Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
igory76

Klub Miłośników Zegarków Jaeger-LeCoultre

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.04.2023 o 02:18, KrysH napisał(-a):

[...]

Będę musiał kiedyś zobaczyć ten model na żywo - bardzo mi się podoba, jak wrażenia? Polecasz? Jest na prawdę piękny, delikatny ale ostry jak żyleta ! Kocham ta tarcze...

[...]

 

Oczywiście że polecam :), nie może być inaczej.

Zegarek ma świetne rozmiary, mimo duże liczby wskazówek jest całkiem czytelny. Nawet drugą strefę czasową widzę, choć przy moim +1 bez okularów nazw miast już nie odczytam komfortowo.

Szczerze to walczyłem w wyborze między Geographic a Chrono/Moon, który ma @lukebor (umówiliśmy się zresztą na przymiarkę). Przy geo wygrała wykorzystywana przez mnie na co dzień komplikacja, trochę cieńsza koperta i troszeczkę jednak niższa cena.

Tak jak w Geo bardzo urzekła mnie asymetria, tak w Chrono/Moon wprost przeciwnie - jego symetria jest absolutnie rozbrajająca.

IMHO seria Master Control jest świetna, żaden z modeli nie będzie złym wyborem.

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, Butik said:

 

Oczywiście że polecam :), nie może być inaczej.

Zegarek ma świetne rozmiary, mimo duże liczby wskazówek jest całkiem czytelny. Nawet drugą strefę czasową widzę, choć przy moim +1 bez okularów nazw miast już nie odczytam komfortowo.

Szczerze to walczyłem w wyborze między Geographic a Chrono/Moon, który ma @lukebor (umówiliśmy się zresztą na przymiarkę). Przy geo wygrała wykorzystywana przez mnie na co dzień komplikacja, trochę cieńsza koperta i troszeczkę jednak niższa cena.

Tak jak w Geo bardzo urzekła mnie asymetria, tak w Chrono/Moon wprost przeciwnie - jego symetria jest absolutnie rozbrajająca.

IMHO seria Master Control jest świetna, żaden z modeli nie będzie złym wyborem.

Dziękuję za bardzo interesującą i pomocna odpowiedz !! Będę musiał się wybrać do butiku z nadzieja ze będzie chociaż jeden z nich do obejrzenia na żywo. Doskonale to ująłeś mówiąc ze obydwa są perfekcja w swoim przeciwieństwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Nowy ambasador JLC.  ;)

Myślałem że żartujesz… a to prawda. 
 

To ciekawa współpraca, w sensie pozytywnym. Nie spodziewałbym się współpracy JLC z taką „rokendrolową” postacią. Na plus, moim zdaniem. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, agremi napisał(-a):

Myślałem że żartujesz… a to prawda. 
 

To ciekawa współpraca, w sensie pozytywnym. Nie spodziewałbym się współpracy JLC z taką „rokendrolową” postacią. Na plus, moim zdaniem. 

 

Prawda, prawda  :)

https://www.jaeger-lecoultre.com/us-en/news/our-maison/ambassador-lenny-kravitz

 

 

 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michale z Gdyni - piękny zegarek, pasek możesz zawsze zmienić, zacna manufaktura - jeśli Tobie się podoba, to będzie to świetny wybór.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.05.2023 o 22:05, Michal_Gdy napisał(-a):

Dawno nic zrobiło na mnie takiego wrażenia jak ten JLC (Q4148420). Generalnie jestem już na niego zdecydowany (fotka z przymiarki z butiku stąd zegarek w foliach) - ale jak ktoś ma na temat tego modelu jakieś przemyślenia czy opinię to chętnie posłucham ;). Mi nie leży tak do końca kolor tego paska (choć mojemu głosowi rozsądku płci żeńskiej się mega podobał) i pewnie od razu zamówię oryginalny granatowy.

 

IMG_3032.jpeg

 

Świetny zegar.

Manufaktura zacna, też za mną chodzi a raczej ja za nią tylko zdecydować się nie umiem bo dużo modeli mi się podoba :P 

Płeć żeńska to pewnie brąz do granatu komplikacji księżycowaej nawiązuje i dlatego jej się podoba. Z drugiej strony pomyśl - granatowy garnitur, brązowe buty i pasek do spodni i ta konfiguracja. Klasa i prostota broni się sama. 

A pasek tak jak kolega mylof pisze, zawsze może zmienić. Na naszym forum są szpece co Ci kolor nitki a  nawet pewnie inicjały zrobią na zamówienie na pasku więc to jest kwestia kosmetyczna :) 

Śliczny zegarek z ciekawą komplikacją :D 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Butik said:

Dień dobry 😎

 

IMG_2328.jpeg

👏👏👏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy to jest sensowna oferta za ten zegarek?
https://www.chrono24.pl/jaegerlecoultre/jaeger-lecoultre-master-ultra-slim-date-39mm-box--papers--id28915511.htm
Od dłuższego czasu jestem nakręcony na model z małą sekundą a więc Jaeger-LeCoultre Master Grande Ultra Thin Q1358420 ale ten przez te smukłe indeksy jest chyba jeszcze ładniejszy. Okienko daty zbędne choć przyznam, że tu wygląda nieźle.
Wybijcie mi z głowy ten zakup, proszę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Annihilator napisał(-a):

Panowie, czy to jest sensowna oferta za ten zegarek?
https://www.chrono24.pl/jaegerlecoultre/jaeger-lecoultre-master-ultra-slim-date-39mm-box--papers--id28915511.htm
Od dłuższego czasu jestem nakręcony na model z małą sekundą a więc Jaeger-LeCoultre Master Grande Ultra Thin Q1358420 ale ten przez te smukłe indeksy jest chyba jeszcze ładniejszy. Okienko daty zbędne choć przyznam, że tu wygląda nieźle.
Wybijcie mi z głowy ten zakup, proszę ;)

Ja nie pomogę, bo to fajny zegarek... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, szuwi napisał(-a):

Ja nie pomogę, bo to fajny zegarek... 

 

Niestety poprę tutaj kolegę. Zegar miodzio.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 39mm to nie jest mało - mam niecałe 17cm i miałem JLC MUT 38mm (bez daty), który był dla mnie ociupinę za duży. 

Teraz noszę 37mm i to jest mój "sweet spot" garniturowca, choć 36mm też byłby dobry. 

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, czy to jest sensowna oferta za ten zegarek?
https://www.chrono24.pl/jaegerlecoultre/jaeger-lecoultre-master-ultra-slim-date-39mm-box--papers--id28915511.htm
Od dłuższego czasu jestem nakręcony na model z małą sekundą a więc Jaeger-LeCoultre Master Grande Ultra Thin Q1358420 ale ten przez te smukłe indeksy jest chyba jeszcze ładniejszy. Okienko daty zbędne choć przyznam, że tu wygląda nieźle.
Wybijcie mi z głowy ten zakup, proszę

Przymierz najpierw - to niby 39 mm, ale bardzo wąski bezel robi wrażenie sporo większego na ręce. Sam zegarek bardzo fajny, a cena? Cóż, kiedyś było taniej ;-)

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Annihilator napisał(-a):

Czyli za duży, dzięki Panowie ;)

 

Kwestia tego, jaki masz obwód nadgarstka. A zegarek piękny.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, Annihilator said:

Czyli za duży, dzięki Panowie ;)

 

O czym wy mówicie Panowie?

 

39mm to idealny rozmiar prawie na każdy nadgarstek a na 17cm to już w ogóle perfekcja. Średnica nie jest wcale aż tak ważna jak L2L (od ucha do ucha).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki: https://www.chrono24.pl/jaegerlecoultre/jaeger-lecoultre-master-ultra-thin--id28056296.htm

Przy dosyć pustej tarczy i ok 6mm "grubości" był spory, pomimo 38mm. 

Poza tym to kwestia preferencji - ja wolę, żeby garniturowiec nie zajmował całego nadgarstka - to raczej domena zegarków sportowych. Ale szanuję opinie innych, oczywiście:)

Kolega, który kupił mojego jlc, ma trochę większy nadgarstek, u Niego jest miodzio. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Annihilator napisał(-a):

Czyli za duży, dzięki Panowie ;)

 

 

Mój "dżeografik" ma wg specyfikacji 40, ale jak wyżej koledzy wspominali - duża tarcza, mały bezel robi ogromną różnicę. Uważam, że te 40mm na moich 18cm wokół nadgarstka to tak w sam raz, z tendencją do odnoszenia czasem wrażenia, że może milimetr mniej byłoby lepiej...

 

Tak więc 39mm na 17cm w takiej wersji wyposażenia wydaje się idealne.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.05.2023 o 22:05, Michal_Gdy napisał(-a):

Dawno nic zrobiło na mnie takiego wrażenia jak ten JLC (Q4148420). Generalnie jestem już na niego zdecydowany (fotka z przymiarki z butiku stąd zegarek w foliach) - ale jak ktoś ma na temat tego modelu jakieś przemyślenia czy opinię to chętnie posłucham ;). Mi nie leży tak do końca kolor tego paska (choć mojemu głosowi rozsądku płci żeńskiej się mega podobał) i pewnie od razu zamówię oryginalny granatowy.

 

IMG_3032.jpeg

 

Wszystkie zegarki serii Master Control są moim zdaniem bardzo udane, tutaj moja przymiarka "calendar":

 

 

Tutaj na forum mamy co najmniej dwa: Chrono @lukebor i Geographic (mła).

Pasek to kwestia gustu. Mnie się on bardzo podoba w wersji każualowej, ładnie też się starzeje.

Co do zakupu dodatkowego - polecam raczej skorzystanie z naszych grupowych paskoróbców - większy wybór, dużo niższa cena i IMHO lepsze wykonanie od pasków fabrycznych.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

🙂

IMG_4550.jpeg


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.