Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
igory76

Klub Miłośników Zegarków Jaeger-LeCoultre

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w robocie dzisiaj trochę, w spokoju wreszcie, działam sobie.

JLC.jpg


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu, skrobniesz parę słów na temat tego cacka - Twoje pierwsze odczucia i uwagi. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, Mariuszu.
Zacznę od wad, a widzę - na razie - dwie:
1. Dosyć głośny rotor - jest złoty, więc kładę to na karb kruszca, a mówię oczywiście o używaniu zegarka we względnej ciszy (w codziennym użytkowaniu mi to zupełnie nie przeszkadza);
2. Ori pasek jest słabiutki, ale to wiedziałem już po przymiarce najprostszej wersji z tej serii. Dlatego wrzuciłem pasek od kolegi z forum i jest git chyba dokupię też krokodyla z wersji złotej;
Za niedogodność można też uznać słabą czytelność daty (trzeba się wpatrywać, który dzień akurat mamy), ale ja na szczęście nie mam dużych problemów ze wzrokiem a ponadto data do pełni szczęścia na co dzień nie jest mi potrzebna (mogę mieć spokojnie EDC bez daty ).

Zalety:
1. Jakość wykonania. Jest to jeden z najlepiej wykonanych moich zegarków. Smaczki na tarczy, indeksy, wskazówki, napisy, szlify na kopercie, itd. są na najwyższym poziomie. Tego oczekiwałem od takiego zegarka i się nie zawiodłem.
2. Proporcje, zarówno koperty, jak i tarczy, są imo idealne. Jedyne, nad czym mógłbym się tu zastanawiać to wielkość logo marki (czy nieco większe, przy jednoczesnym minimalnym obniżeniu okienek daty nie powodowało by lepszego wrażenia), ale jest to sprawa indywidualnych preferencji.
3. Zegarek jest,bardzo wygodny, nie czuje się go na ręce. Komfortowo wyprofilowana koperta.
4. Przeszklony dekiel - można obserwować świetny kaliber, a myślę, że jest na co popatrzeć. W poprzednim chrono JLC miałem zakryty, więc mam porównanie.
5,. Wszystko, co jest związane z tą marką jest dla mnie ważne, bardzo ją lubię i doceniam za osiągnięcia. Myślę, że mógłbym mieć zegarek tej marki na dożywocie.
6. 8-letnia gwarancja i miła obsługa ze strony marki (zindywidualizowane gratulacje zakupu po rejestracji, indywidualne życzenia, przysłany katalog itp.) - może pierdoły, ale ja to doceniam.

Nie pytaj tylko o dokładność mechanizmu - ta sprawa nigdy nie była dla mnie najważniejsza, nie mierzę dokładności w żadnym moim zegarku, więc… nie wiem, co powiedzieć

Więcej wrażeń - po dłuższym użytkowaniu


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o odczucie głośności to może być typowe dla wolnych obrotów w mechanizmach z jednostronnym naciągiem do których ww należy. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, dzięki za tę krótką recenzję. 👍

 

Jeszcze raz napiszę - świetny zegarek!

 

Ps.

Czy jesteś w stanie odczytać godzinę szybkim spojrzeniem w każdych warunkach w ciągu dnia? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, dzięki, Filip, nie wiedziałem, że to może mieć znaczenie.

Łukasz, dzięki za tę krótką recenzję. 
 
Jeszcze raz napiszę - świetny zegarek!
 
Ps.
Czy jesteś w stanie odczytać godzinę szybkim spojrzeniem w każdych warunkach w ciągu dnia? 

Tak, czytelność wskazówek jest bardzo dobra. Dla mnie w każdych warunkach. Z datą jest nieco gorzej - trzeba się przypatrzeć

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, lukebor napisał(-a):

O, dzięki, Filip, nie wiedziałem, że to może mieć znaczenie.


Tak, czytelność wskazówek jest bardzo dobra. Dla mnie w każdych warunkach. Z datą jest nieco gorzej - trzeba się przypatrzeć emoji6.png

Patrząc na mocno zapchaną tarczę i kolor wskazówek zlewający się nią myślałem, że z czytelnością może być różnie. Ale skoro twierdzisz, że jest b. dobrze, to muszę Ci wierzyć na słowo. Niestety, ten model jest ciągle niczym Yeti... ;) 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patrząc na mocno zapchaną tarczę i kolor wskazówek zlewający się nią myślałem, że z czytelnością może być różnie. Ale skoro twierdzisz, że jest b. dobrze, to muszę Ci wierzyć na słowo. Niestety, ten model jest ciągle niczym Yeti...  

Na plus - na żywo - jest wielkość wskazówek i ich kolor. Ale to oczywiście kwestie indywidualne.
Musimy obczaić jakieś spotkanie, to oblookasz

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lukebor napisał(-a):


Na plus - na żywo - jest wielkość wskazówek i ich kolor. Ale to oczywiście kwestie indywidualne.
Musimy obczaić jakieś spotkanie, to oblookasz emoji3.png

Jestem na tak. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem na tak. 

Odezwę się po weekendzie, może się coś wymyśli :)

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, lukebor napisał(-a):

Jasne, Mariuszu.
Zacznę od wad, a widzę - na razie - dwie:
1. Dosyć głośny rotor - jest złoty, więc kładę to na karb kruszca, a mówię oczywiście o używaniu zegarka we względnej ciszy (w codziennym użytkowaniu mi to zupełnie nie przeszkadza);
2. Ori pasek jest słabiutki, ale to wiedziałem już po przymiarce najprostszej wersji z tej serii. Dlatego wrzuciłem pasek od kolegi z forum i jest git emoji3.pngchyba dokupię też krokodyla z wersji złotej;
Za niedogodność można też uznać słabą czytelność daty (trzeba się wpatrywać, który dzień akurat mamy), ale ja na szczęście nie mam dużych problemów ze wzrokiem a ponadto data do pełni szczęścia na co dzień nie jest mi potrzebna (mogę mieć spokojnie EDC bez daty emoji6.png).

Zalety:
1. Jakość wykonania. Jest to jeden z najlepiej wykonanych moich zegarków. Smaczki na tarczy, indeksy, wskazówki, napisy, szlify na kopercie, itd. są na najwyższym poziomie. Tego oczekiwałem od takiego zegarka i się nie zawiodłem.
2. Proporcje, zarówno koperty, jak i tarczy, są imo idealne. Jedyne, nad czym mógłbym się tu zastanawiać to wielkość logo marki (czy nieco większe, przy jednoczesnym minimalnym obniżeniu okienek daty nie powodowało by lepszego wrażenia), ale jest to sprawa indywidualnych preferencji.
3. Zegarek jest,bardzo wygodny, nie czuje się go na ręce. Komfortowo wyprofilowana koperta.
4. Przeszklony dekiel - można obserwować świetny kaliber, a myślę, że jest na co popatrzeć. W poprzednim chrono JLC miałem zakryty, więc mam porównanie.
5,. Wszystko, co jest związane z tą marką jest dla mnie ważne, bardzo ją lubię i doceniam za osiągnięcia. Myślę, że mógłbym mieć zegarek tej marki na dożywocie.
6. 8-letnia gwarancja i miła obsługa ze strony marki (zindywidualizowane gratulacje zakupu po rejestracji, indywidualne życzenia, przysłany katalog itp.) - może pierdoły, ale ja to doceniam.

Nie pytaj tylko o dokładność mechanizmu - ta sprawa nigdy nie była dla mnie najważniejsza, nie mierzę dokładności w żadnym moim zegarku, więc… nie wiem, co powiedzieć emoji2371.png

Więcej wrażeń - po dłuższym użytkowaniu emoji4.png

To pokaż ten kaliber 🤘

32 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Patrząc na mocno zapchaną tarczę i kolor wskazówek zlewający się nią myślałem, że z czytelnością może być różnie. Ale skoro twierdzisz, że jest b. dobrze, to muszę Ci wierzyć na słowo. Niestety, ten model jest ciągle niczym Yeti... ;) 

Też ze zdjęć nasuwa się podejrzenie o czytelność wskazania czasu, z moich doświadczeń najbardziej czytelne są ciemna tarcza i jasne wskazy, najlepiej z jakąś lumą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz , piękny, taki symetryczny. Ale musisz teraz być jednozegarkowcem albo katować go w rotomacie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Robert. Z perspektywy posiadacza, podzielam Twoje opinie, jak oglądałeś go ostatnio, przy czym mnie mała czytelność daty aż tak bardzo nie denerwuje.
Z tym jednozegarkowcem ciagle jeszcze wszystko przede mną, ale ponieważ do tego nie dążę, bo lubię mieć kilka zegarków (a Moon będzie w kolekcji zawsze), w ogóle nie wiem czy to możliwe

A mechanizm wygląda tak:
cfd0fe292180fcfd0a75410382945653.jpg
4b7392aca8b54fd84ac3ff678779360c.jpg


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złoty wahnik to świetny bonus i ładnie podkreśla prestiżowy charakter marki. Mocno się nad nim zastanawiałem ale jednak   
tyle elementów kalendarza nie powinno być nieużywanych…nie wiem czy kiedykolwiek dorosnę do „ kalendarzy”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam tego modelu,: https://wkruk.pl/zegarki-jaeger-lecoultre?bcps_path=/collections/reverso/3978430 

wszędzie jest niedostępny (ale jednocześnie jest w ofercie: Kruk, czy w Harrods i Watches of Switzerland). Czy to będzie dopiero w sprzedaży czy już zostało wyprzedane? 

 

Ta sytuacja z dostępnością zegarków jest chora. Oferują towar, ktorego nie mozna kupic. 
 
 

jlc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To regularna produkcja ale JLC a Reverso w szczegóoności nie jest jakimś bestsellerem. Widziałem  go pod koniec roku na żywo w Paryżu. Widzę że ma go np Wempe w Madrycie. Mierzyłeś ten model w jakimkolwiek kolorze? Jest spory i ma dziwnie fazowane wskazówki. Pod wieloma kątami wyglądają jak metalowa blaszka. Podobnie dobór kształtu małej sekundy może budzić kontrowersje.

 

FEA9B6F1-2DCD-4290-A6FD-3B730516CA7F.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ZawszeKwadrat napisał(-a):

Szukam tego modelu,: https://wkruk.pl/zegarki-jaeger-lecoultre?bcps_path=/collections/reverso/3978430 

wszędzie jest niedostępny (ale jednocześnie jest w ofercie: Kruk, czy w Harrods i Watches of Switzerland). Czy to będzie dopiero w sprzedaży czy już zostało wyprzedane? 

 

Ta sytuacja z dostępnością zegarków jest chora. Oferują towar, ktorego nie mozna kupic. 
 
 

jlc.jpg

 Pytałem o modele Tribute w Kruku i dostałem odpowiedź, że w tej chwili są dostępne wyłącznie w butikach "firmowych" JLC.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, sanik napisał(-a):

...z moich doświadczeń najbardziej czytelne są ciemna tarcza i jasne wskazy...

Albo jasna tarcza i ciemne wskazy 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciemna tarcza, jasne wskazówki i jest nawet luma. No i jest do wzięcia..., chyba ;) Odpowiadam tylko na poważne oferty wysłane na PW.e2e4431282dadb36c67352440625a142.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Ciemna tarcza, jasne wskazówki i jest nawet luma. No i jest do wzięcia..., chyba ;) Odpowiadam tylko na poważne oferty wysłane na PW.e2e4431282dadb36c67352440625a142.jpg

Brałbym bez zastanowienia.... Gdyby nie niedawny inny zakup... :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario, chcesz się pozbyć Twojego najbardziej nietuzinkowego zegarka? Najbardziej udanej reedycji nawiązującej do protoplasty wszystkich Reverso ….to takie masz postanowienia noworoczne 🙈

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.