Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Janek Sarnowski

Seiko Vintage

Recommended Posts

Trudno będzie ze względu na to, że np. przy Seiko jak widzę nie datujesz dokładnie roku produkcji. Przykład masz powyżej - albo 1978 albo 1988 rok. Ósemka i "datowniki" nie mogą dokładnie określić daty produkcji.

Twój zegarek jest z 78 roku. Zwykle jak się zna trochę modele nie ma problemu z przyporządkowaniem do danej dekady.

Szczerze gratuluję "znaleziska"! Ja tak szukam jakiegoś porządnego z 1978 roku, nie wspominając już o marcu  :rolleyes: , i nie moge znaleźć.

Chyba to vintage bo według - http://www.watchsleuth.com/seikodatefinder/ wychodzi, że wyprodukowano go w marcu 1978 lub 1988.

W każdym bądź razie na dzisiejszej Giełdzie Staroci w Lublinie trafiło mi się własnie takie Seiko 6300-8000 na ślicznym i niegrzebanym cal. 63A ( nakręcany  :wub: ) wraz z oryginalnym pudełeczkiem.

Zegareczek chodzi, jest w stanie bardzo dobrym ( zaraz go wymyję totalnie, szkielko do lekkiego wypolerowania, koperta 37 mm b/k ładna z lekkimi mikroryskami, tarcza piękna ze .... świecącą lumą) w komplecie z ori bransoletą na nadgarstek do 19,5 cm, też w ładnym stanie

Powiem szczerze - nie namyślałem się długo aby go kupić gdyż jeszcze nie miałem Seiko z mechanizmem nakręcanym.

Jak się już znudzi to z chęcią go odkupię. Chyba że ktoś ma coś ciekawego z 88 roku.

post-65121-0-01233200-1549491150_thumb.jpg

Grudzien 1967 rok produkcji piekna tarcza

post-65121-0-59134900-1549491258_thumb.jpg

I jeszcze sie trafil taki 1979 rok 

If your watch is not ticking I will make it tock

post-90297-0-45084500-1549527516_thumb.jpg

Miesiąc i rocznik się zgadza i ulubiony model do tego...

Edited by anger76

badziewna stylówa wskazuje na kiczowate lata 80.

Edited by anger76

na szczęscie w latach 70. byly najfajniejsze modele. Mi zajelo tylko 6 lat znalezienie roku i miesiaca ;)

ja też szukam egzemplarza z 1982 a jeszcze jakby był maj to już w ogóle szał :-)

jest trochę tego na ebayu ale jakoś nie mogę się przełamać aby zaryzykować zakup np z Japonii :-(

na szczęscie w latach 70. byly najfajniejsze modele. Mi zajelo tylko 6 lat znalezienie roku i miesiaca ;)

Gratuluję zegarka i cierpliwości. Też szukam z lat 70,konkretnie sierpień 75'. Rozumiem że numer seryjny musi zaczynać się od 58?

Tak o i traf w lata 70te:) grzebania w katalogach itd ale lata70te to najlepszy czas zegarków wg mnie ja niestety albo stety rocznik 82

Edited by lobo82

Udało się znaleźć i rocznik i miesiąc w ładnym Seiko na 6109. Problem jest taki że zegarek jest na eBay i w USA. Nigdy nie kupowałem tam zegarka. Chciałbym zapłacić PayPalem. Czy muszę mieć na koncie PayPal złotówki czy dolary, jaką wybrać wysyłkę aby bezpiecznie zegarek dotarł do mnie? Z góry dziękuję za pomoc.

Możesz mieć złotówki, PP przeliczy to po średnio dobrym kursie. Jak Cię stać to bierz kuriera, będzie szybciej. Tylko przy kurierze jest większe ryzyko naliczenia opłat celnych...

post-65121-0-19402800-1549677191_thumb.jpg

no i dostalem moj roki i miesiac urodzenia 

If your watch is not ticking I will make it tock

Chciałbym zapłacić PayPalem. Czy muszę mieć na koncie PayPal złotówki czy dolary.

Na koncie nie musisz mieć pieniędzy. Możesz podpiąć kartę.

Mniejsza z perfekcją, wystarczy być bardzo dobrym...

Ta tarcza zachwyca mnie za każdym razem :wub:

piękna tarcza ...zrób proszę zdjęcie w słońcu

wracamy do LM Special w kopercie GS z linen dial, tym razem w brąziku. No i oryginalna bransoleta z pełnych ogniw. 

post-90297-0-87183000-1550323796_thumb.jpg

Superancki ten LM. Tarcza super. Dałbyś proszę fotkę gdzie więcej bransolety widać?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka