo SARX019 zostanie zastąpiony przez mojego graala, czyli GS snowflake. Alpinista nie do ruszenia, jak już wcześniej wspomniałem.

 

3TFhYUQl.jpg

48VHjLCl.jpg


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Takich trzech, jak tych dwóch, to nie ma ani jednego :)

 

SARB045, zegarek znany, poszukiwany i w zasadzie nieosiągalny.

 

Data-2000. Zegarek uznawany za pra-ojca tzw smartwachy. Nie od dziś wiadomo, że pod względem technologicznym Seiko zostawia konkurencję daleko w tyle. Data-2000 jest jednym z tego przykładów. W roku 1983, Seiko jako pierwsze w historii wykorzystuje zjawisko indukcji magnetycznej, dzięki której zegarek łączy się z bazą w postaci klawiatury. Poza sztampowymi funkcjami, takimi jak alarm, chronograf i co oczywiste wskazywaniem czasu, to co wyróżnia ten zegarek na tle konkurencji, to właśnie klawiatura, która służy do obsługi kalkulatora, zmiany kontrastu na wyświetlaczu oraz do wprowadzania tekstu do pamięci zegarka, a w zasadzie do dwóch niezależnych od siebie modułów pamięci (A i B ). Każdy z modułów pozwala na zachowanie 2000 znaków. Jako ciekawostkę dodam, że znany fotograf i malarz Zdzisław Beksiński wykorzystywał przez pewien czas ten zegarek do zapisywania prywatnych notatek.

Mój egzemplarz został wyprodukowany w roku 1984, pierwszy raz został uruchomiony w kwietniu bieżącego roku, na klawiaturze jest jeszcze folia ochronna. Na popularnym serwisie aukcyjnym co jakiś czas pojawiają się egzemplarze na sprzedaż, ale trzeba zachować ostrożność przy ich zakupie. Bardzo często sprzedawcy nie informują o braku łączności między zegarkiem, a bazą, lub zasłaniają się brakiem baterii. Najczęstszym powodem braku łączności jest uszkodzenie cewki przy wymianie baterii. Bardzo często zdarza się również, że zegarek z zewnątrz wygląda na idealny, zasługujący na miano NOS-a, sprzedawany jest z pudełkiem i instrukcją obsługi, a w rzeczywistości nadaje się do wyrzucenia, bo bateria wylała. 

Warto również wspomnieć o fenomenalnej bransolecie z pełnych ogniw,  która doskonale układa się na nadgarstku :)

Zegarki elektroniczne nigdy nie skupiały mojej uwagi, ale z czystym sumieniem mogę napisać, że Data-2000 mocno zamieszała w moim zegarkowym światopoglądzie. Zegarek, gadżet, pokaz technologicznej siły japońskiego giganta nieosiągalnej dla bardziej "prestiżowej" konkurencji :)

 

post-68844-0-38132100-1468078714_thumb.jpg

Edytowane przez Gondi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie trio a szóstka japońców :)

Moje ulubieńce !

gallery_46829_2330_303825.jpg
Edytowane przez TabaQ

"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrana trójca japońców w czerni.

post-59414-0-12134900-1472281044_thumb.jpg


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko wybrać trio, nie dlatego że nie wiadomo które wybrać a które odrzucić. Monster się niestety nie załapał. Mała piąteczka, lubię ją nosić do wojskowej czarnej lub zielonej bluzy, citek to tytanowa lekkość i kwarcowa dokładność a sumiaczek :) tego zegarka się nie da nie lubić ;)

 

b00c7096369c031bd7e842ba5efa531d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji że mam tylko 3 konstrukcje z kraju kwitnącej wiśni, to nie było problemu z wyborem :)).

 

dkfY9XK.jpg?1


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że moje japońskie trio to cały stan posiadania aktualnie ;) :

 

wIIUw92.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto moje trio z japonii


Szczególnie polecam Citizena. Niedawno byl na freeduty... i za ok 150dolcow szfirowe szkło, piękna tarcza oraz bransoleta no i świetne wymiary dla niewielkich nadgarstków :)

post-84359-0-96970100-1475010982_thumb.jpg

post-84359-0-28351500-1475011260_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat w vintage się nie przyjął ale widzę tu ma się dobrze! ;):D

Takie mam trio japońskie!

post-22413-0-15352900-1475011481_thumb.jpeg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! To prawda jest świetnym żółtkiem i do tego w Kosmos latał  :P  :lol:


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwed same koszerne, pozazdrościć :)

Dzięki!

Takie lubię najbardziej! :D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

To kwarcowe chrono jest najlepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie! :)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trio się zmienia, ale Alpinista zawsze będzie na topie. 

 

Uz60H97h.jpg

RQI8buch.jpg


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 2 zestawy było by dużo więcej jakby bulovy można by było wstawiać bo to teraz citizen.0bcf8cc9a6781834147e731bfe32323f.jpg19b0ba8b5498000b7a2882f266fc80de.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Trio się zmienia, ale Alpinista zawsze będzie na topie.


 

Panie te GS przepiękne kiedyś se sprawie gratulacje!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

 

 

Trio się zmienia, ale Alpinista zawsze będzie na topie.

 

emiel, masz dwa takie same GSy?

Będziesz jednego modował ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.