Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość mkuka

Jakość montażu

Rekomendowane odpowiedzi

Masz pecha, zresztą dodatkowo go jeszcze nakręcasz ^_^

 

edit

Kupuj tą:

post-48316-0-99874100-1455813864.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Jeden.

Pierwszy, ktory byl zamontowany w zegarku.

Co do drugiego nie jestes w stanie powiedziec czy od poczatku byl wadliwy czy stal sie taki po spartaczone pracy serwisanta.

Przy takiej malej probie, Twoje podsumowanie o "mechanizmach Seiko" zostaje latwo podwazone przez doswiadczenia osob, ktory mialy do czynienia z wieksza iloscia mechnizmow, np. mnie czy zapewne wiekszosc osob piszacych w tym dziale.

Analogia do musztardy bylaby trafna, gdyby drugi sloik byl serwisowany :)

 

I rzeczywiscie masz pecha, ktorego przezwyciezysz tylko kupujac wiecej musztardy ;)

 

20091007-mustard-yellows.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze jedno pytanie: ile godzin dziennie nosileś zegarek i przez ile dni?

Bo ja sobie przypominam, że któreś Seiko noszone krótko, tzn. krócej niż 8 godzin dziennie miało też jakieś większe odchyłki, natomiast noszone regularnie wracało do przyzwoitego chodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

Około 12 godzin.

Ten serwisowany dzisiaj leżał, w sumie leżał przez dobę (noc+dzień).

Odchyłka średnia, zmierzona o 20, wynosi około: -4s/doba

Mierzone przez WatchCheck na Androida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to coś wniesie w dyskusji to dla Seiko 8L35 ,producent podaje : +15,-10 sec. (temp 5-35 C) i około 50 godzin rezerwy chodu

 

dla 4R35 podaje  rezerwę (ok.41h) w temp. -10 do + 60 C.

 

Dla porównania Tudor (BB) z Etą 2824 podaje tylko rezerwę (ok.38h)

 

W instrukcji IWC na 2892-2 ETA nie znalazłem żadnej informacji dotyczącej mechanizmu ( w tym zakładanej dokładności)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą ale wydaje mi się ze sposób w jaki odkładany jest zegarek, w jakiej warunkach noszony( gwałtowne ruchy ręką) ma też znaczenie na dokładność i rezerwę. Tak mówił mi zegarmistrz który serwisował mojego citizena plus 2 minuty na dobę  :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

To SEIKO5, o którym pisałem, po płatnym serwisie na gwarancji, po ponad dwóch tygodniach ma średnią odchyłkę -0.4sek/doba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Hahaha

Zauważył celnie nasz forumowy kolega.

I jakże konkretnie. I merytorycznie.

Po prostu wzór do naśladowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zmiana pokazuje drogę!


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co można innego powiedzieć na taki wynik,

-0 , 4 sekundy

 

Edit

Filip, " rozjasnisz" ?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozjaśniam - najbardziej aktywni (moderatorzy) wskazują nową przyszłość forum - szybkie zwięzłe posty, szybkie działania.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozjaśniam - najbardziej aktywni (moderatorzy) wskazują nową przyszłość forum - szybkie zwięzłe posty, szybkie działania.

Muszą :), jak innych to przerosło...( Ty zdaje się kiedyś probowaleś z marnym skutkiem? ;) )

 

Edit

 

Wracajac do tematu Seiko 5 ze srednią odchylką dobową 0,4 sekundy to chyba ewenement?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co można innego powiedzieć na taki wynik,

-0 , 4 sekundy

 

 

post-67292-0-55259600-1456353012_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale to chyba nie jest budżetowy Seiko 5 ? ;) o ktorym mowa... No i nie jest to sredni wynik z 14 dni jak podaje kolega.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie budżetowy,ale zegarek ma 53 lata i nie widać po nim żeby te lata przeleżał w szufladzie., 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ma 48 lat i wykazał srednią odchyłkę po 127 godzinach 2 sekundy in minus...ale rozmawiamy o innych modelach, i wiek w tym przypadku jest bez znaczenia...

post-48316-0-30213600-1456355024_thumb.jpg

 

Edit

 Zresztą przy Twojej [ogromnej] wiedzy zegarkowej nie muszę tego pisać... :)  :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko SRP777 po ponad tygodniu zrobiło sumarycznie -1 sek, co daje średnio -1.2 sek/dobę.

 

Na szczęście opamiętało się i teraz robi -5 sek na dobę, w związku z czym nie musi udowadniać że nie jest wielbłądem.

Najporządniejszej jest SKX007 który robi od początku -20 sek/dobę, jak prawdziwy budżetowiec.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

No i dlaczego się śmiejesz Wielce Szanowny  Kolego (Yoda a może Cook) ? Czy z tego, że budżetowe Seiko 5 na 4R36 chodzi podobnie jak  GS ?

Tak, to SEIKO 5, po serwisie u dobrego zegarmistrza, po ponad dwóch tygodniach od początku pomiarów (od 11 lutego) ma średnią dobowa odchyłkę -0.2 s/doba (mierzone dzisiaj około 12.00).

Maksymalna, chwilowa, dobowa odchyłka wyniosła +6.3s/doba.

Nie muszę korygować wskazań. W radio jest pi, pi, pi, piiii i mam kilka sekund różnicy. Po ponad dwóch tygodniach.

Dla niedowiarków:

początek pomiarów:

11.02.2016, godzina 14.27.06, odchyłka od wzorca (czas wg GPS): -6.5s

koniec pomiarów:

25.02.2016, godzina 11.53.09, odchyłka od wzorca: -9.2s (ok. -3 sekundy)

Średnia odchyłka wychodzi -0.2s/doba :)

Mierzone przez  WatchCheck na Androida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, opacznie mnie zrozumiałeś, prawdopodobnie przez zaczepne posty dwóch kolegów następującym po moim "haha"....[napisane w kontekście całego tematu]

Słowo pisane, a jeszcze w internecie ;) bywa różnie rozumiane.

 

Dla jasności, i by "ukrócić" dalsze "trollowanie" ;)

-Przykład podany przez kolegę @mayor i mój nie jest dobry ^_^ , bo rozmawiamy o innym modelu zegarka

 

-Średnia dobowa odchyłka 0,2 sekundy, 0,4 sekundy-podałeś dwa wyniki, jest hm, mało miarodajna...[po pół roku hipotetycznie może wykazywać brak jakiejkolwiek odchyłki-1 styczeń, 30 czerwiec- 0 sekund, średnia dobowa będzie wtedy 0 ^_^ idąc takim tokiem rozumienia chodu, a gdyby przyśpieszył o 1 sekundę to byłby lepszy od zegara atomowego -brak potrzeby dodania "sekundy skokowej" https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwifieKP8ZLLAhUFXRoKHWRMAs8QFgggMAE&url=https%3A%2F%2Fwww.gum.gov.pl%2Fpl%2Fwiadomosci%2Finformacje-i-komunikaty%2Fsekunda-przestepna%2F&usg=AFQjCNGITI0V0A5lFpZLBjm0G96eTwP0Rw ;) ]

Ważniejsze są maksymalne i minimalne odchyłki dobowe.

 

Gratuluję zegarka i końca "przygód" z tym egzemplarzem. :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

Dwa wyniki podałem, bo tak mi program podał. Wczoraj było 0.4s dzisiaj (25luty)  jest 0.2s/doba. Zegarek zwalnia lub przyspiesza. -0.2s/doba to jest średnia na teraz. Jutro może być inna. Szanowny Kolego Yoda, szanuję Twe opinie. I rozumiem Twe zastrzeżenia ale fakt jest faktem. Od ponad dwóch tygodni SEIKO 5 odchylił się od wzorca od  -9.2s na początku do -6.5s,  stąd -0.2s/doba. TY też pokazujesz swoje GS w porównaniu do aktualnej odchyłki. Pozdrawiam.

By nie przedłużać, myślę, ż temat jest wyczerpany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok :)

Tylko ja nie ma żadnych zastrzeżeń :)

Staram się wyjaśnić że średnia dobowa odchyłka, im dłuższy okres "badania" tym bardziej może być niemiarodajna.

Mam Wostoka, po roku wykazał +5 sekund, średnia dobowa wynosi 0,013s...

Rozumiesz?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

Tak Kolego, rozumiem a i statystykę znam,  lecz to jest to co mnie cieszy... mam automata :)  i nie muszę nic korygować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasze dywagacje są śmieszne... A dokładniej kolegi mukuka.

Tak apropo - mierzenie średniej dobowej rzędu ułamków sekundy na WatchCheck i spieranie się o to w temacie jest absurdalne!

 

Kolega przecież się przyznał, że raz mu spieszy raz mu zwalnia bla bla bla - to nie zegarek spowolniony albo przyśpieszony a czas potrzebny na odruch kliknięcia na guzik sprawdzający.

 

Jak mierzy tę odchyłkę - patrzy na zegarek i w momencie gdy wskazówki pokażą zero zero przesyłany jest impuls do mózgu "o pora kliknąć na guzik" następuje kliknięcie i wtedy mierzony jest czas. Proszę odpocznijcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

Dlaczego Kolego tak myślisz?

Ja się nie emocjonuję. Opisuje fakty. Jeśli dla Ciebie to bla i bla to OK. Twoja sprawa.

A tak apropos Kolego; jeśli Twój zegarek po pół roku odchyli się od wzorca o 10 sekund to jak to zinterpretujesz ? Ucieszysz się czy zdołujesz - myśląc, że to WatchCheck tylko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.