Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krzysiek_W

KUPIĘ, SPRZEDAM, ZAMIENIĘ, ODDAM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wojciech1500

Przecież to każdy zegarmistrz ma :P  a oryginałów nie znajdziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goomonster* atakuje! :)

A tak na poważnie, to ta Twoja Slava jest jeszcze w stanie, z którego można przywrócić pełną używalność - układ elektroniczny nie ma widocznych śladów uszkodzeń, śniedzi nie ma, bateria też raczej nie była wylana. Po prostu majstrom, do których chodziłeś nie chciało się babrać. Albo też nie wiedzieli jak się do tego zabrać :)

Co prawda nie mam całych werków 3056A, ale gdybyś potrzebował jakichś pojedynczych części do tego werku, to możesz dać znać.

 

*Goomonster - tym pojęciem są określane Slavy z rozpływającymi się uszczelkami na którymś z zagranicznych forów zegarkowych :)

 

Goomonster* atakuje! :)

A tak na poważnie, to ta Twoja Slava jest jeszcze w stanie, z którego można przywrócić pełną używalność - układ elektroniczny nie ma widocznych śladów uszkodzeń, śniedzi nie ma, bateria też raczej nie była wylana. Po prostu majstrom, do których chodziłeś nie chciało się babrać. Albo też nie wiedzieli jak się do tego zabrać :)

Co prawda nie mam całych werków 3056A, ale gdybyś potrzebował jakichś pojedynczych części do tego werku, to możesz dać znać.

 

*Goomonster - tym pojęciem są określane Slavy z rozpływającymi się uszczelkami na którymś z zagranicznych forów zegarkowych :)

dzieki za diagnoze mam jeszcze na podorędziu jednego zegarmistrza i skoro rokuje mozliwosc naprawy to pomecze go aby cos zadziałał,a tak na serio to myslałem ze ruskie smołą uszczelniali te diverki bo spotkac w dzisiejszych czasach działającego to wrecz cud,choc stylistycznie są jak dlamnie piekne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam pięknego i unikatowego Komandira! 


 


Zegarek po naprawie i czyszczeniu. Nowa uszczelka i pasek. Szkiełko zostało odnowione i wypolerowane. Zegarek w pięknym i oryginalnym stanie. Z racji mojego wyjazdu (w moich stronach są ferie), transakcja może zostać zrealizowana dopiero 15 lutego. Na wszystkie pytania chętnie odpowiem na Pw. 


 


Zdjęcia: http://pokazywarka.pl/vi04b1/  


 


Cena: 150 zł (negocjacje są możliwe). Wymiany raczej nie wchodzą w grę, ale proszę składać oferty, na pewno ją rozważę. 


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 myslałem ze ruskie smołą uszczelniali te diverki bo spotkac w dzisiejszych czasach działającego to wrecz cud,choc stylistycznie są jak dlamnie piekne

 

Oryginalne uszczelki miały postać stałą (gumowy płaski pierścień - podobny do tych, jakie stosowane były w amfibiach). Dopiero pod wpływem czynników eksploatacyjnych (oleje, pot, temperatura + długotrwały czas użytkowania) dochodziło do rozpływania gumy. Pewność co do rozpływania uzyskałem jak zobaczyłem częściowo rozpłyniętą uszczelkę :)

Wbrew pozorom działającą Slavę na 3056A (rzadziej na 3056) mozna spotkać, bo one były dość powszechne - ze wszystkich werków kalibru 3056/3056A chyba właśnie te z 2MWF były najliczniejsze.

A odnośnie stylistyki - te Slavy są po prostu ponadczasowe. Aż żal, że nie powstały ich odpowiedniki z werkami mechanicznymi (tak, jak to miało miejsce w przypadku Rakiet na werku 3056).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne uszczelki miały postać stałą (gumowy płaski pierścień - podobny do tych, jakie stosowane były w amfibiach). Dopiero pod wpływem czynników eksploatacyjnych (oleje, pot, temperatura + długotrwały czas użytkowania) dochodziło do rozpływania gumy. Pewność co do rozpływania uzyskałem jak zobaczyłem częściowo rozpłyniętą uszczelkę :)

Wbrew pozorom działającą Slavę na 3056A (rzadziej na 3056) mozna spotkać, bo one były dość powszechne - ze wszystkich werków kalibru 3056/3056A chyba właśnie te z 2MWF były najliczniejsze.

A odnośnie stylistyki - te Slavy są po prostu ponadczasowe. Aż żal, że nie powstały ich odpowiedniki z werkami mechanicznymi (tak, jak to miało miejsce w przypadku Rakiet na werku 3056).

no zawsze można pokusić się samemu " wyprodukować" wersję mechaniczną :)

takiego swojego frankena :)


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Heniz

kupię raketę TV w stanie bdb

masz na sprzedaż - proszę o priw

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, sprzedam tego pięknego Łucza. Wizualnie ideał, pewnie nie używany, ale powinien odwiedzić zegarmistrza w celu czyszczenia bo nie był przez lata używany i nakręcany i smary zaschły. Złocony Au10. Szkło bez rys, koperta bez przetarć.

cena - 100zł

Możliwe wymainy

 

dde544eb664c502fmed.jpg

 

64a497804dcb0f90med.jpg

 

Zapraszam! Mozliwe wymiany

 

Czy oferta nadal aktualna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupie mechanizm do takiej sławy pepsi bo mój całkiem przez uszczelniacz który sie z wiekiem rozpuscił nie nadaje sie do niczego,wszystko sie klei i zaden zegarmistrz nie chce tego czyscic

Pokazywałem niedawno Sławę z taką "żywą" uszczelką" , spróbowałem na razie tylko na dekielku ( na nim było dużo mniej tego syfu) zastosować spirytus salicylowy i w zasadzie udało mi się to usunąć , na kopercie jeszcze nie próbowałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazywałem niedawno Sławę z taką "żywą" uszczelką" , spróbowałem na razie tylko na dekielku ( na nim było dużo mniej tego syfu) zastosować spirytus salicylowy i w zasadzie udało mi się to usunąć , na kopercie jeszcze nie próbowałem .

Jeżeli znajdą się chętni, to mogę w "kwarcowym wątku" wrzucić szczegółową instrukcję postępowania przy czyszczeniu tychże Slav :) Trochę się ich już naczyściłem z tej smoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężki temat, ale zapytać nie zaszkodzi. Prawdopodobnie uda się nabyć Pojlota 3017, ale więcej niż prawdopodobnie ma przeszczepioną wskazówkę minutową.

 

Dlatego bardzo chętnie kupię taką wskazówkę (charakterystyczna chorągiewka). Macie jakieś pomysły gdzie szukać w korzystnej cenie?

 

Kiedyś chyba o ile pamięć mnie nie myli pojawiały się tarcze do tego modelu - współczesna produkcja...

 

Będę wdzięczny za każdą pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie jeszcze nie wiem co i jak, ale pewnie potrzebne mi będą tylko wskazówki, wskazówka :)

dsc09071b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężki temat, ale zapytać nie zaszkodzi. Prawdopodobnie uda się nabyć Pojlota 3017, ale więcej niż prawdopodobnie ma przeszczepioną wskazówkę minutową.

 

Dlatego bardzo chętnie kupię taką wskazówkę (charakterystyczna chorągiewka). Macie jakieś pomysły gdzie szukać w korzystnej cenie?

 

Kiedyś chyba o ile pamięć mnie nie myli pojawiały się tarcze do tego modelu - współczesna produkcja...

 

Będę wdzięczny za każdą pomoc :)

Ciężko kupić takie wskazówki chorągiewki.a jak się pojawiają to cena jest kosmiczna .Nawet  trupy z chorągiewkami idą za więcej kasy niż zdrowe zegarki z prostymi  wskazówkami .

 

..http://www.ebay.com/itm/Vintage-Sekonda-Chronograph-3017-POLJOT-STRELA-design-19-jewels-/301079834646?autorefresh=true&_trksid=p2047675.l2557&ssPageName=STRK%3AMEWAX%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszelki duch! 300 funtów za zegarek do roboty :o Ostatecznie pogadam z zegarmistrzem żeby coś innego dobrać :(

Zresztą może się okazać, że wskazówka to najmniejszy problem. Być może całość posługując się terminologią z motoryzacji "trzyma się na lakierze" :P Czas pokaże, prawdopodobnie w przyszłym tygodniu jak dobrze pójdzie zegarek pojawi się u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPRZEDAM: 


 


10161900.jpg?1391293528Poljot 17 kamieni, chrom. Stan bardzo dobry. Zegarek w pełni sprawny, na nowym pasku . 


 


Cena: 100 zł. 


 


10161924.jpg?1391293643Wostok Komandirski. Stan bardzo dobry, wręcz idealny. Zegarek na nowym pasku, w stanie oryginalnym. 


 


Cena: 210 zł 


 


10161936.jpg?1391293795Pobieda. Stan dobry. Zegarek w stanie oryginalnym, nigdy nie odnawiany. W pełni sprawny. 


 


Cena: 50 


 


 


 


Wszystkie ceny podlegają negocjacjom. Istnieje możliwość zamiany na inny radziecki, lub szwajcarski zegarek (również za moją dopłatą). Więcej dokładniejszych zdjęć z przyjemnością wyślę na maila, a na pytania i propozycje odpowiem na Priv :) 


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszelki duch! 300 funtów za zegarek do roboty :o Ostatecznie pogadam z zegarmistrzem żeby coś innego dobrać :(

Zresztą może się okazać, że wskazówka to najmniejszy problem. Być może całość posługując się terminologią z motoryzacji "trzyma się na lakierze" :P Czas pokaże, prawdopodobnie w przyszłym tygodniu jak dobrze pójdzie zegarek pojawi się u mnie.

 Wskazówka samoistnie sie nie up......a. Prawdopodobnie zegarek był mocno grzebany i to przez jakiegoś kowala.Nie wiem czy zegarmistrz da rade coś innego dobrać,,bo to jest specyficzne ustrojstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię Poljota "kostkę" z datownikiem na mechanizmie 2614. Poszukuję modeli z kolorowymi tarczami (zielona brązowa, niebieska).

Proszę o informacje na PW.


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję tarczy do poljota w lepszym od prezentowanego stanie w przyzwoitej cenie.

 

 

post-29341-0-93314400-1391331563.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Kupie ładnego Poljota jajo :) Tylko w dobrym stanie wizualnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

 

SPRZEDAM: 

 

10161900.jpg?1391293528Poljot 17 kamieni, chrom. Stan bardzo dobry. Zegarek w pełni sprawny, na nowym pasku . 

 

Cena: 100 zł. 

 

10161924.jpg?1391293643Wostok Komandirski. Stan bardzo dobry, wręcz idealny. Zegarek na nowym pasku, w stanie oryginalnym. 

 

Cena: 150 zł 

 

10161936.jpg?1391293795Pobieda. Stan dobry. Zegarek w stanie oryginalnym, nigdy nie odnawiany. W pełni sprawny. 

 

Cena: 50 

 

 

 

Wszystkie ceny podlegają negocjacjom. Istnieje możliwość zamiany na inny radziecki, lub szwajcarski zegarek (również za moją dopłatą). Więcej dokładniejszych zdjęć z przyjemnością wyślę na maila, a na pytania i propozycje odpowiem na Priv :) 

 

Czy Pobieda ma spękane szkło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.