Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
igory76

Klub Miłośników Zegarków Jaeger-LeCoultre

Rekomendowane odpowiedzi

Piekny.

 

Grande Sun Moon 8 Days - zwany także Uberreverso :)_MG_8950_HDR.jpg

Edytowane przez soho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji komentowania Polarisa Date kol. McIntosha padła 17.05.2019 r. o 6.33 informacja o braku możliwości przerzucenia go na pasek, mój przedmówca zauważył cyt. "Zegarek został tak zaprojektowany aby nie można było do niego założyć (na oryginalnych teleskopach) żadnego z pasków skórzanych - prosty teleskop dotyka koperty nie pozostawiając przestrzeni na pasek (guma ma wzmocnienie z tworzywa w tym miejscu oraz dziurę aby teleskop dotykał koperty przez gumę)."

Czy to dotyczy też "zwykłego" Automatica ? Przecież one występują w wersji paska skórzanego, mają nawet specjalne teleskopy ułatwiające zmianę. Czy też trzeba (o ile można) instalować te teleskopy do nowego, specjalnie pod nie robionego, paska ?

Z tego co pamiętam, zwykłego paska nie zamontujesz. Brak jest miejsca. Pasek musi mieć specjalną końcówkę w kształcie litery "C". Otwartą stroną wciskasz go w teleskop i blokujesz dźwignią.

Ale ręki nie dam sobie obciąć, bo oglądałem kilka miesięcy temu i jak zobaczyłem tarczę tego zegarka, to spadło moje zainteresowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem, ale widziałem ogłoszenie Chronografa: https://www.chrono24.pl/jaegerlecoultre/jaeger-lecoultre-polaris-chronograph-automatic-42mm-new--id11520663.htm na pasku Jaegera, na którym nie ma tego specjalnego teleskopu. Pewnie więc można gdzieś zamówić teleskopy "wygięte" i przerzucić z bransolety na pasek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem, ale widziałem ogłoszenie Chronografa: https://www.chrono24.pl/jaegerlecoultre/jaeger-lecoultre-polaris-chronograph-automatic-42mm-new--id11520663.htm na pasku Jaegera, na którym nie ma tego specjalnego teleskopu. Pewnie więc można gdzieś zamówić teleskopy "wygięte" i przerzucić z bransolety na pasek.

Link nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki ciekawy zakup się trafił - 8-mio dniowy szkieletonowy JLC z mechanizmem o konstrukcji typu bridge:post-357-1578231188,3592_thumb.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego materiału jest obudowa?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa jest z super high-tech materiału jak na lata 60, czyli pmma ;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz go odnawiał/polerował czy to są tylko odciski palców?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może, nie mam takich planów na razie. Na żywo wygląda fajnie.post-357-1578237132,0126_thumb.jpg

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny, mógłbyś pokazać dokładniej mechanizm.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może, nie mam takich planów na razie. Na żywo wygląda fajnie.attachicon.gif20200104_151208.jpg

Świetny zakup - super!!!

 Byłbyś uprzejmy wrzucić jeszcze zbliżenie ?wzrok już nie ten  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę:post-357-1578330153,9091_thumb.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@beniowski - gratuluję. Fajny zegarek, szczególnie czarna tarcza ;-)

 

Też chętnie poczytam o Twoich przemyśleniach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc jest super naprawdę. Miał być nowy JLC Reverso Classic Medium Duoface Small Seconds z aktualnej oferty ale @eye_lip namówił mnie na Grande Reverso Ultra Thin Duoface Day&Night i to była dobra decyzja. Zegarek znalazłem na CH24 u austriackiego dilera. Nie ma ich wiele na sprzedaż. Był jeszcze we Włoszech trochę tańszy, ale nie mogłem się dogadać ze sprzedawcą. Ten sprzedawca od którego kupiłem okazał się ok, zwłaszcza że zapłaciłem mu część kwoty i potem drugą po miesiącu (finalizowałem sprzedaż innego zegarka). To jest model z 2016 roku, kupiony w Niemczech. Na pierwszy rzut oka bez żadnych wad, nawet rys praktycznie nie ma. Zobaczymy jak będzie z chodem itp. 

Jak na pierwsze wrażenia jestem bardzo zadowolony. Jest cieńszy niż normalny Duoface, przednia tarcza ma napis tylko Reverso, druga, czarna jest ekstra (także giloszowanie). Nosi się super. Ciekaw jestem tylko czy ta wersja była także produkowana w rozmiarze Medium.
 

Obiecałem napisać test tego modelu na portalu KMZIZ i pewnie za 2,3 tygodnie go zamieszczę, więc tam będzie dużo szczegółów i opisów. To będzie mój drugi tekst tam już  :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wersja była tylko w jednym rozmiarze.

 

Gratulacje, jeden z fajniejszych Reverso.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, ostatnio porównałem oficjalne ceny JLC w Polsce w Aparcie z tymi podanymi na stronie producenta (w sklepach w strefie euro są praktycznie takie same). Nie wiem jaki rabat ew. można dostać w Polsce (we Włoszech np. 12% bez problemu) i tak mi się skojarzyło że te ceny to przeliczają wg „Fawrenhajta” (kto pamięta sceny w samolocie z „Kochaj albo rzuć” to skojarzy).

 

Przykład: cena JLC Reverso Tribute Duoface w euro to 10700; w Aparcie 48710 zł. Niezły przelicznik mają.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Aparcie bez problemu 10% zniżki, często 15% (zależy jak umiejętnie negocjujesz ;-)), starsze modele nawet 30%. Wtedy przelicznik już jest lepszy.

Producent pewnie zniżek nie daje, a jak płacisz w euro, z opłatami czasem wychodzi też niezły kurs (nawet jak używasz Revoluta). Mówię oczywiście o zakupie via internet z Polski.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.