Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość mkuka

Jakość montażu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Polecam aplikację Watch Accuracy. Pomiar odbywa się w oparciu o zdjęcie zrobione w czasie rzeczywistym i dopasowanie wskazania do położenia wskazówek. Czasem referencyjnym jest czas w telefonie. Tak to wygląda.

 

unnamed.jpg

 

W tym przypadku "efekt szybkości palca", o którym pisze rinkazki, jest eliminowany. Polecam, fajna aplikacja, umożliwia tworzenie profili zegarków ze zdjęciem profilowym, eksportowanie danych itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o tej apce na pewno warta wypróbowania. Nie wiem natomiast jak ma się to do dokładności zegara w telefonie...

Tzn piszę tutaj o marketingu WatchCheck cytuję:

The speciality of WatchCheck is, that as reference time only precise time sources such as NTP (network time protocol) and GPS are used, but never the imprecise internal clock of your device (mobile phone or tablet).

 

W każdym razie, żadna aplikacja nie zastąpi chronokomparatora - dopiero tam można się przekonać jaka jest rzeczywista odchyłka. Myślę, że aplikacje do mierzenia dokładności chodu powinny być traktowane z delikatną "rezerwą".

Czy mój zegarek robi 0,3 na plus a może 0,6 na minus szczególnie w mechanizmach budżetowych powinno być sprawą drugorzędną.

Ważne, że jest to zegarek z duszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie no,.. średnie odchyłki 0,3 czy 0,5 sek, to chyba tylko taka zabawa. Wczoraj -20 sek, jutro +20, i wychodzi zero. Średnio i statystycznie, to w połowie jestem kobietą, a w połowie mężczyzna. ;):D

 

Ale watch accuracy polecam. To coś więcej od większości aplikacji z uwagi na ciekawy odczyt wykorzystujący możliwości smartfonow. Większość najczęściej stosowanych aplikacji można bez żadnej straty zastąpić arkuszem excela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

Głupstwa piszesz Kolego żartując z innych.I tak ma być: dziś -20 jutro +20 i nie trzeba nic regulować I to jest to.

A ja WatchAccuracy nie polecam-sprawdziłem. Spróbuj ten sekundnik ustawić poprawnie. Kolejna apka, która zastępuje dokładność ładnością obrazka: bo odczyt taki ciekawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ustawienie sekundnika nie stanowi żadnego problemu. A że głupoty piszę... No cóż, twoja subiektywna ocena. Może ci się wydawać, że wiesz lepiej i jeśli sprawia ci to satysfakcję, to z mojej strony wszystko cacy. ;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

Napisałem, że głupoty piszesz żartując z innych.

WatchAccuracy przerabiałem, więc wiem co piszę.

Ustawiaj sobie sekundnik - na obrazku. I pamiętaj o wycentrowaniu obrazka względem wskazówek. Życzę metrologicznych sukcesów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@rinkazki - w watch accuracy jest też dostępny protokół NTP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Bijcie sie!

Temat odchylek ulamkowych sekundy nie moze pozostac nierozstrzygniety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zegarek od dłuższego czasu trzyma odchylenie na poziomie 3sekund.

 

 

 

...... i regulacja chodzi jak powinien (-4s/doba). 

 

 

 

 

Po serwisie u niezależnego zegarmistrza ożywa i trzyma -4s/doba. TEN SAM MECHANIZM !

 

 

 

 

To SEIKO5, o którym pisałem, po płatnym serwisie na gwarancji, po ponad dwóch tygodniach ma średnią odchyłkę -0.4sek/doba

 

 

..... ma średnią dobowa odchyłkę -0.2 s/doba (mierzone dzisiaj około 12.00).

Maksymalna, chwilowa, dobowa odchyłka wyniosła +6.3s/doba.

 

Wyższa matematyka, nie dla mnie..... :)

 

 

Droższe zegarki SEIKO to tak naprawdę te same co te tanie lecz staranniej montowane...

Odkrycia też mnie przerastają..... :lol:


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

No cóż, faktycznie, nie musisz tego Kolego rozumieć. Ale  przykro, że tyle złośliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety również nie jestem zadowolony z precyzji mechanizmu Seiko. Mam Monstera i jeśli chodzi o dokładność jest naprawdę słabo. Wydaje mi się, że chyba rzeczywiście jest coś na rzeczy i w ostatnim czasie jakość spadła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mój monster, nowy kupiony na freedutyisland, po trzech miesiącach robił 2 i pół minuty na dobę. Sprzedałem po okazyjnej cenie z informacją o jego chodzie, tracąc na całej przygodzie z monsterem tyle, ile wydałbym na jego serwis. Więcej doświadczeń wlasnych z Seiko nie mam.

 

Dodam, że większość czasu u mnie przeleżał w szkatułce, choć co jakiś czas trochę go ponosiłem dla rozruszania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w temacie obok: Monster nabyty tydzień temu -5s na dobę. Jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko Sarb017 na 6r15 prosto z Japonii +5 sekund na dobę. Przy czym na początku podniecałem się, że ma stop sekundę i synchronizowałem z zegarem atomowym i badałem odchyłkę i takie tam - a teraz to mi nie robi. Jak noszę coś innego i sarbik zdechnie (a trochę mu to zajmuje, bo ma dobrą rezerwę chodu), to przy ponownym zakładaniu ustawiam w oparciu o byle jaki zegar w domu i użytkuje nie głowiąc się nad kwestią odchyłki dobowej.

 

Fakt faktem, podejrzewam, że zegarki przeznaczone na rynek Japoński mają lepszą fabryczną regulację niż masówka idąca w świat. 


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatni to srp703k1 i powiem, że 2-do 4s/24h zależy jak leży na pasku wygląda o niebo lepiej – jest b.dobrze :rolleyes: 

post-34741-0-99875300-1456859182.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem, podejrzewam, że zegarki przeznaczone na rynek Japoński mają lepszą fabryczną regulację niż masówka idąca w świat. 

 

Mój Monster jest niby na rynek japoński i: od +12 (najmniejsza odchyłka przy maksymalnie naciągniętej sprężynie) do nawet +35 sekund (jeśli poleży kilkanaście godzin nienoszony) na dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To strach pomyśleć co by było, gdyby nie był na rynek japoński :D

 

A tak na serio, to ten Monster jest na czym, na 4R36? Jeżeli tak, to dopuszczalna odchyłka to -45s/+35s na dobę (oraz +30 dopuszczalnej różnicy pozycyjnej, co też ma znaczenie) [7s36 podobnie (-20/+40s)]. Czyli jeżeli robi 12s to i tak mieści się gdzieś na początku (po "lepszej stronie") spektrum możliwej odchyłki na + (przy pełnej rezerwie). Mierzenie odchyłki po odłożeniu na kilkanaście godzin, gdzie maksymalna rezerwa dla 4R36 to 40 godzin jest trochę niemiarodajne, ale jak widać i tak łapiesz się w fabryczne widełki.

 

Moje 6r15 robi +5 sekund ale i specyfikacja dla 6r15 się znacząco różni: -15/+25s na dobę oraz tylko +10 dopuszczalnej różnicy pozycyjnej.

 

Pisząc o lepszej regulacji fabrycznej mam bardziej na myśli większe przykładanie się do tego, by każdy egzemplarz który wychodzi na rynek Japoński mieścił się w widełkach w sposób zadowalający, niż to, że każdy egzemplarz JDM jest regulowany do granic możliwości (jak w COSC). Przy czym to tylko przypuszczenie.

 

Z drugiej strony to jest też tak, że Japończycy często rozpieszczali dotychczas klientów doskonałą regulacją na poziomie właśnie paru sekund nawet w "wołach roboczych" i jak nagle coś nie bangla, to podnosi się raban, że się pogorszyło i że trawa już nie jest tak zielona. A mówimy przecież w większości o zegarkach z początkowego poziomu cenowego, a nie o Grand Seiko, czy innych Royal Orientach.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 
 
A tak na serio, to ten Monster jest na czym, na 4R36? Jeżeli tak, to dopuszczalna odchyłka to -45s/+35s na dobę (oraz +30 dopuszczalnej różnicy pozycyjnej, co też ma znaczenie)

 

skąd takie info?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza o różnicach pozycyjnych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze, jak coś napiszę muszę zapisywać gdzieś bibliografię :)

 

PDF - pierwsza strona

 

Przykład w opisie zegarka z seiyajapan

 

Przykład z forum

 

Coś pomieszałem? Jeżeli tak, to najmocniej przepraszam.

 

-edit- W tym poście powinno być +45/-35 - teraz widzę, że pisząc omyłkowo postawiłem na odwrót znaki. Poza tym sens wypowiedzi pozostaje ten sam.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm dziwne, że do zegarka z 6R dołączają taką specyfikację a do 4R nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 6R jest się czym chwalić, a widełki w 4R nie nastrajają jakoś pozytywnie, pomimo, że większość tych zegarków i tak jest regulowana w sposób zadowalający jak na zakładane "możliwości" tych mechanizmów - stąd mówię, Japońcy trochę rozpieszczają użytkowników, a jak zegarek zaczyna robić większe odchyłki to można odnieść wrażenie, że coś jest nie tak. Tymczasem nawet przy większych odchyłkach nadal przeważnie łapie się w widełki.

 

Widzę, że wcześniej w tym temacie napisał też o tym kolega vitriol:

 

Rzeczywiscie w europejskich instrukcjach Seiko nie mowi o odchylkach mechnizmow 4*/7*. 

W japonskich dla obydwu podaje -35 +45 na dobe. 

 

7s26/36

 

4r35

 

Info (4r35) jest na ostatniej stronie po angielsku. Tutaj 7mka ma niby te same widełki, ale ja gdzieś czytałem, że jest odrobinę lepsza.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już o tym wspominałem, ale przypomnę w tym temacie:

ciekawsze są strony 13/17/18 przytoczonego już dokumentu serwisowego:

http://jdvos.com/wp-content/uploads/2015/05/seiko-4R36.pdf

gdzie podany jest sposób regulacji przez pin trzymający włos i o czym większość zegarmistrzów nie ma pojęcia!

 

dodatkowo kolejną ważną rzeczą jest:

The acceptable daily rate for the 6R15 is:
-15/+25 seconds a day, 
+/- 10 seconds day isochronism fault, 
+/- 15 maximum positional variation,
 
czyli to o czym większość odbiorców zegarków nie ma pojęcie bo nie musi i nie może skoro oficjalnie tego nie podają a sięgać trzeba głębiej:
 
A jak ktoś pochyla się nad swoim zegarkiem i zaczyna mierzyć dokładność zakładając, że mieści się w widełkach najczęściej pisze jaki to np 6r15 jest niestabilny:
wczoraj chodził tak, dzisiaj tak a jutro jeszcze inaczej - krótko mówiąc co to za rozregulowany mechanizm!
 
Pomijam już, to, że zegarek w ciągu dnia zmienia pozycję tysiąc razy, to jeżeli ktoś nie uczynił z tego rytuału, albo nie ma do tego przeznaczonych pudełek, podstawek, stojaczków to odkłada zegarek na noc jak leci ...
 
A tym czasem idę poszukać co tam piszą o 8L35 ... (ma ktoś pod ręką tą rozbudowaną serwisową ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak piszesz Burns.

 

Myślę, że najgorzej jak ktoś od solidnego, acz mało wyrafinowanego mechanizmu, oczekuje odchyłek na poziomie zegara atomowego. Takie maniakalne dążenie do osiągniecia idealnej precyzji niejednemu zepsuło przyjemność z noszenia automatu.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazł ktoś 8L35 ? ja nie mogę, na SCWF też o to pytają bez odpowiedzi,

od wyższych z GrandS też mogą być...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.