Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość mkuka

Jakość montażu

Rekomendowane odpowiedzi

 

To strach pomyśleć co by było, gdyby nie był na rynek japoński :D
 
A tak na serio, to ten Monster jest na czym, na 4R36? Jeżeli tak, to dopuszczalna odchyłka to -45s/+35s na dobę (oraz +30 dopuszczalnej różnicy pozycyjnej, co też ma znaczenie) [7s36 podobnie (-20/+40s)]. Czyli jeżeli robi 12s to i tak mieści się gdzieś na początku (po "lepszej stronie") spektrum możliwej odchyłki na + (przy pełnej rezerwie). Mierzenie odchyłki po odłożeniu na kilkanaście godzin, gdzie maksymalna rezerwa dla 4R36 to 40 godzin jest trochę niemiarodajne, ale jak widać i tak łapiesz się w fabryczne widełki.

 

Tak, 4R36. Może i się łapie, ale trudno być szczęśliwym i usprawiedliwiać to "początkowym przedziałem cenowym", jeśli przy normalnym użytkowaniu (noszę w dzień, odkładam na noc) po miesiącu mam 15 minut do przodu ;) Wiem, że to zegarek mechaniczny, ale dla mnie to mimo wszystko mierny wynik.

 

Ta dopuszczalna odchyłka jest wg mnie skandaliczna, odpowiada mniej więcej 2. klasie dokładności (czyli najgorsza jakość) mechanizmów radzieckich z lat 50. ubiegłego wieku i później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazł ktoś 8L35 ? ja nie mogę, na SCWF też o to pytają bez odpowiedzi,

od wyższych z GrandS też mogą być...

 

Nie dziwię się. Znaleźć coś konkretniejszego o 8L35 i 9s nie będzie łatwo, chyba głównie dlatego, że w przypadku awarii mechanizmy te powinny wrócić na naprawę do Japonii? Z tego samego powodu wypuszczenie ogólnodostępnego serwisowego manuala dla kogokolwiek poza specami wewnątrz Seiko jest niepotrzebne/niepożądane.

 

I rzeczywiście, znaleźć coś ciekawszego od zwykłej instrukcji dla 9s będzie wyzwaniem.

 

Na pocieszenie:

 

Slideshow - 8L35 krok po kroku.

 

Tu jest fajny folder z niezłą bazą danych nt. werków Seiko ogółem (ale bez 8L35).

 

Ogromną bazę danych kompletują też tutaj - ale o tym to już wiesz.

 
Przykro mi, że nie mogę bardziej pomóc, bo pan Shinji Hattori nadal nie chce się ze mną spotkać na sushi w dowolnym wybranym przez niego terminie. Tak może by podrzucił jakiś tech guide...

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazł ktoś 8L35 ? ja nie mogę, na SCWF też o to pytają bez odpowiedzi,

od wyższych z GrandS też mogą być...

pytasz i odchylenia w GS ?

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że regulowany w 6 pozycjach ale ciekawi mnie co na to tabelka producenta. Poza tym 8l35 to jeszcze nie GS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo w szpargalach gdzieś tabelki GS mam...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To poprosimy, przyda się jeszcze Orient i Eta. Oczywiście najciekawszym stało się odchylenie dla pozycji

 

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna rzeczy przyszła mi go głowy:

 

srp307 / 309 cal.4r36 = ~800zł

sbdc023 /025 cal.6r15 >=1600zł

 

jedyna różnica tych zegarków to zastosowane mechanizmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logicznie rzecz ujmując, jeżeli mechanizm jest jedyną różnicą, to powinien być dwa razy lepszy, by uzasadnić dwa razy wyższą cenę. Jeżeli przyjąć wspomniane wcześniej odchyłki za wyznacznik to mamy właśnie do czynienia z dwukrotnie lepszymi osiągami [4r36] +45/-35 vs [6r15] +25/-15.

 

To oczywiście mrzonka, bo oba da się wyregulować, by były tak samo dokładne. Jednak bazowo 6r15 zawsze będzie lepszą platformą.

 

Wspomniana przez Ciebie różnica raczej wynika z tego, że ceny pozostałych zegarków na 6r15 zaczynają się właśnie w okolicy 1 600 zł, więc nie ma powodu by sbdc był tańszy.

 

Po drugie nie bierzesz pod uwagę jednej rzeczy - niektórzy puryści tarczowi wolą kompozycje bez dnia tygodnia w datowniku i są w stanie za to dopłacić :D

 

No i pominąłeś lupkę... jak mogłeś pominąć lupkę? 


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Burns Nie do końca. Sbdc jest made in japan i za to liczą. Poza tym mega droga lupka i kosztowne logo Prospex.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip Ty jak zwykle z konopii ;) srp też jest w wersji JP i pewnie każdy ma tą samą ilość elementów z Chin a nad lupką nie chciało mi się spuszczać, widać komuś sie chciało dla toku rozmowy. Dla tych, którym też się nie chciało model został po rocznej przygodzie wycofany z produkcji więc problem sam się rozwiązał.

 

Poza tym każdy głupi wie, że mechanizm z podwójną datą musi być bardziej skomplikowany od tego z pojedynczą więc powód jest pewnie taki, że lupki musieliby przyklejać dwie a to mogłoby doprowadzić firmę do bankructwa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką ilość elementów z chin ma zwykły a jp, jak masz jakieś dane to chętnie poznam. Który model został wycofany, srp?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To poprosimy, przyda się jeszcze Orient i Eta. Oczywiście najciekawszym stało się odchylenie dla pozycji

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Tymczasem znalazłem to:

post-48316-0-61623300-1456957200.gifpost-48316-0-50347000-1456957211.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Nie wiem jaką ilość elementów z chin ma zwykły a jp, jak masz jakieś dane to chętnie poznam. Który model został wycofany, srp?

Mk III nie jest już produkowany

 

Sent from my Galaxy Tab 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

Witam, zacząłem ten  temat to i może go  podsumuję. Rzecz dotyczy tego samego zegarka Seiko 5.

To Seiko 5, chodzące przedtem  jak chce,  po płatnej wizycie u niezależnego zegarmistrza (- w okresie gwarancji  !)- ma średnią odchyłkę, mierzoną od 11.02.2016 do 05.04.2016, -27.5 sekundy od wzorca, co daje (średnio) -1.2 sekunda/doba.

I proszę nie argumentować, że jeśli  za dnia przyspieszy o +30 sekund a w nocy opóźni o 30 sekund to też średnia  będzie zero.

 

Ten zegarek przedtem chodził jak chciał a  teraz chodzi prawie  jak z normą COSC .
Stąd też  było moje pytanie o jakości montażu w Seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma czegoś takiego jak średnia odchyłka z przedziału kilku dni, to tylko twój wymysł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli samochód ma przejechane 100tys km, pierwsze 4 wymiany oleju były wykonane po 10tys km a piąta wymiana po 50 tys to wychodzi, że średnio olej był wymieniany co 20tys km czyli wg zaleceń producenta B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

ad, Trolllu  nie troluj, to  jest bełkot o który doskonale wiesz

Kolego Burns jeśli dla Ciebie średnia odchyłka nie istnieje to się doucz kolego . mkuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam się dokształć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulujemy konca problemów z tym egzemplarzem.

Juz chyba wyczerpalismy temat?

Zamykamy?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, temat jest ciekawy a jednego osobnika da się zignorować,

 

chyba, że średnia z tematu wyjdzie = śmietnik  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Tak, Yoda zamknij temat!

 

Sent from my Galaxy Tab 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

Jeśli kogoś uraziłem - przepraszam.

I też myślę, że temat czas zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.