Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
igory76

Klub Miłośników Zegarków Jaeger-LeCoultre

Recommended Posts

Fajny wybór - gratulacje. Dla mnie tym bardziej lepszy niż "Brege"  ;) , że sam od jakiegoś czasu mocno rozważam właśnie Reverso, jako mojego eleganta. 

Gratki, u mnie reverso dalej walczy z GO

Też miałem kiedyś taki dylemat, nawet wątek zakładałem ale okazało się że GO ( sixties ) można zastąpić Glashuttem a Reverso już nie ;-)

@JFS - dzięki stokrotne, zapamiętam.

Edit: ale że żeżer to wiem ;-)

Edited by mroova

Też miałem kiedyś taki dylemat, nawet wątek zakładałem ale okazało się że GO ( sixties ) można zastąpić Glashuttem a Reverso już nie ;-)

Tylko ja trochę bardziej chce zaszaleć i myślę o panomatycznym księżycu:)

...,,,;;;<3;;;,,,...

Tylko ja trochę bardziej chce zaszaleć i myślę o panomatycznym księżycu:)

Rzuć poglądową fotką. 

Dzięki Panowie.

@desmo

Wiem, czytałem twój wątek kilka razy.

Problem z tym modelem jest taki że nie można go przymierzyć a jest nietypowy na nadgarstku.

Generalnie wycinałem sobie model z kartonu, żeby zobaczyć jak to będzie.

Ale na żywo - to Reverso jest jeszcze fajniejsze niż na zdjęciach - the Power of base is hard to resist - jak to mówią Paneristi o modelach Base.

Naprawdę jest świetny - przez swój minimalizm, brak brandingu i logo na tarczy (czy Rolex kiedyś się na to odważy?)

Breguet - oba modele 5140 z tarczą emaliowaną i giloszowaną brałem pod uwagę, mierzyłem wszystkie kombinacje złota. Ale zdecydowałem jeszcze odwiesić na kołek ten zakup. Trochę za formalny dla mnie ( ale jeszcze kiedyś).

Generalnie jednak tu złoto - tu stal. Tu Breguet - tu JLC, jednak prestiż. Breguet ma naprawdę fajny mechanizm z krzemową sprężyną. Niby wszystkie argumenty za Breguet.

Jak założyłem Reverso na rękę - to byłem pewny że zrobiłem dobry ruch.

W Reverso jest coś takiego, że to niby garniturowiec, a po zmianie paska na brązowy - spokojnie robi się zegarek casual’owy.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Edited by Klod100

_________
Klaudiusz

Jako posiadacz JLC (ale MC Hometime) i Breguet (5140, ale z giloszowaną tarczą) popieram Twój wybór. Bo zegarek ma się podobać Tobie.

Problem z tym modelem jest taki że nie można go przymierzyć a jest nietypowy na nadgarstku.

Generalnie wycinałem sobie model z kartonu, żeby zobaczyć jak to będzie.

Ale na żywo - to Reverso jest jeszcze fajniejsze niż na zdjęciach - the Power of base is hard to resist - jak to mówią Paneristi o modelach Base.

Naprawdę jest świetny - przez swój minimalizm, brak brandingu i logo na tarczy (czy Rolex kiedyś się na to odważy?)

W Reverso jest coś takiego, że to niby garniturowiec, a po zmianie paska na brązowy - spokojnie robi się zegarek casual’owy.

Tak jak każdy zegar warto przymierzyć tak Reverso szczególnie - raz że nietypowy kształt koperty, dwa dużo płaskiej powierzchni z krótkimi uszami. W przypadku modelu niedostępnego warto poszukać odpowiednika ( wymiary ) w aktualnej kolekcji i sprawdzić jak mieści się na nadgarstku.

A z tym paskiem to fakt... pasek i zdjęcie autorstwa Filipa.

post-55792-0-16344900-1582747331_thumb.jpeg

Panowie, co myślicie?

W oczekiwaniu na sesję z Filipem - w celu zamówienia pasków do Reverso, wrzuciłem go na taki perlon. Powiem, że nie jest źle, konstrukcja paska powoduje redukcję efektu uszu batmana.

Wygląda mniej formalnie i nawet mi się podoba jako alternatywa na lato.

83949e7a1dab53a00846eefa08da192c.jpg

ee51fc2d732540397499bb4a202b98f9.jpg

5c68b62715e1639084bc6e738568cfc6.jpg

6f48ab901a92e3c641cd60629e547efc.jpg

Edited by Klod100

_________
Klaudiusz

Filip nosiłbyś? Ta super kostka (gratulacje dla Klaudiusza) jest 2 x większa od Twoich Cartierów:)

Edited by norbie

Dlatego jednoczęściowy pasek nie daje radę - przy małej wysokości zegarka.

acc741e77198e86797f6d480e585b2bb.jpg

ddd3a2afb3957941f66ce90c1f16c338.jpg

Filip. Nie mogę się doczekać pasków od Ciebie, ale muszę się dobrze zastanowić jakie będą pasowały.

Niestety oryginalny pasek ( jest świetny) jest czarny, a ja jakoś nie przepadam za paskami w tym kolorze, po za formalnymi okazjami.

_________
Klaudiusz

Pierwsze próby z dostosowaniem standardowego paska do koperty Rewerso, tak aby pasek przy noszeniu nie odsłaniał ostrych końcówek uszu.

Generalnie potrzebna jest minimalna podpora od spodu, tak aby ta ( po oparciu się o kopertę) - blokowała obrót paska wokół osi teleskopu.

76abc92201c4e6e79e7ecb3f287ceda3.jpg

ef5fd0f15186952f4f9373846554ddf2.jpg

62bc5999d4f94418bd5103763604f4f7.jpg

dc54f0b1a2dbf61b7c64f760717f3b9a.jpg

41761161140a9fac5ead6d539d711896.jpg

29f9c639cf9ea6430b188aae01d68115.jpg

_________
Klaudiusz

Mimo mojej miłości do Reverso, pozwolę sobie na mały przerywnik. Maserati 3500 GT i jego zegary

09a219541fe4fa4dd81919d8c5323368.jpg

6f310988fc6837bd97f81de036b69b15.jpg

2ce360957758c18c2a2c6960e9dd3bb6.jpg

Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Pierwsze próby z dostosowaniem standardowego paska do koperty Rewerso, tak aby pasek przy noszeniu nie odsłaniał ostrych końcówek uszu.

Generalnie potrzebna jest minimalna podpora od spodu, tak aby ta ( po oparciu się o kopertę) - blokowała obrót paska wokół osi teleskopu.

W oryginalnym jest wszyty rodzaj stelaża w część przy kopercie. Ale Filip przerabiał już temat nie raz więc pewnie da radę ;-)

Ten perlon nie najgorszy.