Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
swierszczu

Omega SMP 300m v. Tudor Black Bay

Omega czy Tudor  

128 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Pisząc o bezelu chodziło mi o jego prace. W omedze chodzi twardo, tak zgrzytajaco a w BB praca jest miękka bardziej płynna

O i T

Połączenie ''starej'' bransolety i ''nowej'' omegi.

post-95072-0-90788100-1518699315_thumb.jpg

I rak żadna z nich nie podskoczy do bransolety BB

Bardzo radykalnie się wypowiadasz kolego - niepotrzebnie. Bransoleta BB jest ok, ale tylko OK. Omegowa jest wygodniejsza zdecydowanie. W dodatku stopniem skomplikowania ta z BB to coś na poziomie kamienia ;)

Każdy z nas ma prawo do swojego zdania. Prawda? Zdecydowanie lepiej leży ta od BB i dalej będę tak uważał. :) bo jest wygodniejsza. I może jest prosta ale jakość jestpo jej stronie

Edited by swierszczu

O i T

Do Omegi da się zamówić w przystępnej cenie zapięcie ze świetną mikroregulacją. Do Tudora nie.

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

Jest to prawda ale jak się lubi dopasowaną bransoletę i nadgarstek zmienia się o 4-5 mm w ciągu dnia to szybkiej regulacji nie zastąpi nic.

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

Omega gwarancja 3 lata, Tudor 2 lata.

Ale za Tudorem imo więcej pozytywnych opinii dotyczących wykonania, spasowania, precyzji mechanizmu itp.

Omega gwarancja 3 lata, Tudor 2 lata.

Ale za Tudorem imo więcej pozytywnych opinii dotyczących wykonania, spasowania, precyzji mechanizmu itp.

SMPc ma chyba 2 lata gwarancji.

Każdy z nas ma prawo do swojego zdania. Prawda? Zdecydowanie lepiej leży ta od BB i dalej będę tak uważał. :) bo jest wygodniejsza. I może jest prosta ale jakość jestpo jej stronie

I tu wchodzimy na kwestie nadgarstka. Bo przy moim +-17cm bransoleta Tudora mocno ciąży. Ale nie że ciężki wagowo, tylko wizualnie - ona jest dość gruba. BB36 uwielbiam na bransolecie. Ta 19mm u mnie super leży i nie wyobrażam sobie zmieniać. 

3lata gwarancji

Jak dla mnie zdecydowanie Omega.

dla mnie też.To być może kwestia emocjonalna , ale pamiętam byłem baaardzo młody gdy Brosnan miał ją pierwszy raz na ręku , no i jeszcze BMW Z3 do kompletu..... :)

Odgrzebię trochę temat bo w w międzyczasie pojawił się Black Bay 58, który jest nieco mniejszy i lepiej oceniany od starej wersji. 

Ja jestem aktualne w trakcie chęci sprzedaży mojego Black Bay 41mm blue i zastanawiam się nad SMP 300 czarną lub wymianie na BB 58. Mam wąski nadgarstek 16.5cm i niestey ale po dłuższym czasie noszenia uważam, że ten bb41 jest na mnie za duży... 

Czy porównywał ktoś oba zegarki tj smp 300 i BB58? 

BB 41 ma ten sam lug to lug co Omega 300 około 50 mm wiec jeśli BB 41 jest za duży - cóż... BB 58 ma bodajże niecałe 48 mm i przy średnicy 39 mm będzie IMO dużo lepszą opcją przy twoim nadgarstku, dodatkowo bezel optycznie zmniejszy zegarek porównując do BB 41.

23 godziny temu, cordi7 napisał:

BB 41 ma ten sam lug to lug co Omega 300 około 50 mm wiec jeśli BB 41 jest za duży - cóż... BB 58 ma bodajże niecałe 48 mm i przy średnicy 39 mm będzie IMO dużo lepszą opcją przy twoim nadgarstku, dodatkowo bezel optycznie zmniejszy zegarek porównując do BB 41.

A przypadkiem poprzednia generacja 300 nie miała 41mm i 48 L2L? 

25 minut temu, ziomek1988 napisał:

A przypadkiem poprzednia generacja 300 nie miała 41mm i 48 L2L? 

Chyba nawet 41 x 47 mm :)

Miałem długo SMPc bez fal i na moim 17cm raczej płaskim nadgarstku leżała świetnie. To bardzo wygodny, niezbyt duży zegarek. Zdecydowanie mniejszy w odbiorze niż klasyczny BB w 41mm, z którym pożegnałem sie po miesiącu bo był za gruby. BB58 tylko mierzyłem, ale moim zdaniem nosi się jako mniejszy niż stare SMPc. Estetycznie te zegarki są kompletnie różne: nowoczesny diver skręcający w stronę biżuterii vs udawany vintydż, ale bardzo przyjemny dla oka. W BB58 masz większą rezerwę chodu, SMPc to za to co-axial, więc też ciekawe z mechanicznego punktu widzenia.

Ja zupelnie szczerze nie rozumiem tego powiekszania zegarkow, Sub urosl, SMP 300M urosla ... i po co?

Patrzac po moich znajomych wekszosc ma nadgarstek w okolicy 17 - 19 cm i L2L do 48 jest ok ale 50 to juz duzo...

Rozumialbym jesli mowimy o typowym toolwatchu ale SMP 300 w tej chwili ciezko pod takowy podciagnac.

Sinn U1 ma bodajze 50 mm L2L, Muhle SAR Rescue Timer a 49 mm L2L a te zegarki maja wygladac na duze.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By JohnnyJ
      Witam serdecznie

Od pewnego czasu, noszę się z zamiarem zakupu zegarka. W pierwszej kolejności szukam używanej Daytony na bransolecie, w konfiguracji złoto/stal z czarnym bądź szampańskim cyferblatem. Jeszcze na początku roku, widziałem że takie można było znaleźć za ok 50tys, dzisiaj przeglądając ch24 czy inne aukcje, jest już to 76tys zł. Co juz moxno zbliża się do ceny nowego

Jak uważacie, czy ten zegarek jest w tym zasięgu cenowym? 

Widziałem również piękne Omegi, czy Ulysse Nardin, ważne, żeby koperta była złota  Jak na to się zapatrujecie;)? 

No i pytanie, jak bezpiecznie zakupić taki zegarek?
    • By Klaudia K
      Kochani autentyk czy podróbka?

• By Pieknodworska
      Witam serdecznie,
      zastanawiam się nad zakupem Omegi De Ville. W oko wpadła mi ta, jednakże mam pewne zastrzeżenia co do jej autentyczności. Co sądzicie?

• By pepepatryk
      Witam

Panie i Panowie, proszę o doradztwo w sprawie zakupu kobiecego zegarka. Chciałem zrobić niespodziankę Żonie i kupić jej jakiś fajny zegarek.
      Kryteria:
      - nowy
      - full set
      - cena max 2500 Euro
      - do codziennego użytku
      - wygodniejszy będzie kwarc (mniej obsługowy)

Żonie podobają się Hubloty i Rolexy, ale budżet nie ten. Póki co najbardziej przemawia do mnie Cartier Tan Solo, Tudory, może TH Carrera. Macie coś jeszcze na myśli? 

Dzięki z góry, Pepe
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.